vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, lemon78, tibolaso, maprix, noe, tsiv

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 22, 2021, 09:54 »
πολλα παιζουν ρολο στα καταλοιπα,τα παιδια λενε οτι και η συγκεντρωση του αρωματος στο 25% ειναι ενας ακομη επιβαρυντικος παραγοντας στα βαμβακια.
πολυ γλυκο δεν το λες το υγρο αλλα ολα αυτα τα προφιλ εχουν βαρια αρωματα και σιγουρα εχουν σουκραλοζη,σε τετοια προφιλ ειναι δεδομενη.
[member=13885]cpbaroque[/member] και [member=13664]Ribot[/member],το κακο αρχισε απο μενα και πηρε και εσας η μπαλα  :-[

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 22, 2021, 10:21 »
Μα κανείς δεν ξερει πόσο μπορεί να είναι το ποσοστό απο το άρωμα αφου είναι διαλυμένο-αραιωμένο σε PG.
Τεσπά εγω θέλω να καταλήξω οτι σημασία έχουν τα υλικά της συνταγής και όχι η ποσότητα που είναι στο μπουκάλι, απλά ρώτησα μήπως έχω χάσει κάνα επεισόδιο.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 22, 2021, 11:47 »
 Στα περίπου 90 ml Αντουανέτα έχω αλλάξει 3 φορές βαμβάκι που έτσι και αλλιώς θα έκανα και με τα υπόλοιπα υγρά μου που είναι κατηγορία ζαχαροπλαστείου .
Το βαμβάκι παίρνει ένα αρκετά πιο σκούρο χρώμα από ότι έχω συνηθίσει αλλά μου κάνει εντύπωση ότι στο coin δεν έχει κτιστεί ένα παχύ στρώμα από στερεά κατάλοιπα αλλά μια πιο ελαφριά “λάσπη” που με το τρίψιμο μια οδοντόβουρτσας και νερό φεύγει και εύκολα και σχεδόν όλη.

 
Με 5 watt και ζέσταμα χωρίς να ανάψει η αντίσταση ολοκληρώνω τον καθαρισμό για τα μέρη που δεν έχει πρόσβαση η οδοντόβουρτσας.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 22, 2021, 12:34 »
... στο coil δεν έχει κτιστεί ένα παχύ στρώμα από στερεά κατάλοιπα αλλά μια πιο ελαφριά “λάσπη” που με το τρίψιμο μια οδοντόβουρτσας και νερό φεύγει και εύκολα και σχεδόν όλη...
Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο Isabelle! Με πολύ ήπιο dry burn φεύγει όλη η μπίχλα από το σύρμα αλλά το βαμβάκι την ζητάει την αλλαγή του γρήγορα. Κι εγώ αισθάνθηκα δυσάρεστη αλλοίωση γεύσης σε πολύ λιγότερα ml από τα 30 που έκανες εσύ με το Antoinette...
Τι τραβάμε κι εμείς οι ζαχαροπλάστες γμτ... >:(

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 27, 2021, 16:39 »
Η κυρα Αντουαννετα μυριζει τρομερα οποτε δεν αντεξα ουτε δεκα λεπτα για να την δοκιμασω..Αρχικα την πηρα γιατι εχω γινει πρεζακι με το bronze και 60 μλ παραπανω με ενα ευρω ηταν δελεαστικοτατο.Το υγρο πλησιαζει στο 60-70%
Το καπνικο στοιχειο ετσι κ αλλιως δεν το καταλαβαινα κ πολυ οποτε λειπει μονο η φοβερη γκοφρετα του bronze που την εχουν αντικαταστησει με βαφλα λενε,δεν βγαζει αυτο το ξεροψημενο αλλα συνολικα ειναι τιμιοτατο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 30, 2021, 09:24 »
Εμένα πάλι δεν μπορώ να πω ότι μου θυμίζει το bronze γτ και το ry λείπει και η γκοφρετα που είναι χαρακτηριστικά του. Το Antoinette μου βγάζει μια πολύ ευχάριστη βάφλα με πινελιές στην επίγευση από μόκα και η κρέμα βανίλια τα πλαισιώνει χωρίς ιδιαίτερη ένταση.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 09, 2021, 19:18 »
Σήμερα έφτιαξα άλλα τέσσερα υγρά του Βλαδίμηρου και φυσικά τα δοκίμασα στον ντρίπερ αν και εντελώς φρέσκα.

Marion: Έτσι φρέσκο που το δοκίμασα, είναι ένα νόστιμο φραουλοϋγρό χωρίς υποψία κρέμας. Δεν νομίζω βέβαια να αλλάξουν και πολλά πράγματα με την μικρή ωρίμανση των 2-3 ημερών που προτείνει ο κατασκευαστής. Πολύ ευχάριστο υγράκι πάντως...
Juliette: Δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και τίποτα το αξέχαστο. Το έχουμε ατμίσει πολλές φορές το υγρό, απλώς με άλλη ετικέτα. Αλμυρή καραμέλα δεν κατάλαβα βέβαια με τίποτα. Ξέρω, ξέρω. Είναι νωρίς ακόμα...
Marguerite: Πολύ ωραίο υγρό. Λίγο ακαθόριστο αλλά αυτό καθόλου δεν με πειράζει εμένα στα υγρά γενικά. Αν το υγρό δεν κάνει τα βαμβάκια πίσσα σε δύο μέρες, θα ξανα-αγοραστεί χωρίς συζήτηση!
Antoinette: Το υγρό είναι φανταστικό! Έπαθα πλάκα! Εντελώς μόνιμο από σήμερα ακόμα κι αν θέλει καινούργιο βαμβάκι κάθε πέντε τζούρες! Θα είναι το δικό μου ΝΕΤ...

Το Juliette δεν με πείραξε που μου φάνηκε αδιάφορο γιατί απ' ότι ξέρω είναι και το πιο βρώμικο από τα μωβ. Πολύ όμως θα ήθελα να βρω ένα υγρό με αλμυρή καραμέλα που να καταλαβαίνεις την αλμύρα όπως όταν τρως αλμυρή καραμέλα σε γλυκό...  :delicious:

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 09, 2021, 22:16 »
Το Marguerite πρέπει να το έχω πάρει και 5 φορές. Τρομερό υγρό και αρκετά καθαρό θα έλεγα.

Για τα γούστα μου το καλύτερο της σειράς, μιας και τα δοκίμασα όλα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 16, 2021, 14:13 »
Δοκιμάζω το Isabelle και το βρίσκω εξαιρετικό. Ωραίο μπισκότο και μαζί κάποιος άγνωστος σε μένα ξηρός καρπός, αρκετά έντονος αλλά πολύ ωραίος. Ή ίσως και να μην είναι ξηρός καρπός. Ίσως να είναι το ψημένο του μπισκότου.

[member=17746]paloukaros[/member] & [member=13664]Ribot[/member]

Ορμάτε. Θα σας αρέσουν... :yes:
Ήρθε η ώρα του, σήμερα το πρωί το έβαλα στον ατμοποιητή. Πέρα από την συζήτηση που είχαμε περί μάκας (αυτό θα το τσεκάρω αύριο-μεθαύριο), σου φάνηκε εσένα εξαιρετικό αυτό το υγρό?
Κατ' αρχάς δεν βρήκα πουθενά ξηρό καρπό, όχι ότι τον έψαχνα, απλώς το λέω. Κατά δεύτερον δεν είναι γλυκό, ένα μάλλον πικρούτσικο μπισκότο μου έρχεται μπροστά με μια ωραία βανίλια από πίσω. Από ψημένα, μισοψημένα, φρυγανισμένα, τηγανισμένα και άλλα τέτοια γλαφυρά των περιγραφών εγώ δεν καταλαβαίνω και όποιος επιμένει σ' αυτά έχω να του πω ότι τότε παραψήθηκε και βγάζει πικρίλα στη γλώσσα.
Όταν έχω καινούργιο για μένα υγρό και μου αρέσει, τότε πάει μόνο του το χέρι στον αντίστοιχο ατμοποιητή για να πάρω μεγαλύτερη δόση από αυτόν, ενώ με το Isabelle, από το πρωί προσέχω που το έχω για να πιάσω τον διπλανό ατμοποιητή.
Για να μην πολυλογώ, είναι το πρώτο υγρό που μου προτείνεις και ΔΕΝ μου αρέσει, ένα απλό μπισκότο με μια ωραία βανιλίτσα που σώζει κάπως τα προσχήματα. Αν δεν είχαμε την καραντίνα που μας έχει αποκόψει θα χαριζόταν στην πρώτη ατμοσυνάντηση, τώρα δεν ξέρω που θα καταλήξει. :sfyrigma:

ΥΓ οι παραπάνω εντυπώσεις μετά από 5 μέρες "ωρίμανσης", δεν έχω ιδέα αν πρέπει να μείνει παραπάνω ή όχι, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 16, 2021, 15:17 »
Πέφτω κι έξω καμιά φορά, δεν είμαι αλάνθαστος. Λυπάμαι που σε παρέσυρα αλλά δεν λυπάμαι που παρέσυρα τον φίλο μου τον Μήτσο, που το αγόρασε, το έφτιαξε και μετά από τέσσερις μέρες μου το χάρισε γιατί τρόμαξε από την πολλή βρώμα. Και χαίρομαι γιατί είναι πρώτη φορά που ο Μήτσος απέρριψε υγρό. Να φανταστείς έχει ατμίσει ότι ξύδι και νέφτι του έχω πασάρει, ακόμα και τα υγρά του ακατονόμαστου κοινού μας φίλου. Τώρα λοιπόν έχω 240ml που τα ατμίζω λίγο αραιωμένα (σε κάθε 10ml isabelle βάζω και 5ml μηδενικής VG) και μόνο σε πνευμονικό ατμοποιητή γιατί σε σφιχτό (που λέει ο λόγος σφιχτό...)  η μάκα δεν παλεύεται. Το υγρό εξακολουθεί να μου αρέσει παρόλο που πράγματι δεν είναι γλυκό (άλλωστε πουθενά δεν έγραψα ότι γλυκίζει). Αφού όμως δεν σου άρεσε να μην σου πω καλύτερα και για το Antoinette που είναι υπέροχο, έτσι;


ΥΓ1. Η αίσθηση του ξεροψημένου που πήρα μπορεί να ήταν τα παχιά-παχιά στρώματα της μάκας που φρυγανίζονταν πάνω στο σύρμα... :laugh1:

ΥΓ2. Ωραίο μπισκότο είναι το Atlas του ζιρομπάκου!  :thumpup:

ΥΓ3. Αυτό κι αν είναι νέο: ατμίζω ημικαπνικό καταπληκτικό! Grace's Secret (K Flavours)! Δεν σου λέω να το πάρεις όμως γιατί θα γράψεις μετά από 15 μέρες πως είναι σκέτο τασάκι και το δεύτερο υγρό που σου προτείνω και είναι μάπα...

ΥΓ4. Δεν ξαναγράφω για υγρό γενικώς! Τέλος! Θύμωσα τώρα...



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 16, 2021, 16:02 »
ΥΓ3. Αυτό κι αν είναι νέο: ατμίζω ημικαπνικό καταπληκτικό! Grace's Secret (K Flavours)! Δεν σου λέω να το πάρεις όμως γιατί θα γράψεις μετά από 15 μέρες πως είναι σκέτο τασάκι και το δεύτερο υγρό που σου προτείνω και είναι μάπα...
Βρε ξεμωραμένε, εγώ δεν στο πρότεινα το grace's secret εδώ στο παρόν νήμα? :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 16, 2021, 16:13 »
ο μπαροκος ακουσε εμενα.πηρε isabelle,εσυ ακουσες τον μπαροκο πηρες isabelle,ο μπαροκος πηρε grace που δεν το ακουσε απο εσενα,εγω ακoυσα εσενα και πηρα και εγω grace  :hmmm:.
εχουμε πλακα εδω στο φορουμ :D


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 16, 2021, 16:21 »
Βρε ξεμωραμένε, εγώ δεν στο πρότεινα το grace's secret εδώ στο παρόν νήμα? :laugh1:

Ξεχνάω...

Παρενέργεια του εμβολίου θα είναι, δεν μπορεί...

Και τα μαλλιά μου που έγιναν φούξια παρενέργεια του εμβολίου είναι. Ελπίζω δηλαδή... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 16, 2021, 20:10 »
Το isabelle ειπα αμάν να τελειώσει το 120μελο, νομίζω η συζήτηση περί νοστιμιάς πάει περίπατο αν χρειάζεσαι 2-3 στρέμματα βαμβακιες για ενα μπουκάλι

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 16, 2021, 21:53 »
To julliette και το Antoinette που τα δοκίμασα από την πρώτη μέρα μέχρι την μέρα που τελείωσαν τα βρήκα αδιάφορα υγρά αλλά όπως πάντα ο καθένας έχει διαφορετικούς γευστικούς κάλυκες..
Και από καλά στα βαμβάκια και τα δυο είχαν αρκετή ήθελε συχνή αλλαγή..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364