vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 16, 2018, 09:53 »
Τρύφωνα, Καλιφορνέζο surfer vegan health freak με bonus δυσανεξία στο διακετύλιο βάλανε για σεφ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 16, 2018, 10:03 »
...είναι και handcrafted :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 16, 2018, 18:15 »

Αυτό είναι review σε συνέχειες... :yes:


Λοιπόν το έφτιαξα σήμερα (το Magnus) και θα το ατμίσω αύριο! 

Πρόβλημα: Αν του βάλεις 40ml βάση μένει ελάχιστο κενό στο μπουκαλάκι και δεν μπορείς να το φραπεδιάσεις καλά!  :thumpdown:

Λύση: Το παίρνεις μαζί σου στη δουλειά, στο γυμναστήριο, στη hot yoga, στο σινεμά, παντού και η δουλειά γίνεται από μόνη της. Μπορείτε να το βάλετε και στην τσάντα της γυναίκας σας για καμιά-δυο μέρες. Ακόμα καλύτερα!  :thumpup:


ΥΓ. Μη μου πει κανείς πως δεν φραπεδιάζουμε τα υγρά γιατί τζάμπα θα ξοδέψει το μελάνι του. Λες και καταλαβαίνει ο ουρανίσκος μου διαφορές... :nope:


Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 16, 2018, 18:44 »
Μπορείτε να το βάλετε και στην τσάντα της γυναίκας σας για καμιά-δυο μέρες. Ακόμα καλύτερα!  :thumpup:


1-2 μέρες στην τσάντα κι άλλες 17-18 για να βρεθεί μετά.. Πάει,σάπισαν τα μήλα πάλι..  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 16, 2018, 19:06 »
...είναι και handcrafted :))
Και στην "αποθήκη" τους που φτιάχνουν μερικοί snv, handcrafted είναι (με τα χεράκια τους)  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #710 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:53 »
Να σε δω να κάνεις hot yoga ρε μπαγάσα, με το μπουκαλάκι μέσα στο κολάν, και τι στο διάολο.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #711 στις: Ιουλίου 16, 2018, 22:22 »
Καλησπερα,εντελει το Magnus ποσες ημερες θελει ωριμανση;;;Εγω το εχω 5 ημερες και τωρα αρχισε δειλα δειλα να βγαζει το αρωμα του
Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #712 στις: Ιουλίου 17, 2018, 00:38 »
Tρείς ημέρες είναι αρκετές. Ώστε να υπάρχει και χρονικό περιθώριο να ατμιστεί....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #713 στις: Ιουλίου 18, 2018, 15:32 »
Αυτό είναι review σε συνέχειες...

Σήμερα δοκίμασα το Magnus πριν κλείσουν 48 ώρες ωρίμασης. Το υγρό μοιάζει έτοιμο και είναι ωραιότατο και πολύ διαφορετικό από τα συνήθη ζαχαροπλαστεία που ατμίζω. Είναι προφανές πως δεν έφαγα την φρίκη που έφαγε ο Τρύφωνας αλλά του την έχω στημένη (του υγρού, όχι του Τρύφωνα...). Άμα αρχίσει η αλλοίωση σε καμιά δεκαριά μέρες (και είκοσι δηλαδή...) το Magnus θα πάει νεροχύτη και δεν θα γίνει επαναληπτική. Αν παραμείνει έτσι (ή σχεδόν έτσι...) μάλλον θα γίνει ένα από τα σταθερά μου υγρά κυρίως επειδή διαφέρει τόσο πολύ από όλα τα άλλα. Δεν θα αναλύσω τις επιμέρους γεύσεις όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί δεν μπορώ. Ο δικός μου ουρανίσκος δεν είναι διαχωριστικός - είναι ενωτικός. Έναν ωραίο αχταρμά λοιπόν καταλαβαίνω, λίγο γλυκό, λίγο αλμυρό, λίγο κάτι άλλο ακαθόριστο για το οποίο δεν έχω λέξη, και το σύνολο είναι ένα περίεργο και ενδιαφέρον υγρό που ταιριάζει και μετά το φαγητό (μετά το φρούτο όμως, όχι κατευθείαν μετά την σταβλίσια!) αλλά και μετά τον καφέ.
Χτες που πήγα στο VC είχα πάρει το υγρό μαζί μου βόλτα, έτσι για να κουνηθεί λίγο και να ωριμάσει πιο γρήγορα. Δίπλα στο δείγμα του μαγαζιού που είναι ενός τουλάχιστον μηνός, το άγουρο δικό μου ήταν πολύ πιο ανοιχτόχρωμο και, σύμφωνα με τα παιδιά που δοκίμασαν και τα δύο, πολύ πιο έντονο γευστικά. Μένει να δούμε αν θα αλλάξουν και πόσο τα χαρακτηριστικά του και σε πόσες μέρες θα γίνει αυτό. Αν βέβαια γίνει τόσο αγαπημένο υγρό που ατμίζει κανείς 5ml την ημέρα ακόμα κι αυτή η πιθανή αλλοίωση δεν με πολυφοβίζει γιατί σε 10-12 μέρες το μπουκαλάκι θα έχει αδειάσει. Φάσκω και αντιφάσκω, ε; :laugh1:

Θα επανέλθω... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #714 στις: Ιουλίου 18, 2018, 15:35 »
Για μετά την σταβλίσια τι έχετε να προτείνετε κύριε ριβγιούερ;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #715 στις: Ιουλίου 18, 2018, 15:40 »

Φρούτο ή γλυκό (καλύτερα το δεύτερο) και μετά άτμισμα. Και μακριά απ' αυτά τα τασάκια που κάνουν αυτοί οι περίεργοι στο μασονικό νήμα!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #716 στις: Ιουλίου 18, 2018, 15:42 »


:ninja_hide:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #717 στις: Ιουλίου 18, 2018, 16:45 »
 :respect: με έπεισε αυτή η έξοχη παρουσίαση από τον γίγαντα, τον μέγιστο, τον ανεπαναληπτο, τον τρισδιάστατο, [member=13885]cpbaroque[/member] ...... 
:respect:
:thumpup:
:respect:





















κ ΔΕΝ θα κάνω τη μλκια να δοκιμάσω.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #718 στις: Ιουλίου 18, 2018, 19:41 »
Addendum (για το Magnus αλλά όχι μόνο...)

Ξέχασα να αναφέρω ένα τεράστιο μειονέκτημα του υγρού, ή καλύτερα του μπουκαλιού. Είναι γυάλινο 60ml με σταγονόμετρο! Δηλαδή ότι χειρότερο για να γεμίζεις έναν ατμοποιητή! Όποιον ατμοποιητή! Είτε από πάνω, είτε από κάτω πάλι κάνα εικοσάλεπτο θέλεις για να γεμίσεις και ειδικά στον Unfollow πρέπει να ξεβιδώνω τελείως την βάση απ' την καμπάνα. Όσοι έχουν τον ατμοποιητή ξέρουν καλά ότι είναι μια μικρή πρόκληση να μην την στραβοβιδώσεις μετά! Το ίδιο πρόβλημα έχουν όλα τα 5P (αλλά και τα ΟΡΜΗ) και αυτό που εγώ τουλάχιστον κάνω είναι να μεταγγίζω το υγρό σε gorilla bottle. Δουλειά δεν είχαμε, δουλειά βρήκαμε να γεμίζουμε ατμοποιητές όλη μέρα... >:(

ΥΓ. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν (αυτό με τα γυάλινα μπουκαλάκια...). Αισθάνονται ότι προσδίδει κάποια αίσθηση πολυτέλειας στο προϊόν τους; Δεν ξέρω αλλά μου θυμίζει παλιά όταν αγόραζα κάνα καλό κοστούμι που το παντελόνι είχε συνήθως κουμπιά αντί για φερμουάρ (προφανώς για τους ίδιους λόγους). Και όταν το φόραγες και έπρεπε να πας σε κάποια στιγμή στην τουαλέτα, μετά μέχρι να κουμπώσεις τα κουμπιά το πάρτι είχε τελειώσει και είχαν μείνει μόνο τα γκαρσόνια και μαζεύανε. Εντάξει, έτρωγα ανενόχλητος βέβαια αλλά ήταν κάπως μελαγχολικό. Είχαν φύγει και τα κορίτσια... :(


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #719 στις: Ιουλίου 18, 2018, 20:38 »
Μετάγγιση σε πλαστικό δεκαμελο και απο εκεί στον ατμοποιητη. Μόνο έτσι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 268 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 108 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz