vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 10 χρήστες
th3ofilos, maprix, Sergios, Buliwyf, lagoudakis, Jorge, JohnDag, John K, bloodlessz, tibolaso

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #540 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 22:33 »
Σε 70/30 vg/pg πόσες στροφές στην ρύθμιση υγρών κάνετε? 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #541 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 23:34 »
Ούτε βγάλσιμο το λαστιχάκι του καπακιού ούτε τπτ. Μετά το γεμισμα, για να μην κάνει γαργάρες, "σφραγίστε" με το στομα το airflow και φυσήξτε καλα μια φορά πριν ανοιξετε υγρά. Τέλος...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #542 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 13:30 »
Παιδια εγω γεμιζω κι απο τις κατω τρυπες και απο πανω! Ενα πραγμα κανω κ δεν ειχα ποτε γουργουρισμα! Οταν ανοιγω τα υγρα παντα 2 στροφες και ο ατμο να ειναι καθετα κι αναποδα

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #543 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 15:20 »
Σχετικά με την απώλεια υγρών μετά την αναπλήρωση, αυτό που δοκίμασα εγώ χωρίς να αφαιρέσω το λαστιχάκι του top cap είναι να εφαρμόσω ΑΠΑΛΑ το top cap και μετά να το βιδώσω πολύ αργά στον ατμοποιητή.

Μέχρι τώρα δείχνει να αποδίδει. :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #544 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 04:50 »
Κάτοχός του (SXK) και εγώ εδώ και 3 μέρες και φόρεμα απευθείας το μεγάλου του κουστουμιού. Tο μόνο που με ψιλοταλαιπώρησε, από δική μου αβλεψία, ήταν μία ψιλοδιαρροή από το airflow. Οφειλόταν στο ότι δεν είχα "καθίσει" σωστά το μικρό o-ringάκι του πάνω καπακιού. Αυτό το κρυφό που στεγανοποιεί την καμπάνα. Αλλο πρόβλημα κανένα. Για την ρύθμιση των υγρών ακολούθησα τις παρατηρήσεις Busardo & Todd. Σταδιακό άνοιγμα μέχρι να δούμε πού περίπου είναι ανοιχτά (παρακολουθώντας πότε θα δούμε να ανεβαίνουν φυσαλίδες από το deck. Στην δική μου περίπτωση και με υγρά 50-50% (αλλά και με σκέτη VG φαρμακείου δεν είδα δραματική διαφορά):
1) Ατμίζω, μετά την αναπλήρωση, με κλειστά τα υγρά. Στην αρχή νόμισα ότι από κάπου έχανε. Εκανα παααααρα πολλές τζούρες μέχρι να νοιώσω πως σώθηκε το υγρό και πως στην επόμενη τζούρα θα έπαιρνα καμμένο. Βοηθάει και ο ήχος που αλλάζει και προειδοποιεί ότι δεν υπάρχει αρκετό υγρό στο μπαμπάκι.
2) Ανοίγω τα υγρά 1/2-3/4 της στροφής. Κάποιες φορές έχει χρειαστεί και παραπάνω. Οδηγός μου είναι οι φυσαλίδες αέρα που βλέπω να ανεβαίνουν και εκεί σταματάω.
Δεν έχω χρειαστεί ούτε φυσήματα, ούτε αναποδογυρίσματα, ούτε αφαίρεση o-rings. Αυτά προς το παρόν, θα δείξει η συνέχεια όσο δουλεύεται.

*** Εξτραδάκι μιάς και πριν μιά βδομάδα πήρα και τον Kl+ v2 που βρήκα σε προσφορά-σκότωμα. Ο Prime βόλεψε απίστευτα την πρεσβυωπία μου με τα αυτάκια στο μικροσκοπικό του deck. Ο Lite με ταλαιπώρησε αφού μοναδική προηγούμενη εμπειρία μου ήταν το τεράστιο deck του doggy. Παρόλα αυτά ο Lite μου "κάθεται" καλύτερα.

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #545 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 09:13 »
Έπεσε κι εμένα στα χέρια μου ένας ως δώρο από φίλο που δεν τον ήθελε.

Με τα υγρά δεν είχα πρόβλημα, πιθανόν λόγω και της πρότερης εμπειρίας μου με τον miniV3.

Αλλά προσπαθώ εδώ και μέρες να τον ατμίσω χωρίς να παίρνω μια άθλια γεύση, παρότι τον έχω πλύνει με κάθε γνωστό και λιγότερο γνωστό τρόπο. Τελικά θεωρώ ότι προέρχεται από τα o-rings.

Απορώ, αυτός ο φίλος πως τον χρησιμοποιούσε τόσο καιρό που τον είχε (ΒΕΒΑΙΑ, αντιλαμβάνομαι και το λόγο που δεν τον ήθελε πλέον...)

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #546 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 23:18 »
εβαλα και εγω τα orings του αυθεντικου. Τα λιπανα και τωρα οταν παω να ανοιξω την παροχη υγρου ξεβιδωνω ολο το τανκ  ;D ;D . Δε μπορω με τιποτα να ξεβιδωσω το deck. Τι κανουμε?

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #547 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 23:46 »
επειδη τωρα τελευταια εχω και γω διαρροη στο airflow κατα την αναπληρωση ,κοιταξα το καπακι και ειδα ενα o-ring το 22 το μικρο 21 πουθενα,μαλλον το χασα στο πλυσιμο.λετε οτι αυτος ειναι ο λογος που χανει? και που μπενει αυτο σε ποιο σημειο?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #548 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 00:15 »
[member=18404]The_Don[/member]
Κατάψυξη για 10-15 λεπτά και μετά με την βοήθεια ελαστικών γαντιών το ξεβιδώνεις.
[member=21627]ZEEK[/member]
Το 21 μπαίνει εσωτερικά στο καπάκι. Το 22 πρέπει να το βλέπεις στο καπάκι περιμετρικά.

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #549 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 01:22 »

Το 21 μπαίνει εσωτερικά στο καπάκι. Το 22 πρέπει να το βλέπεις στο καπάκι περιμετρ
εκει που εχει την εγκοπη λες?κοιταξα τα ανταλακτικα o-rings κι εχει 4 ιδια οπως του drip tip ,αυτο ειναι?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #550 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 05:36 »
Κοίτα πρώτα μέσα στην τρύπα ή βάλε και ψιλό κατσαβιδάκι για να σιγουρευτείς αν υπάρχει. Μου φαίνεται δύσκολο να έχει βγει από μόνο του. Οπως δύσκολα μπαίνει επίσης. Είναι αρκετά μεγαλύτερης διαμέτρου από τον αυλό και θέλει τσάκισμα και κατόπιν απαλό/προσεκτικό στρώσιμο με το κατσαβιδάκι για να κάτσει στην πατούρα του. Κοίτα μήπως και δεν έχει καθήσει καλά ή το έχεις ταλαιπωρήσει με το βάλε-βγάλε το καπάκι κατά τις αναπληρώσεις/πλυσίματα. Τα ανταλλακτικά δεν τα έχω ψάξει, με το μάτι όμως τα κόβω ίδια με του drip tip. 

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #551 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 10:38 »
Το 21 μπαίνει στην "εγκοπή", όπως το λες. Στα γνήσια υπάρχει μια μικρή διαφορά με αυτά που πάνε στο drip tip. Το Νο 21 είναι 8Χ1,5 ενώ του drip tip είναι 9Χ1,5. Τώρα στο κλώνο μπορεί να τα έχουν όλα ίδια. :dontknow:

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #552 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 17:30 »
[member=18808]Chronisb[/member]
Τζιφος...στην καταψυξη τοσες ωρες και δε ξεβιδωνει με τιποτα.......σειρα λοιπον εχει η "σκυλα" και η γκαζοταναλια  ;D

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #553 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 17:51 »
Το 21 μπαίνει στην "εγκοπή", όπως το λες. Στα γνήσια υπάρχει μια μικρή διαφορά με αυτά που πάνε στο drip tip. Το Νο 21 είναι 8Χ1,5 ενώ του drip tip είναι 9Χ1,5. Τώρα στο κλώνο μπορεί να τα έχουν όλα ίδια. :dontknow:
ευχαριστω,αυτος ειναι ο λογος της διαρροης λες?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #554 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 18:34 »
Πιθανόν να είναι. Εγώ στάθηκα τυχερός ως προς την σύντομη διάγνωση. Οταν είδα δακρύσματα από το airflow (και όντας το παρθενικό του στήσιμο) τον άνοιξα για να επιθεωρήσω βαμβάκωμα. Στην επανασυναρμολόγηση, το αναποδογυρισμένο τανκάκι είχε δημιουργήσει μία αξιοσημείωτη κηλίδα υγρού πάνω στο γραγείο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix