vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 1 χρήστης
mankar72

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος Pedro Paramo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 25, 2018, 11:51 »
Ναι το διάβασα στην περιγραφή και μου έκανε εντύπωση γιατί εμένα και ενός φίλου μας έβγαλε καφέ. Προφανώς δεν κάνω για γευσιγνώστης :D

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 25, 2018, 11:52 »
Goofys & old habbit τα φτιάχνω ο ίδιος και ειναι στα μόνιμα υγρά. Το goofys με το  saltybacco ειναι το 50% των υγρων που καταναλώνω.
Τωρα για τα  captain black & royal smoke, (ωρίμανση 20 ημερών, unfollow, canthal, 1 Οhm), μου ειναι από αδιάφορα εως και παντελώς αδιάφορα.
Ολα αυτα τα διακριτά που αναφέρονται και τα τοποθετούν στα εξαιρετικά υγρά, εγω δεν τα ειδα.
Δεν διακρίνω κάτι ωστε να γινει επαναληπτική αγορά.
Προσωπική άποψη και αντίληψη περί του λόγου τους.

Pedro, αν πίνεις τίποτις μονοποικιλιακούς εσπρέσο τύπου Γουατεμάλας ή Περού, πολύ σωστα σου φερνει σε καφέ.

Αποσυνδεδεμένος Pedro Paramo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 25, 2018, 12:04 »
Coffee island freddo espresso χαχαχ

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 25, 2018, 17:05 »

Δεν διακρίνω κάτι ωστε να γινει επαναληπτική αγορά.
Εύστοχος!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 25, 2018, 18:11 »
Όλα τα έχω δοκιμάσει, το goofe's και το red skin αγόρασα για αρχή. Στο goofe's διαπίστωσα κι εγώ διαφορά από το diy αλλά δεν πολυχαλάστηκα σε σχέση με άλλους εδώ μέσα, μια χαρά το βρήκα. Το red skin που ατμίζω αυτές τις μέρες, επίσης μου άρεσε αρκετά αλλά δεν πρόκειται να το ξαναπάρω.Πολύ βρώμα αυτό κι όταν βλέπω τόση μάκα την κάνω με ελαφρά.
Θα σας παρακαλούσα λοιπόν, να συμπεριλαμβάνετε κι αυτό το στοιχείο στις κριτικές σας που θα βοηθούσε πολύ μερικούς σαν και μένα, στο αν θα προχωρήσουμε σε αγορά-δοκιμή ή να κάτσουμε στ' αυγά μας. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 25, 2018, 18:46 »
Να σου πω την αλήθεια, δεν το πήρα το goofy σε snv. Δεν νομίζω να υπάρχει και λόγος αφου με το diy ειμαι ικανοποιημένος και μπορω να κάνω μικρες αλλαγές σε αυτό.
Επίσης μου εχει έρθει ταβλιά να μην δίνω χρήματα (γενικά) σε αμφισβητούμενες αγορές. Συν ότι αν θέλω καπνικα κάνω ΝΕΤ.
Από τα 10-12 τελευταία snv που δοκίμασα, για κανένα δεν σκέφτηκα ότι υπάρχει ενδεχόμενο να το ξαναατμίσω. Οχι να το αγοράσω, ούτε χάρισμα.
Ισως να γεράζω, ίσως να ωριμάζω ατμιστικά και να κατασταλάζω στα χαρακτηριστικά που με ικανοποιούν.
Δεν επιθυμώ πλέον δοκιμές, εκπλήξεις, απροσδόκητες καταστάσεις. Κανενός ειδους...

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 26, 2018, 11:04 »
Να σου πω,δεν έχεις κι άδικο καθόλου mimis.Bλέπω χωρίς να έχω την εμπειρία πολλών εδώ μέσα σε υγρά και γενικότερα,ότι όσα καινούρια και να βγαίνουν είναι λίγα αυτά που με βάζουν σε σκέψη να τα ξανααγοράσω.Αυτό έχει να κάνει και με το κόστος βέβαια.Αντίθετως υγρά που αγόραζα στην αρχή,είναι σταθερές αξίες για μένα.Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι γίνεται και μία ανακύκλωση για εμπορικούς λόγους,σε γνωστές γεύσεις και συνταγές που άρεσαν πολύ και σε πολλούς.Το να κοστίζει πλέον 1e το 1ml άρωμα νομίζω δεν τσουλάει για μένα.Κριτήριο βέβαια και η καθαρότητα που λέει παραπάνω κι ο Ribot.

Αποσυνδεδεμένος panagos87

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 06, 2018, 01:14 »
να ω και γω με την σειρα μου τα εξης.ο γκουφυ μου εφερε πολυ σε relax.δεν μαρεσε καθολου αν και δεν εχω δοκιμασει την συνταγη τοσο χρονια ακουγα για το τελειο καπνικο...χαλι.εκτος το οτι εχει γινει χαλια το στομα μου σε πολυ κακο βαθμο😐😐απλα το χαρισα

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 06, 2018, 07:17 »
Δεν έχω πάρει goofy το snv αλλά αυτό που φτιάχνω μόνος μου θέλει πολύ ωρίμανση θυμάμαι στις 15 μέρες απορούσα με τα σχόλια στον μήνα κάτι έκανε και στις 40 μέρες έγινε μόνιμο 

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 06, 2018, 09:02 »
Το goofy σε snv δεν μου άρεσε πολύ ενώ το diy το φτιάχνω 100μελα  πλέον. Το Red skin παρολο τη μακά που βγάζει θα το ξαναπάρω γιατί μου το ζητάει  ο kayfoun lite  βρήκε το καπνικο του.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 07, 2018, 01:47 »
Μια διευκρίνηση μόνο παιδιά: το SnV δεν είναι Goofy. Είναι Goofe και στη δική μου σχέση, δεν έχει καμία σχέση με την DIY συνταγή που κυκλοφορεί, την οποία και θεωρώ πολύ ανώτερη. 

Δοκιμάζω καιρό όλη τη σειρά, αλλά έχω τέτοιο πανικό που δεν έχω προλάβει να αναφερθώ αναλυτικά.

Επιγραμματικά, μπορώ να πω:

α) Lounge, ευχάριστο, ωραίο, ένα από της σειράς που μου αρέσουν. Το ίδιο ισχύει και για Royal και Redskin

β) Old Habits, απλά δεν. Πολύ Virginia για τα γούστα μου, με όλο του το χορτάρι!

γ) Goofe απλά αδιάφορο.

δ) Captain black, το ιδανικό υγρό για ουίσκια, ρούμια και παρεμφερή σκούρα αποστάγματα!

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 07, 2018, 21:24 »
πως δεν σου άρεσε το γκουφη ρε σ πωωωω, πότε θα μάθεις να ατμιζεις? :D

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 07, 2018, 22:51 »
Εγώ δοκίμασα προχθές απο ένα φιλαράκι το Lounge.
Δεν έκανα και πολύ, αλλά έβγαλα το εξής μικρό συμπέρασμα.
Η καρύδα του ΔΕΝ θυμίζει supreme (που κι εμένα δεν μου πολυαρέσει). Ούτε castle long (ουτε καν, απλά το λέω επειδή το έγραψαν κάποια παιδιά εδώ).
Δεν είναι η κλασική καρυδίλα που φτάνει σε σημείο να φέρνει λίγο σε πατσουλί.
Η καρύδα του σε συνδυασμό με τα άλλα αρώματα γευστικά μου θύμισε ένα πράγμα που λατρεύω: Derby της ΙΟΝ.
Θα φτιάξω απο βδομάδα ένα μπουκάλι για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 07, 2018, 23:41 »
πως δεν σου άρεσε το γκουφη ρε σ πωωωω, πότε θα μάθεις να ατμιζεις? :D
Είπαμε: Δεν είναι *Goofy

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 07, 2018, 23:54 »

δ) Captain black, το ιδανικό υγρό για ουίσκια, ρούμια και παρεμφερή σκούρα αποστάγματα!
Η μεγάλη της inawera σχολή ...  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364