vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2325 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:24 »
Μου άρεσε μωρέ αλλά θα ήθελα να είναι λίγο ποιό αρωματικό ίσως, θα βάλω παραπάνω άρωμα την επόμενη. Το έκανα με 5% αν θυμάμαι καλα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2326 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:25 »
Εγώ με 10% το έχω, όπως όλα. Μόνο το λατακια και τα παράγωγα του δεν μπορώ σε αυτό το ποσοστό.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2327 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:31 »
Εχει κανεις εμπειρια απο καπνισμα ή εστω επαφη και μυρωδια αυθεντικου Μπασμα Ξανθης; Αν ναι, μοιαζει η γευση του υγρου με τη μυρωδια αυτη;
Εχω καπνισει παλια Μπασμαδες, μιας και εχω σχεσεις με Ξανθη. Καποιοι ηταν πολυ καλοι και αρωματικοι με γηινα και συναμα πιπερατα αρωματα. Καποιοι ηταν για πεταμα βεβαια. Παιζει ρολο και η ωριμανση σε αυτο.
Οι περισσοτεροι Πομακοι τα δινουν σε καπνοβιομηχανιες και δεν ασχολουνται περαιτερω, ελαχιστοι τα φτιαχνουν και τα ωριμαζουν μερακληδικα για να εχουν αυτοι και οι φιλοι τους καλο καπνο. Τεσπα, δεν ειναι το θεμα μας το καπνισμα και δεν θα ειναι ποτε ξανα, τουλαχιστον για εμενα. Το θεμα ειναι αν ο Μπασμας της Ταμπακιερας αποτυπωνει τον καλο Μπασμα της Ξανθης.
billythekid γιατι λες οτι ειναι για πολυ μερακληδες; Ειναι πολυ εντονος;

Συνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2328 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:39 »
Δεν μπορώ να πώ ότι είναι έντονος αλλά εννοώ ότι για κάποιον που δεν είχε ποτέ επαφή με αυτή την ποικιλία μπορεί να του φανεί κάπως...………….. πάντως εσύ που είχες επαφή με καλούς μπασμάδες επιβάλλεται να το δοκιμάσεις. Εγώ την μόνη επαφή που είχα τα παλιά τα χρόνια ήταν με εργοστασιακούς μπασμάδες, αλλά άς μην μιλάμε για αυτές τις εποχές πλέον ευτυχώς πέρασαν.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2329 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:47 »
Εχει κανεις εμπειρια απο καπνισμα ή εστω επαφη και μυρωδια αυθεντικου Μπασμα Ξανθης; Αν ναι, μοιαζει η γευση του υγρου με τη μυρωδια αυτη;
Εχω καπνισει παλια Μπασμαδες, μιας και εχω σχεσεις με Ξανθη. Καποιοι ηταν πολυ καλοι και αρωματικοι με γηινα και συναμα πιπερατα αρωματα. Καποιοι ηταν για πεταμα βεβαια. Παιζει ρολο και η ωριμανση σε αυτο.
Οι περισσοτεροι Πομακοι τα δινουν σε καπνοβιομηχανιες και δεν ασχολουνται περαιτερω, ελαχιστοι τα φτιαχνουν και τα ωριμαζουν μερακληδικα για να εχουν αυτοι και οι φιλοι τους καλο καπνο. Τεσπα, δεν ειναι το θεμα μας το καπνισμα και δεν θα ειναι ποτε ξανα, τουλαχιστον για εμενα. Το θεμα ειναι αν ο Μπασμας της Ταμπακιερας αποτυπωνει τον καλο Μπασμα της Ξανθης.
billythekid γιατι λες οτι ειναι για πολυ μερακληδες; Ειναι πολυ εντονος;
Αναμένουμε παρουσίαση και συγκριτικά τεστ

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2330 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 23:58 »
Ο Μπασμάς της ταμπακιερίας, είναι ο δεύτερος καλύτερος μπασμάς που έχω καπατμίσει. Την πρώτη θέση μοιράζονται το Black Note Cadenza (αιωνία του η μνήμη) και το Lamda Reserve de Chateaux Opus X (το αυτό).

Ο εδώ μπασμάς, δεν είναι τόσο "λεπτός" στην απόδοσή του όπως το Cadenza το οποίο θεωρώ ότι δίνει την πιο κοντινή απόδοση σε Ξανθιώτικο. Το Opus ήταν λίγο πιο "σκοτεινό" στη γεύση, είχε και Κατερινιώτικο μέσα.

Μην περιμένεις τσιγαρίσια απόδοση Μπασμά.

Να περιμένεις καπνική απόδοση Μπασμά, με λίγο λιγότερη λεπτότητα στην απόδοση των αρωμάτων.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2331 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 01:44 »
Ο καλός μπασμας της Ξάνθης δεν καπνιζοταν σκέτος. Πάντα σε μίξη με κάποιον άλλον πιο ελαφρύ. Είναι ο πιο αρωματικός καπνός που υπάρχει... Ένα 
Δύο... Ο μπασμας της ταμπακεριας του μοιάζει σαν άρωμα κ σαν χτύπημα γδαρσιμο πικρίλα. 
Τέλος 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2332 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 11:48 »
Εγώ με 10% το έχω, όπως όλα. Μόνο το λατακια και τα παράγωγα του δεν μπορώ σε αυτό το ποσοστό.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
έλα να σε κάμω εγώ μάγκα, δυο τζούρες από το δικό μου λατάκια θες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2333 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 11:53 »
Στήνει με nrn, Latakia στο 13%  :WhatHeMeans:

Τρύφωνα, νομίζω ο κύριος πρέπει να αποκλειστεί μέσα στο Μόνο για Άντρες

Έχουμε και νεολαία εδώ και την διαφθείρει!


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2334 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 14:19 »
Έχει κάτι λακούβες στην Ποσειδώνος στο ύψος ΤΡΑΜ "Καλαμάκι" και τον έχουν φωνάξει να ασφαλτοστρώσει με ροχάλες.

Ακόμα έχω από το Latakia που μου είχε δώσει τον Ιούλιο του 2017!!!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2335 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 14:47 »
Ευκαιρίας δοθείσης σε τι αραίωση να κάνω τον μπασμά??
Τσίμπησα έναν για να θυμηθώ τον παλιό απαίσιό μου εαυτό...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2336 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 15:10 »
Tasting mode 10% και ADV Mode 5% δίνει ο κατασκευαστής, οπότε ανάμεσα ρυθμίζεις σύμφωνα με το γούστο σου.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2337 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 15:18 »
Θα το κάνω στο 7,5 για να σου τη σπάσω...  :tongue_smilie:
Ωρίμανση ολιγόωρη όπως στα περισσότερα ή το συγκεκριμένο αποτελεί εξαίρεση??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2338 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 15:27 »
Δεν αποτελεί εξαίρεση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2339 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 16:50 »
Βρε που έχω μπλέξει, δεν μπορώ να ατμίσω ένα υγρό σαν θεριακλής ρε παιδί μου :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180545 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33945 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12