vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1290 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:43 »
Νόμος απαράβατος τελικά.... Δεν είναι όλα, για όλους. :yes:

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1291 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:47 »
@lageor 7 , μηπως να ανεβαζες τα ποσοστα απο4-5%, σε 8-10?
χορταριλα στο cavendish?
Να ανεβάσω?...Εδώ σκέφτομαι να κατέβω κι άλλο... :))

Ε ναι μυρίζει το χορταράκι...όχι οσο στο sonata αλλά μυρίζει.
Σίγουρα παίζει ρόλο και η ποικιλία αλλά επειδή και σαν καπνιστής δεν είχα γνώσεις...(την μαλμποριά μου ήθελα εγώ) και επειδή η κάθε ποικιλία είναι ξεχωριστή για αυτό δίνω βάση προσπαθώντας να βρω κοινά στον τρόπο επεξεργασίας. Στο Cavendish για παράδειγμα μου κάνει πολύ λογικό να βγαίνει η ωμή χορταρίλα αφού τα φύλλα δεν ξηραίνονται και φαίνεται ο τρόπος επεξεργασίας να παίζει και αυτός τον ρόλο του.

Έχω δοκιμάσει και χημικό virginia (ecig) και δεν με ενοχλούσε αλλά θα μου πεις καμια σχέση. Ούτε το cavendish με ενοχλεί με την έννοια ότι με αηδιάζει...απλά δεν θα το προτιμούσα...ειδικά όταν υπάρχουν άλλα πιο ξηρά που μου αρέσουν. Είναι και που διαβάζω ότι το virginia είναι πιο καθαρό που με ψήνει. Όπως το φαντάζομαι δεν θα το προτιμώ απο kentucky αλλά δεν είναι ότι δεν θα μπορέσω να το κάνω. Το θέμα είναι ότι έχω ήδη 2 για καλάθι...βάζω και άλλο?..και μαλιστα δύο? (virginia, burley)

Άντε να ακούσουμε καμιά γνώμη και για το maryland :D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1292 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:49 »
Συμφωνώ απόλυτα.Γι'αυτό είπα στον φίλο πιο πανω οτι θα ''τολμήσω'' να προτείνω να δοκιμάσει το bezuki.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1293 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:52 »

................Για το black cavendish κρατάω επιφυλάξεις καθώς σε δυο άτομα(και σε μένα) που το μύρισαν στον χώρο είπαν οτι αφήνει μια μυρωδιά ,οχι χορταρίλα,.....τεσπα.....κάτι που τελειώνει σε -λίλα....(ποιός ακούει τώρα την στοά!)..............
Το black cavendish δεν αφήνει οσμή στο χώρο. Έχει περάσει με απόλυτη επιτυχία τα πιο δύσκολα tests.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1294 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:55 »
Για το black cavendish κρατάω επιφυλάξεις καθώς σε δυο άτομα(και σε μένα) που το μύρισαν στον χώρο είπαν οτι αφήνει μια μυρωδιά ,οχι χορταρίλα,.....τεσπα.....κάτι που τελειώνει σε -λίλα....(ποιός ακούει τώρα την στοά!).
....lila pause ? ? ? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Εσύ καλά κάνεις και τολμάς να προτείνεις...εγώ όμως που διαβάζω για μπαχάρια δεν τολμώ :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1295 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:58 »
Όταν είναι κάποιος δίπλα μας μπορεί να μυρίζει τον ατμό που εκπνέουμε και αυτό εννοώ.Οχι οτι αφήνει μυρωδιά για ωρα στον χώρο,εξάλλου νομίζω κανένα υγρό δεν το κάνει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1296 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:59 »
Το black cavendish δεν αφήνει οσμή στο χώρο. Έχει περάσει με απόλυτη επιτυχία τα πιο δύσκολα tests.
Στον ατμοποιητή πάντως αφήνει μια αρκετά αηδιαστική οσμή χορταρίλας. Αλλά αυτό δεν έχει την παραμικρή επίπτωση στη γεύση.
Ατμίζεται ευχάριστα όσο μια πολύ καλή βάση.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1297 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:03 »
Όταν είναι κάποιος δίπλα μας μπορεί να μυρίζει τον ατμό που εκπνέουμε και αυτό εννοώ.Οχι οτι αφήνει μυρωδιά για ωρα στον χώρο,εξάλλου νομίζω κανένα υγρό δεν το κάνει αυτό.
Άτμισε μπροστά στην σύζυγο κάποιο από τα μέλια της αγοράς να δεις για πότε κοιμάσαι με τον σκύλο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1298 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:05 »
Όταν είναι κάποιος δίπλα μας μπορεί να μυρίζει τον ατμό που εκπνέουμε και αυτό εννοώ.Οχι οτι αφήνει μυρωδιά για ωρα στον χώρο,εξάλλου νομίζω κανένα υγρό δεν το κάνει αυτό.
Το κακό είναι ότι τα περισσότερα υγρά αφήνουν πολύ έντονη οσμή στο χώρο. Και δεν φεύγει δυστυχώς ούτε μετά από ώρες. Είναι υγρά που καλώς ή κακώς δύσκολα μπορείς να τα ατμίσεις σε χώρους που δεν υπάρχουν ατμιστές. Γιατί απλά ενοχλούν και ενοχλούν πολύ. Τα net υγρά περνούν συνήθως απαρατήρητα, όπως οι σκέτες βάσεις.

Παράθεση
Άτμισε μπροστά στην σύζυγο κάποιο από τα μέλια της αγοράς να δεις για πότε κοιμάσαι με τον σκύλο.
Έτσι. Κάτι δηλαδή που συμβαίνει και με τις κρέμες και τα βούτυρα. Γενικά αυτά τα αρώματα και οι οσμές που θυμίζουν κάπνισμα με ναργιλέ κουράζουν αφάνταστα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2018, 23:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1299 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:19 »
Κρέμες και βούτυρα, ιδιαίτερα βουτυράτες κρέμες μόνο στον άντμιν. Τα μέλια μυρίζουν ποδαρίλα  :))

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1300 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:20 »
Για το συγκεκριμένο άρωμα(bc) έκαναν την ίδια παρατήρηση δυο άτομα,την ωρα βέβαια που άτμιζα και ήταν μπροστά.Στον χώρο που συνήθως ατμίζω δεν εχει παρατηρηθεί να μυρίζει για ώρες κανένα απο τα υγρά που εγω εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα....αλλά αυτά για τα υγρά που εγω εχω κάνει.

Μπορεί να υπάρχουν άλλα που αφήνουν έντονη μυρωδιά στον χώρο αλλά δεν τα εχω ατμίσει μέχρι τώρα.
Οπως και να έχει κι εγω σε ΝΕΤ θα παραμείνω για την ωρα τουλάχιστον,αφού με καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό όπως και η σκέτη βάση άλλωστε.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1301 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:25 »
Και τι με νοιάζει εμένα τι μυρωδιά αφήνει στο χώρο...άσε που δεν αφήνουν...τα κουβαδάκια τους άμα δεν τους αρέσει και σε άλλη παραλία...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1302 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:27 »
Κρέμες και βούτυρα, ιδιαίτερα βουτυράτες κρέμες μόνο στον άντμιν. Τα μέλια μυρίζουν ποδαρίλα  :))
και όχι σπάνια και παστουρμά.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1303 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:35 »


Και τι με νοιάζει εμένα τι μυρωδιά αφήνει στο χώρο...άσε που δεν αφήνουν...τα κουβαδάκια τους άμα δεν τους αρέσει και σε άλλη παραλία...
Σου φάει ο σκύλος το μποκαλάκι σου πω εγώ. Δε:
και όχι σπάνια και παστουρμά.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1304 στις: Αυγούστου 20, 2018, 23:37 »
Ο σκύλος μου δεν τρώει μποκαλακια...έχει τρόπους...στο άλλο νήμα Πρόεδρε θα μας μαλώσουν εδώ και θα κλαίω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12