vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, ZoeM, grag, yorgoss, dkostas, manoslykos, giorgos1999, Stedorian93, lagoudakis, I.P

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #660 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:37 »
Περίεργο γιατί στην ιστοσελίδα της γράφει:
Η VapeLand είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Five Pawns στην Ελλάδα.*

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #661 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:40 »
Last year...απο τα snv και μετά δεν είναι

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #662 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:41 »
Αυτός που ανανεώνει την ιστοσελίδα τους μάλλον κοιμάται εδώ και μήνες  :tongue_smilie: Εδώ βγάλανε την πινακίδα της FP από τα καταστήματά τους. Το δε "αποκλειστικός αντιπρόσωπος" δεν ισχύει εδώ και μήνες, τουλάχιστον όσον αφορά τα SnV.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #663 στις: Ιουνίου 16, 2018, 14:37 »
Προσπαθώ καμια βδομάδα να με πείσω ότι το CL SnV 30ml (ωριμασμένο 1 μήνα) πρέπει να μου αρέσει. Ε δε μου αρέσει, ούτε στο 80% που είχε γράψει κάποιος φίλος πιο παλιά εμενα δε μου φαίνεται ότι το πλησιάζει. Σαν το 10ml αλλά όχι τόσο έντονο στην καρύδα μου φαίνεται. Είχα πάρει μια παρτίδα απ έξω το reserve σε SnV που χαν βγάλει παράλληλα με τα απλά 50ml SnV, που τελείωσε πριν καμια βδομάδα και παλευόταν αρκετά πολύ αφού. Πήρα και 3 μπουκάλια ανάθεμα με μη χάσω την προσφορά από vapeland και την πάτησα για αλλη μια φορά :thumpdown:

Ξέρω τα καινούρια είνια νωρίς και δεν θα έχουν ωριμάσει όσοι τα πήραν, αλλά μήπως κάναν καμια τζούρα στα κλεφτά να μας πουν?

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #664 στις: Ιουνίου 16, 2018, 15:04 »
Καλησπέρα Αντρέα. Mixology δεν θα γίνει, αλλά εγώ πήρα αυτό που μπορεί να δώσει μετά  τις 45 μέρες. Κλάσεις ανώτερο από κάθε κλώνο. Το μόνο που δίνει εξίσου ευχάριστο αλλά εμφανώς διαφορετικό προφίλ, είναι το hounds of hell του μουσάτου κ. Φορτούνη.Αααα και αν έχεις δοκίμασε το σε κλαουντ 1 ή 2 με nife30 σε tc. Μου δίνει 1 κλικ πάνω.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #665 στις: Ιουνίου 16, 2018, 15:17 »
Η αλήθεια Νικόλα είναι ότι έχω καταλάβει πως όλ αυτά τα προθεσμιακής επένδυσης υγρά θέλουν 45+ μέρες για να μπορείς να γκρινιάζεις στα σίγουρα. Απ την προηγούμενη βδομάδα κάθε μέρα βλέπω πως είναι 'λίγο καλύτερο' αλλά κάτι μου λέει πως ποτέ δεν θα νιώσω αυτή τη 'λαχτάρα' έστω και του insignia (πόσο εύχομαι να βγώ ψεύτης!!!). Στο διάστημα μέχρι να ξυπνήσουν και να τα βγάλουν σε SnV δοκίμασα αρκετά κλωνάκια και κατέληξα στο συμπέρασμα πως καλύτερα να παω σε κάτι τελείως διαφορετικό και μη συγκρίσιμο παρά σε χρονοβόρες αναζητήσεις που καταλλήγουν στον βενζινά της γειτονιάς. Ελπίζω ένα απ τα 3 καινούρια να μου βγάλουν κάτι γιατί μ αυτά που είμαστε δεν.

  

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #666 στις: Ιουνίου 16, 2018, 15:45 »
 Το πρώτο Grand Master που αγόρασα μετά από χρόνια το δοκίμασα την δεύτερη μέρα και..... συνεχίσα να το δοκιμαζω με 2 3 μλ κάθε μέρα μέχρι που τελειώσε. Το πρώτο Castle Long το ίδιο. Εχω καβα Castle Long  από το Ιανουάριο Φεβρουαρίο Μάρτιο (έκανα αγορές υπολογιζοντας να τα αφήσω για ωριμανση 60 μέρες)  και το ατμιζω στη δουλειά με το ζόρι για να μην το πεταξω γιατί τα φρέσκα svn  των 15 ημερών μου φαίνονται πολυυυυυυ ανώτερα σε γεύση.
Συμπέρασμα μετά απο καμία 15αρια  svn Cl και Gm που έκανα απο Οκτωβρίο μέχρι σήμερα είναι οτι 10 με 15 μέρες ωριμανσης είναι υπερ αρκετές, και τα υγρα πρέπει να καταναλωθουν στο επόμενο δεκαπενθημερο. Παραπάνω ωριμανση δεν προσφέρει τίποτα και μάλιστα αφαιρει γεύση, κανει το υγρό ατονο.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #667 στις: Ιουνίου 16, 2018, 23:06 »
Το θέμα αυτό το έχουν εξαντλήσει τα παιδιά στην vapeland..
12 μέρες ωρίμανση,την 13ιτη μέρα καταναλώνουμε,την 14ατη πετάμε την φύρα..  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #668 στις: Ιουνίου 20, 2018, 11:57 »
Δοκίμασα χθες λίγο laskers rule σε τηλέμαχο armed.
Πατατάκι δεν αντιλήφθηκα, ίσως κάποια υποψία από την τριμμένη σκόνη που μένει στον πάτο της σακούλας με τα πατατάκια και μια αίσθηση τηγανιτού προς λαδίλα αλλά πολύ ελαφριά. Σοκολάτα κάπως αισθητή, σαν νότα. Το αλάτι δεν το είδα...
Περίεργο υγρό, δεν είναι κακό αλλά δύσκολα ολοήμερο vape για μένα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #669 στις: Ιουνίου 20, 2018, 13:35 »
Δεν είσαι ο μόνος που δεν είδες αλάτι...
(κι άσε τον [member=17746]paloukaros[/member] να λέει)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #670 στις: Ιουνίου 20, 2018, 14:21 »
Από χτες ήδη ωριμάζουν με βάση 50/50 (ναι, υπολόγισα και το άρωμα).

Σε 3 βδομάδες θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #671 στις: Ιουνίου 20, 2018, 14:34 »
Επαιξε δοκιμη οσφρησης και ατμισματος στα 3 βιαγκρα της εταιρειας και απο μενα.

To Lasker's στην οσφρηση το βρηκα ιδιαιτερο και παιζει να ναι νοστιμο,μυρισα πατατακι και σοκολατα,δεν νομιζω να το επαιρνα ποτε ομως,με σοκολατες γαλακτος σε υγρα εχω κοψει βολτα.

Το Magnus μυριζει πρασινο μηλο απο χιλιομετρο οποτε δεν ειμαι φιλος παλι μακρια,αλλα ωραια μυρουδια και αυτο.

Τελος το Tabiya δοκιμαστικε σε rta φιλου.Τhemis πρεπει να λεγοταν,βεβαια δεν μπορσεσα να ατμισω πολυ γιατι νομιζω οτι αν εκανα πιο δυνατη τζουρα θα εβγαινε σφραγισμα με το εργαλειο.

Με πεθανε λιγο η μεντα,αλλα ειχε ωραιο πεπονακι πολυ νοστιμο και οι φρουτακιδες ισως να το προτιμησουν.

Το θεμα ειναι οτι χοντρο αλατι ιμαλαιων,Βολιβιας,Camargue ή Mεσολογγιου δεν βρηκα πουθενα.

Αυτα,αντε καλο Grandamster να χουμε..

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #672 στις: Ιουνίου 21, 2018, 14:34 »
Την καλημέρα μου σε όλο το φόρουμ και καλώς σας βρήκα . Ως νέος ατμιστής με αρκετές δοκιμές υγρών ( το 80% στο νεροχύτη) έχω καταλήξει στα υγρά της Five pawns ( Black flag ,  Castle long , Symmetry six) .
Θέλοντας να δοκιμάσω την νέα της σειρά απευθύνθηκα σε γνωστή αλυσίδα  η.τ να δοκιμάσω τα παραπάνω , αλλά μου είπαν οτι δεν τα έχουν στο δοκιμαστήριο τους και ως εκ΄τούτου δεν μπόρούσα να τα δοκιμάσω αλλά μπορούσα όμως να τα αγοράσω .
Σε ερώτησή μου  πότε θα μπορέσω να τα δοκιμάσω εισέπραξα ένα μεγάλο δεν ξέρω !!!!
Η συγκεκριμένη εταιρεία  τα έχει στο site της 10 μέρες τώρα .
Ως νέος λοιπόν στο άτμισμα και χωρίς να γνωρίζω και πολλά περί τούτου αναρωτιέμαι αν όντως αυτή είναι η συνήθης πρακτική των καραστημάτων και προς Θεού χωρίς διάθεση γκρίνιας .
Ας περιμένω λοιπόν λίγο ακόμη και μετά να γράψω εντυπώσεις .
Και πάλι καλώς σας βρήκα !!!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #673 στις: Ιουνίου 21, 2018, 14:37 »
Συνεπιστήμονα, όχι δεν είναι αυτή η πάγια τακτική των καταστημάτων. Όμως, επειδή είναι SnV μπορεί ο υπάλληλος να μην ήξερε χρόνο ωριμάνσεως και ως εκ τούτου, πότε μπορεί να "ποτίσει" τους ατμοποιητές του. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #674 στις: Ιουνίου 21, 2018, 14:44 »
Συν οτι η συγκεκριμένη εταιρεία δεν δίνει δείγματα ποτέ στα μαγαζιά ούτε τιμή για υγρά δοκιμαστηρίου.Πρέπει να τα βάλει ο καταστηματάρχης απο το στοκ του και δεν είναι και φθηνά...Συν οτι έχει χάσει για τα καλά την αίγλη της σαν εταιρεία μετά την νέα νομοθεσία και τα τραγικά 10ml και snv σε σχέση με τα έτοιμα που είχε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34414 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556652 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 94 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz