vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 15:54 »
Ευχαριστώ Σταύρο.Καλά πάει η γεύση μου μάλλον.

Εννοείς τα άσπρα υγρά.Είναι το φυστικοβούτυρο με την σοκολάτα μάλλον που κάνει την διαφορά!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 16:10 »
Ναι στα 3 με τις λευκές ετικέτες είναι έντονο το φαινόμενο.Στα 2 καπνικά δεν υπάρχει καθόλου διαφορά σχεδόν.
Το φυστικοβούτυρο είναι που στο pandora εξαφανίζεται-εμφανίζεται και η ένταση της σοκολάτας :yes:

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 16:50 »
Το Hydra που είναι με το σταφύλι στις δοκιμές μου άρεσε πολύ.Θα το φτιάξω εν ενθέτω,μάλλον για 70/30 το βλέπω παρόλο που λέει καπνικό,και θα δούμε.

Στον Πήγασο αυτό που δεν μου φαίνεται πολύ είναι η κρέμα.Θα το αφήσω λίγο να ξεκουραστεί,γιατί το πλάκωσα μου φαίνεται.Τον ανανά,και το μάνγκο τα χει φωτό,τώρα το είδα!!! :eyesplash: :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 19:55 »
Όλη την εβδομάδα έκανα το phoenix, μονορούφι, με το ίδιο βαμβάκι και τα 60ml και σήμερα το απόγευμα τελείωσε. Δεν λες και άσχημη την εικόνα της φυτιλοαντίστασης κι επειδή βαριόμουν, έκανα ένα dry burn κι άλλαξα βαμβάκι για το επόμενο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος StefTh

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 19:29 »
Παιδες τι παιζπα με το centaur; Έχει τα ιδια κατάλοιπα με το Hydra; Το Hydra ωραιο δε λεω αλλά στα 10 ml μη πω και λιγοτερα μου εχεέ σκοτωσει την αντισταση

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
ΝΕW Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 19, 2019, 13:10 »
Πολύ δραστήριος ο φίλος μου ο ζιρομπάκος τον τελευταίο καιρό. Νέα υγρά, αναδιάρθρωση της σειράς Myths & Legends (που θα περιλαμβάνει πλέον μόνο μη καπνικά υγρά) και κυκλοφορία της νέας σειράς Corsair (με αμιγώς καπνικά υγρά). Ορισμένα παλιά υγρά καταργούνται, σε άλλα αλλάζει λίγο ή περισσότερο η συνταγή και προστίθενται και καινούργια. Στην πραγματικότητα όμως έχουμε 12 εντελώς νέα υγρά γιατί οι αλλαγές στα τρία προϋπάρχοντα υγρά (Pandora, Pegasus και Hydra) είναι σημαντικές. Η σειρά Saints & Sinners μένει ως έχει εξ  όσων γνωρίζω. Ας δούμε όμως αναλυτικά τις ονομασίες και περιγραφές των υγρών που περιλαμβάνει  η σειρά του παρόντος νήματος. Για την σειρά Corsair θα ανοίξει νέο νήμα.








Myths & Legends by Abuelos



Atlas (ΝΕΟ)
Μια κλασσική συνταγή ενός φρεσκοψημμένου μπισκότου βουτύρου.

Pandora (ΝΕΑ ΣΥΝΤΑΓΗ)
Μια απολαυστική γλυκιά σοκολάτα, που ισορροπεί με τις όξινες νότες ενός χυμού πορτοκαλιού.

Medusa (ΝΕΟ)
Βατόμουρα με κρέμα γιαουρτιού, εμπλουτισμένα με ψιλοκομμένα κομματάκια φράουλας και νότες από lime.

Ikarus (ΝΕΟ)
Ένα λαχταριστό γλυκό, με κρέμα ζαχαροπλαστικής και sauce καραμέλας.

Sirens (ΝΕΟ)
Μια απαλή κρέμα, αρωματισμένη με mousse μπανάνας.

Pegasus (ΝΕΑ ΣΥΝΤΑΓΗ)
Ζουμερό ροδάκινο και εξωτικά φρούτα... Μια πανδαισία αρωμάτων και δροσερών γεύσεων, συναντά την γλυκιά κρέμα και το αποτέλεσμα είναι απλά απολαυστικό!





NEW Myths & Legends λοιπόν! Και όπως πολύ σωστά μαντέψατε το νέο παπαγαλόζουμο είναι μέρος της σειράς αυτής! Αλλά ας πιάσουμε τα πράγματα απ' την αρχή...

