vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
Giannis.B, dkostas, grag, maprix, Tem, Ribot

Twitter

ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 23:00 »
Δεν το ξέρω αυτό, αλλά αν ταιριάζουν οι κάρτο του μινι μορ στις καινουριες μπαταρίες του hybrid, τότε ταιριάζουν και όλα αυτά τα κάρτο
Τα carto του mini and more έχουν την εγκοπή (υποβαθμισμένο τμήμα) στο σημείο που ακουμπάει στον θετικό πόλο και γι αυτό μπορείς και τραβάς αέρα ενώ τα υπόλοιπα είναι  στεφάνι από ορείχαλκο χωρίς καμμία εγκοπή.
Anyway petra ευχαριστώ πολύ για την απάντηση με βλέπω να πέρνω μπαταρία 808 (ελπίζω πως έχει τρυπούλα στον θετικό πόλο) :thumpup:
Αν έχεις μπαταρία 808 κάνε μία επιβεβαίωση για την τρυπούλα που λέγαμε ή αν έχεις αγοράσει καμμία πρόσφατα αν μπορείς βάλε το link.
Thanks again

Αποσυνδεδεμένος Αλιζαρίν

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γειά χαρά, Είμαι η Αφροδίτη, εικαστικός κατ’ επάγγ
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 16:00 »
Δοκίμασα κι εγώ κάποια dual coil απο www.peleon.pl που όταν βιδώσουν κανονικά στίς μπαταρίες του hybrid δεν περνάει καθόλου αέρας. Αυτό και με τις παλιές μπαταρίες (με την τρυπούλα) και στις καινούργιες. Αν τις ξεβιδώσει κανείς αρκετά και τις κρατήσει υπο γωνία δουλεύουν πολύ καλά. Πράγμα ανέφικτο για συνεχόμενη χρήση. Επίσης μου συνέβει και με 808d απο το ίδιο μαγαζί καρτο, να μην κάνουν καλή επαφή ......Ίσως υπάρχουν μικροδιαφορές τι να πώ.

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:05 »
Αφροδίτη
Οντως υπο γωνία κάτι γίνεται αλλά αυτό που είπες ότι έχεις και μπαταρία με τρύπα και χωρίς και πάλι δεν...  :idiot1:
Τουλάχιστον είχα μία ελπίδα  :eyesplash: αλλά απ'ότι φαίνεται με βλέπω να παίζω με τις βόλτες και να μου πιάνεται το δάχτυλο από το πλάγιασμα ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:19 »
Δοκίμασα κι εγώ κάποια dual coil απο www.peleon.pl που όταν βιδώσουν κανονικά στίς μπαταρίες του hybrid δεν περνάει καθόλου αέρας. Αυτό και με τις παλιές μπαταρίες (με την τρυπούλα) και στις καινούργιες. Αν τις ξεβιδώσει κανείς αρκετά και τις κρατήσει υπο γωνία δουλεύουν πολύ καλά. Πράγμα ανέφικτο για συνεχόμενη χρήση. Επίσης μου συνέβει και με 808d απο το ίδιο μαγαζί καρτο, να μην κάνουν καλή επαφή ......Ίσως υπάρχουν μικροδιαφορές τι να πώ.

Τα δικά μου dual coil της πελέον ακόμη δεν τα άνοιξα. Ούτε τα 808d. Ανοιξα όμως 2 διαφορετικά 901 και ένα κλιαρομάιζερ G4. Ολα δούλευαν κανονικά από πλευράς τροφοδοσίας.
Από ποιότητα... χμ.. το ένα 901, το πιο μικρό (2 χιλιοστά μικρότερο από ένα 808d) με χρυσαφί μέταλλο από κάτω το πέταξα αμέσως γιατί έβγαζε εντονη μεταλλική γεύση. Το ελαφρώς μεγαλυτερο (2χιλ μεγαλύτερο από το 808) που έγραφε πάνω peleon μου κράτησε ολόκληρη βδομάδα, χωρίς όμως να φτάνει σε γεύση και ντουμάνι το κλασικό 808. Επειδή μάλιστα είχε πιο αραιό πολυεστέρα, συμπλήρωνα συνέχεια υγρό και φυσούσα καλά διότι έφευγε πάντα λίγο από κάτω. Πάντως η αντοχή του με εξέπληξε.
Το g4 το πέταξα κι αυτό γιατί έβγαζε λίγο ατμό και χτύπημα με πολύ μακρόσυρτη τζούρα και απίστευτα δυσάρεστη αλλοιωμένη γεύση.
Είχα πάρει και ένα ΧL dual coil κάρτο με διαφανή σωλήνα στα 3,5 μλ για το ego μου και βγήκε καλό. Αντεξε κι αυτό μια βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Αλιζαρίν

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γειά χαρά, Είμαι η Αφροδίτη, εικαστικός κατ’ επάγγ
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:39 »
Καλή χρονιά Πέτρα
Τα 808d, δουλεύουν καλά με μπαταρίες "τύπου" hybrid  αυτές που έχουν μπροστά... φακό. Τα dual coil όπως τα δοκίμασα κακήν κακώς, έχουν πολύ καλή απόδοση. Πολύ και πυκνό ντουμάνι και πολύ καλή γεύση. Αλλά πρέπει να βρω μπαταρίες να ταιριάζει το ύψος απ τις βόλτες. Μια 380mah (νομίζω) είναι ανέλπιστα επαρκής. Ταιριάζει μα τα καρτο του μίνι, ενω με τα του peleon όχι. Άκρως περίεργο.........

Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 15:11 »
καλησπερα και καλη χρονια

σημερα παρελαβα τα KR808D-1 http://www.happyvaper.com/Blank_cartomizers_for_the_KR808D_1_5_Pack_p/kr8cartos-5.htm στα οποια εβαλα drip-tip http://www.happyvaper.com/Flat_Delrin_510_Drip_Tips_p/510-driptips-flat-delrin.htm και τα χρησιμοποιω με μπαταρια hybrid 650.
αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το χτυπημα και η αποδοση σε ατμο εχει πεσει αισθητα σε σχεση με τους carto του mini.
δοκιμασα κ χωρις drip-tip και παλι το ιδιο (εννοειται με το ιδιο υγρο που χρησιμοποιουσα σε αυτο του mini)

Mηπως ςιναι καλυτερα να αφαιρεσω το δακτυλιδι σιλικονης, ή προτεινετε την αγορα αλλης μπαταριας manual?
ευχαριστω για οποια βοηθεια

edit: εκανα το πρωτο γεμισμα του με τον "γρηγορο τροπο" απο την πλευα της μπαταρια κ δεν αποκλειω αυτο να τον σκοτωσε. στο εξης σιγουρα γεμισμα σταγονα σταγονα απο πανω αλλα μαλλον προς το παρων εχω μπερδευτει με την κοινη χρηση drip-tip και σιλικονατου δαχτυλιδιου.
συγνωμη αν ειμαι σε λαθος νημα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2012, 15:54 από artcore »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 16:59 »
Το λευκό δαχτυλίδι σιλικόνης που καλύπτει το πάνω μέρος του κάρτο πρέπει να αφαιρείται και στη θέση του να μπαίνει το drip tip.
Διαφορές απόδοσης υπάρχουν μεταξύ διαφορετικών εταιριών, αλλά και μεταξύ κομματιών της ίδιας εταιρίας όταν υπάρχει αστοχία υλικού. Κρ808 βγάζουν πολλές εταιρίες. Αλλες καλά, άλλες υποδεέστερα.
Τα κάρτο της νομπάκο 99% είναι τα kanger, που προσωπικά τα θεωρώ πολύ καλής ποιότητας. Αν δε θέλεις να τα προμηθευτείς από τα κεντρικά της εταιρίας, με την έκπτωση 10% που δίνει το φόρουμ και δωρεάν αποστολή σε 1-2 μέρες για παραγγελίες άνω των 40 ευρώ (6 κουτάκια δηλαδή) δες στη healthcabin ή όπου αλλού κρίνεις εσύ, με φθηνότερες τιμές και αναμονή 3,5 εβδομάδων.

Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:37 »
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση και τις οδηγιες.
συγκεκριμένα ομως ανεφερομουν στο δαχτυλιδι σιλικόνης που υπάρχει εντος του καρτο το οποιο πρεπει να βγαζουμε προκειμενου να γεμισουμε. Οταν χρησιμοποιείται drip tip αυτο εινα καλο να βγαινει εντελώς ή είναι καθαρα κατα προτίμηση;
Το πιο σίγουρο είναι να προτιμησω απο τα κεντρικά της εταιρείας που χρησιμοποιώ εδω και καιρό απλά το συνδύασα με την παραγγελία για το drip tip που έκανα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:58 »
αυτο το δαχτυλίδι το βγάζω για το πρωτο γεμισμα και το πετάω. Κόβει πολύ από τον ατμό. Στη θέση του βαζω ένα ντριπ τιπ όσο πιο ίσιο και με μεγαλύτερη εσωτερική διάμετρο γίνεται, χωρίς στενέματα

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 20:59 »
Κάποιος φίλος ανέφερε πριν αυτά τα κάρτο: 5pc VGO Cartomizers(901/808/VGO threading)

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7820

Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Τι λένε από απόδοση και αντοχή στο χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:08 »
Aκριβώς ίδια με τα hybrid της νομπάκο. Λόττο. Ανοίγεις και δεν ξέρεις αν είναι καλό ή όχι, αν κρατήσει 10 ημέρες ή μια. Αν σου αρέσουν της νομπάκο, θα σου αρέσουν κι αυτά. Εμένα δε μου έκαναν, αλλά περί ορέξεως...

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:16 »
Με ποια είσαι περισσότερο ευχαριστημένη; Και από ποιο site;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:21 από thanosp »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:50 »
Δε χρησιμοποιώ πλέον αυτού του τύπου τους κάρτο διότι κατασκευαστικά δε με καλύπτουν. Πολύ υποτονικά η γεύση το χτύπημα και ο ατμός τους, ανεξάρτητα από το μαγαζί που τα πουλάει.
Βασικό μου κάρτο είναι το kr808d και απο κει και πέρα δοκιμάζω και άλλα. Μια καλή επιλογή είναι τα παλιά κλιαρομάιζερ της microcig, αυτά που βγαίνουν σε εντελώς διαφανές περίβλημα με λαστιχένιο ντριπ και μαύρα λαστιχάκια, όχι όμως για συνέχεια.
Δοκίμασέ τα αν θέλεις από κάποιο κατάστημα της νομπάκο που τα δίνει σαν μίνι&μορ κι αν σου αρέσουν, κάνεις απόθεμα από έξω. Εχει η healthcabin
αλιζαρίν, αν πήραμε τα ίδια dual, αυτά που παίρνουν 2,5 μλ περίπου, σε μένα δε δούλεψαν καθόλου. Ούτε με χαλαρό βίδωμα, ούτε με τράβηγμα του πόλου, ούτε σε χειροκίνητο passthrough. Με την όρεξη έμεινα.

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 12:14 »
Πήρα απο healthcabin αυτά:5pc Boge 808D Soft Cap Empty Cartomizer http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7811 και αυτά:5pc Empty Kanger Horizontal Coil Cartomizer for 808/VGO  http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7863.Και τα δύο είδη που διάλεξα ήταν LR 2.0Ohm.Τα δοκίμασα σε passthrough κι αμέσως κάηκαν.Φοβάμαι να τα δοκιμάσω με τις μπαταρίες 280mAh του mini&more γιατί κάποιος μου είπε ότι τα χαμηλής αντίστασης κάρτο μειώνουν τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.Ποια είναι η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:34 »
αν τα δοκίμασες σε 5βολτο πασσ και κάηκαν,δεν είσαι ο μόνος. το έπαθα κι εγώ.
Δοκίμασέ τα πάντως στις 280ρες. Το πιθανότερο είναι να θέλεις συχνότερα φορτίσεις.
Τώρα αν η μπαταρία πεθάνει οριστικά μετά από 200 αντί για 300 φορτίσεις, παίρνεις άλλη νωρίτερα. Αν το αποτέλεσμα είναι καλό, αξίζει τον κόπο.
Εναλλακτικά, σε μεγάλη αυτόματη μπαταρία. Εφερε η health.007 που διατηρεί νήμα εδώ στο φόρουμ, στο αγγλόφωνο τμήμα με τους προμηθευτές εξωτερικού. 10,90 δολάρια +μεταφορικά για λίγο καιρό, μετά 12,90.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9088 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364