vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:07 »
καλησπερα παιδια ! σημερα εδοσα τον ατμοποιητη του γιαντ-σ σε ενα φιλαρακι μου και το μετρησε στα 2.1  ωμ !! τι να κανω να το παω σε αντιπροσοπια τησ nobacco να μου το αλλαξουν ?


Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:13 »
Αφαιρεσατε την εσωτερικη αντισταση του πολυμετρου;

Με αλλα λογια, στη διαβαθμιση στην οποια θα μετρησετε τον ατμοποιητη, γεφυρωστε τα 2 βισματα του πολυμετρου.....αντι για 0 που ειναι το θεωρητικα σωστο, θα σας δειξει μια αμελητεα ωμικη αντισταση (εσωτερικη του πολυμετρου συν των καλωδιων του)....Συνηθως αυτη κυμαινεται στα 0.4 Ohm. Οποτε μετα, μετρωντας τον ατμοποιητη αφαιρεις το νουμερο αυτο.

Γενικα να ξερεις, οτι λογω κατασκευης, δικαιολογειται στους ατμοποιητες μια "αποκλιση" της ταξεως των 0.2 Οhm. Αν δηλαδη μετρησεις τον ατμοποιητη σου και τον βρεις 1.8, μη περιμενεις να στον αντικαταστησουν λογω αποκλισης της αντιστασης του. Αν βεβαια, πραγματικα θεωρεις οτι δε δουλευει σωστα, και επειδη απο οσο γνωριζω και εχω διαπιστωσει και εγω, η Νobacco χαρακτηριζεται για τις καλες σχεσεις που δημιουργει με τους πελατες της, ειμαι σιγουρος οτι θα στον αντικαταστησουν. Απλα μη βασιστεις σε μια μετρηση πολυμετρου!

;)

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:22 »
σε ευχαριστω για την βοηθια ... παντωσ εχω κι αλλο ενα παραπονο απο τον γιαντ-σ το κουμπακι ειναι πολη λασκα και εχει τυχει να σκαλωσει κιολασ στο πατημα  και να μηνει μεσα ...!! ειμαι νεος με το αθλημα και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ υκανοποιημενος ... το οβαλε εγο-τ που δοκμασα ενοσ φιλου μου αρεσε περησσοτερο ... γενικα εχεισ να μου προτηνεισ καποιο αλλο ??

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:41 »
Φιλε μου ειναι ολα πολυ υποκειμενικα......για να καταλαβεις...εμενα δε με καλυψε το eGo-T και με καλυπτει το Giant.
Παντως, αν πραγματικα δε σε καλυπτει μπορεις στις μπαταριες που ηδη εχεις (του Giant-s) να "φορεσεις" eGo-T ατμοποιητη η γενικοτερα τους περισσοτερους του εμποριου, οποτε δες πως θα "παει" τις επομενες μερες και πραττεις αναλογα.
Υπ οψιν οτι μεγαλο ρολο παιζει κ το εκαστοτε υγρο που χρησιμοποειται οποτε αν δε δοκιμασες του φιλου σου με το δικο σου υγρο, μαλλον θα ειναι παραπλανητικη η συγκριση. ;)

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 02:19 »
σε ευχαριστω για την βοηθια ... παντωσ εχω κι αλλο ενα παραπονο απο τον γιαντ-σ το κουμπακι ειναι πολη λασκα και εχει τυχει να σκαλωσει κιολασ στο πατημα  και να μηνει μεσα ...!! ειμαι νεος με το αθλημα και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ υκανοποιημενος ... το οβαλε εγο-τ που δοκμασα ενοσ φιλου μου αρεσε περησσοτερο ... γενικα εχεισ να μου προτηνεισ καποιο αλλο ??
   

Αρχικα καλωσορισες κι εσυ στο ατμισμα!!κ σε μενα κολλαει το κουμπακι μερικες φορες αλλα δεν το λογιζω σαν προβλημα ,το πατα κ ξεκολλαει..
Σχετικα με την παραγωγη ατμου σιγουρα παιζει ρολο κ το υγρο κ η αντισταση,τα 1,6 με τα 2 οhm εχουν μεγαλη για να μην πω τεραστια διαφορα.το υγρο που εχεις το εχω παρει κι εγω κ δεν μ ικανοποιησε ουτε σαν γευση ουτε στη παραγωγη ατμου...
Παντως αν κ δεν εχω δοκιμασει το γιγαντακι θα σ προτεινα να τ δωσεις αλλη μια ευκαιρια,καθως 40 μερες τωρα ατμιζω με τον γιγαντα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος,δεν νομιζω πως εχουν τοσο μεγαλη διαφορα..

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 15:32 »
σε ευχαριστω για το καλοσορησμα φιλε μου !! μπορεισ να μου προτεινεισ ενα υγρο που να με ικανοποιησει περισοτερο ωσ προσ την παραγωγη καπνου ??

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:08 »
σε ευχαριστω για το καλοσορησμα φιλε μου !! μπορεισ να μου προτεινεισ ενα υγρο που να με ικανοποιησει περισοτερο ωσ προσ την παραγωγη καπνου ??


καλως ορισες και καλοάτμιστος! Αν θες μεγάλη παραγωγή καπνού να προτιμας υγρά που περιεχουν μονο VG (φυτικη γλυκερίνη) και οχι συνδιασμο VG-PG... Η "καθαρή" VG παράγει περισσότερο ντουμάνι...

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:22 »
ενασ πολιτησ μου ειπε οτι τα θγρα με περισσοτερο ωγ χαλανε τουσ ατμοποιητεσ αυτου του τυπου που εχει ο γιαντ-σ ... ισχυει ?

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:06 »
καλησπερες..σημερα ο giant s εκλεισε ακριβως 2 εβδομαδες...
πυροβολαει ασυστολα ........
ο καλυτερος ατμο που εχω χρησιμοποιησει μεχρι στιγμης......
σε χτυπημα αυτονομια απουσια διαροων(αγνωστη λεξη) αντοχη!!!!
στα 6.5 ευρουδακια :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 14:46 »
Καλησπέρα σας ! λοιπόν έχω δοκιμάσει τον giant και giant s (ίδιοι δεν είναι , εγώ δεν είδα καμία διαφορά) όταν ξεκίνησα το άτμισμα πριν 6 μήνες περίπου, έχω να πω ότι είναι οι καλύτεροι σε θέμα γεύσης , ατμού και χτύπημα , από διαρροές 0 γέμισμα εύκολο τα μόνα - που έχουν είναι ότι ρουφάν πολύ υγρό και ένα ακόμα (για τις μπαταρίες i-want) που μου έκαναν είναι ότι θέλουν 2-3 μέρες στρόσημο γιατί μου βραχυκύκλωναν στις 3 από τις 4 μπαταρίες .
 Υ.Γ επίσης από αντοχή 1-1,5 μήνα!!!
Και λίγα λόγια για τον hybrid ενώ δούλευε με τις μπαταρίες ήταν λες και είχε 1volt τάση πολύ χαμηλή απόδοση 0 ατμός 0 χτύπημα 0 γενικά ή έτυχα σε προβληματικούς ή οι μπαταρίες είχαν το πρόβλημα (έγινε αντικατάσταση από την nobacco).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8491 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12