vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, bloodlessz, giorgos1999, Tazz, manoslykos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1260 στις: Αυγούστου 17, 2018, 22:47 »
Να το πάρει ο chris να μας κάνει ριβγιου...να μάθουμε από τον ειδικό...

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1261 στις: Αυγούστου 17, 2018, 23:55 »
Και εσύ τέκνον Tem? :'(  Σου κάνω δώρο το αρωματάκι για να μάθεις! :deviltroll:

[member=17163]lageor7[/member],πάρε πάρε!
Είναι φανταστικό άρωμα(τo αγγελοδαιμόνια,το harmonium δεν ξέρω,ρώτησε την Άννα).
Φανταστικό με την έννοια οτι πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη φαντασία για να σου αρέσει...αλλά πάλι...δεν ξέρεις ποτέ! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1262 στις: Αυγούστου 18, 2018, 00:34 »
Κάτσε να διαβάσω πρώτα καλά τις κριτικές σου... :D...γιατί φαντασία έχω...λεφτά για πέταμα δεν έχω :tongue_smilie: :))
Τελικά γνωρίζουμε αν αυτά έχουν αρώματα τροφίμων?..Γιατί πως αλλιώς? Ξέρω ότι βγαίνουν και πουράκια με γεύσεις αλλά η αλήθεια είναι δεν μπήκα πότε στο κόπο να ψάξω με ποιο τρόπο δίνουν αυτές τις γεύσεις στα πούρα και αν έχει σχέση με τα συγκεκριμένα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1263 στις: Αυγούστου 18, 2018, 00:40 »
Φίλε μου δεν χρειάζεται να την ψάχνεις τόσο πολύ. 
Πάρε ένα να δοκιμάσεις και τα υπόλοιπα θα έρθουν μετά . . . ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1264 στις: Αυγούστου 18, 2018, 00:48 »
Τελικά οι πιο απλές γεύσεις είναι καλύτερες. Το black cavendish πάντα απίθανο.


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1265 στις: Αυγούστου 18, 2018, 00:50 »
Για να αποφύγεις το πέταμα χρημάτων θα σου έλεγα πρώτα να δεις τα καθαρά καπνικά. Διάλεξε 2-3 διαφορετικές γεύσεις, αυτές που σου κάθονται καλύτερα από τις περιγραφές μας και μπουμπούνα τα ;)

Οι βανίλιες νομίζω είναι κανονικά αρώματα και δεν κάνανε καλή αρχή, σύμφωνα με την γνώμη του Χρήστου. Εγώ έτσι κι αλλιώς το καπνικό μου το θέλω καπνικό. Δεν τρελαίνομαι με βανίλιες και τέτοια σε καπνικά. άμα είναι τις τρώω μόνες τους.

Κάπου είχες πει για ξυλώδη γεύση. Ρίξε μια δοκιμή στο λατάκια. Είναι το πιο ισχυρό και το πιο ξυλοκαπνικό. Με 5% θα είσαι άρχοντας και επιπλέον σώνει καταστάσεις άμα σου αρέσει. Π.χ. βρίσκεις ένα υγρό που δεν σου αρέσει. Ε, ρίχτου μέσα 2% λατάκια και περίμενε. Μετά θα σου αρέσει, γιατί δεν θα έχει μείνει τίποτα από το παλιό υγρό.  :))

[member=377]Tem[/member] πιστεύω, λέω γω τώρα, ότι θα σου αρέσει πολύ το perique. Αρκεί να περάσεις το πρώτο "What?" της πρώτης τζούρας ;) Όσο πάει ο καιρός το λατρεύω όλο και περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1266 στις: Αυγούστου 18, 2018, 01:15 »
Και για το bezuki ισχύει κάτι ανάλογο νομίζω.Έρχεται δε πολύ ωραία η γεύση του μετά απο κατανάλωση κάποιου σχετικά λιπαρού φαγητού(κρέατος κυρίως),πραγματικά σαν ωραίο αρωματικό πούρο.

Tο cavendish παραδόξως,μου φαίνεται αρκετά πιο ήπιο και γλυκό χωρίς να μου δίνει αυτή την αίσθηση του καπνού που μου δίνει το bezuki....θα φτιάξω λίγο με 12% άρωμα για να δοκιμάσω.

Τα έχει ολα στην Αθήνα κανένα μαγαζί και δεν το εχω βρεί ακόμη;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1267 στις: Αυγούστου 18, 2018, 01:22 »
Στην Αθήνα όχι.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1268 στις: Αυγούστου 18, 2018, 10:27 »
 Π.χ. βρίσκεις ένα υγρό που δεν σου αρέσει. Ε, ρίχτου μέσα 2% λατάκια και περίμενε. Μετά θα σου αρέσει, γιατί δεν θα έχει μείνει τίποτα από το παλιό υγρό.  :))
Ω ναι...εγώ το κάνω στο ντρίπινγκ μέχρι στιγμής. Ότι δεν μου κάθεται καλά στον Le Concorde, στάζω μερικές σταγόνες Baffommetto και ατμίζω χωρίς να πλένω-στήνω.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1269 στις: Αυγούστου 18, 2018, 16:38 »
Η αλήθεια είναι ότι τα δρύινα μου αρέσουν ,βρέθηκα να κάνω κάποια φάση σκέτο red oak και το είχα για στανταράκι πρόσθετο μέχρι που απογοητεύτηκα όταν είδα στο eliquid recipes να γράφει "Contains Furfuryl alcohol which may cause cancer!"...  Το άλλο που είχα δοκιμάσει ήταν της FA αλλά δεν με είχε συγκινήσει όπως της TPA.

Tώρα το latakia (όπως και το baffommeto reserve που έχει latakia μέσα) μπορεί να έχει δρυ αλλά διαβάζω και βότανα και αυτό με φοβίζει. Επίσης απ ότι διαβάζω εδώ μέσα είτε θα σ' αρέσει ή θα το σιχαθείς...και η μόνη εμπειρία απο latakia που έχω είναι απο κάποιο μη NET άρωμα που δεν μου άρεσε.

Θα δοκιμάσω μόνο τα απλά καπνικά και καταλαβαίνω γιατί δεν είναι να το πολυψάχνεις επειδή όμως στις αρχές του ατμίσματος πήγα ακριβώς έτσι... "μη το πολυψάχνεις"...κατέληξα με ένα σωρό αρώματα που δεν μπορούσα να τα κάνω. Τότε όμως ήξερα ότι θα  "πετάξω" λεφτά επειδή ήμουν και στην αναζήτηση και γνωριμία με τις γεύσεις με σκοπό να βρω κάτι που θα μου πάρει τον φόβο μη τυχόν γυρίσω στο τσιγάρο. Τώρα δεν μπορώ να μπω στο ίδιο τρυπάκι.

Ευτυχώς όμως βρέθηκε αδερφός πατρινός να μου δώσει να δοκιμάσω κάποιες "ταμπακιέρες"  :bow: :dance2: 
Τις επόμενες μέρες θα επιστρέψω ...με άποψη :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1270 στις: Αυγούστου 18, 2018, 17:55 »
Μια χαζή ερώτηση. Σε εργοστασιακό με τις αντιστάσεις πως τα πάνε τα υγρά? Στον επισκευασιμο αλλάζω βαμβάκι την πρώτη μέρα και αντίσταση την δεύτερη. Ρωτάω γιατί έχω ενα φιλαράκι που του άρεσε πολύ σαν υγρό (mata fina), αλλά δεν ξέρω πόσο ανθυγιεινό θα είναι για την τσέπη του.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1271 στις: Αυγούστου 18, 2018, 18:03 »
Νομίζω πως δεν θα είναι ο,τι καλύτερο...θα ξεφραγκιαστει..να του μαθεις να στήνει καλύτερα..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1272 στις: Αυγούστου 18, 2018, 18:26 »
@lageor7 όταν λέμε ότι το λατακια έχει αρώματα μέσα, προερχονται από την κατεργασία του καπνού και δεν είναι πρόσθετα.

Ο καπνός λατακια αρωματίζεται σε σκοτεινό μέρος με εστίες φωτιάς που του δίνουν τα αρώματα.


@valerou μάθε του να στήνει

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1273 στις: Αυγούστου 18, 2018, 18:45 »
Και γύρω απο τις φωτιές εμείς με κατακόκκινες ρόμπες να ψελνουμε χαμηλόφωνα επικλήσεις στον Θεό ΝΕΤ. :)) :laugh1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος giannis63

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1274 στις: Αυγούστου 18, 2018, 19:25 »
Μια χαζή ερώτηση. Σε εργοστασιακό με τις αντιστάσεις πως τα πάνε τα υγρά? Στον επισκευασιμο αλλάζω βαμβάκι την πρώτη μέρα και αντίσταση την δεύτερη. Ρωτάω γιατί έχω ενα φιλαράκι που του άρεσε πολύ σαν υγρό (mata fina), αλλά δεν ξέρω πόσο ανθυγιεινό θα είναι για την τσέπη του.
Piloto Cubano - Black Cavendish
4 μερες με zenith innokin 1.6 om

3-3.5 ml την μερα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 21:05 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12