vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 8 χρήστες
kitSOS, john67, camber, I.P, manoslykos, Kostik1982, giorgos1999, Jorge

Twitter

Aspire Revvo Tank

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Aspire Revvo Tank
« στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:44 »
Απλά υπέροχος....δεν έχω να πω τίποτε άλλο. Πως γεμίζει, ντουμάνι, γεύση από την πρώτη τζούρα. Φθηνές ανταλλακτικές κεφαλές (3€ η μία) με αντοχές ακαταμάχητες, βάζει κάτω κορυφαίους πνευμονικούς subohm ατμοποιητές. Μικρή κατανάλωση σε σχέση με άλλους. Απλά καταπληκτικός. 

Κορυφαία τεχνολογία στις αντιστάσεις της που διπλασιάζει την επιφάνεια ατμοποίησης και αποδίδει έντονα τις γεύσεις σε συνδυασμό με πυκνό ατμό. 

Μοναδικό κουσούρι του;;; Δεν παίζει καλά τα καπνικά. Κρέμες, βανίλιες, φράουλες, σοκολάτες, μέλι (coil glaze...έρωτας), αλλά Relax, Smoke, Virginia, κλπ κλπ μακρυά και αγαπημένοι. 


Μας εξέπληξε ευχάριστα η Aspire (και είχε καιρό να το κάνει). 

http://www.aspirecig.com/aspire-tanks/revvo/revvo485.html

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:17 »
Εύλογο... πολύ "μεγάλος" χώρος ατμοποίησης

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:23 »
Ο συγκεκριμένος είναι μαζί με τον crown v3 τα τοπ clearomizer που έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό.  :thumpup:

...Αλλά κάνε μια παρουσίαση,καμία φώτο,δεν ανοίγουμε έτσι νέο νήμα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:33 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:44 »
Τον είχα αναφέρει προ καιρού όταν πρωτοβγήκε κι έτυχε προχθές και τον δοκίμασα!
Αν και δεν είμαι του πνευμονικού η γεύση και το χτύπημα που δίνει νομίζω δεν έχει μέτρο σύγκρισης!!!

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 16:00 »
Παιδιά συγγνώμη που άνοιξα νέο θέμα, απλά δεν τον έβλεπα πουθενά σαν review και επειδή δεν κρατιόμουν απο την χαρά μου, βιάστηκα και άνοιξα θέμα.  :eyesplash: :eyesplash:

Πάμε λοιπόν:

Ατμίζω εδώ και 5 χρόνια περίπου. Και αν δεν πέρασαν απο τα χέρια μου ατμοποιητές, αλλα όλοι τσιγαρίσιοι. Χρόνια τώρα μονο τσιγαρίσιοι (εργοστασιακοί και επισκευάσιμοι). Πριν απο μια εβδομάδα άρχισα να αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορώ να κατέβω σε νικοτίνη. Μου λέει ένας φίλος μου να μπω στους πνευμονικούς και μου δίνει τον Hurricane Jr. Τον έστησα και άρχισα να δουλεύω πνευμόνι. Δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα. Δοκιμάζω τον Cleito Exo και τον Athos της Aspire. Δεν μου έκαναν κλικ ρε παιδιά καθόλου. Μιλάω με ενα άλλο φιλαράκι που έχει κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα και μου λέει πως παρέλαβε έναν νέο ατμοποιητή με νέα φιλοσοφία στις αντιστάσεις κλπ κλπ. Τα υπόλοιπα ειναι ιστορία. Έπαθα πλάκα.

Γεμίζει απο πάνω ουσιαστικά και μόνο πιέζοντας ένα έμβολο το οποίο ανοίγει μια οπή στη βάση εσωτερικά και πέφτει εκει το υγρό. Οταν γεμίσουμε απλά απομακρύνουμε τη μύτη, κλείνοντας αυτόματα έτσι η οπή στη βάση του εμβόλου αποτρέποντας έτσι το υγρό να φύγει.
Η αλλαγή της αντίστασης επίσης ειναι πανεύκολη. Ξεβιδώνουμε το πάνω καπάκι, ανασηκώνουμε την αντίσταση, βάζουμε νέα, βιδώνουμε και αυτό ήτανε.
Η αντίσταση κυμάινεται απο 0.10-0.16 και το δικο μου sweet spot ειναι στα 72W με υγρό 80-20 και νικοτίνη 3mg. Εχω στοκάρει και απο τις εποχές που έκανα 12άρα και 8 λίτρα 20άρας οπότε αντιλαμβάνεσται πόσο πιο οικονομικό μου φαίνεται πλέον το άτμισμα.

