vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, dkostas, Blackwolf, camber, Jorge, manoslykos, Ηρακλης

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #600 στις: Μαρτίου 06, 2018, 13:13 »
Αφού είχα ατμισει μισό λίτρο και κάτι απο κλώνο αγόρασα το snv και ίσως να μην ξαναφτιαξω κλώνο αφού στην ουσία δεν είναι .
Απο κλώνους εκανα την v2 και την συνταγή του Κώστα αλλά όλα μαζί στην ωρίμανση , εσύ ποιο κλώνο κανεις μπας και υπάρχει σωτηρία
Τον πιο κλασσικό ίσως, με 10% άρωμα
Πυραζίνη 1,5%
brown sugar extra 1%
coconut extra 1.5%
kentucky bourbon 2.5%
toasted almond 1.5%
vanilla bourbon 1%
vanillin 10%  1%
Σύνολο 10%
Αναμειγνύω τα μπουκαλάκια με το άρωμα σε ένα μεγαλύτερο μπουκάλι των 100μλ, δλδ 15μλ πυραζίνη, 10 μαύρη ζάχαρη κλπ και από αυτό το 100μελο φτιάχνω το τελικό άρωμα, βάζοντας 10μλ μείγματος σε 90μλ βάση κάθε φορά.
Οκ, δεν είναι το αυθεντικό, αλλά είναι πολύ καλό, μοιάζει πολύ και δεν χρειάζεται να σκέφτομαι αν το κάθε μπουκαλάκι ορίτζιναλ που θα αγοράσω είναι ίδιο με το προηγούμενο.
Το θέμα με τα υγρά της 5P είναι ότι έχουν τόσο ιδιαίτερη γεύση, ώστε κάποιοι αναζητούν ακριβώς την ίδια με το αυθεντικό, οπότε - όπως λέει κι ο TEM, σωτηρία γι΄αυτούς δεν υπάρχει.
Οι υπόλοιποι βολευόμαστε. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #601 στις: Μαρτίου 06, 2018, 13:19 »
[member=3419]petra[/member] μπορεις να μου πεις για το περιστατικο που αναφερεις με εκτεθημενα υγρα στον ηλιο εαν καταλαβα καλα?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2018, 14:23 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος Besko

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #602 στις: Μαρτίου 06, 2018, 15:45 »
Αγαπητοί μου εγώ δεν έκανα αρνητικούς εν γένει χαρακτηρισμούς για τα υγρά, απλώς έγραψα την δική μου εκτίμηση για τα δικά μου γούστα ως προς το πιο είναι καλύτερο και πιο χειρότερο Shake and Vape  σε σχέση  με τις παρτίδες  ... άλλωστε ήδη κατανάλωσα 5 μπουκάλια  ....  τι το περίεργο δηλαδή, ήταν ποτέ ίδιο το υγρό από παρτίδα σε παρτίδα? 
Αφήστε που όπως όλοι γνωρίζουμε το κάθε υγρό είναι διαφορετικό από ατμοποιητή σε ατμοποιητή χωρίς να βάλω μέσα και την υποκειμενικότητα της γεύσης  ...
Πάντως θα φτιάξω και τον κλώνο με την μέθοδο της Petras ....
Ειρήνη υμίν   .... Εγώ τουλάχιστον ένας απλός ατμιστής είμαι ούτε έμπορος υγρών ούτε διαφημιστής εταιρειών  :-)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #603 στις: Μαρτίου 06, 2018, 16:33 »
το περιστατικό ήταν μια φωτογραφία που κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο και εδειχνε παλέτες με έτοιμα υγρά έξω από τις αποθήκες της 5P. Τα υγρά λιάζονταν στον ήλιο της Καλιφόρνιας. Είχε συζητηθεί κι εδώ αυτό το περιστατικό.
Οπως και το άλλο περιστατικό, το καλοκαίρι του 2015 με κάποιες αναλύσεις που έδειχναν πολύ διακετύλιο σε κάποια από τα υγρά της, με τον Καναδικό ΕΟΦ ή κάποια αντίστοιχη υπηρεσία να τα απαγορεύει στη χώρα τους και τη 5Ρ αρχικά να μην απαντάει, μετά να τα μασάει σε μειλ πελατών και στο τέλος να βγαίνει να λέει ότι οι αναλύσεις ήταν ψευδείς και ότι οι δικές της δείχνουν χαμηλότερα ποσοστά διακετυλίου. Σαφέστατα, με την 5Ρ να παίρνει τότε τα κεφάλια του ανταγωνισμού, ήταν εύλογο το επιχείρημα ότι επρόκειτο για εκστρατεία "δυσφήμισής" της, αλλά η αντίδραση της εταιρίας δεν ήταν αυτή που θα έπρεπε.

Ως καταναλωτής συνειδητοποιημένος και μόνο... αν και φαν των υγρών της 5Ρ, με απογοητεύουν τα εξής δεδομένα και με κάνουν να απέχω.
1. Διακυμάνσεις στη γεύση (είχε αναφερθεί πριν κάποιο διάστημα στα έτοιμά της, πιθανότατα λόγω αλλαγής αρωμάτων με πιο "καθαρά")
2. Παρτίδες που διαφέρουν, αλλά δεν φρενάρονται ή δεν αντικαθίστανται
3. Αποθήκες χωρίς επαρκή οργάνωση (ουδείς λόγος να "παρκάρουν" υγρά έστω και για λίγο εκτός αποθήκης, σε μέρος με μεγάλη ηλιοφάνεια)
4. Μουδιασμένες απαντήσεις, χωρίς ξεκάθαρη στάση από την πρώτη στιγμή που σκάει είδηση για διακετύλιο στα υγρά τους
5. Μαρκετίστικα κόλπα που δημιουργούν τεχνητή ζήτηση με ρεζερβέ παρτίδες
6. Κατάργηση γεύσεων που ακόμη πουλάνε
7. Ολα αυτά σε συνδυασμό με φωτιές λαύρα.

Ελπίζω να σε κάλυψα.
Δεν αποτρέπω μ΄αυτό το ποστ την αγορά των snv, αντιθέτως, ένα καλό 5P σε snv σίγουρα είναι πολύ οικονομικότερη λύση από ένα έτοιμο υγρό. Ισως πρόκειται για μια από τις ελάχιστες περιπτώσεις που τα tpd έριξαν την τιμή κάποιου υγρού ανά μλ.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #604 στις: Μαρτίου 06, 2018, 17:55 »
Αγορά χθες 2 castle long παρτίδα 9..... καμία γνώμη από κάποιον που έχει δοκιμάσει την συγκεκριμένη παρτίδα?  

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #605 στις: Μαρτίου 06, 2018, 18:01 »
Δεν έχει αναφερθεί κάτι για τη συγκεκριμένη παρτίδα. Τι ημερομηνία έχει ?

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #606 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:09 »
Θέμη η ημερομηνία είναι 15-01-18

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:23 »
Υποθέτω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα αφού φαίνεται πως οι πρώτες δύο σειρές είχαν την αποτυχία. Υποθέτω ότι μετά η γραμμή παραγωγής πήρε την σειρά της και δεν θα υπάρχουν άλλα σκαμπανεβάσματα. Βέβαια, θα έπρεπε τα batches με το πρόβλημα να έχουν αποσυρθεί, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Πάντως για να συνεισφέρω κάτι στην συνάρτηση, εμένα το batch 001 του 50μέλου ήτανε μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:56 »
Χωρίς πρόβλημα επίσης το 004 της ίδιας σειράς.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:16 »
Ιδια γευση!!

Οκλωνος με τα αρωματα τις TPA  και το solo τις flavourist ενωμενα σε 50/50, αφου εχουν ωριμασει μονα τους 25 ημερες και αλλες 15 μαζι,η μονη διαφορα τους στους δικους μου καλυκες ειναι οτι το γνησιο γλυκιζει λιγο παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:31 »
Σταύρος 63 που βρισκουμε αυτη τη συνταγη??

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:37 »
[member=3419]petra[/member] ρωτησα για το περιστατικο διοτι δεν γνωριζα αυτο που αναφερεις,δεν ηθελα να σε προσβαλω ή να σε αμφισβητησω.

Για τα υπολοιπα που αναφερεις συμφωνω επισης το εχω παρατηρησει και εγω και πολοι ατμιστες ειδικα με τα 1ομελα.
Tα οποια ηταν αθλια και καμια σχεση με οτι συνηθιζε να βγαζει η εταιρεια.

Προσωπικα εχω μονο ενα Enriched 30/60 ωριμασμενο και το βρισκω παρα πολυ ωραιο,ωριμαζει ομως 40+ μερες.

Ισως γραψω λιγα λογια καποια στιγμη.

Το enriched ειναι το μονο που μπορω να ατμισω πια απο τα πιονια,ηθελα και ενα grandmaster αλλα με αυτα που διαβαζω δεν ξερω εαν αξιζει.

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:38 »
castle long 009 15/01/2018 χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:42 »
Το enriched ειναι το μονο που μπορω να ατμισω πια απο τα πιονια,ηθελα και ενα grandmaster αλλα με αυτα που διαβαζω δεν ξερω εαν αξιζει.
Στάχτο, Θοδωρή, εμένα είναι το αγαπημένο μου από την σειρά. Καμία σχέση με το άθλιο δεκάμελο.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 06, 2018, 20:47 »
Λες Κωστη να την κανω την αμαρτια?σε εμπιστευομαι,εχω και καιρο να ατμισω μπανανιτσα!

Αστα το 10μελο ηταν μεγαλο πανηγυρι,μακαρι να ατμιζει ωραια το snv

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34446 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556714 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz