vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 22:58 »
Εχει δοκιμασει κανεις τους νεους ατμο της Nobacco Hybrid Dual Coils?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:25 »
Ακόμη καλύτερα, έτυχε κάποιος από όσους δοκίμασαν τους  ίδιους κάρτο με μονή αντίσταση και δεν του ταίριαξαν, να δοκιμάσει και αυτούς και να μας πει μια γνώμη;

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 16:12 »
Σημερα αγορασα 2 carto απο συνοικιακο μαγαζακι.
Δεν ειχε τα giant dual coils(που ειχα παρει αλλη φορα απο τον ιδιο) και πηρα dual coils τυπου hybrid-e.
Εκτος του οτι καταλαβα εκτων υστερων οτι δεν μου εκοψε αποδειξη,και οτι ενω δεν ειχαν κανενα logo πανω,μου τα πουλησε στην τιμη των γνωστων εταιρειων.
Και μετα απο ολα αυτα και τα δυο μου βγαζουν καμενο απο την πρωτη τζουρα.... :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Εχουν καμια ιδιοτροποια αυτα η να παω για αλλαγη?? :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος ThePuppy

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Better a diamond with a flaw than a pebble without
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 16:47 »
Καλησπερα
Η τιμη απο οσο ξερω σε hybrid-e ειτε branded ειτε 'αγνωστου πατρος και μητρος' ειναι γενικα η ιδια τιμη.Δεν υπερασπιζομαι κανεναν,απλα το συνειδητοποιησα χαζευοντας εδω και εκει στα ελληνικα μαγαζια. Και αποδειξη να ειχες δεν ξερω αν θα μπορουσες να διεκδικησεις αντικατασταση εκτος της γνωστης εταιρειας για την οποια εχουν ακουστει τα καλυτερα (προσωπικα δεν τους εχω χρειαστει).
Τωρα σχετικα με ιδιοτροπιες...τα κλασσικα: Τα γεμιζεις μεχρι να σταξουν απο κατω.Το κανες?Δυο στα δυο τζουφια ειναι γκαντεμια,ισως ολοκληρη παρτιδα ελαττωματικη η αιτια.

Αν εχεις χρονο πηγαινε και συζητα τον πωλητη,απλα στη θεση σου δεν θα περιμενα και πολλα

Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 16:52 »
Ναι τα γεμισα και τα δυο μεχρι να σταξουν και τα αφησα και κανα 10-15 μπας και ισιωσουν αλλα ουτε καν.
Καλα για χτυπημα δεν το συζητω,ακομα και με 18αρι που για μενα ειναι πολυ,ειδικα σε καρτο με dual, ουτε που καταλαβαινω.
Δλδ θπαρχει περιπτωση να μου αρνηθει την αλλαγη??? :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:14 από e-aris »

Αποσυνδεδεμένος ThePuppy

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Better a diamond with a flaw than a pebble without
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:33 »
Για να λεμε και του στραβου το δικιο,απ'οτι εχω καταλαβει οι ατμο και καρτο δεν εχουν 'μπεσα'. Δεν εχουν εγγυηση απο τις περισσοτερες εταιρειες οποτε δεν μπορουμε να ελπιζουμε σε πολλα αν φερουμε κατι απ'εξω ως ιδιωτες.Το ιδιο ισχυει λογικα και για αυτον.Αν δεχτει να σου τα αλλαξει κατα πασα πιθανοτητα θα τους 'φαει',δεν υπαρχει πιθανοτητα να παρει τα λεφτα του απο τον προμηθευτη δηλαδη θα μπει ενα 14αρι ευρω μεσα (για αυτο το ποσο δεν μιλαμε?)
Αν το κανει μπραβο του,θα ειναι επειδη θελει να δειξει ανθρωπινο προσωπο και επειδη θελει να κερδισει τους πελατες,οχι μονο τα λεφτα τους.Αν οχι....και παλι να τον κακολογησεις εντελως δεν μπορεις.Φοβαμαι πως η ρηση ''στην διακριτικη του ευχερεια'' εχει απολυτη εφαρμογη σε τετοιες περιπτωσεις.
Οπως και να 'χει,λογω της μερας πιστευω πως προλαβαινεις πρωτα απ'ολα να κοιταξεις απο που και πως μπορεις να κανεις την δουλεια σου με καποιον επωνυμο και μετα κανεις τη βολτα σου να δεις τι ψαρια θα πιασεις.

Αν κανω καπου εχω καταλαβει λαθος το πως εχει η δουλεια και συμβουλευω λαθος τον φιλο παρακαλω να επεμβετε και να με διορθωσετε οι παλιοτεροι στο αθλημα,μια ακρη να βγει ειναι το θεμα μας.
...........

Αποσυνδεδεμένος buble

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:39 »
Αγόρασα χθες, ένα Nobacco dual coil hybrid-e cartomizer και το έβαλα σε μπαταρία ego-t.
Το αποτέλεσμα σε σχέση με τους ατμοποιητές ego-t (A) είναι ότι τραβάει πολύ δύσκολα, δεν έχει χτύπημα, λιγότερο ατμό και από γεύση, δεν έχει την γεύση του υγρού, αλλά του πολυεστέρα που έχει μέσα το cartomizer. Γενικά δεν μπορώ να το ατμίσω.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 09:41
Μήπως το NOBACCO Giant Cartomizer είναι καλύτερο από το hybrid-e dual coil cartomizer, ως προς αυτά που προανέφερα παραπάνω?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 09:41 από Geraki »

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:30 »
παιδες εχω παρει τον giant-s εδω και 4 μερεσ και δεν ειμαι ευχαριστημενος την παραγωγη ατμου που κανει ... τι μπορω να κανω ? μηπωσ να αλλαξω υγρο η ατμοποιητη ?? χρησημοποιω το nobacco desert ship με 16mg νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:48 »
Δεν φταίει το υγρό
Άλλαξε κάρντο , κάνε προσεκτικό γέμησμα χωρίς να πάει υγρό στο κεντρο που είναι το σωλινάκι και άμα και αυτός δεν βγάζει καλό ατμό ,έπεσες σε 2 ωμ
κάρντο

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:50 »
υπαρχει καποιοσ τροποσ να δω αν ειναι 2 ωμ ??? αλλιωσ πιον ατμοποιητη πρεπει να παρω ???

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:55 »
Με πολύμετρο και από την κούτα (της χονδρικής) που το γράφει

1,6 ζήτα

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:56 »
εγινε !!! σ'αευχαριστω πολυ φιλε μου !!!

Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:07 »
και κατι ακομα !! αν εχω πεσει σε αυτουσ με 2 ωμ αυτο επιρεαζει κατηολου και την αυτονομια τησ μπαταριασ ???!?!?!

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:11 »
Δεν βλέπεις διαφορά

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Εντυπώσεις από Giant-s (ή Hybrid Dual Coil) της NoBacco.
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:14 »
Συμφωνα με το site της Nobacco το Giant - S ειναι στανταρ 1.6 κ οχι 2Ohm

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12