vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, vougiouklakis, dkostas, Lazy Dog

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 10:47 »
Καλημέρα και καλή χρονιά ..

Εδω και ένα μήνα περίπου που το χρησιμοποιώ ευτυχώς κανένα πρόβλημα ....


Αποσυνδεδεμένος terry

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 11:05 »
Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά και απο εμένα.
Το μόνο που έχω παρατηρήσει και εγώ στους 4 μήνες που ατμίζω είναι μια ελαφριά ξηρότητα του λαιμού.
Φυσικά να τονίσω ότι και εγώ έχω πάρει κάποια κιλάκια και ότι με πειράζει αφάνταστα ο καπνός του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 11:28 »
Μπα.....
εγω δεν εχω παρατηρησει καμια παρενεργεια ή ενοχληση λογω του ατμισματος....

 :thumpup: Για την ψηφοφορια  ;)

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 11:44 »
Μπορεί λόγω των περισσοτέρων ερωτημάτων που όλοι έχουμε και μερικών αμφιβολιών, να
θεωρούμε πως αν κάτι ξαφνικό μας συμβαίνει στο σώμα μας, στον οργανισμό μας, έχει ευθύνη
το ηλ. τ. προκαλώντας δικαιολογημένα σε ορισμένες περιπτώσεις αναπάντητους προβληματισμούς,
αλλά σίγουρα αυτό το κάναμε όταν είμασταν καπνιστές ? ή μήπως ακόμα δεν έχουμε πιστέψει πόσο εύκολο ήταν να κόψουμε την κακιά συνήθεια ?

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 11:45 »
Αν και αμφιταλαντεύτηκα αρκετή ώρα μεταξύ Σίγουρα οχι και Ναι(ελαφρά) , αλλάζοντας τρεις φορές την ψήφο μου , τελικά κατέληξα στο Σίγουρα όχι .

Η μόνη παρενέργεια που είδα , ήταν μερικές μέρες μετά το κόψιμο του τσιγάρου , μικρή αιμοραγία κατά το βούρτσισμα των δοντιών . Όπως έχει αναφερθεί όμως αυτό οφείλετε στο κόψιμο του τσιγάρου και στην έλλειψη κάποιων ουσιών που σκοτώνουν βακτήρια που προκαλούν ουλίτιδα .

Αυτήν όμως την παρενέργεια την χρεώνω αποκλειστικά στο κόψιμο του τσιγάρου και όχι στο άτμισμα και αφού η ψηφοφορία γίνετε για το τι προκαλεί το άτμισμα , η ψήφος μου είναι ένα ξεκάθαρο ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:04 »
Καλημέρα..
Μια ελαφριά ξηροστομία κι εγώ. Απλά ένιωθα την ανάγκη κι άρχισα να πίνω περισσότερο νερό. Κατά τα άλλα μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:19 »
Καλημερα  :bye:
Σιγουρα οχι ειναι η απαντηση μου...
Το (σχετικα μικρο) χρονικο διαστημα οπου ατμιζω δεν εχω δει κατι οπου να μου κανει σα παραενεργεια, ισα ισα..νοιωθω τα πνευμονια μου καλυτερα  :thumpup: και δε μυριζω σα σταχτοδοχειο... :))
Το μονο που ισως μπορει να το πει κανεις σα ''παρενεργεια'' (πιο πολυ ενοχληση θα λεγα) ειναι οτι σε ορισμενα υγρα μετα απο καποιες τζουρες με πιανει ενας λοξιγκας για κανα 2λεπτακι  :o :o   Με αλλα υγρα ουτε καν...Και κανω νορμαλ τζουρες..και οχι λες και εχω κανα αναπνευστηρα.. :laugh1:
Οποτε η ψηφος για το Η.Τ ειναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:26 »
Mετα απο τεσσερα χρονια ψηφισα σιγουρα οχι....................... μακροχρόνια δεν γνωριζω δεν απαντω  ;D   :))

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:27 »
Απάντησα Σίγουρα όχι, αλλά:

Ατμίζω σταθερά και αποκλειστικά υγρά με φυτική γλυκερίνη (VG).
Όταν άρχισα το Η.Τ. έτυχε και πήρα υγρό με προπυλενική γλυκόλη (PG) και είχα φοβερό πρόβλημα στο λαιμό, πόνο, κλείσιμο του λαιμού και ξηροστομία.
Όταν  μετέπειτα ξαναδοκίμασα υγρά με ποσοστό PG είχα περίπου τα ίδια συμπτώματα, ποιο έντονα ανάλογα με τα ποσοστά PG του υγρού.

Ξέρω πια, ότι έχω δυσανεξία στον συγκεκριμένο τύπο οπότε:

Με VG υγρά Σίγουρα όχι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:28 »
Προφανώς και δεν είμαι σίγουρος. Κάτι βηχαλάκια μάλλον προέρχονται από χειμωνιάτικο κρύωμα και τα 20 χρόνια καπνίσματος τα οποία ο οργανισμός μου θα κάνει καιρό να ξεχάσει εντελώς!

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:00 »
μετα απο δυο χρονια το προβλημα ειναι οτι βγαζω συχνα αφθες

Αποσυνδεδεμένος Κωστης

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:19 »
 Πριν από ένα και μισό χρόνο που ξεκίνησα το ατμισμα, τα πρώτα υγρά που χρησιμοποιούσα ήταν 50%PG 50%VG καταλάβαινα πως σαν κάτι να με ενοχλούσε . Μετά από ένα περίπου μήνα άρχισα να κατασκευάζω μόνος τα υγρά με 90% VG 10%PG και η ενόχληση πέρασε χωρίς να μπορούσα να προσδιορίσω το γιατί. Πρόσφατα αύξησα την PG στο 40%  και σχεδόν αμέσως η ενόχληση επέστρεψε. Τώρα κατάλαβα ότι ευθύνετε η περιεκτικότητα σε PG. Η ενόχληση παρεμπίπτοντος δεν είναι τίποτα το φοβερό μια ελαφριά στομαχική διαταραχή.   

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:30 »
μετα απο δυο χρονια το προβλημα ειναι οτι βγαζω συχνα αφθες
Τις περισσότερες φορές οι άφθες είναι από μη τήρηση κανόνων υγιεινής των επιστομίων με αποτέλεσμα
εκτός από άφθες ακόμα και μόλυνση των χειλών.
Καλό πλύσιμο πολλές φορές κατά τη διάρκεια της μέρας  :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:35 »
παρενέργεια που είδα με την χρήση του ΗΤ ειναι οτι ΔΕΝ εχασα ΟΥΤΕ ΕΝΑ κιλό!
και απογοητεύτηκα!
Δεν πήρα βεβαια ούτε ένα, αλλα δεν υπάρχει χώρος για παραπάνω!
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:41 »
Τις περισσότερες φορές οι άφθες είναι από μη τήρηση κανόνων υγιεινής των επιστομίων με αποτέλεσμα
εκτός από άφθες ακόμα και μόλυνση των χειλών.
Καλό πλύσιμο πολλές φορές κατά τη διάρκεια της μέρας  :)
Κάποιες φορές ήμαστε αλλεργικοί σε διάφορα που δεν γνωρίζουμε ναι? Ίσως φταίει κάποια αλλεργία που προκαλείται
από τα επιστόμια? Είτε από την επαφή με το υγρό στο στόμα μας ? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364