vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Περί... High-End ο λόγος

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 07, 2018, 12:45 »
Όποιος βγάλει συμπέρασμα απ' αυτά που λέτε ας μου κάνει λίγο φροντιστήριο σε πμ παρακαλώ. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 07, 2018, 12:53 »
Εκτός από κάτι σιχαμένους που γουστάρουν Ferrari
Για αυτό και μόνο πρέπει να σε κάνω report  >:(  :angry_tickedoff: :fight_box_anface:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 07, 2018, 12:57 »
Παραφιλολογία νομίζω λέγεται.. Παρα--κάτι γενικά θα το έλεγα εγώ αν υπήρχε απαίτηση στο περιβάλλον :))
Να κάνει μάνα ο plagal  o νομικος

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 07, 2018, 13:17 »
Λοιπον βρηκα τι ειναι το χάι εντ
ΓΑΤΑΚΙΑ ΟΛΑ ΣΑΣ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΆΙ ΕΝΤ
ΑΛΛΑ
Ο ΧΑΙ-ΕΝΤ

https://youtu.be/JOPbJRNVJCM?t=11m25s


ΤΟ καλαμι το εχει ολο ή εχει και αλλο?

Μέρος του μηνύματος διαγράφηκε. Πιπέρι Ντίνο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2018, 13:30 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 07, 2018, 14:24 »
Ας πρόσεχε κι ο αλλος, δηλαδή ο Βασίλης μ@##κας ειναι που σου λέει οτι στέλνει τον ατμ του  ακόμα και πλυμένο σε όλους;
Τι πιο λογικό να θέλεις να ατμίσεις με την μία τον νέο σου ατμοποιητή. Να έχει και μιαν αντίσταση έτοιμη σεταρισμένη για μια δοκιμή. Κι ένα κατσαβίδι δώρο, μπορεί και καλύτερα απο τα μπλε των κινέζων
Τον Τζέι τον έχω ήδη σχολιάσει, οχι την ηθοποιία του αλλα άλλες πτυχές του, πιθανώς πιο κρυφές, αλλά εγώ δεν έχω κανεναν λόγο να τον σχολιάσω δεύτερη

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 07, 2018, 14:26 »
[justify][member=19352]nwlis[/member], καλημέρα. Τώρα σε διάβασα τώρα θα απαντήσω. Όχι, δεν σε πέρασα για εφοπλιστή, κι αν θέλεις να είμαι ειλικρινής θα έλεγα πως μάλλον είσαι αρκετά νέος σε ηλικία, πράγμα που δικαιολογεί και πολλά απ’ όσα έχεις αναφέρει. Αυτός που σέβεται τον εαυτό του, σέβεται πρώτα όλους τους άλλους, δεν τσουβαλιάζει δεν βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα. Αυτός δε, που δεν σέβεται τον εαυτό του, δυστυχώς θα είναι πάντα σε θέση χαμένου γιατί πιστεύει πως είναι χαμένος. [/justify]

Όσο αφορά το θέμα high end και τις προεκτάσεις του, είδες κι εσύ, η συζήτηση σχεδόν πάντα καταλήγει στο άμοιρο: λεφτά λεφτά πολλά λεφτά, λίγοι λίγοι πολλοί λίγοι αυτοί που απολαμβάνουν το πραγματικό high end.

Το άτμισμα γιατί να είναι κάτι κατώτερο από τον όποιο high ορισμό; Ναι και ξανά ναι, μπορείς κάλλιστα να έχεις ένα high end ατμιστικό προϊόν, χωρίς (όπως υπέροχα το γράφει ο φίλος netsplit) μασονικού τύπου διαδικασίες και χωρίς υπεραξίες από το τίποτα. [συζητούσαν κάποτε μία μικρή παρέα για εξαιρετικά αυτόματα ρολόγια και τις συλλογές τους. Τιμές κάπου στα 15 έως 25 χιλιάρικα κάθε ένα από αυτά. Ε, ήταν μέχρι να έρθει το πρώτο φρέσκο αίμα στην παρέα, με τιμές από 100 χιλιάρικα και άνω. Τρελό; εφοπλιστής δεν ξέρω αν ήταν, πάντως μόνος του δεν ήταν, (συζητούσαν κι αυτοί για το high end της ιστορίας, έτσι απλά). / Ή παραπάνω, κάποιοι φίλοι αναφέρουν και για ήχο. Εκεί ακόμα πιο μεγάλο γέλιο, περί πραγματικού, δήθεν για μένα, high end, με προεκτάσεις και τέχνης πλέον, κι όχι καταναλωτισμού, έστω και για συγκεκριμένες τσέπες. Ασύλληπτες συμπεριφορές ασύλληπτα κόστη].

