vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, nightdream, lagoudakis, Parolos, Juan Homero Solvenio

Twitter

Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 16:53 »
1) χμμμμμ......... Πάνω-κάτω 18 χρόνια.
2) Απ'ολες! Πρεπει να έχω κάνει κυριολεκτικά το 80-90% από τις μάρκες που κυκλοφορούσαν κατα καιρούς στην αγορά (αααχχχχ..... αθάνατες εποχές των "22", των "Black Death" και των αφιλτρων Assos!  :laugh1:)
Τα τελευταία 2 χρόνια (ευτυχως. γιατί ο λαιμός ήταν.... κουρέλι!) καταστάλαξα στον κίτρινο Old Holborn.....
3)..... ένα πακέτο των 25g την μέρα όμως.
4) Εχω κάνει 4-5 τσιγάρα. Οταν λέμε "τσιγάρα" εννοούμε βέβαια 2 τζούρες, ενα "ΜΠΛΙΑΑΑΑΧΧΧΧ! τι είναι αυτη η αηδία;;;;;;" και μετά βουρ στο ΗΤ!
5) Ηλεκτρονικό... Μόνο... Τέλος!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 17:16 »
1. παρά ένα, 30  :)

2. εποχή "22". τι να πω με "Ρήγα" καί 5άρι. πάντα ότι πιό βαρύ έβρισκα, πάντα άφιλτρο καί τα περισσότερα χρόνια μοιράστηκαν σε ΑΣΣΟ σκέτο καί drum.

3. 2 πακέτα ή 25 gr drum

4. την πρώτη βδομάδα έκανα ένα πακέτο -όλη την βδομάδα.

5. χμμμ! κάποια -λίγα- πρωινά δεν μπορώ να αντισταθώ καί το πρώτο τσιγάρο το κάνω τράκα από την γυναίκα. Λίγα πρωινά πάντως. Καί σε κάποιες βραδυνές εξόδους προτιμώ ακόμη καί πάντα το πούρο!

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 17:24 »
Κάπνίζα συστηματικά 22 χρόνια
Τα τελευταία 5-6 χρόνια ένα πακέτο καπνού 25mg old holborn + καμιά 10αριά Marlboro
Οπότε πάει σε μεγάλη περιεκτικότητα νικοτίνης
Την πρώτη εβδομάδα που ξεκινήσα με το ηλεκτρονικό κάπνιζα και 5-6 τσιγάρα Marlboro
Τη δεύτερη εβδομάδα 2-3 μέχρι που άρχισε να μου φαίνεται τελείως χάλια ο καπνός και
εδώ και 50 περίπου ημέρες δεν έχω ξαναβάλει αναλογικό στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2009, 01:42 »
1. 25

2. Ξεκίνησα με Sante. Πως να μη με πάρει ο διάολος; Τα τελευταία χρόνια ένα 25άρι Craven με χαρτάκια γαλάζια (για να γλυτώσω το χλώριο τρομάρα μου).

3. Απάντησα.

4. Τις 8 πρώτες μέρες δεν έκανα κανένα. Μετά πήγα Αντίπαρο. Μου χύθηκε μπύρα στο e-case, ξέχασα και ένα μπουκαλάκι στο μαγιό, οπότε αναγκάστικα να καπνίσω μερικά.

5. Κάνω ένα το μεσημέρι. Ελπίζω να το κόψω κι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2009, 09:40 »
1. 9 χρονια
2. Μετρια (Marlboro Lights)
3.Ένα πακετο μπορει και ενάμιση καποτε
4.Εχω ξανακαπνισει αρκετες φορες αν και δεν ειναι ευχαριστο πλεον
5.Κανω 4-5 συμβατικα τσιγαρα τη βδομαδα,συνηθως σε βραδυνες εξόδους

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 17:37 »
Δεν ειναι τυχαιο που οι ομαδες υψηλου εθισμου 20χρονια και πλεον,
εινια ο βασικος κορμος του Η.Τ
Ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι και οι πιο αποφασισμενοι στο να μην ξανακανουν κανονικο.
Καθε πραγμα εχει και τη εξηγηση του..εδω θα ειμαστε σε λιγο καιρο να το δουμε το θεμα ολοκληρομενο.
Θα τολμησω μερικα ακομα Post στο αμεσο μελλον πανω στο ιδιο μοτιβο.προφιλ ατμιστη,τροποι-τεχνικες διακοπης τσιγαρου με την βοηθεια του Η.Τ ,και το πιο...δυσκολο απεξαρτηση απο νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 20:34 »
Οπως το είπες,αποφασισμένοι να μην ξαναγυρίσουν στο κανονικό.Η πρόταση κλειδί στην όλη υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 08:19 »
32 χρονια (ω παναγια μου, δεν τα ειχα μετρησει) ξεκινοντας απο ασσο (αυτο με τα 10 τσιγαρα μεσα. το φοιτητικο ) κ καταληγοντας σε ΒF πορτοκαλι. 2,5 πακετακια τη μερα.
ξεκινησα το ητ κ με εξαιρεση ενα σ/κ που ξεμεινα απο ατομαιζερς δεν εχω ξανακαπνισει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 00:46 »
1. 25 χρόνια
2. Βαριά τσιγάρα (0.8 mg νικοτίνη)
3. 2,5 πακέτα, κατά περίπτωση 3
4. Κάπνισα μόλις έμεινα από μπαταρία,υγρό
5. Μόνο Η/Τ. Άν ξεμείνω από μπαταρία,υγρό δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. Μάλλον θα καπνίσω.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 01:15 »
5. Μόνο Η/Τ. Άν ξεμείνω από μπαταρία,υγρό δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. Μάλλον θα καπνίσω.

Αυτή είναι μια σκέψη η οποία με στεναχωρεί αλλά είναι αληθινή. Κι εγώ αν ξέμενα θα κάπνιζα ...μάλλον.
Νομίζω ότι και πολλοί φίλοι συνατμιστές σκέφτονται έτσι, ε;;

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 16:12 »
Το ιδιο ισχυει και για μενα αλλα και για τους περισσοτερους πιστευω,αφου ο ψυχολογικος εθισμος αλλα και ο εθισμος της νικοτινης δεν φευγουν με το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 16:41 »
 Ο ατμιστης που καπνιζε πανω απο 20 χρονια  ανηκει σε ομαδα υψηλου εθισμου.
Εαν περασει σε νικοτινουχα υγρα ,επιλεγει συνηθως αυτα που αναλογουσαν στα τσιγαρα που καπνιζε Και προς τα πανω ενα σταδιο.
Ενας που καπνιζε Lights ,μπορει με low υγρα αλλα θα ικανοποιειται με medium .κοκ
Η εξαρτηση απο την νικοτινη μπορει να σταματησει με σχετικα μικρη προσπαθεια, και αναλογα του βαθμου εθισμου του οργανισμου σε αυτη.
Εαν καποιος ΘΕΛΕΙ πραγματικα μπορει πολυ πιο ευκολα απο ποτε να σταματησει και να ατμιζει Η.Τ με ΝΟΝ για καποιο διαστημα.
Οι πιο πολλοι ομως χρησιμοπουμε το Η.Τ σαν ''αλλοθι'' για να πουμε οτι σταματησαμε.
Ενα αλλοθι με μεγαλες δοσεις αληθειας ομως ,αφου εχουμε απαλαγει απο  περισσοτερες απο  500 ουσιες που εχει το Κ.Τ [αλλι τις ανεβαζουν σε 4000] που προκαλουν καρκινογενεσεις,καρδιακα και αναπνευστικα νοσηματα κλπ.





Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 00:40 »
Πάντως έχει αρχίσει να σχηματίζεται ένας νέος ορισμός κατάχρησης.
Όπως πριν, με το τσιγάρο, έφτανε η νύχτα και έλεγα "ουφ! πολύ κάπνισμα σήμερα"
Τις τελευταίες ημέρες έχω πει 2-3 φορές "πω πω, πολύ άτμισα σήμερα"
Καινούριο είναι αυτό :)

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 02:59 »
Πραγματι,επειδη δουλευω συχνα και νυχτα και καπνιζα με τις ωρες !!.Εκανα 1 πακετο στο 8ωρο, και οταν γυρνουσα σπιτι ημουν με ενα στομα παπουτσι με στομαχοπονο κλπ κλπ
 Τωρα μπορει να ατμιζω και 1,5 πακετο αλλα οι επιπτωσεις σαν αισθηση ειναι ελαχιστες σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο.
Θελει ομως και ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ.
Δοκιμαστε να ακουμπισετε το Η.Τ κατω ας πουμε πειτε θα το εχω για 10λεπτα  στο γραφειο,και καντε μια δουλεια .
Τωρα τελευταια για να μην ατμιζω ,παιζω με το τσιγαρο στα δακτυλα σαν κομπολοι ,καπως ετσι ,ξεχνιεμαι με το παιχνιδι και δεν το βαζω στο στομα μου.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσα Χρονια Καπνιζατε Πριν??
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 13:09 »
Το ιδιο ισχυει και για μενα αλλα και για τους περισσοτερους πιστευω,αφου ο ψυχολογικος εθισμος αλλα και ο εθισμος της νικοτινης δεν φευγουν με το η.τ.

Εν μέρει έχεις δίκιο Αντρέα.
Αλλά άκου και την άλλη πλευρά. Έλειψα για 4 μερες σε γάμο κολλητου. Οπότε καταλαβαίνεις, ποτό και τσιγαρα 4 μερες σερι. Αν δεν ειχα το ητ και απλα ειχα κοψει το καπνισμα, θα το ειχα ξαναρχισει σιγουρα. Ομως τωρα με το ητ, δεν ενιωσα καμμια αναγκη.
Κατι λεει κι αυτο σε ο,τι αφορά το ψυχολογικο σκέλος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 285 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34518 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556861 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz