vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, giorgos1999, dkostas, Jorge, Tem, bloodlessz, zamploutos

Twitter

Πρωτάρηδες

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 23, 2009, 11:39 »
Τελικά μόλις τα παρέλαβα.  :)

Πήρα:

- Honeydrew Melon - low
- RY3 - medium
- RY4 - medium
- French pipe - low

Θα κάνω review σύντομα

Βοηθεια
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 02, 2009, 17:48 »
Παιδια γεια σας,
Ειμαι  καινουρια στο ηλ καπνισμα.Εχω το nobacco εδω και τρεις εβδομαδες και αρχισαν τα προβληματα.Προχθες χαλασε το ατομαιζερ το δευτερο γιατι το πρωτο τα ειχε φτυσει απ τη δευτερη μερα..Εχθες αναγκαστηκα να κανω αναλογικα απ τα νευρα μου αφου δεν ειχα τιποτα..Τα νευρα μου δεν περιγραφονται αφου σημερα μου στειλαν αλλο ατομαιζερ και κανω τεραστιες προσπαθειες να κανω μια τζουρα..Εχω το prestige ξεχασα να διευκρινησω..Δηλαδη αυτο ηταν?Καθε τρεις εβδομαδες θα ξεμενω?Πειτε μου σας παρακαλω ενα καλο τσιγαρο να παρω γιατι εχω εκνευριστει και ημουν τοσο ενθουσιασμενη που απ τα 2 πακετα εκανα μονο ηλ τσιγαρο..Δε θελω να ξαναρχισω τα αναλογικα.Επισης οι μπαταριες αποφορτιζονται πλεον στο πι και φι.Τι προτεινετε οι πιο εμπειροι?Σκεφτομαι να παρω το Screwdriver αλλα δε βρισκω.Το εχει δοκιμασει  κανεις?Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Βοηθεια
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 02, 2009, 18:10 »
Παιδια γεια σας,
Ειμαι  καινουρια στο ηλ καπνισμα.Εχω το nobacco εδω και τρεις εβδομαδες και αρχισαν τα προβληματα.Προχθες χαλασε το ατομαιζερ το δευτερο γιατι το πρωτο τα ειχε φτυσει απ τη δευτερη μερα..Εχθες αναγκαστηκα να κανω αναλογικα απ τα νευρα μου αφου δεν ειχα τιποτα..Τα νευρα μου δεν περιγραφονται αφου σημερα μου στειλαν αλλο ατομαιζερ και κανω τεραστιες προσπαθειες να κανω μια τζουρα..Εχω το prestige ξεχασα να διευκρινησω..Δηλαδη αυτο ηταν?Καθε τρεις εβδομαδες θα ξεμενω?Πειτε μου σας παρακαλω ενα καλο τσιγαρο να παρω γιατι εχω εκνευριστει και ημουν τοσο ενθουσιασμενη που απ τα 2 πακετα εκανα μονο ηλ τσιγαρο..Δε θελω να ξαναρχισω τα αναλογικα.Επισης οι μπαταριες αποφορτιζονται πλεον στο πι και φι.Τι προτεινετε οι πιο εμπειροι?Σκεφτομαι να παρω το Screwdriver αλλα δε βρισκω.Το εχει δοκιμασει  κανεις?Ευχαριστω.

Οι μπαταρίες του Nobacco είναι πραγματι... ευπαθείς, από την άποψη όχι ότι χαλάνε, αλλά από την άποψη πως χανουν ευκολα μεγάλο μέρος της ισχύος τους σύντομα.
Τα ατομάιζερ του prestige αντίθετα είναι σκύλοι! Εγω το έχω 2 μήνες και χρειάστηκε να αλλάξω μόνο τον ένα. Απο κει και πέρα δουλευουν ακόμα αψογα....
Μάλλον έπεσες στην περίπτωση. Πάρε τους ενα τηλέφωνο, εξηγησε τους και θα σου πουν απο κει τι να κάνεις. Και φυσικα, χρησιμοποίησε την εγγύηση!

Σε γενικές γραμμές πάντως ΔΥΣΤΥΧΩΣ η τεχνολογία στα e-cigs είναι ακόμη φρέσκια. Και 3 βδομάδες για μια μπαταρία ή ενα ατομαιζερ ακόμα θεωρούνται "καλοί" χρόνοι....

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 03, 2009, 10:28 »
Vivie ο μέσος όρος ζωής του ατομάιζερ είναι 2 μήνες, οπότε πρέπει να καταλάβεις ότι είναι ένα έξοδο αναγκαίο.

Για τις μπαταρίες, εάν είσαι κοντά σε PC αρκετές ώρες τότε το passthrough είναι πολύ καλή λύση

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 03, 2009, 12:18 »
Vivie το λαχείο πήρες παιδάκι μου?Χρησημοποίησε την εγγύση αμέσως και μην τα παρατάς κάθε αρχή και δύσκολη.Α!!και καλύτερα να έχεις λίγο στοκ στα αναλώσιμα ,καλύτερα αυτά παρά τα παλιοτσίγαρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 03, 2009, 21:24 »
Έτσι είναι, το στοκ είναι η λύση για να μην απογοητευτείς.
3-4 μπαταρίες και  3 atomizer είναι τελικά το minimum.
Αυτό που με έχει βολέψει αφάνταστα είναι η ταμπακέρα φορτιστής.
Φορτίζεις όπου και να'σαι τη μπαταρία σου.
Θέλει λίγη οργάνωση αλλά σε ανταμείβει.
Επίσης το prestige δεν είναι σπουδαία συσκευή, Το Black Line πολύ καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 03, 2009, 23:05 »
Για το prestige δεν ξέρω ,το black line όμως είναι καταπληκτικό μηχάνημα.Ομως νομίζω ότι απλά ήσουν άτυχη,συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. :D

Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 04, 2009, 02:17 »
Γεια σας παιδια,
Παρηγγειλα το dse 901.Το nobacco τα φτυσε δεν ξερω αν εκανα καλη επιλογη παντως τωρα το σβκ ειμαι χωρις ηλ τσιγαρο..και τα πηγαινα τοσο καλα..δεν τα παραταω ομως..Λεω να παρω και το screwdriver η to GG αλλα ολο τελειωμενα τα βρισκω αναρπαστα γινονται.Θα οργανωθω γερα να μην το ξαναπαθω..Τους ξαναπηρα στη nobacco και μου εδωσε κατι οδηγιες να φυσαω το ατομαιζερ και κατι τετοια αλλα τιποτα παλι.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρωτάρηδες
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 04, 2009, 08:44 »
viviek διαβασες στο foroum για τις διάφορες συσκευές που κυκλοφορούν και έχουν δοκιμαστεί από τα μέλη??Εκεί νομίζω θα βρεις τι σου κάνει,όσο και νάναι άλλο να παίρνεις κάτι στα τυφλά και άλλο ένα δοκιμασμένο προιόν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12