Επί μήνες δοκιμάζω καινούργια υγρά του ζιρομπάκου καθώς και τις διαφορετικές βερσιόν των υγρών που προκρίνονται στους τελικούς. Έχω δοκιμάσει δεκάδες υγρά, έχω πάθει δεκάδες κορεσμούς γεύσης και έχω θρηνήσει για πολλά υγρά που αγάπησα αλλά ούτε στα προκριματικά δεν πέρασαν. Χαλάλι του όμως γιατί η νέα σειρά είναι πραγματικά ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή ! Δεν θα γράψω και για τα έξι υγρά σήμερα γιατί παρόλο που τα έχω ατμίσει όλα, δεν είμαι βέβαιος ποια βερσιόν του καθενός μπήκε στην τελική εξάδα. Θα γράψω όμως για δύο τα οποία ατμίζω εδώ και καιρό και όποια βερσιόν τους κι αν κυκλοφόρησε τελικά εμένα δεν μου κάνει καμία διαφορά γιατί μου άρεσαν όλες! Αναφέρομαι στο μπισκότο (Atlas) και στην μπανάνα (Sirens) που είναι πλέον τα νέα παπαγαλόζουμα. Εδώ και καιρό έχω στους ατμοποιητές μου πάντα ένα φρούτο, ένα γλυκό και ένα καπνικό, δηλαδή ένα μπισκότο γιατί τα μπισκότα είναι τα καπνικά του Μπαρόκου. Τον τελευταίο μήνα δεν έχω κάποιο μπισκότο - έχω αυτό το μπισκότο, το Atlas. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε. Τα ίδια έγραφα πριν δυο χρόνια και για το πεκάν και με κοροϊδεύατε αλλά να που έγινε ένα από τα best sellers της ελληνικής αγοράς. Γι αυτό λέω. Δοκιμάστε το κι αν δεν σας πολυ-αρέσει εδώ είμαι εγώ να το φουμάρω στην υγειά σας.

Για τα υπόλοιπα υγρά της σειράς θα γράψω σύντομα. Καλές φούμες! :baby:


ΥΓ. Δεν μπορώ να μην το γράψω. Ανάμεσα σε όλα αυτά τα υγρά του ζιρομπάκου που έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό υπάρχει ένα που νομίζω (νομίζω...) δεν κυκλοφόρησε. Το λέω με πόνο ψυχής γιατί εκείνο ήταν ένα υγρό που θα άφηνε εποχή! Το δοκίμασα καπάκι μετά που δοκίμασα καμιά δεκάδα νέα Ammo (εξαιρετικά premium γαλλικά υγρά) και θεώρησα το υγρό του αμπουέλου καλύτερο! Το γράφω εδώ για να ξεκινήσουμε έναν αγώνα να πείσουμε τον ζιρομπάκο να το κυκλοφορήσει. Καμιά διαδήλωση, καμιά βομβιστική επίθεση, κάτι τέλος πάντων. Με σταυρωμένα χέρια θα κάτσουμε; Ο σύλλογος δεν θα πάρει θέση;  >:(

Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 19, 2019, 13:56 »
Πολύ ωραία νέα...μμμμμμ

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 19, 2019, 14:14 »
Δεν βλέπω το phoenix...

:angry_orange:


Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 20, 2019, 18:19 »
[member=13885]cpbaroque[/member] To Atlas είναι καλύτερο απο το timekeeper??

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 20, 2019, 18:32 »
Εδώ μπαίνουμε στα τελείως υποκειμενικά αλλά εγώ έχω το timekeeper (που μου αρέσει πολύ) στο συρτάρι κάνα μήνα τώρα και το atlas μόνιμα στον εβίβα (μέχρι να μου τελειώσει η καβάτζα φυσικά). Δεν βρίσκω πως μοιάζουν και πολύ παρόλο που τα προφίλ τους άλλα λένε... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 20, 2019, 19:45 »
Ikarus και Sirens αν ειναι οπως οι περιγραφες τα βλεπω μονιμα στο rotation :yes:

Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 20, 2019, 20:10 »
Αύριο θα είμαι Ν. Σμύρνη και θα πάρω απαντήσεις :fight_fryingpan: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 21, 2019, 09:19 »
Έχω και εγώ απο χθες τις 2 νέες σειρές και τις δοκιμάζω.

Και  μένα  απο όλη την σειρά και απο  την πρώτη στιγμή που τα έφτιαξα ο Atlas με κέρδισε.

Είναι ένα γλυκό μπισκότο βουτύρου τύπου "ΠΤΙ ΜΠΕΡ" και δεν έχει καμία σχέση γευστικά με το timekeeper .
Ούτε κανέλα υπάρχει μέσα και ούτε τα μπόλικα γλυκαντικά.Είναι αρκετά πιο φιλικό με τα coil και το βασικότερο δεν σε μπουχτίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 09:31 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 21, 2019, 09:29 »
Μόλις παρέλαβα και εγώ atlas,ikarus και sirens.Για να δούμε.

Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 21, 2019, 09:41 »
Γουστάρουμε και κανελίτσα (λίγο) στα μπισκότα μας αλλά αυτό το φτιάχνουμε :D .

[member=17746]paloukaros[/member] δίνει κάποιο χρόνο για ωρίμανση ή ότι γουστάρει ο καθένας?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364