vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1275 στις: Αυγούστου 18, 2018, 19:27 »
Πόσα ml την ημέρα και με τι αραίωση;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1276 στις: Αυγούστου 18, 2018, 19:29 »
Στο τέλος Γιάννη ατονισε η γεύση ή έβγαλε καμμένο; πολύ καλά πάντως είναι 12 ml.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1277 στις: Αυγούστου 18, 2018, 19:31 »
Ναι κυριλέ είναι...στις φωτχιες θα ψήνουμε και τίποτα μετά;

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1278 στις: Αυγούστου 18, 2018, 20:02 »
Φύλλα cavendish.....γίνουν black. 8)

Αποσυνδεδεμένος giannis63

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1279 στις: Αυγούστου 18, 2018, 20:03 »
στο 5% με 6% αραιωση 
στο τελος τις 4μερας ναι βγαζει καμενο,
ανοιξα την αντισταση καταμαυρο συρμα και τα 3/4 του βαμαβακιου μαυρο
εχω φιαξει 3 10μλ 
ενα με cubano στο5% ενα με cavendish στο 5%
και ενα και με τα 2 στο 6%
καλυτερα μου βγαινει η μιξη 
θα ανεβαζω αρωμα σιγα σιγα να δω τι παιζει και ποιο πανω

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1280 στις: Αυγούστου 18, 2018, 20:14 »
Άμα λαμβάνεις κανονικά γεύση, μην ανέβεις. Τσάμπα θα καις αντιστάσεις πιο γρήγορα. Η μάκα αυξάνει όσο ανεβαίνεις. Άμα σου είναι άτονα ανέβα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giannis63

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1281 στις: Αυγούστου 18, 2018, 20:34 »
δοκιμες ...κανω θα ανεβασω αρωμα
να φτασω να αλαζω καθε 3 μερες αντισταση
χωρις να την ξεζουμισω........

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 21:05 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1282 στις: Αυγούστου 18, 2018, 21:44 »
Μια χαζή ερώτηση. Σε εργοστασιακό με τις αντιστάσεις πως τα πάνε τα υγρά? Στον επισκευασιμο αλλάζω βαμβάκι την πρώτη μέρα και αντίσταση την δεύτερη. Ρωτάω γιατί έχω ενα φιλαράκι που του άρεσε πολύ σαν υγρό (mata fina), αλλά δεν ξέρω πόσο ανθυγιεινό θα είναι για την τσέπη του.
...την εδωσες την απαντηση, μονος σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1283 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:01 »
Δοκιμάστηκαν τα εξής σε 4-5% αραίωση και αφού έχω δώσει εικόνα για το γευστικό μου προφίλ σε προηγούμενα μηνύματα περνώ στο δια ταύτα ταχέως:

1) Black Cavendish: Όντως το αντίστοιχο sonata που εμένα δεν μου άρεσε, ίσως και λίγο καλύτερο για εμένα. Αν έκοβα το τσιγάρο και δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι καλύτερο θα το έκανα. Τώρα κατάλαβα ότι τα τύπου cavendish δεν κάνουν για εμένα γιατί δεν μου αρέσει η χορταρίλα που βγάζουν.

2) Basma: Εισπνοή-χμμμ...τσιγάρο / Εκπνοή-ωχ...βρώμικο τσιγάρο / Επίγευση- πωωωω μπόχα!!!...Αυτά.

3) Latakia: Σαν να άτμισα καμινάδα...Ο ατμοποιητης δε μπάνιο στη βότκα μετά...παρόλο που μου αρέσουν τα καπνιστά...εδώ μακρυά και αγαπημένοι. Αυτόματα απέκλεισα κάθε υγρό που έχει latakia μέσα


4) Mata Fina: Η ευχάριστη έκπληξη! Είχα αποκλείσει τα πούρα της σειράς γιατί είχα στο νου μου την εμπειρία από Guevara-El toro και πίστευα ότι όντως θα είναι τόσο βαριά σαν πούρα. Χαίρομαι που είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω καθώς μου άρεσε πιο πολύ απ όλα σε σημείο να θέλω να δοκιμάσω και τα άλλα πούρα. Ίσως όχι το μπουζουκι γιατί διαβάζω για μπαχάρια αλλά το cubano σίγουρα.

Σαν λάτρης του legato ανυπομονώ να δοκιμάσω το kentucky. Γνωρίζω ήδη ότι δεν μου αρέσουν πικάντικα και μπαχάρια. Έκανα και μια αντιστοιχία με τα blank note και μελέτησα όσον αφορά τον τύπου επεξεργασίας της κάθε ποικιλίας. Συμπέρανα ότι μου αρέσουν τα "Fire Cured" (εκτός απο latakia) και τα "Dark Air Cured" και αντίστοιχα μάλλον δεν μου κάνουν τα "μη αποξηραμένα" /cavendish και τα "sun cured".
Εκεί που είμαι λίγο στο σκοτάδι επειδή δεν έχω δοκιμάσει ούτε στα black note τα αντίστοιχα είναι τα "Light Air Cured"...γιατί σκεφτομαι να βάλω στο καλάθι virginia και burley αλλά παραπάνω διάβασα ότι "αν σου βγάζει χορταρίλα το cavendish...MH δοκιμάσεις virginia" αλλά τα virginia/burley δεν είναι τελείως "μη αποξειραμένα".
Τα πιστολιάζω ή τα αφήνω?...είναι και εκείνο το Maryland αλλά από ότι βλέπω δεν έχει γράψει κανείς τίποτα για να πάρουμε ιδέα για τι πρόκειται.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1284 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:08 »
...Σαν να άτμισα καμινάδα...

Υπέροχο!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1285 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:12 »
Παιδια οποιος εχει καποιο αρωμα απο tabaccheria που του εχει περισσέψει, η δεν του αρέσει πλεον θα ηθελα να μου έδινε να δοκιμασω.
 κέντρο Αθήνα μενω. Ευχαρίστως να δωσω και εγω καποιο αρωματακι ετσι σαν ανταλλαγή!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1286 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:16 »
@lageor 7 , μηπως να ανεβαζες τα ποσοστα απο4-5%, σε 8-10?
χορταριλα στο cavendish? 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1287 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:22 »
Παιδια οποιος εχει καποιο αρωμα απο tabaccheria που του εχει περισσέψει, η δεν του αρέσει πλεον θα ηθελα να μου έδινε να δοκιμασω.
 κέντρο Αθήνα μενω. Ευχαρίστως να δωσω και εγω καποιο αρωματακι ετσι σαν ανταλλαγή!
Έχω έτοιμα πολλά από αυτά. Πες μου πμ ποια θες να σου δώσω ένα δεκαμελάκι από το καθένα ;) Έχω κοντά στο λίτρο έτοιμα και άλλο ένα λίτρο να περιμένει να φτιαχτεί.  :laugh1:

[member=17163]lageor7[/member] Μην κρίνεις μονάχα από τον τρόπο παρασκευής, θα σε κοροϊδέψει εν τέλει. Παίζει ρόλο και η ποικιλία των καπνών.

Το Maryland το παρήγγειλα σήμερα, μαζί με κάποια άλλα που μου χρειάζονται για συνταγές, οπότε επιφυλάσσομαι για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1288 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:24 »
La Tabaccheria, Virginia στο 6.5 % (50/50) πάνω σε Eviva D. 1.35Ohm ~10W
Δεν μπορώ να αναφέρω ούτε σχόλια που με άφησαν άφωνο (θετικά) αλλά ούτε και αρνητικά σχόλια.
Ειμαι κάπου στη μεση. Πιστεύω ότι μόνο του για τα δικά μου γούστα, δεν κάνει. Ίσως με κάποια τριλογία αρωμάτων από την ίδια εταιρεία να δέσει καλύτερα. Πολλες συνταγές που έρχονται από τη μαμά εταιρεία άλλωστε το έχουν μέσα. Βγάζει ένα ελαφρύ χορταριασμα στη γεύση χωρίς να προσφέρει "παιχνίδι" στην επιγευση του. Απλό και λιτό Virginia. Τέλος δεν έχει καμία σχέση φυσικά με Virginia τύπου FA. Το αναφέρω γιατί μπορεί κάποιοι φίλοι να αναρωτιουνται αν πλησιάζει..

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1289 στις: Αυγούστου 20, 2018, 22:38 »
.............
 Χαίρομαι που είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω καθώς μου άρεσε πιο πολύ απ όλα σε σημείο να θέλω να δοκιμάσω και τα άλλα πούρα. Ίσως όχι το μπουζουκι γιατί διαβάζω για μπαχάρια αλλά το cubano σίγουρα.
.............


Το ''μπουζούκι'' θα τολμήσω να σου προτείνω να το δοκιμάσεις.Αν το κάνεις,άφησε το λίγο να ωριμάσει.

Για το black cavendish κρατάω επιφυλάξεις καθώς σε δυο άτομα(και σε μένα) που το μύρισαν στον χώρο είπαν οτι αφήνει μια μυρωδιά ,οχι χορταρίλα,.....τεσπα.....κάτι που τελειώνει σε -λίλα....(ποιός ακούει τώρα την στοά!).

Θα δοκιμάσω σίγουρα το perique αν είναι έτσι φρουτώδες όπως λέει ο πρόεδρος αλλά και τα mata fina και piloto cubano.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8316 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180594 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12