vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, tibolaso

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 08, 2018, 00:44 »
Το συγκεκριμένο, το Captain Black μου κέντρισε το ενδιαφέρον διαβάζοντας το προφίλ του. Όλα τα συστατικά του μου αρέσουν. Ειδικά καπνικά με σοκολάτα ή κακάο και κεράσι με παραπέμπουν σε πουρίσιο προφίλ. 

Όταν το δοκίμασα όμως, μου φάνηκε πολύ μπουχτιστικό. Θα τα ήθελα πολύ πιο πίσω να δίνουν επίγευση στο καπνικό μέρος. Δεν λέω ότι είναι άσχημο υγρό και πιθανόν να αγοραστεί κάποια στιγμή αλλά το περίμενα κάπως διαφορετικό  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 08, 2018, 14:45 »
Το συγκεκριμένο το κατατάσσω στα καπνικά "σκληρός καργιόλης". Έχει όντως πολύ έντονα στοιχεία και μου αρέσει και η πικρίλα του. Δεν μπορώ όμως να το ανεχτώ σε καταστάσεις άνευ ξυδίων. Ούτε καν με καφέ ή ουζάκι.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #137 στις: Ιουλίου 08, 2018, 15:01 »
Τελικα, πολλα πραγματα είναι υποκειμενεικα...

Εμενα το Captain Black (με 10 μερες ωριμανση μετα δεν ξερω αν κατι αλλαζει) μου φαινεται σαν ενα σχετικά -οχι πολυ- γλυκο και ηπιο γευστικα αλλα με αρκετο και ικανοποιητικό κτυπημα σχεδόν all-day καπνικό, αν και ποτε δεν ατμιζω το ίδιο πραγμα για πανω απο 1 ώρα, οπότε δεν είμαι "ειδικός" στα all day.

Μάλιστα πολλες φορες μου φερνει στο νου μυρωδια απο ακαυστο καπνο στριφτου τσιγαρου οπως τον μυρίζεις απο το φακελακι, και σε αυτό ειναι πολύ πετυχημενο σε αυτό το θεμα, ισως το πιο πετυχημενο υγρό που έχω ατμισει, αν και δεν μου θυμίζει τον καπνο πιπας Captain Black σε καμμια εκδοχη απο αυτες που παλια ειχα καπνισει (Ασπρο Μπλε η Χρυσό φακελακι)

Εγω το ατμιζω 50%-50% PG-VG 9mg νικοτίνη και MTL αποκλειστικα, σε χαμηλα βατ (14 αυτη τη στιγμη που μολαμε), δεν ξερω αν αλλαζει τοσο δραματικά το προφίλ του στα
ψηλα βατ.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #138 στις: Ιουλίου 08, 2018, 18:59 »
  Δοκίμασα όλα τα υγρά σε driper. Να πω την αμαρτία μου, δεν ψήθηκα να αγοράσω κανένα.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #139 στις: Ιουλίου 09, 2018, 00:19 »
Οπως τα λέει ο Τρύφωνας πρέπει να ειναι. 
Επειδή του λόγου μου δεν πίνω ποτέ οινοπνευματώδη, δεν τα βρήκα ελκυστικά (Captain Black & Redskin).
Ειναι σίγουρα για διαφορετικά απο τα δικά μου, αποστειρωμένα γούστα.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #140 στις: Ιουλίου 27, 2018, 17:17 »
Δοκίμασα το Captain Black μετά από 20 μέρες ωρίμανσης, δυστυχώς ενώ είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό υγρό δε με τρέλανε. Είναι σχεδόν ίδιο με ΝΕΤ καπνού πίπας που φτιάχνω μόνος μου (amphora red). Σοκολάτα βγαίνει μόνο στην επίγευση και αφού ζεσταθεί αρκετά ο ατμοποιητής, αλλά τα υπόλοιπα αρώματα είναι εκεί, και πολύ αρμονικά ανακατεμένα. Γενικά το υγρό έχει πολλά να πει, και σίγουρα είναι εξαιρετική η συνταγή, ίσως είναι υγρό για mesh. Δεν ξέρω αν θα το ξαναπάρω, τείνω προς το όχι, αλλά γεια στα χέρια του chef!
Έχει μια λουλουδίλα όπως - αντιλαμβάνομαι εγώ - τα περισσότερα ΝΕΤ. Μυρίζει ωραία στο δωμάτιο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2018, 18:05 από karamonde »