Στο ρεζουμέ, είναι μεγάλο σφάλμα να λες π.χ. πως όλοι ή οι περισσότεροι είναι δήθεν, είναι άμυαλοι που ξοδεύουν όλα τα χρήματά τους για να εντυπωσιάσουν, πως είναι χωρίς αυτοσεβασμό και μπλα μπλα μπλα.

Δες το και προσωπικά, σε σένα. Εσύ έχεις αναφέρει πως έχουν περάσει από τα χέρια σου οι περισσότεροι “high end” επισκευάσιμοι, πως έκανες την πλάκα σου και τους έδωσες. Αν τώρα διαβάσει κάποιος άλλος εσένα, πόσο σοβαρά πρέπει να σε πάρει;

[δεν θέλω να συνεχίσω τη συζήτηση, απλώς έπρεπε να απαντήσω και στο τελευταίο που είπες. Όλα καλά, κανένα θέμα, και πάμε παρακάτω].
Ουτε λεφτας ειμαι, ουτε νεος ειμαι. Με τη λογικη χαρτοριχτρας  που μου  απαντας επειδη δε σου αρεσουν αυτα που λεω ( που ουτε την αποψη μου δεν εκφερω, απλα λεω οτι βλεπω), θα επρεπε να πω και εγω οτι εισαι 40αρης συνδικαλισταρας.  ;D 

Δεν ειπα πως εκανα την πλακα μου και τους εδωσα, ειπα οτι δεν μου βγηκαν και δεν τους παντρευτηκα, ουτε στηριξα την αγορα μου λες και ηταν αποφαση ζωης. (τελος offtopic)

Αν αναρωτιεσαι γιατι το ατμισμα να ειναι κατωτερο απο οποιο high ορισμο, συγκρινοντας το με ρολογια 15-25 χιλιαδων που εχουν τεχνογνωσια 100 χρονων πανω τους, σορρυ αλλα εισαι φοβερα πορωμενος με το ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #126 στις: Μαρτίου 07, 2018, 17:06 »
Παραφιλολογία νομίζω λέγεται.. Παρα--κάτι γενικά θα το έλεγα εγώ αν υπήρχε απαίτηση στο περιβάλλον :))
Να κάνει μάνα ο plagal  o νομικος
Οι νομικοι ανοιγουν κ κανενα βιβλιο. Εστω το γουγλη. Αν ειναι να εξιλεωθω κανω κ τη μανα. 

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #127 στις: Μαρτίου 07, 2018, 17:33 »
Λοιπον βρηκα τι ειναι το χάι εντ
ΓΑΤΑΚΙΑ ΟΛΑ ΣΑΣ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΆΙ ΕΝΤ
ΑΛΛΑ
Ο ΧΑΙ-ΕΝΤ

https://youtu.be/JOPbJRNVJCM?t=11m25s


ΤΟ καλαμι το εχει ολο ή εχει και αλλο?

Μέρος του μηνύματος διαγράφηκε. Πιπέρι Ντίνο!!!
Επειδή το είδα και από αλλού αυτό για τον Haze, ότι και καλά έχει καβαλήσει το καλάμι, επειδή είπε αυτό το κομμάτι, απορώ πραγματικά. Δεν γίνεται να μην πιάνετε ότι ειρωνεύεται. Για όνομα, λέει ότι έχει 7.000 περούκες. Ούτε κατά λάθος δεν γίνεται να μην το πιάσει κάποιος. Μην είστε τόσο οπαδοί.

Μιας και το έφερε η κουβέντα, αυτό το κομμάτι είναι on topic, και στην ουσία του ζητήματος, όχι τόσο στο "τι θα έπρεπε να θεωρείται high end στο άτμισμα", πράγμα που καταλαβαίνω είναι ο σκοπός του spy, ως νηματοθέτης να προσδιορίσουμε, αλλά πολύ περισσότερο στο τι θεωρείται όντως high end, από ένα  κομμάτι του σχετικού κοινού και των κατασκευαστών, από αρνητική πλευρά όμως.

Και κατά τη γνώμη μου, έχει μεγάλο δίκιο. Αυτός ο ψηλομυτισμός έχει μεγάλη πλάκα, ειδικά όταν λες σε έναν τύπο που ατμίζει χρόνια, έχουν περάσει από τα χέρια του, μπορεί και χιλιάδες κομμάτια, ότι δεν ξέρει να στήσει τον ατμοποιητή και να πάει στους "κινέζικους", γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Ειδικά όταν το λέει ένας κατασκευαστής, που δεν "καπνίζει από ντρίπερ, για να μη μοιάζει με πρεζάκι", αλλά ταυτόχρονα έχει φτιάξει "τον καλύτερο ατμοποιητή".

Αυτή η ακραία προσέγγιση, μπορεί να μην υπάρχει στην πλειοψηφία αυτών που αγοράζουν high end, αλλά κατά πόσο είναι διαδεδομένο, πως οτιδήποτε κινέζικο, είναι εξ ορισμού χειρότερο σε ποιότητα;

Ανεξάρτητα πάντως από το τι πούμε εμείς πως είναι high end στην πραγματικότητα, πρέπει να υπάρχει στην κουβέντα το τι θεωρείται από πολλούς ότι είναι high end, αλλά και το γεγονός πως αγοράζονται ακριβά "high end" για τη μόστρα, για να βγαίνουν και κάποια συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #128 στις: Μαρτίου 07, 2018, 19:32 »
Το ίδιο θα μένει και μετά απ ότι φαίνεται, ένας ριβγιούερ που αντιδρά υπερβολικά και ένας κατασκευαστής που δε θα κάνει την φιλιππινέζα κανενός :))
Γίνεται άνετα case study αυτό

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 07, 2018, 20:43 »
Τον ριβγούερ που αντιδρά υπερβολικά, εξηγώντας γιατί αντιδρά, τον είδα.
Η απαίτηση προς τον κατασκευαστή να κάνει την Φιλιππινέζα μου διέφυγε.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 07, 2018, 20:55 »
Φιλιππινέζα τύπου να κάνει τα εξής.

Φέρε τις βίδες για το deck.

Καθάρισε τα φλ@κ#@ από τον ατμοποιητή πριν τον στείλουμε.

Αν και το σπικ ινγκλαντ είναι στο σωστό επίπεδο.

Αμπούτ ντε όηλ ε..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 07, 2018, 20:56 »
Δηλαδή δεν βρήκες αρκετό το οτι σχολίασε 5 φορές στο ριβγιού οτι ο ατμο ήταν λουσμένος στη γλυκερίνη, οτι είχε μια στις 4 βίδες χωρίς βόλτες και οτι ο χάλκινος πύρρος ήταν μεταχειρισμένος; Και το ριβγιου και το σικουελ τα ειδα οταν βγηκαν, αλλα νομίζω το ανέφερε και στο σικουελ. Πάντως σε σχέση με άλλους,τον χάιδεψε τον ιμεο είναι αλήθεια ;D Αρχίζω να πιστεύω πως είναι καμια απο τις (κ)ουβερτούρες οπερέτες του cp :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 07, 2018, 21:30 »
Άργησε αλλά το σταμάτησε το "χάδι" στο τέλος, σε 3ο βίντεο του "ριβιούερ" (σε κάποιο site έπαιξε, όχι στο YouTube ;) ) ο συγκεκριμένος ΤΑΕ τον αποχαιρέτησε για τα καλά τον μάταιο τούτο κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 07, 2018, 21:39 »
Ελα δώσε λινκ μην είσαι τοσο παρτάκιας...!! Τρυπάνι; Σφυρί;;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Περί... High-End ο λόγος
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 07, 2018, 22:13 »
Τρυπάνι, σφυριά (διαφορετικά), φλόγιστρο, ότι είχε και δεν είχε.

Στο θέμα μας όμως (που δεν είναι ούτε ο reviewer ούτε ο κατασκευαστής).

:OnTopicPlease:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207139 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias