vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Vandy Vape AP Kit

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Vandy Vape AP Kit
« στις: Ιουνίου 07, 2019, 19:09 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από την Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)


Πανάλαφρο και αδιάβροχο μοντάκι με ενσωματωμένη μπαταρία από την Vandy Vape διαθέσιμο σε πέντε χρώματα, έρχεται ως κιτ μαζί με τον εργοστασιακό MTL ατμοποιητή Apolo.


Ο ατμοποιητής χρησιμοποιεί την εργοστασιακή MTL αντίσταση της Vandy Vape, έχει πέντε επιλογές αέρα(0.6, 0.8, 1.0, 1.5, 2.0, 2.5) και χωρητικότητα 2ml. Γεμίζει πανεύκολα ξεβιδώνοντας το τοπ καπ και είναι τελείως αδιάφορος. Μακάρι να ερχόταν το μοντάκι μόνο του χωρίς αυτόν.

Το μοντ είναι αδιάβροχο μόνο αν δεν έχει ατμοποιητή πάνω, με τον ατμοποιητή τα νερά μπορούν να περάσουν κανονικά μέσα από τον πόλο. Είναι φτιαγμένο από thermoplastic elastomer και έχει τον δείκτη προστασίας IP66 που το κάνει να αντέχει ακραίες καταστάσεις με νερό, σκόνη και κραδασμούς.


Φυσικά έπρεπε να το τεστάρω για να δούμε αν αντέχει. Το πέταξα στο πάτωμα, σε τοίχους και χώματα, το έβαλα κάτω από βρύση και το βούτηξα σε ένα βαθύ πιάτο με νερό. Το μοντάκι ακόμα δουλεύει. Ήμουν λίγο υπερβολικός μαζί του οπότε έχει κάποια σημάδια αλλά λειτουργικά είναι άψογο μετά την κακομεταχείρηση.


Αν άντεξε αυτά που του έκανα σίγουρα δεν θα πάθει κάτι αν σας πέσει απλά κάτω. Ξεκάθαρα βοηθάει το βάρος του που είναι πραγματικά πάρα πολύ ελαφρύ, έχω στυλό πιο βαριά από το μοντάκι.

Το μοντ έχει διαστάσεις 27.9x76mm, ζυγίζει μόνο 53.9g, 900mAh ενσωματωμένη μπαταρία που φορτίζει μέσω της θύρας USB στο κάτω μέρος, φτάνει μέχρι τα 20W και παίζει από τα 3.2 εώς 4V. Διαβάζει αντιστάσεις από 0.6Ω και πάνω και μπορούμε να ρυθμίσουμε μόνο τα βολτ σε συγκεκριμένα σημεία.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ μαζί με τον ατμοποιητή, ένα δεύτερο τζαμάκι, δύο αντιστάσεις(1.5Ω και 1.8Ω), διάφορα όρινγκ, ένα καλώδιο φόρτισης, το μάνουαλ με την εγγύηση της συσκευής και ένα εργαλειάκι για να ξεβιδώνουμε το τανκάκι αν θέλουμε να το καθαρίσουμε ή να αλλάξουμε το τζαμάκι.


Θα ξεκινήσω με ένα αρνητικό, βασικά το ίδιο αρνητικό που έχουν και τα Aegis, ίσως και το Jackaroo, το εξωτερικό υλικό είναι τέτοιο που μαζεύει όλη την σκόνη και είναι αδύνατο να το καθαρίσεις εκτός αν το πλένεις με νερό συνέχεια. Είναι κάτι που πρέπει να μάθεις να ζεις μαζί του και να μην σε ενοχλεί.

Και τα τρία κουμπιά έχουν απίστευτη αίσθηση στο πάτημα, είναι μαλακά αλλά υπάρχει αντίσταση και κάνουν τον γλυκό ελαφρύ κλικ ήχο όταν τα πατάς.

Τα λεντ είναι πολύ φωτεινά και μπορείς να διακρίνεις πανεύκολα την ένδειξη που θες.

Το μοντάκι ανοίγει και κλείνει με 5 κλικ και η πάνω ένδειξη είναι για την στάθμη της μπαταρίας. Με τα δύο κουμπιά (+) και (-) μπορούμε να διαλέξουμε μία από τις πέντε επιλογές που μας δίνει για τα βολτ, 3.2 - 3.4 - 3.6 - 3.8 και 4V.


Είμαι ευχαριστημένος από την αυτονομία του, με την χρήση που του κάνω μου βγάζει πάνω από μέρα χρήσης μέχρι να χρειαστεί πάλι φόρτιση. Με έχει εντυπωσιάσει με το ότι όταν πέφτει η στάθμη της μπαταρίας δεν πέφτει και η απόδοση της συσκευής, δηλαδή όταν παίζω στα 3.6V και πέσει η μπαταρία δεν χρειάζεται να το βάλω στα 4V για να συνεχίσω να παίρνω το ίδιο αποτέλεσμα. Επίσης χωρίς να έχω μετρήσει ακριβώς την διάρκεια, έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία φορτίζει σχετικά γρήγορα για ενσωματωμένη.

Ότι είναι σαν πούπουλο το έχω γράψει αρκετές φορές ήδη αλλά εκτός από αυτό μου αρέσει και η αίσθηση που έχει στο χέρι. Είναι πιο μικρό από την παλάμη μου, έχοντας το μέσα στη γροθιά μου μπορώ να πατάω το fire με το κάτω μέρος του δείκτη και το μοντάκι δεν φαίνεται καν μόνο ο ατμοποιητής, για πολύ stealth καταστάσεις.

Τα εξογκώματα που έχει σαν σχέδια βοηθάνε πάρα πολύ στο κράτημα, έχεις την αίσθηση ότι δεν μπορεί να σου πέσει εύκολα όχι ότι σε νοιάζει με το συγκεκριμένο.

Θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο ώστε να παίρνει και 24αριδες ατμοποιητές αλλά και έτσι κάνει απίθανο σετάκι με τον 22αρη Zlide! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2019, 19:17 από zamploutos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8422 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536930 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12