vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, haris1mee, haris1me, camber, manoslykos, Jorge, taskol65, th3ofilos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1905 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:11 »
Φτιάξε burley και δώσε στην γυναίκα σου τζούρα μήπως και...

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1906 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:20 »
Το angelli δεν είναι τόσο άσχημο. Βέβαια εγώ το κάνω 1ml στα 60ml βάσης...
Αυτό είναι σκέτο angelli...τα δαιμόνια λείπουν για διακοπές. :yes:
Εγω το είχα σε 10% αραίωση και τα δαιμονικά έκαναν πανηγύρι.Δεν αποκλείεται πάντως να αρέσει σε κάποιους,δεν σημαίνει τίποτα που δεν άρεσε σε εμένα.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1907 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:26 »
Πάντως αφού δεν σου άρεσε το Μπαφομετο απέφυγε στο μέλλον ότι περιέχει λατακια.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό είναι σίγουρο, μάλλον δεν ήταν τυχαίο ότι το μόνο Black Note που δεν έχω αγοράσει είναι το Quartet! :))
Burley, Μπασμάς, Cavendish και ίσως Virginia για καμιά μίξη και βλέπουμε.
Και αυστηρά μέχρι 5% :D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1908 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:41 »
Το virginia το έφτιαξα και ήταν καλό. Αλλά όχι εντελώς του γούστου μου. Σε μίξεις όμως, σε μικρά ποσοστά δίνει πόνο.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1909 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:46 »
συμφωνω. μονο του δεν ειναι κατι σουπερ ουαου, σε σχεση με τα υπολοιπα της σειρας.
επιμενω ομως σε μια αρχικη συνταγη με 50/50 με μπασμα που"τα σπαει".

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1910 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 20:59 »
Μου έδωσε φίλος virginia με άρωμα 15% και το εχω σπάσει στο μισό.Δεν με συγκινεί και έχει αρκετή μάκα (και λίγο χτύπημα) σε σχέση με το μπουζούκι.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1911 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 21:17 »
Σου δωκω εγώ από το καλό Χρήστο μου, δεις την ταμπακιέρα καβαλάρη στην τριπολιτσα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1912 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 21:31 »
Χθες απογευμα πηγα απο την κουριερ γιατι ηρθε το Mairyland.το αραιωσα 10% εσταξα στον ντριπερ σημερα το απογευμα με το καφε μου.....στις πρωτες τζουρες... :hmmm:
Στις επομενες.... :-\.
Το λοιπον...μενει κανενας Λαρισα να το ανταλλαξουμε με κανενα λατακια μπασμα η οτιδηποτε;γιατι για να ξαναπαρω θελω πρωτα να δοκιμασω.τθ να πω οπως ειπε καποιος δεν ειναι ολα για ολους.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1913 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 12:40 »
Δεν το αφήνεις να ωριμάσει λίγο το έρμο; Γιατί ναι, μπορεις να τα ατμίσεις άμεσα σχεδόν, αλλά όσο ωριμάζουν τόσο καλύτερα γινονται.
Αυτο το γράφω από προσωπική εμπειρία για 7 που ειχα στη διάθεση μου και πλέον εχουν ωρίμανση πανω από μήνα. 
Αλλα υγρά τις πρώτες μερες, άλλα στις 4 βδομάδες που έχουν απογειωθεί.
Γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1914 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 13:11 »
Εγω τ αφηνω δεν παει νεροχυτη το λυπαμαι...ειναι εκει και περιμενει.τωρα αν βρεθει και το θελει κανενας θα το δωσω.θα ξανασταξω στο μηνα να δω τι εγινε η αληθεια ειναι οτι μ εβαλες σε περιεργεια.να σαι καλα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1915 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 13:24 »
Στις πρώτες μέρες αυτά τα υγρά έχουν έντονες τις επιμέρους νότες τους, οι οποίες στην συνέχεια ενσωματώνονται στην καπνική βάση του υγρού. Δεν είναι ότι χάνονται, απλά υποχωρούν, χωρίς να αλλάζει κάτι στον χαρακτήρα του υγρού.

Στην περίπτωση που οι επιμέρους νότες είναι... περίεργες, όπως η "σάλτσα μπάρμπεκιου" του Kentucky USA, το υγρό γίνεται καλύτερο στην ωρίμανσή του, αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι αλλάζει χαρακτήρα, όπως συμβαίνει σε χημικές αντιγραφές του καπνού.

Αν σε κάποιον αρέσουν αυτές οι επιμέρους νότες τότε καλύτερο είναι να καταναλώσει γρήγορα την ποσότητα που έφτιαξε και ως εκ τούτου προτείνω την παρασκευή μικρότερων ποσοτήτων.

Προσωπικά, γράφω τις παρουσιάσεις αμέσως μετά την μίξη, ενώ στην συνέχεια επιβεβαιώνω τα γραφόμενα μόλις εξαφανιστεί ο δακτύλιος υπολλειμμάτων ΑΝ έχει εμφανιστεί. Αυτό με βοηθάει να εντοπίσω τα επιμέρους στοιχεία.

Στον φίλο Μιχάλη, προτείνω βεβαίως να ξαναδοκιμάσει στο μήνα, όμως καλό θα ήταν άμα υπάρχει κανένας άλλος φίλος στην Λάρισα να ρίξει δοκιμή, γιατί πρόκειται για εξαιρετικά ιδιαίτερα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1916 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 17:22 »
Αρα για να φυγουν οι επιμερους νοτες που στη περιπτωση του Mairyland μου βγαζουν μουρουνελαιο... ;)....πρεπει να το αφησω μηνα για να το ατμισω αν και δεν θα δω πιστευω μεγαλη διαφορα.
Πριν αρχισετε να με βριζετε πολλοι απο εδω μεσα  ;D σας λεω οτι με το castle long μου ηρθε αναγουλα.αρα ειμαι λιγο περιεργος με τα υγρα..εχω θεμα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1917 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 17:27 »
κατι castle, κ κατι τριμπέκες κι εμενα για εξαγωγη ηταν..
αλλα να σου  βγαζει μουρουνελαιο το Μαιρυ.... 
αστο δυο τρεις μερες κ ξανασταξε να δεις μηπως εχει αλλαξει κατι, αν κ δεν το νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1918 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 17:29 »
Α, τα προσωπικά γούστα είναι υποκειμενικά. Ο καθείς ό,τι του αρέσει.

 Πάντως χωρίς να θέλω να σε τρομοκρατησω μάλλον αυτό που λες μάλλον είναι η κύρια βάση. Οι επιμέρους νότες του maryland είναι γλυκές.

Το βλέπεις πάντως. Το πολύ πολύ χορηγία στον πρόεδρα

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1919 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 17:40 »
Χαχαχα ετσι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12