vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 6 χρήστες
thebull, dkostas, tony1976, gfilip, Sergios, camber

Twitter

ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 12:53 »
Κι ας μην έχω ανταπτοράκια! :D

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:41 »
οκ , για το κάρτο κόμπο που λέγαμε τις προάλλες.
μετά από δυο μέρες με αυτό το κάρτο και μιάμιση με το LR αδελφάκι του , δηλώνω βαθύτατα απογοητευμένος.

κύριο πρόβλημα οι πολύ σφιχτές τζούρες, μετά η  φτωχή γεύση και το αδύναμο χτύπημα ενώ αρκετές φορές , εκεί που άτμιζα μου έσκαγε γεύση καμμένου
-εννοείται ότι το κάρτο είχε αρκετό υγρό μέσα.
τα δύο ελλάσονα προβλήματα που ήξερα και περίμενα έχουν να κάνουν με τη μικρή χωρητικότητα, 0,9 μλ και με το αντιαισθητικό του να κρατάω μια μπαταρία hybrid και απο πάνω να έχω κάτι που δεν ξεπερνάει σε ύψος ένα 2ευρω  ;D
για να είμαι δίκαιος , το LR είχε λίγο καλύτερη συμπεριφορά αλλά και πάλι απείχε μακράν από τα στάνταρ μου που θα αναφέρω μετά.

όλα δοκιμάστηκαν με δυο υγρά που γνωρίζω καλά τη γεύση , τον όγκο και το χτύπημα τους και με μπαταρίες nobacco hybrid 2 μηνών που παρατήρησα ότι ταιριάζαν καλύτερα.

παρ'όλ'αυτά , θεωρώ την αγορά καλή και την προτείνω γιατί :
με 30 δολάρια , 20κάτι ευρώ δηλαδή , είχα την ευκαιρία και δοκίμασα 3 καινούρια αξεσουάρ και έμαθα κάποια πράγματα για το πως γεμίζουνε , πόσο κρατάνε κλπ.
συν αυτά που μου μείνανε για την αποθήκη.
δηλαδή τα 2 κλασσικά κάρτο , το φορτιστή USB και τη μεγάλη θήκη. στο ηράκλειο που μένω , μόνο αυτά να πάω να αγοράσω θέλω 38 ευρώ.
και δυο μπαταρίες που ενώ η πέτρα ξέρει πόσο την εκτιμώ, διαφωνώ μαζί της και μου πάνε μια χαρά -εφ'όσον κλείνω καμιά τρύπα όταν ατμίζω κάρτο. όταν κάνω το tybe b LR atomizer η μπαταρία φακός δουλεύει καλύτερα από της ναμπάκο χωρίς να κλείνω καμία τρύπα.
συμβουλή μου να σπεύσετε να αγοράσετε το πακέτο με τα κάρτο , έχουνε μείνει μόνο 12 ακόμα, ενώ οι μπαταρίες-φακός που διαφωνούμε με την πέτρα είναι εξαντλημένες αν πάτε να τις αγοράσετε μόνες τους.
αν δεν ήμουν στη συγκεκριμένη οικονομική κατάσταση θα παρέγγελνα άλλα δυο χαλαρά.

τα στάνταρ μου αυτό το καιρό , αποτελούνται από τη μπαταρία που λέγαμε που είναι στο πακέτο και αυτό το ατομάιζερ τύπου Β ,
και έχω βρει το μπελά μου με το ντουμάνι , το χτύπημα και τη γεύση που αποδίδει το σύνολο. είναι ότι καλύτερο έχω κάνει με τη μικρή εμπειρία που έχω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:07 »
Πολύ χαίρομαι που διαφωνούμε. Αυτό σημαίνει ότι έκανα λάθος, ή έπεσα εγώ στη τζούφια ή είμαι περίεργη. Αλλά έπρεπε όταν ανέφερα ότι εδώ έχει αυτό, μπορείτε να το πάρετε, να διευκρινίσω οτι σε εμένα δεν έκανε. Σε κάθε περίπτωση, αν οι μπαταρίες αυτές βολεύουν κόσμο, το πακέτο είναι φθηνό και καλώς να ορίσει στα ατμοσπιτικά μας.
Τώρα, οι boge που λες, άλλο περίεργο, σε μένα φάνηκαν εξίσου καλοί με τους συνηθισμένους με την οριζόντια αντίσταση, με μόνη σοβαρή παρατήρηση τη μειωμένη διάρκεια ζωής τους λόγω κάθετης αντίστασης. Τελικά γουστα είναι αυτά. Γι΄αυτό και η ποικιλία προιόντων. Για να καλυπτόμεθα όλοι!
Καλοάτμιστα τα καλούδια σου. Μικρή, μεγάλη εμπειρία δεν παίζει ρόλο, αν κάτι σε ικανοποιεί, σίγουρα η άποψή σου θα βοηθήσει κάποιον ακόμη να βρει λύση για να παραμείνει μακρυά από το κ.τ. χωρίς να υποφέρει.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 15:52 »
Γειά σας Παιδιά.

Είμαστε όλοι καλά; Ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση.Χρησιμοποιώ το Mini and more της Nobacco. θέλω να αγοράσω καινούργια carto και σκέφτομαι μήπως να τα παραγγείλω από εξωτερικό αλλά δεν έχω ιδέα τι πρέπει να ψάξω και τι carto  φοράει το η.τ. μου. Μπορεί μήπως κανείς να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:06 »
Γιατί να αγοράσεις απο εξωτερικό. Θέλεις κάτι το οποίο δεν το καλύπτουν τα καταστήματα στη Θεσσαλονίκη ή στην Ελλάδα?
Το τι θα παρεις το λέει και το θέμα "CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901".

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 23:57 »
http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=66_90&products_id=284  fluxomizer  2.4-2.6 ohm
http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=66_90&products_id=336  fluxomizer   2.6-2.8
http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=108&products_id=437   clearomizer

Παρακαλώ τους συντονιστές, αν είναι δυνατόν, να συγχωνευτεί με το πρώτο μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:09 »
Done :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:48 »
Οχι, αυτό είναι ένα δικό τους μοντέλο που εκ πρώτης όψεως μοιάζει 808, αλλά υπάρχει η εξής διευκρίνηση στη σελίδα που περιέχει πλήρες το η.τ.
The GoGo is NOT a 510 or 808 system. It uses its own proprietary connector and cartomizers.
Το GoGo ΔΕΝ είναι ένα 510 ή 808 σύστημα. Χρησιμοποιεί τις δικές του συνδέσεις και καρτομάιζερ

Στη δε σελίδα των καρτομάιζερ αναφέρεται:
These cartomizers will only work with the GoGo battery or with an apropriate adapter when we get them in
Αυτά τα καρτομάιζερ δουλεύουν μόνο με την μπαταρία GoGo ή με κατάλληλο αντάπτορα

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 01:05 »
Οχι, αυτό είναι ένα δικό τους μοντέλο που εκ πρώτης όψεως μοιάζει 808, αλλά υπάρχει η εξής διευκρίνηση στη σελίδα που περιέχει πλήρες το η.τ.
The GoGo is NOT a 510 or 808 system. It uses its own proprietary connector and cartomizers.
Το GoGo ΔΕΝ είναι ένα 510 ή 808 σύστημα. Χρησιμοποιεί τις δικές του συνδέσεις και καρτομάιζερ

Στη δε σελίδα των καρτομάιζερ αναφέρεται:
These cartomizers will only work with the GoGo battery or with an apropriate adapter when we get them in
Αυτά τα καρτομάιζερ δουλεύουν μόνο με την μπαταρία GoGo ή με κατάλληλο αντάπτορα

το πρωτο δεν το ειχα δει....

αυτα που ποσταρες τα εχεις δοκιμασει?


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 01:38 »
Οχι όλα, βέβαια. Πού να προλάβω! Χταπόδι να ήμουν να άτμιζα με 8 χέρια και δεν θα πρόκανα ως τώρα να τα δοκιμάσω όλα.
Από αυτά που θυμάμαι ότι δοκίμασα,
Health cabin 808 οριζόντιας: Kangen καλα, boge καίγονται πιο γρήγορα. Τα τύπου hybrid, ίδια ποιότητα ακριβώς με της νομπάκο.
Heaven gifts 808 οριζόντιας: καλά, μάλλον είναι κι αυτά kangen
Ecoesmoking clearomizer : καλά (είναι της microcig/royal smokers)
ecoesmoking 808 2nd edition : καλά, αλλά γεμίζεις στα τυφλά, πρέπει να μαντεύεις πότε τελειώνει το υγρό.
Από Peleon τα  g4 όχι καλά. Ενα microcig mega dual δοκίμασα σε σπείρωμα 510 στο ego μου και ήταν οκ, κάτι 901 με τη δική τους φίρμα που πρόλαβα να δοκιμάσω ήταν χαμηλής ποιότητας. Εχω κι άλλα που ακόμη δεν τα άνοιξα.

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 19:55 »
Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση
Σαν νέος στο η.τ. πήρα αυτά
http://www.madvapes.com/MadVapes-808-D-Dual-Coil-Clear-Cartomizer_p_3155.html
Το θέμα είναι ότι ταιριάζουν με την υβριδική μπαταρία σαν σπείρωμα αλλά δεν υπάρχει εγκοπή στο κάτω μέρος τους που ακουμπάει στον θετικό πόλο της μπαταρίας όπως οι υβριδικοι ατμοποίητές με αποτέλεσμα αν είναι βιδωμένοι τελείως να μην μπορείς να τραβήξεις τζούρα. :wall:
Κάνω κάτι λάθος ή μπορώ να κάνω κάτι διαφορετικό (πατέντα) μπας και τους χρησιμοποιήσω γιατί μέχρι τώρα κάθονται.
Επίσης τα CE2 XL clearomizer έχουν το ίδιο θέμα και αν όχι αξίζουν ναι ή όχι?
Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για την όποια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 20:05 »
Κανονικά τη βλέπω την εγκοπή, το κομμάτι δηλαδή που εφάπτεται με το εσωτερικό κομμάτι της μπαταρίας,αυτό που έχει την τρυπόυλα στη μέση. Το μόνο που δεν έχει είναι εξτρά φάρδος για να αγκαλιάζει εξωτερικά τη μπαταρία, αλλά δε σου χρειάζεται. Σφιχτά ποτέ δεν εφαρμόζουμε τους κάρτο. Το ίδιο θα σου πω και για τους CE2 που τους έχω δοκιμάσει και δεν έχουν θέμα.

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 21:40 »

Μόνο που η μπαταρία του Υβριδικού στα καινούργια μοντέλα δεν έχει τρύπα στον θετικό πόλο :angry_orange: ειναι ενιαία επιφάνεια. :wall:
Για του λόγου το αληθές:





Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2013, 23:01 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΛΙΝΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ CARTO/CLEAROMIZER ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ 808/901
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 22:51 »
Δεν το ξέρω αυτό, αλλά αν ταιριάζουν οι κάρτο του μινι μορ στις καινουριες μπαταρίες του hybrid, τότε ταιριάζουν και όλα αυτά τα κάρτο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364