vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, tibolaso

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 11:51 »
Εχω μεγάλη περιέργεια για το tabac το οποίο απ' ότι είδα είναι συνδιασμός μόνο ΝΕΤ αρωμάτων χωρίς άλλα πρόσθετα.Στο βιντεάκι που ανέβηκε στη Λέσχη Ατμιστών στο fb αναφέρθηκε ότι δίνει το άρωμα του καπνού Craven.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 12:19 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 11:56 »
Καλά εκεί έχω ακούσει και ότι τα Black Note δεν αφήνουν κατάλοιπα  :laugh1:

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 12:02 »
λέσχη για καραγκιοζιλίκια . Ποιον craven??

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 12:16 »
Υπάρχουν κάπου περιγραφές των υγρών;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 12:21 »
 Ποιον craven??
Toν καπνό.Μπλε συσκευασία με κάθετες κίτρινες ρίγες και σήμα το κεφάλι μιας μαυρόγατας. :shock_sick_02:
Ο άλλος ο "γνωστός" έχει δουλειά...αφήστε τον ήσυχο μήπως και πάρουμε κανένα μοντάκι φέτος  :))

Έχω το προσπέκτους με τις περιγραφές των υγρών κάπου σπίτι ,αν το βρω θα σας ανεβάσω φώτο

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 13:28 »
ειρωνικά το είπα ;D γιατι πέρασε απο τον Craven(καπνό) και δεν ακούμπησε.

edit:Το υγρό μια χαρά είναι η λέσχη είναι για τα μπάζα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 14:36 »
Μέχρι την Πέμπτη λογικά θα ανεβάσω την πρώτη σειρά ενώ τη δεύτερη αναμένεται να τη δοκιμάσω την άλλη εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη.


Για τα "βίντεο γευσιγνωσίας" της λέσχης, δεν θα σχολιάσω γιατί θα με πούνε πικραμένο που με διέγραψαν...  :laugh1:

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 17:58 »
Παιδιά εγώ ουτε τους ξέρω τους λεσχίτες ούτε και ξέρω τι παίζει.Για τον καπνό craven ο ίδιος ο Βλαδίμηρος το είπε ότι του το παρομοιάζουν με το le tabac.Σε κάθε περίπτωση εγώ ψήνομαι πολύ για το συγκεκριμένο καθώς θα είναι ατόφιο ΝΕΤ και θέλω να δω την προσέγγιση του Βλαδίμηρου.Αν κρίνω μάλιστα από την πρώτη σειρά που εμένα μου κάθισε πολύ καλα,θεωρώ ότι και από τα υπόλοιπα θα πρέπει να περιμένω ωραία πράγματα.
Ξαναβλέποντας το βιντεάκι απομαγνητοφωνώ τα προφιλ όπως τα περιέγραψε ο δημιουργός τους.
Κατ' αρχήν ανάλογα με το υγρό έχουν από 50% εως 100% ΝΕΤ.
Sherlock.Το αντίστοιχο του Captain Black με σχεδόν 100% ΝΕΤ με cavendish,latakia και burley.
Hada.Blend καπνικών με μαύρο τσάι,κανέλα,γαρύφαλο,μοσχοκάρυδο και ένα στρώμα εσπεριδοειδών
Managua.Ελαφρύ πουράκι τύπου cigarillos με στρώμα κρεμώδους βανίλιας και νότες γλυκού κονιακ.
Puebla.Blend καπνικών με δημητριακά,πικρή σοκολάτα,ξηρούς καρπους(τύπου κάσιους) και αλμυρή καραμέλα
Frida.Blend καπνικών με ελαφριά κρέμα.Ξεκούραστο και εθιστικό κατα τα λεγόμενα του Βλαδίμηρου
Le tabac.Blend καπνικών 100% ΝΕΤ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 18:14 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 18:44 »
Από τα καινούργια το Puebla και το Managua ήταν σκέτη κόλαση! Σιγουράκι το έχω να γίνουν μόνιμα στο rotation.

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 20:20 »
Η έμψυχη παρουσίαση του Βλαδίμηρου και του e-smokers ήταν σίγουρα η πιο εντυπωσιακή. Περίπτερα άλλα υπήρχαν πιο δυναμικά από πλευράς υλικού, αλλά αυτό που ανέφερα έκανε τεράστια διαφορά, στη σύλληψη της ιδέας όσο και στην εκτέλεση.
Το ξέρω ότι αποτελώ ένα αρκετά μικρό κομμάτι του πελατειακού τζίρου και αριθμών, αλλά τα ΝΕΤ των δοκιμών θα τα προτιμούσα max PG προσωπικά.Εμένα μου φάνηκαν πολύ ασθενή.
Υπήρχε πρωτοτυπία και ποιότητα, αλλά ή έλλειψη της έντασης γευστικά με κρύωσε λίγο. Το ξέρουμε βέβαια όλοι πως απο το δοκιμαστήριο στη τελική και ειδική του καθένα απόλαυση, υπάρχει απόσταση που προσμετράται και ρυθμίζεται, οπότε το σημειώνω απλά σαν άποψη

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 22:36 »



Καλησπέρα!
Το φυλλάδιο με τις περιγραφές της νέας σειράς.
Οντως είναι πολύ ξεχωριστή και ιδιαίτερη.
Μου αρεσαν σχεδόν όλα, πήρα το Managua και το Ηada.

Ελπίζω να διακρίνονται οι περιγραφες στην φωτο! :) :)

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2018, 01:01 από defsta »

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 22:24 »
Frida
Χαρμάνι (blend) καπνικών με άρωμα βανίλια, καραμέλα και κρέμα.
Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 3-5 ημέρες.

Στήνω τον Berserker με superfine mtl σφίγγω αέρα και βαράω το πρωί με τον καφε καθώς το υγρό απο την κυριακή έπιασε τις ημέρες που ζητάει ο Σεφ. Υπέροχο χαρμάνι καπνού στην εισπνοή και το τρίο βανίλια, καραμέλα, κρέμα αφήνοντας μία ελαφριά γλυκιά επίγευση στην εκπνοή για το τέλος. Είχα σταματήσει τα καπνικά αλλά αυτό το υγρό είναι υπέροχα, καλοζυγισμένο.

Γυρνάω σπίτι ανοίγω συρτάρι ψάχνω τον σκύλο :idiot1: στήνω κατευθείαν με απλό Κανθαλάκι 0,9Ω 16W - το τρίο βανίλια, καραμέλα, κρέμα εξαφανίστηκε και το καπνικό απογειώθηκε, χτύπημα στο ταβάνι. Ο Σκύλος τα ίσιωσε ολα αλλά να πώ την αμαρτία μου εδώ μου αρέσει καλύτερα.
Προφανώς η επιλογή του ΝΕΤ ήταν ότι καλύτερο.

Σε όποιον αρέσει αυτό το προφίλ αγοράζει άφοβα, ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλεονέκτημα ο μικρός χρόνος ωρίμανσης καθώς νομίζω οτι το είχα αφήσει κάβα 2 μήνες.

Υστερα απο αυτή την δοκιμη το μόνο που μετάνιωσα ήταν που δεν πήρα και το Pueblo το οποίο όμως θα αγοραστεί σίγουρα.

Βλαδίμηρε :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:


Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 22:51 »
armadoran,απο καταλοιπα,πως ειναι τα πραγματα?Πολυ ασχημα?

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 23:05 »
Αντιθέτως, ένα τανκ (2ml) που έκανα στον berserker το βαμβάκι είναι πολύ καθαρό. Στον σκύλο έχω κάνει μισό τανκ το άνοιξα τώρα που μου έγραψες και είναι πεντακάθαρο.

Η αλήθεια είναι οτι είναι νωρίς ακόμα για να δούμε , αλλά τα πρώτα σημάδια είναι πολύ θετικά.

Θα το φουμάρω και αύριο όλη μέρα και θα ξαναποστάρω.

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 23:10 »
Μακαρι να ειναι οπως τα λες :thumpup: :thumpup:,γιατι τα υγρα θα αγοραστουν σιγουρα,αλλα μην ειμαστε συνεχεια στο κοψε-ραψε,,Ευχαριστω armadoran.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364