vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, dkostas, noe, tsiv, bloodlessz, george kotsopoulos

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #255 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 08:40 »
Ήρθε νομίζω και μένα η ώρα να δοκιμάσω την steampunk! Στη μωβ θα κινηθώ και γω και συγκεκριμένα από την περιγραφή που είδα σίγουρα το julieta.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #256 στις: Δεκεμβρίου 24, 2020, 21:22 »
Πολλά υποσχόμενη σειρά και τα μωβ προφίλ αρκετά κοντά στα γούστα μου... Για να δούμε... :Yummy:



Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #257 στις: Δεκεμβρίου 25, 2020, 08:41 »
Antoinette & juliete παίζουν δυνατά για αγορά πάντως. Θα ακούσω και γνώμες βέβαια πρώτα αφού δοκιμαστούν, από τους συνήθεις ύποπτους.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dliamas75

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 04, 2021, 22:50 »
Καλησπέρα παιδιά,
τρείς μήνες με ηλεκτρονικό τσιγάρο και ακόμη ψάχνω να βρώ γεύσεις για να καταλήξω σε δυο-τρείς...μου αρέσει το bronze-steampunk αρκετά μέχρι τώρα.
Έχω αγοράσει το Old Habits και το Goofys απο την steampunk και μετά από 3-4ml δοκιμής δεν μπορώ να τα κάνω καθόλου...είναι σε 12mg νικοτίνη...
Αν τα θέλει κάποιος μετά χαράς να τα δώσω, γιατί κρίμα είναι να πεταχτούν...μένω Νέα Κρήνη και αν κάποιος μένει κοντά και τα θέλει ας στείλει ένα μνμ...


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 04, 2021, 23:01 »
Φίλε μου έχεις πολύ δρόμο ακόμα ώσπου να καταλήξεις σε δυο Τρεις γεύσεις  ;) :) :angel:

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 05, 2021, 01:44 »
Καλησπέρα παιδιά,
τρείς μήνες με ηλεκτρονικό τσιγάρο και ακόμη ψάχνω να βρώ γεύσεις για να καταλήξω σε δυο-τρείς...μου αρέσει το bronze-steampunk αρκετά μέχρι τώρα.
Έχω αγοράσει το Old Habits και το Goofys απο την steampunk και μετά από 3-4ml δοκιμής δεν μπορώ να τα κάνω καθόλου...είναι σε 12mg νικοτίνη...
Αν τα θέλει κάποιος μετά χαράς να τα δώσω, γιατί κρίμα είναι να πεταχτούν...μένω Νέα Κρήνη και αν κάποιος μένει κοντά και τα θέλει ας στείλει ένα μνμ...
EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης

Καλησπέρα. Η συμβουλή είναι να μη δοκιμάζεις 60μελα γιατί με 12αρα νικοτίνη είναι ακριβά ειδικά αν τελικά δε σου αρέσουν. Πάρε έτοιμα 10μελα με 12αρα νικοτίνη και κάνε τις δοκιμές σου. Αν κάποιο από αυτά σου αρέσει τότε αναζήτησε το και σε 60μελο. Τώρα για υγρά θα σου πρότεινα αυτά που αρέσουν στους περισσότερους smoke smoke x smoke caramel after8 bebeca  atmos tribeca halo easy raiter american stars saho fa maxxblend fα είναι και άλλα όμως εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα να τα πούμε. Μείνε στον ατμό και θα τη βρείς την άκρη όπως όλοι μας. Τα υγρά κράτησε τα γιατί τα γούστα αλλάζουν και μετά από 'κανα 2 μήνες που θα έχεις καθαρίσει κι άλλο από το τσιγάρο μπορεί να σου αρέσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2021, 12:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 05, 2021, 13:40 »
Στα έτοιμα δεκάμελα από τον κατασκευαστή, πιθανώς να έχεις μικροδιαφορές στη γεύση σε σχέση με τα diy, αφού δεν γνωρίζεις τι είδους VG / PG / Nic χρησιμοποιεί ο παραγωγός.
Αν χρησιμοποιήσεις υλικά από γνωστές καλές εταιρείες, σίγουρα θα έχεις καλό αποτέλεσμα και στο diy σου.
Γενικά πάντως προσοχή στα υλικά που αγοράζουμε και ας μην είναι μόνο κριτήριο η τιμή γιατί στο φινάλε ότι ατμίζουμε μπαίνει στους πνεύμονες μας.

Αποσυνδεδεμένος dliamas75

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #262 στις: Μαρτίου 05, 2021, 18:10 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Ναι έχεις δίκιο...εννοείται ότι αγοράζω μόνο από γνωστές εταιρίες και εμπιστεύομαι πολύ το μαγαζί από όπου ψωνίζω ότι χρειάζομαι...τα παιδιά με κατατοπίζουν...και ότι απορίες εδώ!!!

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης

Καλησπέρα. Η συμβουλή είναι να μη δοκιμάζεις 60μελα γιατί με 12αρα νικοτίνη είναι ακριβά ειδικά αν τελικά δε σου αρέσουν. Πάρε έτοιμα 10μελα με 12αρα νικοτίνη και κάνε τις δοκιμές σου. Αν κάποιο από αυτά σου αρέσει τότε αναζήτησε το και σε 60μελο. Τώρα για υγρά θα σου πρότεινα αυτά που αρέσουν στους περισσότερους smoke smoke x smoke caramel after8 bebeca  atmos tribeca halo easy raiter american stars saho fa maxxblend fα είναι και άλλα όμως εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα να τα πούμε. Μείνε στον ατμό και θα τη βρείς την άκρη όπως όλοι μας. Τα υγρά κράτησε τα γιατί τα γούστα αλλάζουν και μετά από 'κανα 2 μήνες που θα έχεις καθαρίσει κι άλλο από το τσιγάρο μπορεί να σου αρέσουν.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου...έχω δοκιμάσει αρκετά 10ml μέχρι τώρα, και θα συνεχίσω...απλά πολλές γεύσεις που πιθανώς να μου αρέσουν, όπως bronze, υπάρχουν μόνο σε 60ml...θα την βρώ την άκρη όπως λες, και με συμβουλές από εδώ μέσα...


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Φίλε μου έχεις πολύ δρόμο ακόμα ώσπου να καταλήξεις σε δυο Τρεις γεύσεις  ;) :) :angel:
Τελικά αρχίζω να πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκιο...μαλλον η αίσθηση της γεύσης που βελτιώνεται μήνα με τον μήνα παίζει τον σημαντικότερο ρόλο...δεν ξέρω αν παίζει και ρόλο το ότι μειώνω την νικοτίνη...ήδη από 15mg έχω πάει στο 9mg...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2021, 01:19 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #263 στις: Μαρτίου 05, 2021, 18:41 »
To Antoinette το εχει δοκιμασει κανεις?Απ την περιγραφη μοιαζει λιγο με bronze χωρις καπνο και λογω αυτου το ψηνω ασχημα κ ας μην εχω ξανακανει μη καπνικο ποτε μου.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #264 στις: Μαρτίου 05, 2021, 19:38 »
 dliamas75 μην βιάζεσαι να ρίξεις την νικοτίνη
Βρες πρωτα τις γευσεις σου, με 10μελακια οπως σου πρότειναν πιο πανω και την νικοτίνη να την σκεφτεσαι τελευταία ;)

Αποσυνδεδεμένος dliamas75

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #265 στις: Μαρτίου 06, 2021, 21:06 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή....έκανα ένα sv με 9mg nic (από 12mg που έκανα πριν) και δεν είχα θέμα κανένα, ούτε αύξησα την κατανάλωση (σταθερά στα 4-4.5ml) οπότε έτσι σκέφτηκα να την ρίξω...εννοείται ότι ο σκοπός είναι να καταλήξω σε 2-3 γεύσεις πρώτα, αλλά να που προέκυψε να την ρίξω χωρίς θέμα....


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

To Antoinette το εχει δοκιμασει κανεις?Απ την περιγραφη μοιαζει λιγο με bronze χωρις καπνο και λογω αυτου το ψηνω ασχημα κ ας μην εχω ξανακανει μη καπνικο ποτε μου.
Καλησπέρα φίλε...εγώ το πήρα, γιατί ακριβώς μοιάζει με το bronze, αλλά χωρίς το καπνικό στοιχείο...μιλάμε ότι σε εμένα ήταν τόσο γλυκό, που ούτε με σχετική αραίωση με βάση δεν μπορούσα να το κάνω....
Αλλά εγώ δεν είμαι αντικειμενικός κριτής, γιατί το έκανα σε innokin korma-z, 0,8 αντισταση και νικοτινη 12mg...και είμαι τρείς μήνες μόνο με ηλεκτρονικό....
Ίσως στους επεξεργάσιμους να έχει εντελώς άλλη αίσθηση....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2021, 22:26 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #266 στις: Μαρτίου 07, 2021, 19:28 »
To Antoinette το εχει δοκιμασει κανεις?Απ την περιγραφη μοιαζει λιγο με bronze χωρις καπνο και λογω αυτου το ψηνω ασχημα κ ας μην εχω ξανακανει μη καπνικο ποτε μου.
Ναι μοιάζει αρκετά . Είναι όντως αρκετά έντονο. Σε dl στο drag x δεν μπόρεσα να το κάνω. στον eviva το απόλαυσα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #267 στις: Μαρτίου 18, 2021, 16:33 »

Δοκιμάζω το Isabelle και το βρίσκω εξαιρετικό. Ωραίο μπισκότο και μαζί κάποιος άγνωστος σε μένα ξηρός καρπός, αρκετά έντονος αλλά πολύ ωραίος. Ή ίσως και να μην είναι ξηρός καρπός. Ίσως να είναι το ψημένο του μπισκότου. Δεν ξέρω. Κι αν είναι το ψημένο του μπισκότου, πως το κατάφεραν αυτό; Υπάρχει άρωμα "ξεροψημένο"; Ότι κι αν είναι πάντως το υγρό είναι super χωρίς να είναι πετιμέζι (που δεν τα πολυ-μπορώ τελευταίως). Μπράβο στον Βλαδίμηρο! Εκτός από μάστορας φωτογράφος είναι και εξαίρετος chef!  :bow:


ΥΓ. Θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα μωβ υγρά. Τα άλλα (τα καπνικά...) τα φυλάω για όταν θα θέλω να αυτοτιμωρηθώ...


[member=15095]gigelis78[/member]

Εσένα άκουσα και το δοκίμασα... :thumpup:


[member=17746]paloukaros[/member] & [member=13664]Ribot[/member]

Ορμάτε. Θα σας αρέσουν... :yes:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 18, 2021, 17:06 »
Τι να ορμήξουμε ρε ΣιΠι;;;
Τα έχω λιώσει τα Antoinette και Isabelle

ΥΓ. Το Antoinette είναι εξαιρετικό και σε mtl

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 18, 2021, 17:18 »

Ναι αλλά τα γράφουμε αυτά ρε καρχαρία. Να διαβάζουμε και εμείς με τους συμβατούς γευστικούς κάλυκες που μόνο για καπνικά διαβάζουμε εδώ στο φόρουμ... :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364