Οσο για τη γεύση, ας το αφήσουμε καλύτερα. Σώμα ατμού, πυκνότητα, γεύση, χτύπημα στο ζενίθ. Καταπληκτικός σχεδιασμός και υλοποίηση. Αλλά και βασικά φθηνές και ανθεκτικότατες αντιστάσεις. Με το υγρό Coil glaze (μέλι, βανίλια, κεράσι) εδώ και μία εβδομάδα, ατμίζω περίπου 60ml την εβδομάδα, δεν καταλαβαίνει τιποτα. Ούτε μάκα ούτε καν μαυρίλα. Αλλοίωση στη γεύση ούτε κατά διάνοια. Έχω στην κατοχή μου 2 Revvo και ευτυχώς μπόρεσα και τους βρήκα στην 3.6 έκδοση τους που ήταν και οι τελευταίοι. Πλέον απο οτι βλεπω κυκλοφορούν μόνο οι 2ml. 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2018, 16:10 από haris231 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 16:16 »
Tον Vandy Vape Maze Sub Ohm BF RDA που παίρνει τις ίδιες κεφαλές, τον έχει δοκιμάσει κανείς;


Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 20:22 »
3 βαθμολογια του εβαλε




Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 20:37 »
Στο μονο που θα διαφωνησω με τον Χαρη ειναι στην καταναλωση.Γι ολα τ αλλα και λιγα ειπε

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 21:34 »
Με ψησατε και τον πηρα και εγω. Πολυ καλος, αλλα αυτα τα 2ml....

Εχω συνηθίσει με τον aromimizer plus που ειναι 10ml και τα 2, ειδικα σε αυτα τα watt μου φαινονται γελια  >:( >:( >:( 

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 13:11 »
Παιδιά μόλις τον πήρα και εγώ. Ντουμάνι γεύση και λοιπά απορώ με τι τον συγκρίνεται;!! δεν είναι καθόλου καλός. Εγώ κλαίω τα 35€ που έδωσα. Ενημερωτικά ο smok x-baby beast brother είναι κλάσεις ανώτερος σε απόδοση και ας κάνουν την τεχνολογία τους ότι θέλουν.



Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 19:00 »
Τοσο χαλια ειναι; Μηπως θελει λιγο χρονο να στρωσουν τα μεταλλα; Αλλοι που τον εχουν λενε τα καλυτερα, ο αλλος στο video απο πανω τον θαβει. Μπερδεμα

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 22:23 »
Παιδιά συγγνώμη που άνοιξα νέο θέμα, απλά δεν τον έβλεπα πουθενά σαν review και επειδή δεν κρατιόμουν απο την χαρά μου, βιάστηκα και άνοιξα θέμα.  :eyesplash: :eyesplash:

Πάμε λοιπόν:

Ατμίζω εδώ και 5 χρόνια περίπου. Και αν δεν πέρασαν απο τα χέρια μου ατμοποιητές, αλλα όλοι τσιγαρίσιοι. Χρόνια τώρα μονο τσιγαρίσιοι (εργοστασιακοί και επισκευάσιμοι). Πριν απο μια εβδομάδα άρχισα να αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορώ να κατέβω σε νικοτίνη. Μου λέει ένας φίλος μου να μπω στους πνευμονικούς και μου δίνει τον Hurricane Jr. Τον έστησα και άρχισα να δουλεύω πνευμόνι. Δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα. Δοκιμάζω τον Cleito Exo και τον Athos της Aspire. Δεν μου έκαναν κλικ ρε παιδιά καθόλου. Μιλάω με ενα άλλο φιλαράκι που έχει κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα και μου λέει πως παρέλαβε έναν νέο ατμοποιητή με νέα φιλοσοφία στις αντιστάσεις κλπ κλπ. Τα υπόλοιπα ειναι ιστορία. Έπαθα πλάκα.

Γεμίζει απο πάνω ουσιαστικά και μόνο πιέζοντας ένα έμβολο το οποίο ανοίγει μια οπή στη βάση εσωτερικά και πέφτει εκει το υγρό. Οταν γεμίσουμε απλά απομακρύνουμε τη μύτη, κλείνοντας αυτόματα έτσι η οπή στη βάση του εμβόλου αποτρέποντας έτσι το υγρό να φύγει.
Η αλλαγή της αντίστασης επίσης ειναι πανεύκολη. Ξεβιδώνουμε το πάνω καπάκι, ανασηκώνουμε την αντίσταση, βάζουμε νέα, βιδώνουμε και αυτό ήτανε.
Η αντίσταση κυμάινεται απο 0.10-0.16 και το δικο μου sweet spot ειναι στα 72W με υγρό 80-20 και νικοτίνη 3mg. Εχω στοκάρει και απο τις εποχές που έκανα 12άρα και 8 λίτρα 20άρας οπότε αντιλαμβάνεσται πόσο πιο οικονομικό μου φαίνεται πλέον το άτμισμα.

Οσο για τη γεύση, ας το αφήσουμε καλύτερα. Σώμα ατμού, πυκνότητα, γεύση, χτύπημα στο ζενίθ. Καταπληκτικός σχεδιασμός και υλοποίηση. Αλλά και βασικά φθηνές και ανθεκτικότατες αντιστάσεις. Με το υγρό Coil glaze (μέλι, βανίλια, κεράσι) εδώ και μία εβδομάδα, ατμίζω περίπου 60ml την εβδομάδα, δεν καταλαβαίνει τιποτα. Ούτε μάκα ούτε καν μαυρίλα. Αλλοίωση στη γεύση ούτε κατά διάνοια. Έχω στην κατοχή μου 2 Revvo και ευτυχώς μπόρεσα και τους βρήκα στην 3.6 έκδοση τους που ήταν και οι τελευταίοι. Πλέον απο οτι βλεπω κυκλοφορούν μόνο οι 2ml.
3,6 πήρα και εγώ σήμερα. Υπάρχουν ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 23:47 »
Από ποιό μαγαζί, αν επιτρέπεται ;

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 09:48 »
Σου έστειλα ΠΜ

Στα κατά να προσθέσω ότι αν τον ξεχάσετε ξαπλωμένο και όχι όρθιο θα βρείτε ένα ωραίο χάλι να σας περιμένει μετά. Το ανακάλυψα σήμερα το πρωί  :wall:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Revvo Tank
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 29, 2018, 05:17 »
Τον έχω εδώ και περίπου δύο μήνες και προσωπικά είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Δεν μπορώ γενικά να κρίνω σαν γεύση, αλλά σε σχέση με τους TFV8 και 12 που είχα προηγουμένως για εμένα βγάζει ένα κλικ καλύτερη. Οι κεφαλές συνήθως δείχνουν 0.13-0.15Ω και ατμιζω στα 80-85w.



Ένα «αρνητικό» για εμένα είναι πως θέλει λίγο συνήθεια ο τρόπος γεμίσματος, αλλιώς υπερχειλίζει και στην πρώτη τζούρα ήταν σαν να έπινα το υγρό με καλαμάκι. Με το που συνήθισα όμως κανένα προβλημα. Επίσης το τζαμακι ξεκολλάει δυσκολα από το σώμα, την πρώτη φορά έβαλα παραπάνω δύναμη και το έσπασα κατά λάθος... άντε τώρα να βρω τζαμί για την έκδοση στα 3.6μλ  :wall:

Επισης έχω προσέξει πως θέλει που και που καθάρισμα η καμπάνα, αφού με τη χρήση μαζεύεται υγρό το οποίο μπορεί να διαρρεύσει από τις τρύπες του αέρα. Και πάλι λεπτομέρειες, ξεβιδώνω, τη βάζω από τη βρύση, σκουπίζω ή/και φυσάω, βιδωνω.

Διάρκεια κεφαλής μεχρι να δω πτώση στην απόδοση περίπου 12-14 μέρες με γύρω στα 12μλ την ημέρα. Οι νέες κεφαλές μάλιστα φαίνεται να είναι ιδιαίτερα ανθεκτικές στο «κάψιμο», δύο τρεις φορές πήρα τζούρα με άδειο τανκ και στεγνή αντίσταση, έφαγα βέβαια ένα ξεγυρισμενο καμένο, αλλά επέμενα και αφού ξαναγεμισα μετά από λίγες τζουρες ήταν σαν να μη συνέβη ποτέ. Βέβαια στο πρώτο γέμισμα θέλει καλό πότισμα και από τις δύο πλευρές.

Γενικώς είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δεν περίμενα ποτέ ότι με το που τον δοκίμαζα αμέσως οι TFV θα πήγαιναν για πούλημα. Μιας και είναι η πρώτη υλοποίηση της aspire με τέτοιου είδους σύστημα (αντιστάσεις), είμαι ιδιαίτερα περίεργος να δω αν και πως θα επενδύσει σε αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy