vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, takoulas, Jorge, camber

Twitter

SMOK MAG P3

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
SMOK MAG P3
« στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 19:04 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την SMOK)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Το πρώτο( ; ) μοντ της SMOK που αντέχει νερό, χτυπήματα και βρωμιές.


Διμπάταρο μοντ με υποδοχή για δύο 18650 μπαταρίες, οθόνη αφής, φτάνει μέχρι τα 230W και έρχεται σαν κιτ μαζί με τον TFV16 ο οποίος έχει γίνει ήδη review εδώ. Έχει διαστάσεις 92.6x72.3x36mm, ζυγίζει 251.5g και έχει την IP67 προστασία που το προστατεύει από την σκόνη, τα χτυπήματα και το νερό.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ μαζί με τον ατμοποιητή, 2 αντιστάσεις για τον tfv16, ένα προστατευτικό για το τζαμάκι, ένα δεύτερο ίσιο τζαμάκι, ένα καλώδιο usb για την φόρτιση και τυχόν update της συσκευής, όρινγκς κλπ και το μάνουαλ.


Πριν πω οτιδήποτε άλλο να ξεκινήσω με το πόσο βολικό είναι. Πάντα η σειρά Mag είχε βολικά μοντάκια αλλά το συγκεκριμένο κάθεται ακριβώς μέσα στην παλάμη μου και το κουμπί του fire είναι ακριβώς στο σημείο που το θέλω. Ότι πιο βολικό έχω πιάσει, την επόμενη φορά που θα πάτε σε κάποιο ατμομάγαζο ζητήστε να το κρατήσετε έστω από περιέργεια.

Η οθόνη και η πίσω μεριά με το «ανθρακόνημα» που βρίσκεται η θύρα USB είναι πλαστικά ενώ τα πλαϊνά και ότι βλέπετε σε μπλε χρώμα είναι σαν λαστιχένια. Έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν δείχνει καθόλου φθηνό αλλά δεν είμαι σίγουρος πόσο θα κρατήσει. Αν δείτε στις πρώτες φώτο είναι τρία κομμάτια λάστιχο, ένα από πάνω και δύο σε κάθε πλευρά, τα οποία είναι κολλημένα μεταξύ τους. Τα πείραξα λίγο με το νύχι να δω αν ξεκολλάνε μεταξύ τους και δεν έπαθαν κάτι αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει σε έναν χρόνο από τώρα. Όλες οι βίδες έχουν κρυφτεί με τάπες από το ίδιο πλαστικό υλικό.

Στα πολύ θετικά σε σχέση με το υλικό που είναι ντυμένα τα AEGIS, στο Μag η σκόνη δεν κολλάει πάνω με το κιλό και μάλιστα αν το αφήσετε για μέρες στην άκρη μετά καθαρίζει πανέυκολα από την σκόνη όπως τα περισσότερα μοντάκια.


Το fire button έχει τέλειο σχεδιασμό και χαίρεσαι να το πατάς. Πολύ ωραία αίσθηση στο πάτημα και ακούγεται τόσο όσο όταν το πατάς.


Η τάπα για την USB θύρα είναι φτιαγμένη από σχετικά μαλακό πλαστικό ανοίγει/κλείνει εύκολα και εφαρμόζει τέλεια.


Για να ανοίξουμε το πορτάκι για τις μπαταρίες πιέζουμε το κουμπί και οι μπαταρίες «πετάγονται» σαν γεμιστήρας δηλαδή. Δεν πατιέται εύκολα και θέλει να βάλεις λίγη δύναμη και εμένα μου αρέσει αυτό γιατί νιώθω ασφάλεια ότι δεν θα χαλάσει σε τρεις μήνες. Την ίδια δύναμη πρέπει να βάλεις όταν θες να κλείσεις το πορτάκι επίσης. Να προτείνω να μην ανοίγετε το πορτάκι όταν κρατάτε το μοντ κάθετα γιατί θα βρείτε τις μπαταρίες στο πάτωμα αν δεν προσέχετε!


Το μόνο που πρόσεξα εδώ και δεν μου άρεσε είναι ότι δεν έχει πουθενά τρύπες για τα αέρια αν κάνει vent καμιά μπαταρία και το πορτάκι μου φαίνεται πολύ στιβαρό για να πεταχτεί.


Στην οθόνη μπορείς να δεις όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που θέλεις και κλειδώνει αυτόματα μόλις πατήσεις το κουμπί του fire. Είναι φωτεινή σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό και η απόκριση στην αφή είναι επίσης πάρα πολύ καλή. Οι δύο ενδείξεις για να ανεβάσεις τα βατ είναι σε καλή θέση και σε μεγάλο μέγεθος οπότε δεν θα δυσκολευτεί κάποιος ακόμα και αν έχει χοντρά δάκτυλα.


Στο μενού έχεις πολλές επιλογές να παίξεις όπως να μετρήσεις τις τζούρες σου, να φτιάξεις διάφορα προφίλ, να διαλέξεις αν θέλεις preheat, σε τι mode θα παίξεις, να αλλάξεις χρωματάκια, να βάλεις κωδικό, να το γυρίσεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και κάποια ακόμα που ας τα δει όποιος πάρει το μοντ.

Ένα πολύ ωραίο έξτραδάκι είναι το Stealth Mode. Πατώντας δύο φορές το fire ενεργοποιείται και πλέον όταν πατάς να ατμίσεις η οθόνη δεν ανάβει αλλά παραμένει σβηστή.



Τον έχω κάνει σετάκι, από την πρώτη μέρα, με έναν 30άρη Asgard και το μοντάκι δίνει ρέστα. Άμεσα ρεύματα, μια χαρά αυτονομία για τα W και τις αντιστάσεις που παίζω, δεν ζεσταίνεται σε σχέση με άλλα μοντάκια και είναι με διαφορά το πιο εργονομικό μοντάκι που έχω κρατήσει ποτέ στα χέρια μου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12