vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
FaniFox, manoslykos, Jorge

Twitter

Κανάλι του e-kapnisma στο youtube

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 12:13 »
Επειδή δεν έχω ψάξει αν υπάρχει μήπως θα ήταν καλό να γίνει ένα κανάλι e-kapnisma στο youtube όπου εκεί θα ανεβαίνουν επιλεγμένα βίντεο που έχουν αναρτηθεί στο φόρουμ?..παρουσιάσεις-μόντες-οδηγίες-τρικ κλπ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 12:28 »
Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που προτείνεις Kir Fanis, γιατί ήδη έχω ξεκινήσει και μαζεύω τα βίντεο που έχουν αναρτηθεί από μέλη-χρήστες στο φόρουμ, σε διάφορα θέματα.
Το κάθε βίντεο ξεχωριστά όμως αποτελεί "πνευματική ιδιοκτησία" του χρήστη που το ανέβασε στο You tube και θα πρέπει να επιτρέψει την αναδημοσίευσή του σε άλλο κανάλι εκτός από το δικό του. Επίσης δεν έχω τσεκάρει, πόσοι από αυτούς εξακολουθούν να είναι ενεργά μέλη ώστε να μπορέσουν να δώσουν το "ΟΚ" (ακόμη κι αν επιθυμούν να γίνει αναδημοσίευση)
Είναι λίγο φασαρία δλδ.


Από την άλλη μεριά, μπορούμε απλώς να ξεκινήσουμε με όσα βίντεο δεν έχουν πρόβλημα οι "ιδιοκτήτες" τους και να αναρτηθούν στο νέο κανάλι του e-kapnisma.gr που θα δημιουργηθεί στο You tube.


Ατμέ μας, η γνώμη σου;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:25 »
Εγώ έχω φτιάξει ήδη ένα λογαριασμό "e-kapnisma" στο Youtube όπου ανέβαζα τα βίντεο με τις κληρώσεις.
Αυτό είναι ταυτόχρονα και "κανάλι"; Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά αν χρειαστεί μπορώ να το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:27 »
ναι,μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως κανάλι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:29
Επίσης,όσα είναι τελείως  ελεύθερα μπορείς να τα αναδημοσιεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:50 »
Πώς φαίνεται αν κάτι είναι ελεύθερο;

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:37 »
Τα ελεύθερα η ξένα δεν μας ενδιαφέρουν.Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ότι βιντεάκια ανεβάζουν οι χρήστες του φόρουμ και θεωρούνται αξιόλογα να ανεβαίνουν και στο κανάλι του e-kapnisma.gr.

Προϋποθέτει όμως   την σύμφωνη γνώμη του δημιουργού.Αυτό θα πρέπει να γίνεται είτε κατά περίπτωση είτε στους όρους χρήσης να προστεθεί ότι η διαχείριση του e-kapnisma.gr έχει το δικαίωμα να ανεβάζει στο κανάλι όποια βίντεο παρουσιάζονται από τους χρήστες στις σελίδες του φόρουμ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:42
.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:58 »
Για τα ελληνικά τα δικά μας ρωτούσα.
Υπέθεσα ότι αυτά που είναι "ελεύθερα" δεν θα θέλουν τη συγκατάθεση του δημιουργού.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:02 »
Δεν είμαι σίγουρος 100%,αλλά νομίζω,πως αυτά που είναι "ελύθερα" δε χρειάζονται τη συγκαταθεση του δημιουργού.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:04 »
Εννοείς από χρήστες του φόρουμ προφανώς που ήδη τα έχουν ανεβάσει κ είναι ελεύθερα (ανοιχτά).Δεν γνωρίζω κατά πόσο επιτρέπεται και αν υπάρχει πρόβλημα για αναδημοσίευση. :dontknow:
Νομίζω όμως ότι για τα καινούργια που είναι αυτά που ενδιαφέρουν και περισσότερο, οι δημιουργοί τους είναι ενεργά μέλη στο φόρουμ οπότε θα είναι εύκολο να δώσουν την συγκατάθεση τους

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:06 »
Τα ελεύθερα η ξένα δεν μας ενδιαφέρουν.Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ότι βιντεάκια ανεβάζουν οι χρήστες του φόρουμ και θεωρούνται αξιόλογα να ανεβαίνουν και στο κανάλι του e-kapnisma.gr.

Προϋποθέτει όμως   την σύμφωνη γνώμη του δημιουργού.Αυτό θα πρέπει να γίνεται είτε κατά περίπτωση είτε στους όρους χρήσης να προστεθεί ότι η διαχείριση του e-kapnisma.gr έχει το δικαίωμα να ανεβάζει στο κανάλι όποια βίντεο παρουσιάζονται από τους χρήστες στις σελίδες του φόρουμ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:42
.
δικαιωμα μεταφορτωσης βιντεο λαικιστη "upload" εχει μονο ο διαχειριστης του καναλιου μιας κ αυτος εχει τους κωδικους και τα συνθηματικα συνδεσης.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:08 »
Ειδοποίηση παραβίασης πνευματικών δικαιωμάτων

Γιατί έχει ανασταλεί ο λογαριασμός μου;

Κάθε φορά που το YouTube λαμβάνει ειδοποίηση ότι ένα βίντεο, ή ένα τμήμα βίντεο, παραβιάζει τα πνευματικά δικαιώματα τρίτου, το βίντεο θα απομακρύνεται από τον ιστότοπο. Αυτό είναι υποχρεωτικό από το νόμο. Οι λογαριασμοί από τους οποίους γίνονται επανειλημμένες παραβιάσεις ενδέχεται να τερματιστούν. Οι χρήστες με λογαριασμούς σε αναστολή ή τερματισμό δεν έχουν δικαίωμα να δημιουργήσουν νέους λογαριασμούς ή να αποκτήσουν πρόσβαση στις λειτουργίες της κοινότητας του YouTube.
[/size]
Όταν απομακρύνεται υλικό εξαιτίας αξίωσης για παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων, στέλνουμε στο χρήστη που μεταφόρτωσε το βίντεο μια ειδοποίηση μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που περιέχει τον ενάγοντα για το βίντεο. Εάν καταργηθεί ένα βίντεό σας, ελέγξτε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σχετίζεται με το λογαριασμό σας YouTube για αυτήν την ειδοποίηση.
[/color]

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:08 »
Ναι,αυτό πιστεύω και γω.
Για την αναδημοσίευση,επειδή έτυχε σε κάποια video να έχω κάνει,το youtube αν ο χρήστης τα έχει δηλωμένα ως ελεύθερα απλά σε προηδοποιεί πως ανοίκουν(πνευματικά δικαιώματα) στον τάδε χρήστη.Αλλά ως εκεί και τίποτε άλλο.
Υποθέτω πως αν δεν τα έχει δηλώσει ως ελεύθερα,τότε το youtube σε banάρει.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:12 »
Αυτός ότι και να το έχει δηλωμένο, ο οποιοσδήποτε μπορεί να το αποθηκεύσει στο σκληρό και να το κάνει upload ξανά.


Δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα: πριν ανέβει στο κανάλι ένα βίντεο, να ρωτιέται ο δημιουργός του.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:14
Επειδή δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει το κανάλι στο youtube, είναι κάτι παραπάνω από μαζεμένα βιντεάκια; Σαν, π.χ., να κάνουμε ένα θέμα όπου να ποστάρονται μόνο τα διαλεγμένα βιντεάκια και μόνο από την διαχείριση;

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:17 »
O Scott,για παράδειγμα,το έχει αρχειοθετιμένο και ως χρήστης κανένα video του και να το κάνεις download-upload μπορεί να το καταγγείλει στο youtube και να σε banάρουν.
Είναι στα χέρια του χρήστη το αν θα σε καταγγείλει ή όχι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:19
Τα video του youtube που φτιάχνεις και ανεβάζεις έχουν ασφάλεια που τη ρυθμίζει ο χρήστης(αν θα είναι δημόσιο,που θα φαίνεται,κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανάλι του e-kapnisma στο youtube
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:35 »
Tα πράγματα είναι απλά.Ο δημιουργός ή δίνει την άδεια ή  απλά με το που δημοσιοποιεί ένα βίντεο στο φόρουμ (να προστεθεί στους όρους χρήσης) αποδέχεται αυτόματα  ότι η διαχείριση μπορεί να το ανεβάσει στο κανάλι του e-kapnisma.gr

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12