vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

283 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:43 »
@microchip
Θα εκπλαγείς ευχαρίστως όταν δοκιμάσεις αντίσταση "κόσμημα" σε TC.

 Δεν χρειάζεται να κάνεις καν σπείρες με κενά, τα contact coils λειτουργούν άψογα.

Η μόνη προϋπόθεση, την οποία και έχεις καλύψει ήδη, είναι να το δοκιμάσεις σε DNA.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:55 »
[justify]@Κύριε microchip. Εγώ ξέρω να πω πως την Ιστορία τη γράφουν οι νικητές στα παλιά τους τα μοντάκια. Δεν μπορώ ν΄ αντισταθώ θα το πω. Οι ελεγκτές θερμοκρασίας θέλετε τον πλανήτη μας, όμως ο κύριος microchip ξέρει καλά πως ο άνθρωπος που νίκησε τον Τσακ Νόρις πριν τη μάχη, ο άνθρωπος που ανακάλυψε τον Κολόμβο, ο άνθρωπος που ξέρει πόσα λίτρα χωράει η τσάντα του Σπορτ Μπίλι, ο άνθρωπος που ατμίζει βαρυτικά κύματα και τσατάρει σε κβαντικό ατμιστικό φόρουμ, ο άνθρωπος που προέβλεψε το vaping.gr όταν ακόμα ήταν καπνιστής. Ο άνθρωπος που γνωρίζει ποιος έκανε μάγια στη μέλισσα, που ξέρει γιατί ο Σούπερμαν φοράει το βρακί έξω από τη στολή του, εκείνος ο άνθρωπος λοιπόν που ελέγχει τον κύριο microchip από σημειακή απόσταση μέσα σε τυχαία γωνία κύκλου με μία μπαταρία 18650. Στην ουσία είμαι εγώ. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:58 »
Στο τέλος θα μας πεις ότι ξέρει και πόσο χωράει ο Skyline!  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 00:11 »
Χαλαρός ατμιστής που πρέπει να διαβάζει πίνακες με tcr ανάλογα με τον κατασκευαστή του σύρματος που αγόρασε, να προγραμματίζει το μοντάκι του ανάλογα και να κατεβάζει xl  με ρυθμίσεις? :)
Μπα εμείς οι Wάκηδες είμαστε χαλαροί, εσείς είστε πιο βιτσιόζοι...

Στο τέλος θα μας πεις ότι ξέρει και πόσο χωράει ο Skyline!  :lotpot:
Ο κανονικός ή με το drop kit?

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 02:10 »
[member=12562]thenetpoet[/member]
και οι tcάκηδες σε W ατμίζουν να ξέρεις, απλά πάνω από τα W το μοντάκι δείχνει και ένα θερμόμετρο :laugh1:
 [member=10440]microchip[/member] σορρυ για τις τρολιές, αποχωρώ από το νήμα :respect:

Και νόμισες εσύ τώρα ότι δεν θα σε βρω σε άλλο νήμα επειδή υποχώρησες από το νήμα.
και οι vwάκηδες και οι vvάκηδες και οι vrάκηδες σε θερμοκρασία ατμίζουν να ξέρεις, απλά το μοντάκι δεν μπορεί να δείχνει και ένα θερμόμετρο για να το καταλάβουν.
Κάποιοι μπορεί να νομίζουν ότι ρυθμίζουν και αισθάνονται ρεύμα, γιαυτό παρακολουθούν παλμογράφους, αλλά την θερμοκρασία ρυθμίζουμε και αισθανόμαστε όλοι, άσχετα ποια είναι η ενδιάμεση μονάδα ή τι μας δείχνει το μοντ.
Και μην κολακεύεσαι.
Αν δεν στεπάρεις και δεν φτιάξεις μία Juggernaut Framed Staple Parallel Fused Clapton Tiger αντίσταση, βιτσιόζος (το drop kit σου να βαράς) δεν είσαι.
Κι αν νομίζεις ότι είναι παίδεμα τα tc και οι ρυθμίσεις, ογκομέτρησε τον σκαϊλάιν να καταλάβεις τι εστί drop kit.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:09 »
Βεβαίως δεν μηδενίζω ούτε το tc ουτε τον skyline (χωρίς drop kit, γιατί δεν θέλω να γεμίζω τανκάκι σε κάθε τζούρα) :P Ατμίζω και με τα δύο, φαντάζομαι μαντεύεις εύκολα με ποιό από τα δύο ατμίζω περισσοτερο  :laugh1:
Δεν έχω σκοπό να πείσω κανένα to tc or not tc, εδώ τον εαυτό μου δεν μπορώ να πείσω σε τόσα και τόσα σημαντικότερα θέματα... Την άποψη μου μόνο λέω, σε σχέση με τα δικά μου ατμιστικά βίτσια.
Όμως θεωρώ ότι το tc έχει πολύ δρόμο ακόμα μπροστά του για να γίνει mainstream που λεγαν και στο νησί μου.

Το πρόβλημα του είναι πως έχει διπολική προσωπικότητα.
Θέλει να περνιέται για temperature control, ενώ στην πραγματικότητα είναι προσπάθεια παρακολούθησης της αλλαγής της ωμικής αντίστασης του σύρματος όσο αυτό θερμαίνεται. Συνεπώς θέλει ρύθμιση από τον χρήστη για κάθε τύπο σύρματος, ακόμα και για τον ίδιο τύπο από διαφορετικό κατασκευαστή.
Έτσι σε περιορίζει στα στησίματα, ειδικά αν χρησιμοποιείς πολλούς ατμοποιητές.

Βεβαίως έχει και τα θετικά του, αλλά για μένα που χρησιμοποιώ καθημερινά 4-5 διαφορετικούς ατμοποιητές και αρέσκομαι να παίζω με τις αντιστάσεις, είναι περισσότερο πρόβλημα παρά λύση. Ειδικά αν υπολογίσω και το γεγονός ότι ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά με μηχανικά μοντ, πάει άπατο το tc.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:36 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 15:40 »
Με μηχανικά;!;!;!

Είπαμε να γράψουμε κάνα βίτσιο να κάνουμε γούστα, μπας και τσιμπήσει και γράψει και καμιά ατμίστρια.
Εδώ μιλάμε για κλινική περίπτωση, το οφτόπικ είναι πταίσμα.

Έχω ακούσει ότι γίνεται καλή δουλειά στους ανώνυμους μηχανικούς.
Κάνε μια προσπάθεια.





Κρίμας...

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:36 »
Τι είναι το TC?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:41 »
ΑντιCapsouliko ''T= Thn'' ''C= Capsalises' την αντισταση!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 19:37 »
power mode μονο μεχρι να ανακαλυφθει o ελεγχος θερμοκρασιας  

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:02 »
power mode και απο μενα,εχει το γουστο του να τρως και κανα καψουλι που και που σε κανει πιο προσεχτικο!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:44 »
Βολεύομαι με power mode και με SS... προς το παρόν. Αργότερα ποιος ξέρει; Μπορεί και να... κόψω το άτμισμα! ::)

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Έλεγχος θερμοκρασίας ή Power mode
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:58 »
Και εγώ με power mode τη βγάζω δοκίμασα και TC αλλά το μόνο σύρμα που είχα και χρησιμοποίησα ήταν το ss της UD και άλλα για άλλα δούλευε. Είπα θα ξαναδοκιμάσω με κανένα άλλο σύρμα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12