vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 7 χρήστες
axilleaspro, Sergios, dkostas, Jorge, panoskapa, Milarepa, camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:58 »
http://la-vape.com/index-3eng.html σημερα το πηρα σε γευση βανιλια και κερασι...ξερει κανενας τιποτα??ευχαριστω!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2014, 20:05 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:07 »
Από Βουλγαρία είναι, δεν τους είχα υπ'όψην μου :dontknow:
Πάντως, έχω την αίσθηση ότι θα ξεπετάγονται σαν μανιτάρια τέτοιου είδους εταιρίες στις "υπό ένταξη" χώρες. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:32 »
το κερασι σπερνει!!!ξερεις αν σε καθε αλλαγμα γευσης χρειαζεται πλυσιμο ο ατομιζερ??(χρηση 1μλ καθε μερα)
και τιμη 7ε τα 10μλ(18αρι)

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:07 »
Η Βουλγαρία δεν είναι «υπό ένταξη» χώρα. Είναι μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης από το 2007 και μπορούμε να ταξιδέψουμε σ’ αυτή με την αστυνομική μας ταυτότητα. Επίσης – άσχετο αλλά αξίζει να αναφερθεί – η Βουλγαρία είναι γνωστή για την παραγωγή αρωμάτων, κυρίως ως παραγωγός τριαντάφυλλων. Καμία σχέση με το άτμισμα αλλά… ας ελπίσουμε ότι η εμπειρία στα αρώματα θα αποδειχθεί χρήσιμη και για τις ατμιστηκές γεύσεις.
Σήμερα πήρα κι εγώ ένα μικρό μπουκαλάκι από τη συγκεκριμένη μάρκα για δοκιμή. Ακόμη όμως δεν το χρησιμοποίησα. (πήρα τα 10 ml σε τιμή 6 ευρώ κι όχι 7)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:25 »
Λάθος μου στη διατύπωση.
Το "υπό ένταξη" μπήκε σε εισαγωγικά για δύο λόγους:
1. Δεν είναι ακόμη στο €
2. Ανήκει στις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ και το σχόλιο αφορά τα ατμιστικά online καταστήματα που θα εμφανίζονται από αυτές τις χώρες.
Θα εκμεταλλευτούν τη διαφορά στις τιμές που μπορούν να διαθέσουν τα διάφορα καλούδια, σε συνδυασμό με το εντός Σένγκεν τελωνειακό καθεστώς.
Η ποιότητα των προϊόντων τους (αναφέρομαι στα υγρά) είναι κάτι που θα διαπιστωθεί με την πάροδο του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:44 »
Παράθεση
Off topic
Πάντως οι τύποι πουλάνε πακετάκι EGO-T στα 109 λέβα, δηλαδή περίπου 53 ευρώ. Στη βουλγαρική έκδοση μπορείτε να το δείτε
Off topic

Χθες δοκίμασα το Tobacco MRB από La Vape με τη νικοτίνη στα 18 mg. Πολύ ιδιαίτερη γεύση, με άρωμα ολόιδιο με αυτό από τις τσίχλες big babble (πανομοιότυπο). Θα μπορούσε κάποιος να ενθουσιαστεί, αλλά όχι εγώ που αναζητούσα καθαρή καπνική γεύση. Ήταν τόσο χαρακτηριστικό αυτό το άρωμα που αναρωτιέμαι αν έγινε κάποιο λάθος στη συσκευασία. Επίσης, επειδή τον τελευταίο καιρό έριξα αρκετά τα επίπεδα της νικοτίνης, μου έπεσε βαριά η 18άρα. Για να μη μακρηγορώ, δεν περίμενα να αδειάσει το φιλτράκι μου. Το άνοιξα, άδειασα και ξαναέβαλα το κλασικό υγρό μου (RY4). Ακόμη και τώρα αυτό το άρωμα δε λέει να φύγει, παρά την αλλαγή υγρού και το dry burning στον ατμοποιητή μου. Δεν νομίζω να ξαναπάρω La Vape και το ίδιο θα συνιστούσα στους λάτρεις των καπνικών υγρών. Αλλά όσοι προτιμούν φρούτα και λοιπά περίεργα αρώματα ας δοκιμάσουν, διότι μπορεί να ξετρελαθούν.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 13:51 από 99 »

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 05:28 »
Θα ηθελα να ακουσω κ αλλα για την εν λογω εταιρια αν ξερετε, τα εχω βρει απο καποιον εδω στην θεσσαλονικη με τιμες 5 ευρω τα 10 ml και μου φαινεται πολυ καλες οι γευσεις.

Επισης για αυτους που τους αρεσουν οι γευσεις εχετε να προτεινετε καμια αλλη εταιρια σωστη (κ αν ειναι δυνατον φθηνη) ?!

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 07:42 »
 ρε παιδια αυτο το site δεν ειναι σοβαρο απο οτι δειχνει δλδ
τετοιου ειδους site φτιαχνονται σε μια νυχτα δεν ξερω αλλα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη
 πολυ χυμα ...δεν θα ψώνιζα ποτε !1000 φορες επωνυμο κινεζικο παρα αυτο
προσωπικη μου αποψη

Αποσυνδεδεμένος Dark_Jedi

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 16:04 »
Παιδιά, εγώ αυτή τη μάρκα τη χρησιμοποιώ ένα μήνα τώρα (από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.  Ενδιάμεσα δοκίμασα και μία άλλη μάρκα ονόματι "Natura e-liquid" η οποία δεν μου άρεσε ούτε στο ελάχιστο (η γεύση δεν ήταν τόσο έντονη). Δεν έχω εμπειρία σ'αυτά αλλά το ότι τα αρώματα είναι έντονα στην  L&A Vape, είναι αλήθεια (αντικειμενικά). Από την άλλη, είχα ακούσει για αυτή τη "Νatura" ότι ήταν Ιταλική και ότι τα συγκεκριμένα που βγαίνουν στην Ελλάδα είναι απομιμήσεις αυτής. Δεν ξέρω. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DOC_2005

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 22:49 »
το υγρο αυτης της εταιριας το δοκιμασα και ειναι αρκετα καλο (γευση μηλο) εχουν πιο εντονο αρωμα. σε γενικεσ γραμμες ηταν αρκετα καλο

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 02, 2012, 23:26 »
Σε ολους τους atmo/cartomizer που εδω δοκιμασει

Βαζω 60% - Tobacco #1 - 0mg  και 40% Tobacco #1 - 26mg ( η και 18mg ) απο LA Vape

Εχω δοκιμασει HALO tribeca και HALO torgue αλλα μπορω να σας πω με 100% σιγουρια πλεον οτι ο συνδυασμος παραπανω ειναι καλυτερος και απο τα δυο μαζι!!!!!!!!!!!!!!!   :respect:
Σε οποιον το εχω δωσει να δοκιμασει του αρεσε.

Δοκιμασα ομως απο την ιδια εταιρια coffee και baileys και δεν μου αρεσαν καθολου σε βαθμο που σκεφτομουν να τα πεταξω...

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 03, 2012, 00:31 »
το υγρο αυτης της εταιριας το δοκιμασα και ειναι αρκετα καλο (γευση μηλο) εχουν πιο εντονο αρωμα. σε γενικεσ γραμμες ηταν αρκετα καλο


Απο αυτην την εταιρια το πρασινο μηλο ειναι το Top  :thumpup:

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 03, 2012, 11:03 »
Θα δοκιμασω και πρασινο μηλο καποια στιγμη.

Παντως το περιεργο ειναι οτι το

tobacco #1 0mg
και
tobacco #1 18mg

εχουν διαφορετικη γευση.
Η νικοτινη επηρεαζει τοσο πολυ την γευση η τελικα ειναι δυο διαφορετικα αρωματα με το ιδιο ονομα;

Αποσυνδεδεμένος maze

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 03, 2012, 17:08 »
εμενα ρε παιδια γιατι με αυτα τα υγρα με πιανει το στομαχι μου? μου εχουν μεινει μερικα κλειστα,οποιος θελει τα δινω μισοτιμης :wall:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης L&A Vape
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 03, 2012, 17:31 »
To Βaileys το εχει δοκιμασει κανεις?  :hmmm: Εν το μεταξυ πως παραγγελνεις απο εκει?  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364