vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
JohnDag, chrismet, bloodlessz, Jorge, manoslykos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος beerman63

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to ride & ride to live
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2820 στις: Αυγούστου 22, 2019, 12:05 »
Με τα net που έμπλεξα (μου αρέσουν πολύ τα άτιμα) φεύγω για κάμπινγκ και κάθομαι και στρίβω αντιστάσεις να έχω μαζί μου. Βιοτεχνία έγινα 

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2821 στις: Μαρτίου 18, 2020, 17:16 »
Piloto Cubano στο 13%  :love_hearts:. Επιτελους, πραγματικο πούρο σε ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2822 στις: Μαρτίου 18, 2020, 18:09 »
Aν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε και το mata fina  ;)

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2823 στις: Μαρτίου 18, 2020, 19:20 »
Νομιζω εχει αναφερθει οτι ειναι σχεδον ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2824 στις: Μαρτίου 18, 2020, 19:38 »
Τα δύο αρώματα είναι παρόμοια, όμως σίγουρα δεν είναι ίδια. Το mata fina είναι πιο πούρο σε σχέση με το piloto cubano.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2825 στις: Μαρτίου 18, 2020, 23:36 »
Mata fina μακράν καλύτερο πούρο από το piloto για μένα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2826 στις: Μαρτίου 19, 2020, 19:51 »
Mata Fina δαγκωτό και χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2827 στις: Μαρτίου 24, 2020, 17:17 »
Παιδιά καλησπέρα και απο μένα !

Λάτρης των ΝΕΤ, especially της ταμπακερίας. 

Ήθελα τη γνώμη των πιο έμπειρων καπνο-ατμιστών!



Χρήστης Perique (μου θυμίζει αρκετά el toro perique με τη βαθιά γεύση βρεγμένης γής).

Πήρα το εικονιζόμενο black Cavendish μετα απο τοσες συζητήσεις εδω μέσα και τόσο απολαυστικές κριτικές απλά λόγω έλλειψης, πήρα το fermented asolo di black Cavendish .


Επειδή δεν μου βγάζει σχεδόν τίποτα απο γεύση (βέβαια μετα το περίκ ίσως φταίει οτι ειναι πιο άτονο) . 

Αραίωση στο 10% 6ρα νικοτίνη. 

Υπάρχει κανείς να έχει δοκιμασει και την extract σειρά και την macerated του caven ? 

Υπάρχει μεγάλη διαφορά σε ένταση και γεύση ή το Cavendish είναι απο μόνο του λιγότερο έντονο ; 

Πείτε μου σας παρακαλώ, γιατί θέλω να δοκιμάσω και το extract χθές ! To fermented μέχρι στιγμής μου μυρίζει η βάση και η νικοτίνη. 

Βέβαια έχω και απ το σκούροχρωμο αδερφάκι του 100 ml αλλα η περιέργια θα με φάει ! 



Θενκς

Βασίλης

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2828 στις: Μαρτίου 25, 2020, 14:44 »
Κατά την προσωπική μου άποψη το black cavendish δεν είναι έντονο.

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2829 στις: Μαρτίου 25, 2020, 15:27 »
Και απ ότι διάβασα το fermented είναι ακόμα πιο άτονο όλη η σειρά. Εχουν πιο λεπτό άρωμα. 

Update: Το bafometto reserve, και το Latakia για μένα ίδιο πράγμα μέχρι στιγμής. 24 ώρες ωρίμανσης. 

Αλλα έφτιαξα ώραίο blend. 1 μλ bafοmetto, 4μλ περίκ , 5μλ black Cavendish. (όλα έτοιμα προς άτμισμα και ωριμασμένα) πάλι βέβαια λατάκια στην πρώτη γραμμή σε γεύση!Λίγο πιο μαλακό.  Θυμίζει Καπνό πίπας Μέδουσα Pyramid – απο Wolf way 

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2830 στις: Απριλίου 04, 2020, 12:26 »
[justify]LA TABACCHERIA REVIEWS[/justify]

[justify]Πρέπει να ήμουν 5-6 χρονών όταν οι αισθητήρες της μύτης μου γεύτηκαν για πρώτη φορά τον συνδυασμό της μυρωδιάς του καμένου ξύλου, με αυτή του μαύρου καπνού και της μάκας των έλαιών του, που αγκαλιαζε το ξύλο σαν να θελε να το προστατέψει. Ο λόγος για τον «θείο απο την Αθήνα» που όλοι νομίζω είχαμε κάποιο Δεκέμβρη, κάποια Χριστούγεννα που ήρθε να μας επισκεφτεί και να περάσουμε μαζί τις γιορτές. Μα όπου και να πήγαινε είχε μαζί του ένα κομμάτι ξύλο στη χούφτα του και ένα δερμάτινο πουγκί που θύμιζε κάποιο ξόρκι απο τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών. [/justify]

[justify]Έχωσα με μανία το δάχτυλο μου στο ξύλινο μπόλ όταν μεσημέριασε και έμεινα μόνος στο δωμάτιο και αμέσως μετά το χωσα στη μύτη μου να το μυρίσω. Νομίζω πως για πρώτη φορά μύριζα την «μυρωδιά μου» που θα με χαρακτήριζε  σε κάθε φίλο, σχέση, γείτονες καθώς θα μεγάλωνα. Θα μύριζα τη μυρωδιά του «μεγάλου» εαυτού μου, που ο ίδιος πολλές φορές «έκλαψα» κάποιο βράδυ αναζητώντας εκείνη την αγνή μυρωδιά της πρώτης φοράς που ποτέ δεν θα ήταν ίδια ξανά. Μεγαλώνοντας και ως «νόμιμος» πλέον καπνιστής, δοκίμασα πολλούς καπνούς πίπας στη ζωή μου χωρίς να εννοώ την σκαντιναβική κομπανία που μαστίζει στην Ελλάδα και που σίγουρα την ίδρυσαν Χημικοί μηχανικοί αν κρίνω απο τις μυρωδιές που σου καίνε τη μύτη. Λάτρης  μονοποικιλιακών αλλα και μερακλήδικων blends . Latakia, Virginia, Μπασμάς , Τσεμπέλια, Cavendish, Perique, ανατολίτικα καπνά, burley. . . Καθένας με τη δική του χάρη, σου δινε τη συντροφιά του σε διαφορετικές ώρες της ημέρας και της νύχτας, κυρίως της νύχτας. [/justify]

[justify]Όντας χρόνιος λάτρης αυτής της απόλαυσης (δεν θα πω καπνιστής γιατι ο όρος έχει πολλές διακυμάνσεις ) για 11 χρόνια συνειδητοποίησα πως αυτή η γεύση, αυτή η μυρωδιά που τόσο σε γεμίζει, ταυτόχρονα σκοτώνει την ίδια τη γεύση σου, την ίδια σου την όσφρηση, σαν να καλύπτει τους κάλυκες σου με εκείνη τη μάκα που είχε καλύψει το δαχτυλάκι εκείνου του παιδιού εκείνα τα Χριστούγεννα. [/justify]

[justify]Όλη αυτή την απόλαυση , την βρήκα στα ΝΕΤ υγρά πρώτα πρώτα των Ισπανών (el toro), των Άγγλων (Τ-Juice), κατόπιν των Αμερικάνων (Black Note) καταλήγοντας στα τιμώμενα πρόσωπα αυτού του τοπικ τους Ιταλούς με την λα ταμπακερία τους. [/justify]

[justify]Μα νομίζω πως μακρηγόρησα αρκετά και να με συμπαθάτε. [/justify]

[justify]Επιτρέψτε μου λοιπόν, αν και δεν έχει τύχει να γράψω κάποιο review είτε λόγω σεβασμού στην ικανότητα γεύσης των admins, είτε λόγω έλλειψης χρόνου και να τονίσω πως ειδικά ο Κώστας Άλεξ και ο cruiser [/justify]
[justify]ήταν αυτοί που «δίπλα» τους (έστω και διαβάζοντάς τους) μαθήτευσα και πήρα πολλάκις τη γνώμη τους για διάφορα υγρά, μου μάθανε να λατρεύω την παλιά five pawns, να αναζητώ τις  ειλικρινείς περιγραφές των εταιρειών, και να αποφεύγω τις χημικούρες καθώς και τις ψεύτικες Βιργινίες Ρίχτερ :). Θα ήθελα να τους ευχαριστήσω προσωπικά καθώς και όλα τα παιδιά που μου χάρισαν τόσα χρόνια την ατμιστική συντροφιά τους με το λόγο τους. [/justify]

[justify]Αφήνοντας το προτελευταίο CL reserve μου στο κελάρι, είπα να ξανανιώσω τη μαγεία των Ιταλών πλέον πιο διεξοδικά αντί να δίνω 1 ευρώ / ml στους Αμερικάνους. Όλα τα παρακάτω δοκιμάστηκαν σε συγκέντρωση 10%, 50-50, 6ρα νικοτίνη, ολα pink mule,  στον Kayfun Prime DLC με τον παχύ μερακλήδικο καπνό του, στον Kayfun Lite 2019 με το χαρακτηριστικό φίνο και λεπτό καπνό του, καθώς και σε dripper Ammit για την hardcorila του. 2.5mm πυρήνα, Ni200 28ga προς αποφυγήν να γευτώ την καμμένη μάκα των ΝΕΤ, μοντάκι lost vape paranormal replay.[/justify]
[justify]Τέλος όλα τα υγρά δοκιμάστηκαν για καιρό, πρωί, μεσημέρι, νύχτα, πολύ νύχτα, με καφέ, με τσαι , μετά το φαϊ, και το review είναι ένα απόφθεγμα των προαναφερθέντων.[/justify]



[justify]Latakia[/justify]

[justify]Όντας ένας απο τους αγαπημένους μου καπνούς Πίπας κυρίως σε blends, και αφού δεν έτυχε ποτέ να δοκιμάσω της μαύρης νότας,  ήταν το πρώτο άρωμα που αγόρασα. [/justify]

[justify]Μυρίζοντας το, με πιάσαν τα γέλια. Δεν ήξερα , μπερδεύτηκα. Αμέσως αναρωτήθηκα αν μυρίζω το ζητούμενο ή αυτό «που θέλω» να μυρίσω. Ετρεξα στο ντουλάπι και άνοιξα το γυάλινο βάζο με τον Pyramid της Medussa που λόγω μεγάλης ποσοτητας των λατάκια, είχε χαρακτηριστικό άρωμα. Μα τι γίνεται , πώς ; Είχε την ίδια και απαράλλαχτη μυρωδιά που μπορούσες να την περιγράψεις μονάχα με 5 φράσεις. Το σκληρό της γης. Το Τραχύ του χώματος.Τη Στιφάδα της κυρομπογιάς ( μεγάλη ανακούφηση για όσους κατάλαβαν) , Το γαργαλιτό του λιβανιού στη μύτη, την πικράδα ωμών άγριων χόρτων με τα αγκάθωτά τους φύλλα. [/justify]
[justify]Ατυχής η πρώτη μας γνωριμία σαν γάμος του Γλέτσου πολύ γρήγορα έσβησε αφού παράκουσα τον cruiser και το έφτιαξα σε ποσοσστό 15%. Νομίζω πως ο «χρσος» του Μύδα, ήταν αυτό το υγρό στην πραγματικότητα αφού ό,τι άγγιζε γινόταν Λατάκια. Τα χέρια μου ήταν φτιαγμένα απο λατάκια. Το στόμα μου ήταν φτιαγμένο απο λατάκια. Θερμή παράκληση αν δεν σας αρέσει αυτο το υγρό μην το ρίξετε τουαλέτα. Νομίζω πως οι θάλασσες δεν θα είναι ποτέ ξανά οι ίδιες. Δώστε το σε κάποιον που του άρεσει. Θα έχει λατάκια σε οτιδήποτε το στάξει. Δεν σας αρέσει το καστλ λονγκ ? 3 σταγόνες λατάκια και μόλις έχετε 60 μλ λατάκια. [/justify]
[justify]Η 2η προσπάθειά μου αποδείχθηκε αιτία να «κλάψω» απο συγκίνηση. Κλεινοντας τα μάτια, θα νόμιζε κανείς πως έχει στο στόμα του μια παλιά και γρατζουνισμένη Savinelli.  [/justify]

[justify]Μακα στον ατμοποιητή, σαν να βούτηξα τον καιφούν μου σε κοπριά. Σαν να πίνω γαλλικό καφέ φτιαγμένο απο   τρύπιο φίλτρο.[/justify]


[justify]BLACK CAVENDISH FERMENTED[/justify]

[justify]Δεν θα πω πολλά για αυτό το υγρό γιατί νομίζω πως αν δεν έχεις ατμίσει το original extract της εταιρείας δεν έχεις άποψη. Λυπάμαι ποτέ μου δεν κατάφερα να δω την λέξη «σε απόθεμα» δίπλα του.  Όσο αφορά το fermented, νόστιμο, φυσικά και ντελικάτα γλυκό χωρίς sweeteners να παράγεις έξτρα σάλιο άθελα σου, σαν ένα γλυκόπιωτο «ξεπλυμένο» τσιγάρο 0.1mg, σίγουρα θα το ζητούσα αλλά όταν έχεις δίπλα του latakia, oriental Baffometo rsv, Mixture 759, είναι σαν την σαλάτα δίπλα απο το πασχαλινό κρέας στα κάρβουνα. Κατάλληλο για μέρα, ταιριάζει πολύ με τσάι του βουνού ![/justify]

[justify]BAFFOMETΤO RESERVE[/justify]


[justify]Βλέποντας στην περιγραφή τη λέξη reserve πατήθηκε το εικονίδιο με το καλαθάκι αυτόματα. Διαβάζοντας ξανά την πρώτη μου μικρή περιγραφή στο προηγούμενο ποστ μου, έπρεπε να ξαναδοκιμάσω τα λατάκια σκέτα για να δω διαφορες στα προφίλ και να διακρύνω τα υπόλοιπα συστατικά του μπαφομετου.  Αισθητή η διαφορά θα έλεγα κυρίως στη γλυκάδα μου αναβλίζει απο το black cavendish. Είναι πιο ολοκληρωμένο σίγουρα, πιο στρογγυλεμένο πιο ευχάριστο κυρίως για νέους νετ ατμιστές. Στη μυρωδιά κυριαρχεί ο κόκκινος Σύριος ενώ στην εκπνοή, έρχεται και κατακάθεται στη γλώσσα σου η γλυκάδα του cavendish σαν καλή ανάμνηση. [/justify]


[justify]Διαφορετικό το προφίλ σε κάθε τζούρα , πολύπλοκο υγρό, με πολλές εναλλαγές ανα τα watt και το στήσιμο. [/justify]

[justify]Μακα εξίσου απερίγραπτή...[/justify]


[justify]ORIENTAL[/justify]

[justify]Μια ολοκληρωμένη περιγραφή αυτού του υγρού για τα δικά μου γούστα και τη δικιά μου γεύση θα ήταν : Mild, creamy and Smooth. Μου θύμισε κυρίως μερακλήδικους καπνούς τσιγάρου αλλά όχι του κυρίαρχου εμπορίου. Θα έλεγα απο μικρές εταιρείες ή παραγωγούς με μεράκι για το φίνο άρωμά του και τη ντελικάτη γεύση του. Νότες γλυκάδας, μια ιδέα απο μέλι χωρίς να γεύεσαι τη μυρωδιά του μελιού. Μονάχα σαν πρφίλ, μια ιδέα απο τη φρεσκάδα των ξανθών άγουρων φύλλων καπνού με τους χυμούς τους να έχουν κάνει reduction απο τον ήλιο και να έχουν γλασάρει όλο το άρωμά τους πάνω στο φύλλο. Πολύ στρογγυλεμένη και κρεμώδης η  γεύση και η υφή του, το χρώμα του μαρτυρά και σε προϊδεάζει για την ελαφριά γλυκάδα του και στη ρινική εκπνοή υπάρχει ενα ανεπαίσθητα spicy σπινθήρισμα απο κανέλα και άνθη λουλουδιών που σου ξυπνάει χίλιες και μια νύχτες. [/justify]
[justify]Αν ήταν καπνός εμπορίου, ίσως θα ήταν κάπως κοντά σε karelia oriental mist με το υγρό να είναι σαφώς ανώτερό σε γεύση. [/justify]

[justify]Ίσως θα του ταίριαζε μια σταγόνα απο άρωμα εσπεριδοειδών, ξύλου και κάποιου στυφού αποξηραμένου φρούτου (σύκο) για να γίνει ενα ωραίο ελαφρύ blend καπνού πίπας τύπου revelation με προφίλ fruit/ citrus. [/justify]

[justify]Εξίσου εξαιρετικό [/justify]

[justify]Μακα έχοντας την εμπειρία του Σύριου αρκετά καλή ![/justify]




[justify]Mixture 759 ( Sobranie of London - The Balkan Sobranie 759)[/justify]

[justify]Έχοντας την τύχη να έχω δοκιμάσει αντίστοιχο καπνό της παρένθεσης απο συνάδελφο, το προφίλ του με εντυπωσίασε. Το λατάκια φεύγει σχετικά γρήγορα (σε αντίθεση με το μπαφομετο) και οι καπνοί Βιρτζίνια και περισσότερο oriental έρχονται πολύ γρήγορα στον αγώνα για το ποιος θα κατακτήσει την πρώτη θέση. Και αυτό είναι που με μαγεύει σε αυτό το mixture. Είναι το ίδιο που με μάγεψε και στην «αναλογική» εκδοχή του, με φωτιά και στάχτη. Περίεργα γήινο και πολύπλοκο σε όλα του. Ένας πολύπλευρος καπνός πίπας που δε βαριέσαι ποτέ. Στο στόμα αφήνεται για ώρα πολλή μια γήινη γεύση στιφή και κάπως αλμυρή που σε κάνει να αναζητάς και να παρακαλάς για μια ακόμα τζούρα.  Δε ξέρω πώς αποκρυπτογράφησαν αυτή τη μυστική συνταγή εκεί στην Ιταλία, μα ξέρω οτι ειδικά στον kayfun lite 2019, το λεπτό άρωμα με την πλούσια γεύση του και τον πεντανόστιμο ατμό που φυλακίζεται ανάμεσα στα μούσια μου, δίνοντας στη μύτη μου μια πολύωρη απόλαυση, μετά απο ένα καλό φαγητό , ένα υγρό νομίζω «παντρεμένο» με τον Χειμώνα, όπως και κάθε υγρό που περιέχει λατάκια, νομίζω θα το ορίσω ώς αγαπημένο μου καπνικό, μιας και περιέχει τους αγαπημένους μου καπνούς Latakia και Oriental σε απόλυτη ισορροπία. [/justify]

[justify]Μάκα για άτομα με ocd, απαγορευτική, μάκα για τους μερακλήδες ; Δευτερεύουσας σημασίας. [/justify]

[justify]Perique [/justify]

[justify]Με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο για την ποικιλία αυτή, η περιγραφή «η τρούφα των καπνων».[/justify]
[justify]Βάναυσα γήινο, μαύρο νωπό χώμα, υγρασία με έντονη αλκοολούχα μυρωδιά αμμωνίας της κλεισούρας κελαριού, αλμυρής βροχής και ζύμωσης.  Η εκπνοή απο τη μύτη βαριά καπνκή και σκοτεινή, μου θύμισε ένα απο τα πρώτα νετ υγρα που είχα κάνει, το perique El toro, το οποίο το είχα αγοράσει τυχαία μετά απο έλλειψη του cigarillos. Μετά απο τις 10 πρώτες τζούρες το είχα βάλει στο ντουλάπι νιώθοντας πολύ άβολα όταν το άτμιζα, με φόβισε. 2 Χρόνια αργότερα σε μια εποχή που είχα δεύτερες σκέψεις να ανάψω την πίπα μου το ξαναέβαλα στον ατμοποιητή μου. Απο εκείνη τη στιγμή το έψαχνα απεγνωσμένα μυθοποιώντας την συγκεκριμένη ποικιλία καπνού στο μυαλό μου αφού δεν το ξαναβρήκα ποτέ σε μαγαζί. Κάτι που βρήκα στο 100% και παραπάνω,ήταν στη ταμπακερία φέρνοντάς μου αρκετές φοιτητικές αναμνήσεις.  Ομως δοκιμάζοντας όλα τα παραπάνω αντιλήφθηκα το λίγο μονόπλευρο προφίλ του υγρού, και το παραμέλησα απολαμβάνοντας τις παραπάνω πολυπλοκότητες. Δεν θα παραλείψω όμως να το τεστάρω σε blends ενισχύοντας αυτή την υπόγεια και χαρακτηριστική του γεύση σε χειμωνιάτικα blends. Νομίζω ενα 5%  perique στα blends θα δώσει ό,τι δίνει και στην αναλογική μορφή του. [/justify]

[justify]Μακα όπως προϊδέασε και το ανοιχτό χρώμα του , αρκετά λίγη.  [/justify]

[justify]EDIT- TIP[/justify]

[justify]Ένα ωραίο blend (γιατι ο καπνός ταιριάζει με τα gourmet) , είναι Latakia ,Oriental και λίγο Perique με μια πινελιά απο 1-2 σταγόνες (1%) κάστανο, σύκο και σουσάμι. [/justify]
[justify]Η υπόγεια γεύση του λατάκια, η κρεμώδης υφή του οριενταλ, η γλυκανάλατη αλκοολούχα νότα του κάστανου και του σύκου με την αλμύρα του καβουρδισμένου σουσαμιού δίνει ένα ολοκληρωμένο ντελικάτο αποτέλεσμα. Κάποτε στις σημειώσεις μου το είχα ονομάσει «χειμωνιάτικος καπνός πίπας ποτισμένος με γαλλικό κρασι. [/justify]

[justify]Φίνο, υπόγειο, σκοτεινό και άρρωστο !+[/justify]


[justify]EDIT: Έγινε διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2020, 16:21 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2831 στις: Απριλίου 04, 2020, 16:11 »
σ' ευχαριστώ για την προσπάθεια, αλλά με την γραμματοσειρά που χρησιμοποίησες το post δεν διαβάζεται
ίσως αν μοίραζες τα προϊόντα σε διαφορετικές καταχωρήσεις, να ήταν καλύτερα
εσείς οι αποπάνω σκεφτείτε κ εμάς τους ανήμπορους οπτικά εξηντάρηδες  :))



edit:

[member=6026]Buliwyf[/member]
ταχύτατη η απόκρισή σου, αγαπητέ μου mod, στους πόθους κ τα αιτήματα των αναγνωστών του φόρουμ
άξιος!!!








« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2020, 17:27 από otakis »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2832 στις: Απριλίου 04, 2020, 17:19 »
Θυμήθηκα την τελευταία μου επίσκεψη σε οφθαλμίατρο! :))

Κατά τα άλλα ευχαριστούμε,και μπράβο για την όρεξή σου να γράψεις όλο αυτό το κατεβατό! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2833 στις: Απριλίου 04, 2020, 17:41 »
Παιδιά σόρι το γράφω καιρό σε μορφή word ώστε να τα ατμίζω διάφορες ώρες της ημέρας αλλα επειδή ήταν μεγάλο, μίκρυνε απο μόνο του τα  γράμματα και δεν ήξερα πως να τα μεγαλώσω !

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2834 στις: Απριλίου 04, 2020, 17:43 »
Πλάκα κάνουμε αδερφέ  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12