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 27, 2018, 19:13 »
Μετα από δυο μηνες χρήσης.Το redskin είναι πλέον το μόνιμο καθημερινό μου υγρό.Για τα δικά μου γούστα είναι το καλύτερο(μη αμιγώς ΝΕΤ) καπνικο υγρό που έχω δοκιμάσει.Μονιμως στον zest.Το captain black με ενθουσίασε στην αρχή ομως είναι πολυ ιδιαίτερο και αρωματικό που σπανίως το ατμιζω και μόνο σε ντριπερ.Το royal smoke μου αρέσει γιατί είναι το μόνο καπνό-καραμελο-ξηροκαρπικό που κυριαρχεί ο καπνός και όχι τα αλλα αρώματα όπως συμβαίνει στα υπόλοιπα της ιδιας συνομοταξίας.Καθημερινο κι αυτό σε σφιχτό τσιγαρισιο(prime).Goofes δεν το πήρα καθώς οτιδήποτε τριμπεκιζει δεν είναι του γούστου μου.Ουτε το old habits αφού με καλύπτει το redskin.Το τελευταία της σειράς,το lounge άργησα να το αποφασίσω,τελικά το πήρα αλλά δεν το έχω ετοιμάσει ακόμη.Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι ειναι μια σειρά δουλεμένη και με χαρακτηρα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #142 στις: Ιουλίου 27, 2018, 20:19 »
Το ατμισα το 60μελο redskin και εγω και για αρκετο καιρο δεν ειχα κατασταλαξει εαν μου αρεσει ή οχι.
Το goofy το τρακαρα απο φιλο σε prime αλλα δεν μου ταιριαξε και το αντεληφθην αμεσα.

Το redskin πραγματι ειναι αξιολογοτατο υγρο το ωριμασα 20 μερες και το δοκιμασα σε zest 0.8,flash-e.
Iσορροπια σε καλο βαθμο  αλλα η γλυκια επιγευση(καραμελα) εβγαινε μπροστα.

Λεω παμε στα σιγουρα και το εβαλα στον in'ax και στον tiny(και εκει εμεινε μεχρι σταγονας).
Πραγματι το υγρο στο πλεγμα επαιξε διαφορετικα,πολυ ωραια και πιο δεμενα τα αρωματα.

Μου εβγαλε πολυ απαλη virginia και υποθετω burley(τασακι) αλλα εδενε ωραια με την γλυκια επιγευση της καραμελας.
Οχι γλυκαντικα και υπολοιπα ενοχλητικα ουτε γαλακτος πιτσιρικαριας.Καραμελα-Καραμελα.

Νομιζω οτι αυτη ειναι η γλυκια επιγευση του red skin.

Δεν την συμπαθω σαν γευση.αλλα ηταν σε τετοιο βαθμο δοσμενη που εδενε πολυ σωστα με τα καπνικα στοιχεια του υγρου.

Το αρνητικο για μενα οτι οτι αναφερει η περιγραφη δρυ και μπαχαρικα.Το πρωτο αναφερει ο κατασκευαστης οτι ειναι και το κλειδι της συνταγης.

Δυστυχως ηθελα πολυ αλλα δεν το επιασα πουθενα αυτουσιο,οποτε υπεθεσα οτι ισως  να βρισκεται στο υγρο προκειμενου να δεσει αρμονικα το συνολο οπως και τα μπαχαρικα.
Τα οποια εντοπισα και δινουν μια πιπερατη επιγευση στην εκπνοη.

Να αναφερω κατι πολυ σημαντικο(για μενα)οτι ταιριαζει ευκολα στην συνομοταξια του earth brother που ατμιζα για πολυ καιρο,
απ' την αρχη της ατμιστικης μου πορειας.

Το ειχα λατρεψει και ασυνειδητα(ουτε καν..)το ειχα στο μυαλο μου οταν ατμιζα το redskin.

Αλλα το earth το θεωρω ανωτερο γευστικα μιας και ειχε που διακριτικη επιγευση  καραμελωμενης ζαχαρης και εδινε σαν ξυροκαρπι την ζεστασια απo το καστανο που ταιριαζε υπερχα με τα καπνικα και τα μπαχαρικα του υγρου.
Τα οποια μπαχαρικα ξεκαθαρα δοσμενα στο υγρο.


Επειδη συχνα ειμαι σε αναζητηση καθημερινου καπνικου-καπνιστου υγρου δεν θα το αλλαζα μαλλον με το bright tobacco,αλλα το περιεργο ειναι οτι πιανω τον εαυτο μου να θελω να το ατμισω καποιες ωρες της ημερας ειδικα με καφε ή μετα το φαγητο.
Μαλλον επειδη μου λειπει το earth brother.

Βεβαια να αναφερω οτι το υγρο αφηνει καταλοιπα,
οποτε oποιοδηποτε αυτη την περιοδο αφηνει καταλοιπα στα 5ml δεν μπορω να το εχω για καθημερινο.

Αλλα σιγουρα υγρα αυτου του στυλ ξερουμε οτι λογο αρωματων ειναι λογικο να εχουν,δεν του το χρεωνω(δεν ξερω και αν γινεται να βγει υγρο αυτων των χαρακτηριστικων χωρις καταλοιπα).

Αυτα τα ολιγα.

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #143 στις: Ιουλίου 27, 2018, 21:45 »
Εμένα αυτήν την καραμέλα μου θυμίζει στην επίγευση  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 27, 2018, 22:18 »
Βεβαια να αναφερω οτι το υγρο αφηνει καταλοιπα,
οποτε oποιοδηποτε αυτη την περιοδο αφηνει καταλοιπα στα 5ml δεν μπορω να το εχω για καθημερινο.

Αλλα σιγουρα υγρα αυτου του στυλ ξερουμε οτι λογο αρωματων ειναι λογικο να εχουν,δεν του το χρεωνω(δεν ξερω και αν γινεται να βγει υγρο αυτων των χαρακτηριστικων χωρις καταλοιπα).
Τα είπες τόσο ωραία που θα συμφωνήσω σε όλα, αλλά εγώ του το χρεώνω, γιατί με υποχρεώνει να το βάζω σε ντρίπερ και μόνο. Δεν μπορώ ρε αδερφέ να βλέπω το γυαλάκι του regen να γίνεται κατάμαυρο σαν σκατίλα, με χαλάει.
Πάντως πρόκειται για άλλη μια σειρά υγρών που θέλει περισσότερη αραίωση απ' ότι σου επιτρέπει η συσκευασία και τότε γίνεται ακόμη καλύτερο για μένα. Αυτό βέβαια ισχύει στα περισσότερα snv που κυκλοφορούν εκεί έξω κι αυτό το χρεώνω στις παρασκευάστριες εταιρείες και κατά τη γνώμη μου πρέπει να μαζευτούν λιγάκι με τ' αρώματα. Το έχουν ξεφτιλίσει με τα ποσοστά πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος realizum

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 28, 2018, 00:20 »
Δοκίμασα το red skin σε κατάστημα και μάλιστα σε dripper και μου φάνηκε άτονο. Είμαι λίγο των γεύσεων που τις καταλαβαίνεις για καλά οποτε μάλλον η σειρά δεν είναι για εμένα. 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #146 στις: Ιουλίου 28, 2018, 00:46 »
Τα είπες τόσο ωραία που θα συμφωνήσω σε όλα, αλλά εγώ του το χρεώνω, γιατί με υποχρεώνει να το βάζω σε ντρίπερ και μόνο. Δεν μπορώ ρε αδερφέ να βλέπω το γυαλάκι του regen να γίνεται κατάμαυρο σαν σκατίλα, με χαλάει.
Πάντως πρόκειται για άλλη μια σειρά υγρών που θέλει περισσότερη αραίωση απ' ότι σου επιτρέπει η συσκευασία και τότε γίνεται ακόμη καλύτερο για μένα. Αυτό βέβαια ισχύει στα περισσότερα snv που κυκλοφορούν εκεί έξω κι αυτό το χρεώνω στις παρασκευάστριες εταιρείες και κατά τη γνώμη μου πρέπει να μαζευτούν λιγάκι με τ' αρώματα. Το έχουν ξεφτιλίσει με τα ποσοστά πιστεύω.
Συμφωνω Γιωργη απλα σκεφτομαι οτι εδω χαλαει γρηγορα τα σεταπ λογο των αρωματων που ειναι ''βαρια''και οχι λογο γλυκαντικων οπως σε αλλα υγρα.

Λογικα δεν επαιξε ο παρασκευαστης με γλυκαντικα για επιγευση αλλα με μια γλυκια γευση(καραμελα)υποθετω.
Και εκει σε αυτο που ανεφερες θα ηθελα να προσθεσω ας καθησουν να βγαλουν υγρα αν γινεται οχι φουλ στο γλυκαντικο,αλλα να προσθετουν γλυκες γευσεις αυτουσιες.

Τα ποσοστα εχουν παει στα υψη ειναι αληθεια,γι αυτο και ειχα αναφερει και εγω οτι δυσκολα να παρω snv πανω απο μια φορα μπουκωνω στην εντονη γευση και μετα με κουραζει αφανταστα.

Προσπαθω να μην τσιμπησω με τις τζουρες στο δοκιμαστηριο,και μολις το βαλω στους δικους μου ατμο να εκνευριστω.

Με κουραζουν αυτη την περιοδο αφανταστα τα λερωμενα υγρα,σκεψου στον ιn'ax αφησα το 200αρι γιατι το σκοτωνε πολυ γρηγορα.
Το 3OOαρι ειναι σκυλι το ειχα κρατησει για περιπου 30ml.

Απλα πιστευω οτι καλυτερα να το ατμισεις λιγοτερο στον Gen,παρα να το πνιξεις στον dripper,βεβαια θα μου πεις και την μακα τι να την κανω.
Ισως ομως να παιζει ωραια και εκει μιας και δεν το δοκιμασα.




Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #147 στις: Ιουλίου 28, 2018, 01:08 »
Ο παρασκευαστής παντως το έχει δηλώσει σε συνέντευξη του ότι δεν χρησιμοποιεί καθόλου γλυκαντικά.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 06, 2018, 10:13 »
Καλημερα παιδια...πηρα το lounge ποσες μερες ωρημανση; και τι αναλογιες vg-pg παιζει καλητερα για τσιγαρισιο ατμο ειναι...50-50 λετε; για τον hussar rta

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 15, 2018, 19:27 »
Εγω το redskin το άφησα στο μουσκιο 20 μερες και το εχω αραιώσει σε 100μελο
Ετσι και αλλιως βάση κάνω πιο πολυ
Ωραιο και δεν μου βγάζει Γλυκο ακομα
60vg/40pg

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171765 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364