vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

283 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, Olga68, dkostas, Tem, Doubt, Blackwolf, Aoratix, sakissalonika, kon95

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #435 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 09:10 »
Οσο περισσοτερο PG μπει παντως στο 30μελο, τοσο καλυτερο γινεται. 
Με τελικη αναλογια 70PG/30VG και το Castle και το Black Flag μετα τις 20 ατμιζονται ανετα και αποδιδουν πολυ ωραια τη γευση, στο μηνα πανω θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες οτι ειναι υπεροχα (για τα δικα μου γουστα τουλαχιστον).
Εννοειται αποκλειστικα σε σφιχτοτζουρικα setup.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #436 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 00:09 »
Χμμμ. Οπως έγραψα παλιότερα από τις μεγάλες μακακίες μου ήταν που τοκανα 25/75 (pg/vg) εγώ που δεν είχα κάνει περισσότερο pg από 50/50 λέω δε βαριέσαι θα το δοκιμάσω. Λοιπόν στον zest με φρέσκο βαμβάκι και προσεγμένο στήσιμο για διαρροές (λεπτόρευστο γαρ) μετά από 40 μέρες ωρίμανση και χριστούγεννα λέω να το δοκιμάσω όπως Χριστούγεννα που είχα δοκιμάσει τότε το αείμνηστο Castel Long το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ εκείνο υγρό. Δεν ξέρω, ωραίο υγρό δε λέω σύνθετότατο με βανίλια και καρύδα πιο σαφή από ποτέ (κατα τη γνώμη νου) αλλά ρε παιδιά άλλη γεύση κάτο διαφορετικόi  και όχι το παλιό Castel Long. Φταίνε οι προσδοκίες μου που καλιεργήθηκαν από τους διθύραμβους που διάβασα ? φταίει η πολύ PG ? δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #437 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 11:30 »
Μάλλον οι προσδοκίες σου πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #438 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 13:53 »
Μετά από 25 μέρες ωρίμανσης, δοκιμή του Grandmaster SnV 30ml στον Phenomenon. Γευστικά είναι αρκετά κοντά στο παλιό αλλά υπολείπεται. Δεν ξέρω αν αξίζει τα 25€ που ζητάει, το σίγουρο είναι πως συνεχίζει να είναι ένα πολύ νόστιμο υγρό αλλά σαν το παλιό δεν είναι. Το έτοιμο 10μελο δεν το έχω δοκιμάσει, και ούτε πρόκειται με αυτά που διαβάζω. Ίσως να το ξαναπάρω του χρόνου, θα περιμένω και καμιά εβδομάδα ακόμα μήπως γίνει ακόμα καλύτερο.

Sent from OnePlus 3t


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #439 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 14:11 »
Πάμε γερά, βρίστε με, ξευτελίστε με, feel free.
Δεν θα πώ τίποτα περισσότερο από το ότι ειναι μια νερουλιασμένη άνοστη πατάτα, αν το κρίνω με επιείκεια..
Δεν μπορω ακριβως να περιγράψω αυτο που γεύτηκα μόνο να το προσομοιάσω με κάτι που αν το έβλεπα δεν θα το δοκίμαζα ποτε.
Σήκωσα τα μάτια μ’ απελπισία στον ουρανό, και έκλαψα τα ευρώ.
Βρίστε.
Για το C.L λέω, σε 50/50, P.M βασεις, 3mg, ενα μήνα ωρίμανση.
Αν για κάποιο λόγο αλλάξει θα το αναφέρω αμέσως με την συγγνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 14:13 »
Μετά από πόσες μέρες ωρίμανσης; Γιατί και εγώ που το δοκίμασα στις δέκα μέρες είχε αυτή τη νερουλή αίσθηση που περιγράφεις. Θέλει είκοσι μέρες το λιγότερο.

Sent from OnePlus 3t


Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 14:36 »
Τελικα ειναι αυτο που λεμε περι ορεξεως (και γευσης)...εγω ηδη εβαλα δευτερο castle να ψηνεται γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα και ασχετα με τις συγκρισεις με παλιες εποχες το 30μελο εξακολουθει κατα τη γνωμη μου να ειναι ενα κορυφαιο υγρο στην μετα tpd εποχη.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 15:31 »
Πάντως με χαμηλή περιεκτικότητα νικοτίνης (3mg) ακόμα και το παλιό castle long δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο. Προσωπικά θεωρώ ότι χρειάζεται αρκετή νικοτίνη για να δώσει καλό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 15:44 »
Και με 6mg νικοτίνη δεν είναι το παλιό castle long από 20/11 ωρίμαζε αλλά δεν.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 18:14 »
παιδες το παλιο δεν θα το βρουμε,το θεμα ειναι να ειναι καλυτερο απο τα βερνικια που βαζανε στα ετοιμα 10μελα

Αποσυνδεδεμένος Besko

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:08 »
Από την αρχή ήμουν βέβαιος ότι ίδιο δεν θα ήταν  ... άλλωστε είναι πολλές οι διαφορές ακόμη και στις απλές βασεις και εμείς σίγουρα δεν χρησιμοποιούμε αυτές που χρησιμοποιεί η Five Pawns. .. ακόμη υπάρχουν τεράστιες διαφορές ακόμη και στα μπουστεράκια με νικοτίνη των εταιρειών εδώ πχ ζητάς μπουστεράκι Νικοτίνης σκέτη VG και είναι νερουλό  ....
Επίσης πρώτη φορά μου συμβαίνει σε DIY υγρό να νομίζω ότι είναι χειρότερο μετά τις 30 μέρες  ....

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:22 »
Όταν ανέφερα παραπάνω για αρκετή νικοτίνη εννοούσα σίγουρα από 12 mg/ml και πάνω. Όσες φορές είχα πάρει το παλιό mixology σε 6 mg/ml μου φάνηκε σαν αραιωμένο. Έπαιρνα συνήθως 18άρι και 24άρι(πριν αποσυρθεί αυτό). Αλλά και το 12άρι ήταν καλό. Το mix and vape castle long είναι κοντά στο παλιό, δεν είναι ίδιο, αλλά είναι σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερο τόσο από την τσέχικη tpd version όσο και από τους υποτιθέμενους κλώνους.
παιδες το παλιο δεν θα το βρουμε,το θεμα ειναι να ειναι καλυτερο απο τα βερνικια που βαζανε στα ετοιμα 10μελα
Συμφωνώ. Θεωρώ ότι είναι καλύτερο.

Συμφωνώ επίσης με την επισήμανση ότι παίζει ρόλο και η βάση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 22:35 »
Εγώ πάντως από τις δοκιμές της 15νθήμερης ωρίμανσης δεν βλέπω να το ξαναπαίρνω το 30άρι snv CL.
Όπως είπε και ο Τρυφωνας, είναι σε γεύση ενδιάμεσο των δύο τελευταίων εκδόσεων, αλλά κατά τη γνώμη μου πλησιάζει πιο πολύ την τελευταία.
Το βρίσκω απελπιστικά μέτριο και δεν νομίζω ότι αν το αφήσω άλλες 15 ημέρες θα αλλάξει τόσο δραματικά προς το καλύτερο.
Μας τελείωσε οριστικά το θέμα Five Pawns...
Δοκιμή και πάλι σε CL που ωρίμαζε από τις 15/11, 40 μέρες γεμάτες.
Δυστυχώς ατυχήσαμε, για μένα δεν αξίζει η γεύση που δίνει και δεν βλέπω να το ξαναγοράζω...
Ένα 60μελο αγορασμένο πέρσι τέτοια εποχή που ξεστόκαρε η vapeland λόγω tdp, έχει σαφώς καλύτερη γεύση.

Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 12:07 »
Μπερδεύτηκα και το έφτιαξα με 50/50.Για τους δικους μου καλυκες ειναι Castle.
Bγαζει καθαρα τον συνδυασμό που δεν μπορει να πετύχει κανενας κλώνος.Πρωτη δοκιμή στις 2 μερες τωρα 2 εβδομαδες μετα απλα καλυτερο.
Μήπως να δοκιμάσετε με παραπάνω pg οσοι δεν εχετε δυσανεξια?

Θεωρητικα η παραπανω pg θα αποδοσει εντονότερα το αρωμα και θα μειωσει την νερουλιλα που περιγραφετε.
Θεωρητικα παντα :D

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 14:01 »
50/50 το έκανα και με βάσεις Pink Mule. 
Ειπώθηκε ότι ίσως να χρειάζεται παραπάνω νικοτίνη. Περιμενω μια 100αρα βάση και θα το κάνω 12mg. 5ml θέλει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 257 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556764 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz