vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

344 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Joskoil, teo77, Jorge, Lobotomizer, Blackwolf, angelosdes, gigelis78

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #495 στις: Δεκεμβρίου 30, 2017, 23:13 »
... έχουν μαζευτεί κάτι φοιτήτριες έξω από το γραφείο και μου πετάνε στριγκάκια, φωνάζοντας "τα υπόλοιπα μετά το review"
Θα σου φερω το δικο μου
Αναμειξη 5 λεπτα πριν  και παλαιωμενο 45 ημερων 

Η διαφορα ειναι παραπανω απο εμφανης. Φυλαξη σε κλειστο ντουλαπι.
Και το δικό μου τέτοιο χρώμα έχει πάρει ...
Γεύση όμως δεν έχει πάρει... :wall:
Αν θέλει 3 μήνες ωρίμανση για να πάρει γεύση, να τη χ3σω ...
... σαν να μιλάτε για άλλο υγρό ...
... διαφορά στις παρτιδες, αλλά και πάλι δύσκολο...
Να σου πω την αλήθεια, το δοκίμασα σε 2 ...γνωρίζω πολύ καλά την γεύση που θα έπρεπε να πάρω...
... έχει πάρει κι εμένα αλλά όχι και πολύ.......
Από σκούρεμα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και γενικά η εικόνα και η υφή του ειναι premium υγρου.
Με τη γευση εχω το πρόβλημα.

Δε λέω ρε συνονόματε έχει πάρει κι εμένα αλλά όχι και πολύ....θα το αφήσω όμως άλλες 10 μέρες να κλείσει τις 40.συγουρα όμως στους μήνες σκουρενει πολύ...
.
Η τελευταία δοκιμή θα είναι στον παπιγιόν όταν τον ξαναστήσω φρέσκο αλλά δεν ελπίζω και σε πολλά πράγματα.

:dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #496 στις: Δεκεμβρίου 30, 2017, 23:59 »
Τι να πω ρε παιδιά. Πραγματικά σαν να μιλάτε για άλλο υγρό από αυτο που ατμίζω καθώς γράφω. Σε Skyline και Cloudone ~17-20watt ,ε κανθαλ 40αρι είναι μετά από 40+ημέρες ωρίμανσης στο 90% του παλιού καλού CL. Για εμένα δικαιολογείται το 10% της διαφοράς από την έλλειψη διακετυλίου. Και μην ξεχνάμε ότι είναι και στην μισή σχεδόν τιμή από το παλιό. Μακράν καλύτερο από όλους τους γνωστούς κλώνους.
Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ αλλά.....

Για μένα είναι άλλο υγρό τελείως. Ξεθωριασμένη και ξεθυμασμένη γεύση.
Το μόνο ενδεχόμενο που σκέφτομαι είναι να έχει διαφορά στις παρτιδες, αλλά και πάλι δύσκολο.
....δεν αποκλείεται να συμβαίνει και αυτό που αναφέρει ο Γιάννης. Γιατι η αλήθεια είναι ότι συνήθως υπήρχαν και παλιά διαφορές μεταξύ παρτίδων. Πάντως θα επαναλάβω ότι έχω δοκιμάσει μόνο την έκδοση των 50ml. Αλλά θεωρώ ότι και η έκδοση των 30ml θα είναι περίπου ίδια.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #497 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:05 »
Δε λέω ρε συνονόματε έχει πάρει κι εμένα αλλά όχι και πολύ....θα το αφήσω όμως άλλες 10 μέρες να κλείσει τις 40.συγουρα όμως στους μήνες σκουρενει πολύ...
καλο θα του κανει να μεινει λιγο ακομααφου και εγω που το εχω αφησει 40 μερες λεω να του δωσω αλλες 10....βασικα φοβαμαι μην φαω πικρα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #498 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:12 »
Πάντως αν το αφήνεις κανένα χρόνο ακόμα θα είναι σίγουρα καλύτερο. Προσωπικά και τα παλιά έτοιμα castle long τα άφηνα να ωριμάσουν με τον καιρό. Και έχω ακόμα κάποια που εξακολουθούν να ωριμάζουν. Ωστόσο και τα μη ώριμα είναι κλάσεις ανώτερα από τους κλώνους. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #499 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:18 »
Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ αλλά.....
....δεν αποκλείεται να συμβαίνει και αυτό που αναφέρει ο Γιάννης. Γιατι η αλήθεια είναι ότι συνήθως υπήρχαν και παλιά διαφορές μεταξύ παρτίδων. Πάντως θα επαναλάβω ότι έχω δοκιμάσει μόνο την έκδοση των 50ml. Αλλά θεωρώ ότι και η έκδοση των 30ml θα είναι περίπου ίδια.
Εκτός κι αν δεν είναι. Εκτός κι αν τα 20ml επιπλέον βάσης παίζουν το ρόλο τους στο να ξεθυμάνει το υγρό.
Εγώ έχω Grandmaster 30άρι και Castle Long 50άρι και δεν έχω εντοπίσει αλλαγές στην ένταση της γεύσεως, αν και δεν έχω μπει και σε διαδικασία πειραματισμών. Ό,τι να ναι στησίματα κάνω και τα ατμίζω. Δεν έχω μπει στην διαδικασία να τα βάλω με ίδια στησίματα για να δω, αν και πάλι θα έπρεπε να έχω και το ίδιο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #500 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:18 »
Προσωπικά το White Castle της Egoist μου αρέσει πολύ.
Το παλιό Castle Long δεν το είχα δοκιμάσει, δοκίμασα τώρα το SnV και μου αρέσει επίσης αλλά σίγουρα αυτό της Egoist δεν είναι κλώνος, είναι απλά κάτι τελείως διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #501 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:25 »
Καλά αυτό είναι εντελώς διαφορετικό. Προσωπικά μεταξύ castle long και white castle προτιμώ το πρώτο. 

Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #502 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:38 »
Γούστα είναι αυτά...δε λεω ωραιο το white αλλα μεταξύ και προσωπικά μην μπερδεύουμε το σώβρακο με την γραβάτα. Εγώ σκέφτομαι μιας και ακούω εσάς, όπου δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το δικό μου,στο δεύτερο να πειραματιστο του στυλ να κλέψω λιγο αρωμα και να το κανω με μεγαλύτερο ποσοστό αρεωσης. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #503 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:48 »
Καλά αυτό είναι εντελώς διαφορετικό. Προσωπικά μεταξύ castle long και white castle προτιμώ το πρώτο.
Και εγώ αρχίζω να τείνω προς αυτήν την άποψη.
Βασικά το CL δεν σε "κουράζει". Θα μπορούσα να κάνω αυτό μόνο όλη μέρα.
Με το White Castle δεν μπορώ να το κάνω αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #504 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 00:55 »
Έτσι ακριβώς. Το white castle είναι αρκετά μπουχτιστικό.

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #505 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 02:32 »
Εγώ πάντως το castle long το βρήκα στο 90% του παλιού και μου φαίνεται σούπερ. Το grandmaster στο 60% και είναι οκ ,αλλά το symmetry καμία σχέση. Μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο. Και σε μυρωδιά καμία σχέση. Θέλω να δοκιμάσω και enriched που έχω ακούσει καλά λόγια. Πάντως σε γενικές γραμμές ειδικά το castle θα παίξει, μου άρεσε. Καμία σχέση με τα τελευταία και φυσικά καμία σχέση με κλώνους. Είναι fp. Και είχα ατμίσει λίτρα από το παλιό.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #506 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 09:57 »
Πραγματικά μπερδεμένη κατάσταση με το snv CL. Μερικοί το βρίσκουν πολύ κοντά στο παλιό, μερικοί (όπως εγώ) πολύ μακριά γευστικά. Δεν νομίζω ότι κάποιος απ΄ όλους έχει λάθος. Κάτι άλλο πρέπει να φταίει.
Έστησα χτες τον παπιγιόν επί τούτου για να το δοκιμάσω. Δεν μου "μίλησε"...
Δεν λέω ότι είναι χάλια, ατμίζεται άνετα. Σαφώς και είναι πολύ καλύτερο από οποιοδήποτε κλώνο, άσε που οι κλώνοι λόγω περιεκτικότητας ζάχαρης αφήνουν τρελή μάκα στην αντίσταση. Δεν είναι όμως τόσο κοντά στο παλιό CL που να δικαιολογεί την αγορά του, κατά τη γνώμη μου πάντα.







Θα παω να πάρω και ένα 50μελο, θα του ρίξω νικοτινούχα να το κάνω 60ml 6άρι υγρό και να δω αν εκεί έχει διαφορά στη γεύση. Μήπως ρε παιδί μου η συσκευασία 30/60 έχει για κάποιο ακαθόριστο λόγο διαφορά από την 50/60. Θα πάρω και ένα 30μελο να το ξαναφτιάξω έτσι για το γ@#ώτο μήπως και δω διαφορά λόγω άλλης παρτίδας.
Αυτό που γράφει ο Θέμης για την παλαίωση στο έτοιμο υγρό ισχύει απόλυτα, όπως είχα γράψει 60μελο έτοιμο αγορασμένο πέρσι τέτοιες μέρες έχει σαφώς πολύ καλή γεύση. Ποιός μπορεί όμως να περιμένει 12 μήνες να δέσει ένα υγρό με τέτοια τιμή ειδικά αν σκεφτείς πόσα μπουκάλια πρέπει να αγοράσεις για να αρχίσεις να ατμίζεις ένα χρόνο μετά?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2017, 10:11 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #507 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 10:07 »
Θα συμφωνησω με τα παιδια οτι εχουν "τσιμπησει" λιγο το bourbon σε σχεση με τα παλια (λιγο ομως) , οποτε ειδικα αν ατμιζουμε σε ψηλα watt και θερμοκρασιες το αλκοολ θα "σκεπασει" περισσοτερο τα αλλα αρωματα. Μπορει λοιπον και αυτο να παιζει το ρολο του. Ωστοσο στα δικα μου στησιματα και για τους δικους μου καλυκες ξαναλεω οτι ειναι πολυ κοντα στο παλιο. Το Black Flag παντως σε ντριπερ (Le Supersonic) ειναι καταπληκτικο, πολυ εντονη γευση και αρωμα, απλα δεν ημουν ποτε ιδιαιτερα fan του συγκεκριμενου.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #508 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 10:10 »
@thenetpoet & @mimis

Ανέβα λίγο στη νικοτίνη - και το παλιό έτοιμο, το αρχοντικό, στα 12mg+ έδινε τα ρέστα του. Το δικό μου, το έχω στα 10mg ( ατμίζω στα 5-6, εδώ και πολύ καιρό ) και είναι συμπαθέστατο. Αν όχι στο 90%, σίγουρα πάνω από το 80 είναι η "ομοιότητά" του με το CL της καρδιάς μας. 😊
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2017, 10:23 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #509 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 10:13 »
Θα το ανεβάσω στα 12 να δω, πράγματι το παλιό CL (κατά συμβουλή του Θέμη) το έπαιρνα σε 18άρι και το αραίωνα 50% με βάση χωρίς να χάσει γεύση. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181534 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz