vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 6 χρήστες
thebull, dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, th3ofilos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2295 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 14:29 »
Καλώς όρισες στην κόλαση, [member=22499]Notisrazr[/member]
:angel:

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2296 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 14:54 »
 Καλος σας βρήκα  :eyesplash: το βλέπω πάνε οι οικονομίες μου με εσάς που έμπλεξα  :laugh1:

Οσο για σένα [member=7533]drum[/member] νομίζω κάπου είχες αναφερθεί ότι είσαι divinikos πήγα και εγώ  χωρίς να είμαι σίγουρος  αν εννοούσες  το άρωμα από ecig divino και το πήρα αν όντως για αυτό έλεγες το έχω  :delicious2:  

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2297 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:07 »
Αυτό εννοει....αγαπημένο το divino αλλά όχι net....δοκίμασε και το kentacky και το cavendish και το maryland και καλή τύχη σου ευχομαι.... ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2298 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:15 »
Σου απάντησε η ιδιαίτερα μου :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Της δώσω αφκσηση 
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2299 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:19 »
Ωχ κατάλαβα [member=17286]annastas[/member] έχω ακόμη πολύ δρόμο μπροστά μου   :happy_roll_01:
Πάω να ετοιμάσω τα χαρτιά για την πτώχευση μου  :))

Παντως αν είναι κοντά στην γεύση με το English mixture και το Latakia και κύριος δεν βγάζουν έντονη γεύση Virginia θα τα δοκιμάσω σύντομα  :bow:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2300 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:28 »
Για αυτό στα λέω...δεν βγάζουν χορταριλα αυτά...απλά θα ψάχνεις τασάκι να τιναξεις το μοντ...

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2301 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:35 »
Μα ακριβως αυτό ψάχνω μια Τασακιλα
 η αλήθεια είναι όταν πρώτο ετοίμαζα το English mixture και μου ερχόταν η μυρωδια (ξανά λέω πρώτη φορά άρωμα ΝΕΤ) ήμουν σίγουρος θα πάει στο νεροχύτη το υγρό όταν ομως το δοκίμασα  :love_hearts:

Πήγα διάβασα και τα σχετικά ρεβιου για τα αρώματα που μου πρότεινες πολύ καλά μου φαίνονται και θα αξίζουν μια δοκιμή απλώς πιο Κεντάκι εννοείς από τα τρία;

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2302 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 15:38 »
Πάρε το assolo ...αν και νομίζω πως και τα τρία θα σου αρέσουν...χτυπα και μια Μαίρη καλό θα σου κανει... 8)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2303 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 22:16 »
Πάμε μία ανακεφαλαίωση περί των καταστημάτων που έχουνε τα αρώματά μας, σε μία ανάρτηση να τα έχουμε συγκεντρωμένα:

1) We - Cig, Κρήτη, σύνδεσμος

2) E - Smokers, Θεσσαλονίκη, σύνδεσμος

3) Zerobacco, Κέντρο Αθήνα, σύνδεσμος

4) Vapecraft, Αγία Παρασκευή, σύνδεσμος

Αν κάποιος έχει να προσθέσει κάποιο κατάστημα που αγνοώ, το λέει να το βάλουμε σε μία ανάρτηση, για να προστεθεί στο ευρετήριο της πρώτης σελίδας.

Όλα τα καταστήματα διαθέτουν καλές τιμές και πάνω κάτω ίδιες, όπως και πολύ καλή εξυπηρέτηση (έχω αγοράσει από όλα...  :-[ ). Το καθένα από αυτά διαθέτει κάποια μέρη της σειράς, ενώ δεν διαθέτει άλλα μέρη της σειράς, οπότε πρέπει να ψαχτείτε. 

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2304 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:18 »
Ειπα να κανω το μεγαλο βημα στην ατμιστικη μου καριερα και να πειραματιστω με τα net της La Tabaccheria!  :D

Αγορασα και εφτιαξα το Maryland και το English mixture. Αμφοτερα τα εφτιαξα 50-50 vg/pg με 2,5% νικοτινη. Το μεν Maryland σε αναλογια 10% και το δε English Mixture σε αναλογια 9%.
Ο προβληματισμος μου εγγειται στο οτι δεν προσθεσα νερο. Κυριως διοτι δεν ειχα και κατα δευτερο διοτι με το 10% που προτεινεται, το οποιο προσθετα παλαιοτερα σε αλλα υγρα που εφτιαχα, παρατηρουσα φαινομενα spit back. Πλεον εδω και πολυ καιρο δεν προσθετω ποτε.
Oποτε διερωτουμαι, αξιζει να προσθεσω wfi ή να το αφησω το υγρο ως εχει; Υπ'οψιν, αν παιζει καποιο ρολο, θα ατμιζονται σε mtl driper.

Ενα δευτερο ερωτημα που εχω, μιας και αρεσκομαι στη μυρωδια των πουρων ειναι ποιο υγρο της συγκεκριμενης εταιριας να επιλεξω για αυτο το σκοπο. Δεν θελω να θυμιζει τα απλα καπνικα, ντεμεκ, πουρισια μιας και πρωτον δεν θυμιζουν επ ουδενι πουρο, απ'οσα εχω δοκιμασει, και δευτερον συνολικα ολα εχουν μια μυρωδια, σαν κακη κωλονια, που με απωθει στο ατμισμα.
Θελω την απλη φυσικη μυρωδια του καλου πουρου. Το Bezuki θα με καλυψει;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2305 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:26 »
α) Το νερό δεν χρειάζεται. Ρίχνει τις θερμοκρασίες ατμοποιήσεως και κάνει λιγότερη την μάκα. Προσωπική γνώμη ύστερα από δοκιμές είναι ότι δεν χρειάζεται.

β) Ναι, θα σε καλύψει το Bezuki. Υπάρχουν επίσης τα Piloto Cubano και Mata Fina που είναι εξίσου καλά αν και διαφορετικά με το Bezuki. Προσοχή όμως: Έχουν την γεύση του φύλλου του καπνού, όχι την μυρωδιά ενός πούρου που καίγεται. Τελείως διαφορετικό πράγμα.

γ) Ντεμέκ καπνικά δεν διαθέτομεν. Τι μας περάσατε;

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2306 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:32 »
Mata Fina :yoloyeah:

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2307 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:38 »
Ωραια, οποτε δεν προσθετω νερακι! :)

Ναι, την μυρωδια του φυλου του πουρου θελω. Δεν πιστευω πως γινεται αλλωστε να αναπαραχθει η μυρωδια της καυσης του.
Διαβασα στα reviews οτι το Piloto και το Μata βγαζουν μια αλκοολικη αισθηση και γι'αυτο ελεγα να μην τα επιλεξω μιας και δεν μου αρεσει αυτη η γευση στο ατμισμα, ουτε καν πινω αλκοολ.
Θα με ενοχλησει λετε; Ειναι εντονη η αισθηση αυτη; 
Σε σχεση με το Bezuki ποιες οι διαφορες, επιγραμματικα;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2308 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:41 »
Τα Piloto Cubano και Mata Fina είναι σχεδόν ίδια, η διαφορά τους σε γεύση είναι μικρή, προσωπικά προτιμώ το Mata Fina λόγω της συμπεριφοράς του στις αντιστάσεις, επίσης μικρή η διαφορά. Το Bezuki είναι διαφορετικό, πιο πικάντικο θα έλεγα, ενώ τα άλλα είναι πιο "γήινα", πιο "φύλλα".

Αυτό περί αλκοολικής αίσθησης δεν θα το χαρακτήριζα ενοχλητικό, βέβαια αυτό άπταται σε σένα να το απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #2309 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 21:53 »
 :hmmm: Ενδιαφερον.
Ευχαριστω Κωστα! Κατα πασα πιθανοτητα θα αγορασω και τα δυο (mata και bezuki) ωστε να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη.
:party_beer_01:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10422 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12