vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, JohnDag, Xxristos, camber

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #900 στις: Μαΐου 22, 2019, 21:55 »
Για να δούμε, θα είναι έτοιμο μέχρι το βράδυ των εκλογών? Το απλό  Castle Long στην ανάγκη το ατμιζω και στις 5 μέρες. Το έφτιαξα με pink mule αντί για την συνηθισμένη κυριλλικη νικοτινη, μήπως και το βοηθήσει να πει περισσότερα. Στο άρωμα πάντως δεν μπορώ να πω οτι μυρίζει πολύ διαφορετικα από το απλό Castle Long.




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #901 στις: Μαΐου 22, 2019, 22:19 »
Πραγματικό Reserve πάντως ήταν μόνο το προ TPD. Tώρα πλέον μιλάμε για ένα συμπυκνωμένο άρωμα που δίνει 60 ml τελικού υγρού. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι το τελικό υγρό δεν είνσι καλό.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #902 στις: Μαΐου 22, 2019, 23:14 »

Αν δεν παίζει σε Kayfun, δεν είναι CLR. Τέλος! Αντε και σε Apollo.

Από κινητό
Αυτός ο αστικός μύθος οφείλει την ύπαρξη του στο γεγονός ότι την εποχή εκείνη δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμη ευρέως ο Phenomenon ;)

(Χωρίς καμία διάθεση να υποτιμήσω τον KLP που με απάλλαξε από το τσιγάρο)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #903 στις: Μαΐου 23, 2019, 06:51 »
Πραγματικό Reserve πάντως ήταν μόνο το προ TPD. Tώρα πλέον μιλάμε για ένα συμπυκνωμένο άρωμα που δίνει 60 ml τελικού υγρού. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι το τελικό υγρό δεν είνσι καλό.
Ναι έχεις δίκιο Θέμη.
Από την αρωματική ένταση που σου ερχόταν με το που άνοιγες το καπάκι του χαρτονένιου κύλινδρου, το φανταστικό κεχριμπαρένιο χρώμα του υγρού που σε προσκαλούσε να το ατμίσεις, τη μεθυστική γεύση στο στόμα και τη μύτη όταν το άτμιζες, όλα ήταν φτιαγμένα ακριβώς όπως πρέπει για την μέγιστη απόλαυση ειδικά μάλιστα σε εποχές που το συγκεκριμένο υγρό ήταν χιλιόμετρα πιο εκλεπτυσμένο και ιδιαίτερο από τα υπόλοιπα.
Αυτές οι εποχές έχουν παρέλθει, θες έπεσε η FP, θες ανέβηκαν οι ανταγωνιστές της, ίσως και τα δύο θα έλεγα.
Παρ' όλα αυτά θα συμφωνήσω οτι ακόμα είναι ένα καλό υγρό, όμως αρκετά ακριβό σε σχέση με τον ανταγωνισμό και την απόλαυση που πλέον προσφέρει. 30 με 32€ για να φτιάξεις 60ml, όπως και να το δεις δαγκώνει αρκετά το πορτοφόλι.
Για ένα ατμιστή που δεν έχει δοκιμάσει τις παλιές εκδόσεις σίγουρα προσφέρει απόλαυση.
Για όσους το άτμιζαν από παλιά, είναι απαραίτητο να ξεχάσουν τις μνήμες τους και να το απολαύσουν ως ένα ακόμα υψηλής ποιότητας υγρό από τα κάμποσα που πλέον κυκλοφορούν. Για εμένα είναι αρκετά δύσκολο να ξεχάσω, ήταν η απόλαυση μου το πρωί με τον πρώτο σκέτο εσπρέσο της ημέρας και το βράδυ όταν είχαν κοιμηθεί τα μικρά που χαλάρωνα και το άτμιζα λίγο πριν κοιμηθώ για να κλείσει όμορφα η μέρα. Με σκούνταγε να φρεσκοστήνω τον the dripper κάθε τρεις και λίγο, να τσαφάρω αντιστάσεις, να καίω κεραμικό κτλ για να παίρνω το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα ατμίζοντας το.
Σαν κάτι παππούδια που αναπολούν τα παλιά ακούγομαι :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2019, 07:21 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #904 στις: Μαΐου 23, 2019, 07:34 »
Σαν κάτι παππούδια που αναπολούν τα παλιά ακούγομαι :)
Aχ τι έχω να τραβήξω στα γεροντάματά σας...  :DontWorry: :))

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #905 στις: Μαΐου 23, 2019, 15:19 »
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά πήρα το reserve την Δευτερα και σήμερα γέμισα ενα τανκάκι του zenith .

Διαφορετική  γεύση σε μένα από το απλό (το αμύγδαλο πιο έντονο) και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ .

Σημειωτέον δεν έχω δοκιμάσει το παλιό οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω . (Μια παλιοσειρά ας μας πει)

Τώρα αν θα το ξαναπάρω δεν ξέρω ................ (αν και πήρα δύο μη χάσω ;D ;D )

Πολύ ακριβό σε σχέση με το απλό των 16.90 (αν το βρεις τόσο) και πιο καλή επιλογή για το απλό ....... των 21.90

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #906 στις: Μαΐου 26, 2019, 13:53 »
Έφτασε η μέρα λοιπόν για την κανονική δοκιμή του CLR 2019.
Στημένοι ευλαβικά για την πρώτη μάχη, ένας κοντός phenomenon με 0.32 ni80 και ένας ψηλός με δικό μου κλάπτον 0.25ni80 / 0.16SS.
Το άρωμα από το μπουκάλι σε προδιαθέτει θετικά να το ατμίσεις. Βγάζει ξεκάθαρα τα επιμέρους αρώματα και την ξηρότητα του αμύγδαλου μαζί με τη μυρωδιά του παλιού δρύινου βαρελιού.
Ενώ ήμουν πολύ επιφυλακτικός για το τι να περιμένω από το άτμισμα του, το αποτέλεσμα ήταν αδιαμφισβήτητα θετικότατο.
Καμία σχέση με το τωρινό ξεπλυμένο απλό CL που δίνει μια άτονη γλύκα, όλα τα αρώματα είναι εκεί και έρχονται ομαλά και κατά κύματα στον ουρανίσκο.
Αν και σαφώς υστερεί στην ένταση των αρωμάτων από τα παλιά καλά CLR, μπορώ να πω ότι η FP έσωσε την παρτίδα με αυτό το υγρό.
Ανάμεσα σε πατατάκια και αλάτια, κατάφερε και έδωσε ένα CLR που μπορεί μεν να μην έχει την αίγλη του παρελθόντος, αλλά είναι πραγματικά ένα πολύ special υγρό που δικαιολογεί τον τίτλο reserve στην ετικέτα του και ατμίζεται εξαιρετικά ευχάριστα.
Θα μπει βεβαίως και στον εβιβα2 που αναμένω να δώσει εξαιρετικό αποτέλεσμα αλλά και στον the dripper με το κεραμικό όταν κάτσω να τσαφάρω μερικές n-r-n.
Στο ενδιάμεσο χτύπησα άλλα 3 μπουκαλάκια, τα ετοίμασα και θα μείνουν στην άκρη για να συνοδεύσουν με το καλό τις Αυγουστιάτικες διακοπές μου.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #907 στις: Μαΐου 31, 2019, 09:01 »
Πραγματικά μπορεί να λείπει αυτή η αίγλη του παρελθόντος, ήταν και εντελώς διαφορετικές εποχές τότε, όμως στέκεται αξιοπρεπώς δίπλα στα παλιά Reserve.... Ένα πολύ καλό υγρό.....






Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #908 στις: Ιουνίου 07, 2019, 22:11 »
Ερώτηση. Γενικά υπάρχει μια τάση να γράφουν 30ml και να είναι μέσα 28ml. Τελικό το κάνετε 56ml ή 60ml? Επειδή το 50άρι ήταν 50/50 αυτό να υποθέσω είναι σκέτη pg. Σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #909 στις: Ιουνίου 07, 2019, 22:35 »
Σωστά, είναι pg. 

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #910 στις: Ιουνίου 08, 2019, 01:02 »
Ερώτηση. Γενικά υπάρχει μια τάση να γράφουν 30ml και να είναι μέσα 28ml. Τελικό το κάνετε 56ml ή 60ml? Επειδή το 50άρι ήταν 50/50 αυτό να υποθέσω είναι σκέτη pg. Σωστά?

Ανδρέα μη κολας στα μλ.
Εγω τις τελευταίες φορές (καθε 30 με 40 μερες ετοιμαζω 3 castle long και 3 Grandmaster) τα έκανα με 20 μλ αρωμα, (δηλαδή απο 2 μπουκάλια αρωμα βγαζω 3 μπουκαλια 60μελα υγρό  γυρω στο 10 νικοτινη) και είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #911 στις: Ιουνίου 29, 2019, 21:37 »
3 βδομάδες ωρίμανσης..διαφορετικό απο των 50ml, ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο, σίγουρα δεν κλαίς τα λεφτά σου όπως στο απλό s&v και σίγουρα δεν σε 'απογειώνει' όπως τα παλιά..αυτά.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #912 στις: Αυγούστου 15, 2019, 21:14 »
Δύο Black flag με ημερομηνία στο κυλινδρικό κουτί 15 02-2019  αριθμός παρτίδας 008  αγοράστηκε Ιούνιο απο <<  γνωστό >> 

μαγαζί   και το άνοιξα τέλος Ιουλίου

Το υγρό είχε πάρει ένα κιτρινοπράσινο χρώμα και μύριζε άσχημα . Προφανώς και τα δύο μπουκάλια πήγαν νεροχύτη .

Θέμα νικοτίνης δεν υπάρχει αφού με την συγκεκριμένη που έφτιαξα τα παραπάνω φτιάχνω ακόμη χωρίς προβλήματα .

Θέμα αποθήκευσης δεν υπάρχει οπότε .....

Αποτέλεσμα :  Πέταξα καμιά 50αριά ευρώ μαζί με τις νικοτίνες

Καμία γνώμη κανείς ?

Σημειωτέον  έχω αγoράσει πάνω από 50 φορές το συγκεκριμένο Snv
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 15, 2019, 21:20 από mathimatikos1966 »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #913 στις: Αυγούστου 15, 2019, 22:55 »
Γράψε απευθείας στην five pawns εξηγώντας το πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #914 στις: Αυγούστου 16, 2019, 21:25 »
 Λοιπόν έγραψα στην μαμα εταιρεία , μου απάντησε άμεσα λέγοντας μου οτι στην συγκεκριμένη παρτίδα δεν έχουν αναφερθεί παράπονα και απο τη  στιγμή που έριξα την νικοτίνη  δεν μπορεί να ελεγχθεί  το αρχικό υγρό .
Πάμε για άλλα λοιπόν ........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias