vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, nightdream, Lazy Dog

Twitter

για το μέλλον του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
για το μέλλον του φόρουμ
« στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:35 »
είμαι νέος στο φόρουμ.
δεν έχω καν πολλές δημοσιεύσεις -μόλις 0,6 ανά ημέρα- αλλά είμαι καθημερινός επισκέπτης.
και βρίσκω πολύ μεγάλο το εύρος των θεμάτων που μπορώ να διαβάσω σχετικά με την καινούρια αγαπημένη μου συνήθεια.

παράλληλα, έχω 15ετή ιστορία χρήσης φόρουμ -κυρίως- στο ελληνικό ιντερνετ.
είμαι ενεργός χρήστης στα πιο μεγάλα που με αφορούν.
μπορώ λοιπόν να ισχυριστώ ότι έχω εμπειρία -ως χρήστης πάντα.

έχω δει φόρουμ με χιλιάδες χρήστες να διαλύονται και να πεθαίνουν μέσα σε 6 μήνες
-κορυφαίο παράδειγμα το unwired που μετά από τσακωμούς μηνών έφυγε μια μεγάλη παρέα για να φτάσουμε  στο πασίγνωστο σήμερα myphone .

έχω δει φόρουμ να διασπώνται και να δουλεύουν παράλληλα , ανταγωνιστικά το ένα με το άλλο και φυσικά , με κακούς χαρακτηρισμούς οι νυν για τους πρωην και τουμπαλιν
-δείτε είτε το avclub/avforum , ή ακόμα χειρότερα το subs/xsubs . ειδικά στο δεύτερο παράδειγμα , έχουμε το οξύμωρο όπου μια κοινότητα που έχει φτιαχτεί για να προσφέρει δωρεάν υπηρεσίες τσακώνεται πάρα πολύ άσκημα για το πως θα παρέχουν καλύτερα υπηρεσίες....


τους συντονιστές συνήθως τους θαυμάζω. κατά την ταπεινή μου άποψη , χρειάζεται να είναι αφιερωμένοι σε αυτό που κάνουν για να το κάνουν σωστά.
με έχω πιάσει πάρα πολλές φορές να σκέφτομαι :
ρε το π@ύστη , συνέχεια μέσα είναι ?
πότε πρόλαβε και το απάντησε/διόρθωσε/μετέφερε/έσβησε αυτό το ποστ ?
από την άλλη μεριά αντιλαμβάνομαι και την αγωνία του ιδιοκτήτη του κάθε φόρουμ να βρει άτομα που να έχουν διάθεση/χρόνο/γνώσεις για να προσφέρουν στην κοινότητα. δεν είναι εύκολες αυτές οι επιλογές.


αυτό το φόρουμ μέχρι στιγμής είναι ικανοποιητικό όσον αφορά το μοντερέησον. δεν είναι τέλειο , αλλά θεωρώ τις ατέλειες μικρές και με το να τις αναφέρω εδώ θα χαλάσω το νόημα της δημοσίευσης.


με αυτό το ποστ θέλω απλά να επισημάνω σε όλους -χρήστες,συντονιστές- να έχουν επίγνωση ότι μπορεί σήμερα να συμμετέχουν στο πιο ραγδαία ανερχόμενο φόρουμ του ελληνικού ιντερνετ αλλά αν δεν είμαστε όλοι σωστοί , δυστυχώς, η ιστορία έχει δείξει ότι μπορεί να χαλάσει η παρέα μας πάρα πολύ εύκολα.

καλή συνέχεια λοιπόν σε όλους μας

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: για το μέλλον του φόρουμ
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:57 »
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
Αυτή τη στιγμή πετυχαίνεις το φόρουμ σε μια μεταβατική φάση. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε έντονο το στοιχείο της εποπτείας και του συντονισμού λόγω έλλειψης συντονιστών. Τελευταία όμως το φόρουμ εμπλουτίστηκε με περισσότερους συντονιστές, άτομα που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν μετά από μια έκκληση της διαχείρισης για βοήθεια.
Για ένα διάστημα θα υπάρχει πιο έντονο αυτό το στοιχείο της εποπτείας ώστε να διορθώσουμε μερικά πράγματα προσπαθώντας πάντα να κρατήσουμε το φόρουμ σε ένα υψηλό επίπεδο. Πιστεύω στο άμεσο μέλλον ότι θα στρώσουν περισσότερο τα πράγματα και οι επεμβάσεις των συντονιστών θα είναι λιγότερες και πιο διακριτικές.
Για το απώτερο μέλλον κανείς δεν μπορεί να προδικάσει με σιγουριά. Ευχόμαστε να συνεχίσουμε χωρίς μεγάλα προβλήματα γιατί τα μικρά, όσο και να προνοήσει κανείς, είναι αναπόφευκτα.
Για τις μικρές ατέλειες κτλ. μπορείς να απευθυνθείς στον υπογράφοντα με ΠΜ. Πάντα μια άλλη άποψη, ακόμα κι αν δεν υιοθετείται δίνει αφορμή για προβληματισμό και μια διαφορετική θεώρηση των πραγμάτων.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: για το μέλλον του φόρουμ
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 18:07 »
Ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου για τα καλα σας λογια.
Κανουμε οτι μπορουμε καλυτερο εθελοντικα και με αγαπη
για ολους εσας.

Φιλικα
Γιωργος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364