vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge, th3ofilos

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #990 στις: Αυγούστου 01, 2018, 14:32 »
Black Cavendish...εδώ είναι που πλένω αμέσως τον ατμοποιητή και αλλάζω setup. Αυτή την γεύση δεν την δέχομαι ούτε για μίξεις, ούτε για πειραματισμούς. Μια απροσδιόριστη "χορταρίλα", κάτι σαν τιμωρία για να μη λες βρομόλογα.
Ίσως είναι χρήσιμο να πω οτι μετά απο αυτό, το Baffommetto το βρίσκω πολύ συμπαθητικό.

Υ.Γ. Δεν το κάνω με σκοπό το τρολάρισμα, εμπειρίες προσωπικές καταθέτω. Ίσως στεναχωρήσουν κάποιους, ίσως διασκεδάσουν κάποιους άλλους, και πιθανόν να βοηθήσουν μερικούς ακόμη. Αν και αυτός που θέλει να τα δοκιμάσει, θα τα δοκιμάσει ότι παράξενο κι αν ακούσει. Το ξέρω γιατί το κάνω κι εγώ :laugh1:
πραγματικα η γευση ειναι υποκειμενικη.σε καταλαβαινω.
ολοι εκθειαζουν το castle long ας πουμε.εμενα μου φερνει αναγούλα.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #991 στις: Αυγούστου 01, 2018, 14:40 »
Σιγά μη συγκρίνουμε το cavendish και με το lemon tart...μπλιαξ...ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ....

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #992 στις: Αυγούστου 01, 2018, 15:28 »
δεν τα συγκρινα.
προσωπικα το εχω λιωσει το black cavendish.
απλα ειπα οτι μπορει και σε καποιον να μην αρεσει.


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #993 στις: Αυγούστου 01, 2018, 16:08 »
Κώστα, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά σήμερα έχει πισίνα,αύριο παραλία :)
Θα επέλθει φωτορεπορτάζ με τα καλούδια.
Και για να μην βγω τελείως οφτοπιτς, η μίξη latakia / black cavendish πάει και με ρακή :laugh1:

(
.)

Αναμένουμε φωτορεπορταζ! Καλή η πισίνα αλλά σαν την παραλία δεν έχει.

Όσον αφορά τα περί του Γιώργου, μόλις συνηθίσει την υφή των νετ προβλεπω να γίνεται το τζίνι της στοάς.


Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #994 στις: Αυγούστου 02, 2018, 09:17 »
Nα ρωτήσω κάτι μιας και είμαι νέος ακόμα και εμπειρία έχω μόνο από το Black Cavendish...προμηθεύτηκα τα English Mixture & Piloto Cubano.Το English Mixture θα γίνει τόσο έντονα καπνιστό όσο δείχνει η μυρωδιά του, γιατί εμένα μου βγάζει ξύλο που καίγεται...επίσης το Piloto ενώ έχει πολύ ωραία γεύση πούρο εμένα δεν μου βγάζει καθόλου βέβαια απέχει ακόμα από το να είναι έτοιμο απλά αναρωτίεμαι γιατί δεν μου φέρνει κάν γεύση πούρου .Αυτά...πάντως τελικά σε συγκριση με το σονάτα θεωρώ ότι το Black cavendish της Tabaccheria είναι τελείως διαφορετικό,πιο έντονο και πιο ξηρό και ειδικά σε ντρίπερ(hadaly) καλύτερο από το σονάτα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #995 στις: Αυγούστου 02, 2018, 10:45 »
Καλημέρα - Καλό μήνα στοά  :bye: :bye: :bye:

Με skydrop και black cavendish, ως συνήθως το τελευταίο διάστημα....


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #996 στις: Αυγούστου 02, 2018, 10:54 »
Καλημέρα Στοά...Θέμη μην τα ανεβάζεις αυτά με το cavendish προκαλείς τον chris...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #997 στις: Αυγούστου 02, 2018, 11:08 »
Nα ρωτήσω κάτι μιας και είμαι νέος ακόμα και εμπειρία έχω μόνο από το Black Cavendish...προμηθεύτηκα τα English Mixture & Piloto Cubano.Το English Mixture θα γίνει τόσο έντονα καπνιστό όσο δείχνει η μυρωδιά του, γιατί εμένα μου βγάζει ξύλο που καίγεται...επίσης το Piloto ενώ έχει πολύ ωραία γεύση πούρο εμένα δεν μου βγάζει καθόλου βέβαια απέχει ακόμα από το να είναι έτοιμο απλά αναρωτίεμαι γιατί δεν μου φέρνει κάν γεύση πούρου .Αυτά...πάντως τελικά σε συγκριση με το σονάτα θεωρώ ότι το Black cavendish της Tabaccheria είναι τελείως διαφορετικό,πιο έντονο και πιο ξηρό και ειδικά σε ντρίπερ(hadaly) καλύτερο από το σονάτα.
Ένα εκ των συστατικών του English Mixture είναι το Latakia. Από εκεί έρχεται η γεύση του ξύλου που καίγεται. Το αν θα είναι τόσο "έντονα" εξαρτάται από τον ουρανίσκο σου. Σίγουρα είναι λιγότερο καπνιστό από το σκέτο Latakia.

Όσον αφορά το Piloto δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τι λες.

Καλημέρα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #998 στις: Αυγούστου 02, 2018, 11:42 »
Ίσως δεν το αποτύπωσα σωστά για το Piloto Cubano..ήθελα να πω ότι η γεύση και το άρωμα που μου βγάζει δεν μου θυμίζει πούρο με την έννοια που το έχω στο μυαλό μου (π.χ Romeo y Julietta)..μάλλον επειδή έχω στο μυαλό μου την καύση του καπνού?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #999 στις: Αυγούστου 02, 2018, 11:56 »
Παίζει αυτό που λες με την σκέψη στην καύση του καπνού. 

Ακόμα πιο έντονα παίζει το γεγονός ότι πολλά πούρα είναι αρωματισμένα. Π.χ. στα Romeo y Julietta που αναφέρεις διαβάζω για αρώματα κανέλλας, καφέ και άλλα ανάλογα. Στην προκειμένη έχουμε ατόφια γεύση του φύλλου καπνού.

Το τρίτο που μπορώ να αναφέρω είναι ότι τα πούρα αποτελούνται από καπνό γεμίσματος, περιτυλίγματος και δεσίματος, ενώ εδώ έχουμε μονάχα καπνό γεμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1000 στις: Αυγούστου 02, 2018, 12:12 »
Σαν πρώτη γεύση πάντως εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι άνετα μπορείς να το ατμίζεις όλη μέρα δε με κουράζει καθόλου,αντίθετα το english mixture θέλει χειμώνα και lagavulin-highland park ή talisker...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1001 στις: Αυγούστου 02, 2018, 12:18 »
Για γεύση πούρου, εντελώς διαφορετικό, πολύ πιο πικάντικο (από μόνο του - χωρίς πρόσθετα) και έντονο, ρίξε μια ματιά και στο Bezuki ;) 

Για κάτι πάλι πουροειδές, πολύ κοντά στο Piloto Cubano δες το Mata Fina. 

Αυτό που λες για το English ισχύει και μάλιστα ισχύει για όλες τις προσμίξεις του Latakia. Είναι για ιδιαίτερες στιγμές και σίγουρα πολύ βαρύ για all day. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1002 στις: Αυγούστου 02, 2018, 14:09 »
Κώστα, το ξέρεις ότι κάποια στιγμή κατά τον Οκτώβρη στην Αργυρούπολη θα σε πάρω εργολαβία δίπλα μου, έτσι?  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1003 στις: Αυγούστου 02, 2018, 14:53 »
Σαφέστατα. Θα φέρω βαλιτσάκι, όπως κάποτε κάνανε επιδείξεις τα ταπερ

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #1004 στις: Αυγούστου 02, 2018, 15:16 »
Κώστα, το ξέρεις ότι κάποια στιγμή κατά τον Οκτώβρη στην Αργυρούπολη θα σε πάρω εργολαβία δίπλα μου, έτσι?  :))
ελα εσυ με το καλο , θα είμαι και εγω τοτε μαζι σας .(Δήλωση)
θα σου εχω και τον nextasis με piloto cubano  ;D ;D


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12