vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, dkostas, giorgos1999, manoslykos, Nikrom

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1875 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:22 »
...Ποιο θα μου αρέσει με δεδομένη την προτίμηση μου στο Castle Long και GrandMaster ?...

Κανένα... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1876 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:28 »
Η ερώτηση που θέλω να κάνω εγώ, απαντώντας την ερώτηση σου, είναι η εξής. Σου αρέσει η μυρωδιά των καπνων; εξιταρεσαι από την μυρωδιά ενός καπνού πιπας; αν ναι, τότε θα βρεις θαυμάσια πράματα εδώ και εξαιρετικά "γκουρμέ".



Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1877 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:35 »
Κάποιες μυρωδιές καλών πούρων και καπνού πίπας μου αρέσουν.
Αντίθετα η μυρωδιά του τσιγάρου που αφήνει ο διπλανός στο τασάκι και έρχεται ο καπνός στη μύτη μου  ...... :fight_shot_bandana:



Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1878 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:37 »
Δεν έχουν καμία σχέση με τη μυρωδιά που αναφέρεις...αυτή κι εμάς μας ενοχλεί.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1879 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:44 »
Κάποιες μυρωδιές καλών πούρων και καπνού πίπας μου αρέσουν.
Αντίθετα η μυρωδιά του τσιγάρου που αφήνει ο διπλανός στο τασάκι και έρχεται ο καπνός στη μύτη μου  ...... :fight_shot_bandana:
Σε αυτή την πρώτη πρόταση σου κρύβεται ο δρόμος για την οποία αναζήτηση στα νετ. Βρες τι έχουν τα καπνα που σου αρέσει να μυρίζεις. Τι είναι; latakia; perique; στους καπνούς πιπας οι εταιρείες δίνουν σύσταση στους καπνούς τους,οπότε κι αυτό θα σε βοηθήσει.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1880 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 13:52 »
Κώστα αυτά θέλουν χρόνο και μελέτη.
Το μόνο σιγουρο δεδομένο είναι ότι πριν 5 χρόνια έκανα τουλάχιστον 3 πακέτα Marllboro τη μέρα.
Δεν ξέρω τι καπνό είχαν, και ούτε θέλω να ξαναπλησιάσω
Αλλα η μυρωδιά του καπνού της πίπας ή ενός καλού πουρου είναι άλλο πράγμα

Δώσε μου ένα φαβορί να το παίξω με κλειστά τα μάτια και μετά βλέπουμε :D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1881 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 14:01 »
Αν έχεις στο μυαλό σου καπνό captain black,borkum riff κ.α,δεν νομίζω οτι μοιάζει κανένα.Σε πούρο ναι,όπως μυρίζει όμως πριν το  ανάψεις.

Αποσυνδεδεμένος darksun85

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1882 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 14:44 »
Αααχ αυτά τα gauloses caporal. Ένα τσιγάρο έκανες και ήσουν "μπουκωμενος" για κάνα 40λεπτο. Αυτά ήταν ο λόγος που όταν εξαντλησα κάθε περίπτερο στη Πάτρα για να τα αγοράζω, πήγα στο Van Nelle καπνό..

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1883 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 14:54 »
Κώστα αυτά θέλουν χρόνο και μελέτη.
Το μόνο σιγουρο δεδομένο είναι ότι πριν 5 χρόνια έκανα τουλάχιστον 3 πακέτα Marllboro τη μέρα.
Δεν ξέρω τι καπνό είχαν, και ούτε θέλω να ξαναπλησιάσω
Αλλα η μυρωδιά του καπνού της πίπας ή ενός καλού πουρου είναι άλλο πράγμα

Δώσε μου ένα φαβορί να το παίξω με κλειστά τα μάτια και μετά βλέπουμε :D
Virginia είναι τα marlboro. Σε blend παντα.


Θα σου πω τα στάνταρ για τα δικά μου γούστα. Black cavendish, mata fina, perique, kentucky.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1884 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 15:04 »
φαβορι στον ιππόδρομο ισως.. στη γευση με τπτ.
ρισκο... ή πάσσο. ;) (λατακια, cubano, basma)

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1885 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 17:46 »
Μίξη Black Cavendish-Burley έχει δοκιμάσει κανείς;
Ποιό είναι αυτό που προσεγίζει περισσότερο το τσιγάρο (πχ Marlboro ή ποιοτικό Virginia όπως τα Καρέλια Excellence) χωρίς την καύση βέβαια;
Όπως έγραψα και πιο πίσω, τα Legato και Forte από Black Note μου άρεσαν πολύ και μόνα τους και σε μίξη, σε αντίθεση με Sonata και Prelude που ήταν αρκετά γλυκερά, με μια δόση χορταρίλας.

Θέλω να καταφέρω και τη σύζυγο να κόψει τα 4-5 τσιγάρα την ημέρα που εξακολουθεί να κάνει με τους καφέδες, με τα Black Note σχεδόν το είχα πετύχει, με την Tabaccheria το πείραμα μέχρι στιγμής απέτυχε...
Πήρα το American Blend για να βρω κάτι all around, μιας και η σύσταση παραπέμπει σε αντίστοιχα τσιγάρα, αλλά δυστυχώς έχει πολύ τονισμένες τις ξυλώδεις νότες.
Για το Baffometto τα είπαμε, πολύ τασάκι...:)
Δε θέλω πουρίσια γεύση, η συλλογή των πούρων μου αναπαύεται εν ειρήνη στον υγραντήρα της, θα γίνουν σίγουρα συλλεκτικά! :))


Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1886 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 17:58 »
Αναφέρεις τελείως διαφορετικά πράγματα.
Καμία σχέση τα marlboro (που για μένα ήταν χορτάρι με εξαίρεση το gold) με τα καρέλια excellence (μπλε κασετίνα). Το 2ο όταν το είχα αφήσει κάπου το ένδοξο 2012 είχε πλούσιο και ποιοτικό virginia και στην άκρη του αν δεν απατώμαι ελάχιστο μπασμά. Οπότε σε αυτές τις γεύσεις θα κινηθείς. Φαντάζομαι θα είσαι ή της μίας ή της άλλης σχολής.
Πουρίσια γεύση έχει σίγουρα το Kentucky που έχω πάρει οπότε το αποκλείεις...


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2018, 18:31 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1887 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 18:05 »
Το american Blend μου έφερνε το virginia, με τη διαφορά ότι ήταν πενταβρωμικο χωρίς κανένα λόγο.

Τα περισσότερα τσιγάρα είναι burley σε μίξη με virginia, όμως παίζει και με το maryland, αλλά και blends με λίγο oriental.

Παρότι εδώ στη ταμπακιέρα έχουμε πάνω από 20 επιλογές καθαρών καπνικων, ακόμα λείπουν κάποια. Πχ. Έχουμε Black cavendish, το οποίο πάει περισσότερο σε καπνούς πιπας, αλλά όχι απλό όπως το sonata που είναι πιο τσιγαρισιο.

Θα σου πρότεινα να δεις το burley για τσιγαρισιο. Αν σου παραφαινεται αρωματικό κάντο 2 burley 1 virginia που είναι και η βάση για τις καλόγριες από πάνω.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1888 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 18:31 »
κ λιγο μπασμα μεσα... ;)

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1889 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 19:11 »
Αναφέρεις τελείως διαφορετικά πράγματα.
Καμία σχέση τα marlboro (που για μένα ήταν χορτάρι με εξαίρεση το gold) με τα καρέλια excellence (μπλε κασετίνα). Το 2ο όταν το είχα αφήσει κάπου το ένδοξο 2012 είχε πλούσιο και ποιοτικό virginia και στην άκρη του αν δεν απατώμαι ελάχιστο μπασμά. Οπότε σε αυτές τις γεύσεις θα κινηθείς. Φαντάζομαι θα είσαι ή της μίας ή της άλλης σχολής.
Πουρίσια γεύση έχει σίγουρα το Kentucky που έχω πάρει οπότε το αποκλείεις...


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Εννοείται πως είναι διαφορετικά, το Excellence είναι από το ποιοτικότερο τσιγάρο της Ελληνικής αγοράς και από τα καλύτερα παγκοσμίως, το κατοστάρι Marlboro από την άλλη (που έκανα 3+ πακέτα τη μέρα) είναι ένα εθιστικό κωλοτσίγαρο για όλες τις ώρες και αν το καπνίζεις πολύ δύσκολα το αλλάζεις.
Εξάλλου, όλα τα premium τσιγάρα γίνονται με σχεδόν 100% επιλεγμένα Virginia.
Όταν ξαναάρχισα το άτμισμα μετά την πρώτη μου απόπειρα το 2011 και άρχιζαν να καθαρίζουν οι γευστικοί μου κάλυκες, άλλαξα τα Marlboro με Excellence για τη μεταβατική περίοδο που έκανα 2-3 τσιγάρα την ημέρα.

Αλλά φτάνει με τα τσιγάρα, εδώ μιλάμε για ατμό και δυστυχώς τα Virginia στα νετ μου βγάζουν γλυκάδα και χορταρίλα, γι’ αυτό και η αναζήτηση.
Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνουν τα παιδιά, ίσως λίγος μπασμάς σύγγαυρε drum να δώσει αυτό το εξτραδάκι που ψάχνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12