vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, camber, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, jim356, lounik, Ηρακλης

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #960 στις: Ιουλίου 29, 2018, 13:24 »
Μπααα .. Είναι της στοας μπαρόκ η Νεφ. 
ατμιζει κάτι φυστικοβουτηρα, με κάτι μπακλαβαδολεμονοτρουφομπισκοτοσιροπια. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #961 στις: Ιουλίου 29, 2018, 15:35 »
Το κουτσομπολιό πιάσατε βρε ?  :angry_orange:

Το μπουζούκι έκανα δώρο, αλλά ο φίλος μου δεν το έχει φτιάξει ακόμη.

Κατά το Πάσχα όμως , θα το έχετε το ριβιού  :yes:

Στο μεταξύ να σας γράψω για τούτο αν θέτε  :angel:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #962 στις: Ιουλίου 29, 2018, 16:49 »
Ενημερωτικά, μια χαρα ειναι και με συνοδεία το νεράκι του Θεού.
Σιγά μην τα συνοδεύουμε και με αστακό.
Σωστά. Όχι και αστακό για τα ψωροαρωματάκια των 8, 9, 10 ευρώ. 🙄


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #963 στις: Ιουλίου 30, 2018, 13:36 »
Ακόμη "ξεπλένω" τον Le Concorde (χωρίς να τον πλύνω και να τον αδειάσω) με Soho, για να σβήσει το Baffommetto. Εις μάτην. Πέντε φορές τον γέμισα και ακόμη έρχεται το ΝΕΤ. Λιγότερο, αλλά έρχεται. Λιγότερο αλλά παίζει καλά μαζί με το άλλο. :confused1: Λιγότερο αλλά σαν να μου αρέσει η στο βάθος επίγευση με το RY. :hmmm: Λιγότερο αλλά...λές? Μπας και να αρχίσω τις χημείες με ελάχιστες ποσότητες στα ξηροκάρπια?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #964 στις: Ιουλίου 30, 2018, 14:34 »
Μπήκε ο διάολος μέσα σου Γιώργη σε λίγο θα το κάνεις μόνο του.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #965 στις: Ιουλίου 30, 2018, 14:43 »
Κάποτε όταν ξεκίνησα αυτή την ατμιστικη πετυχημένη πορεία μου ... μύριζε όλο το σπίτι soho...τώρα κατρακυλισαμε στην αμαρτία...όχι ξηροκαρπια ρε παιδιά μέσα στα ιερά υγρά...θα έχουμε συνέπειες όλοι μας...δεν αντέχω άλλη τιμωρία...

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #966 στις: Ιουλίου 30, 2018, 14:45 »
Ας μοιραστώ και εγώ τις εντυπώσεις μου από τα συγκεκριμένα ΝΕΤ.

  • Latakia: η πρώτη απόπειρα έγινε με 10% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μήνας. Η δεύτερη με 4%, ωρίμανση 1 εβδομάδα. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W.
  • Virginia: έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W
  • American Blend:έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W.
  • Black Cavendish: έγινε με 6% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 2 ημέρών. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W.
  • Burley: έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W.
  • All Day (4% virginia, 4% burley, 2% kentucky): ωρίμανση 2 ημέρών. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2018, 15:09 από goran »

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #967 στις: Ιουλίου 30, 2018, 14:47 »
όχι νοθείες !!! Ας επιληφθεί κάποιος του θέματος...  :)) :))

Πλέον ατμίζω μόνο το Black Cavendish. Είναι πραγματικά πολύ καλό, τόσο καλό που υπολείπεται ελάχιστα του κορυφαίου Burley.. :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #968 στις: Ιουλίου 30, 2018, 14:50 »
Εγώ πάω να στοκάρω νικέλιο... Θα γίνει μόνιμο.

Νοθειες επιτρέπονται μεταξύ τους. Goran πως σου φάνηκαν όλα αυτά; πες μας για το all Day.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #969 στις: Ιουλίου 30, 2018, 15:03 »
Ας μοιραστώ και εγώ τις εντυπώσεις μου από τα συγκεκριμένα ΝΕΤ.


  • Latakia: η πρώτη απόπειρα έγινε με 10% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μήνας. Η δεύτερη με 4%, ωρίμανση 1 εβδομάδα. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Και στις 2 περιπτώσεις έντονο άρωμα καμένου ξύλου πλυμμύριζε το στόμα μου και τον γύρω χώρο, σε τέτοιο σημείο που κόντεψα να φάω παντόφλα!!!! Πολύ βαρύ για εμένα. Από κατάλοιπα, δεν το συζητώ....Μαύρα και άραχνα.
  • Virginia: έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Χρώμα χρυσοκίτρινο. Μου θύμισε το Prelude από black note. Ευχάριστο για adv. Από κατάλοιπα, μετά από 3ml, σχεδόν τίποτα.
  • American Blend:έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Μου φάνηκε σαν ένα virginia, απλά πιο ελαφρύ. Ισχύουν τα παραπάνω (βλέπε virginia).
  • Black Cavendish: έγινε με 6% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 2 ημέρών. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Χρώμα και εδώ χρυσοκίτρινο. Αν δεν κάνω λάθος καπνός πίπας. Ωραία γεύση, αλλά όχι για adv. Εμένα μου έκατσε ψιλο-βαρύ. Από κατάλοιπα δεν μπορώ να πω, μιας και δεν τελείωσα το τανκάκι.
  • Burley: έγινε με 7% αναλογία αρώματος, ωρίμανση 1 μέρας. Klp με κιτ από steam tuners, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Για τα δικά μου γούστα, αδιάφορο.....
  • All Day (4% virginia, 4% burley, 2% kentucky): ωρίμανση 2 ημέρών. Klp κλώνος, Kanthal A1 26ga, ~7 σπείρες γύρω στο 1 Ohm, 16W. Συνταγή από την σελίδα 41, αν δεν κάνω λάθος, του νήματος. Εδώ κάτι μου έκανε κλικ. Καπνός στριφτού τσιγάρου μου θύμισε, άφηνε μια στιφάδα στο στόμα, όχι όμως αυτό που ένιωθα όταν έκανα κ.τ. Φίλος που το δοκίμασε του θύμισε τον Drum τον μπλε. Δεν ξέρω αν ισχύει, μιας και δεν έκανα ποτέ τον συγκεκριμένο καπνό, παρ'ολ'αυτά εμένα μου άρεσε σαν υγρό και ήδη 100ml ωριμάζουν.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Σειρά έχουν το kentucky και baffometto, αν και για το δεύτερο έχω μια μικρή επιφύλαξη λόγο της ύπαρξης του latakia.
Τις τελευταίες 5 μέρες κάνω αποκλειστικά ΝΕΤ. Παρατήρησα τα εξής:
1) μου εμφανίστηκαν  ψιλο-φλέμματα, τα οποία δεν είχα όσο καιρό έκανα από τα άλλα υγρά. Δεν ξέρω αν φταίνε τα συγκεκριμένα υγρά ή γενικώς τα ΝΕΤ.... Θα το παρακολουθώ...
2) Οι γευστικοί μου κάλυκες σαν να πήραν τα πάνω τους..... Και καθημερινά κάνω 2-3 διαφορετικά υγρά για να μην τεμπελιάζουν....

Αυτά τα ολίγα... Συγγνώμη για το σεντόνι και παρακαλώ την επιείκειά σας στις περιγραφές μου μιας και οι γευστικοί μου κάλυκες δεν είναι τόσο ευαίσθητοι για να μπορώ να περιγράφω ακριβώς το κάθε άρωμα... 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2018, 15:32 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #970 στις: Ιουλίου 30, 2018, 15:12 »
Ωραιότατα μας τα περιέγραψες...μια απορία μόνο...ήταν ο drum μπλε; Στρουμφ δλδ; Ελπίζω να μην είναι μέσα...🤣

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #971 στις: Ιουλίου 30, 2018, 16:50 »
Ναι ρε [member=17286]annastas[/member]  Μπλες είμαι. οοοοοo

Μια χαρά περιγραφή ο goran  :thumpup:
(με επσησε να δοκιμάσω τα διαbλο_υγρα)  8)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #972 στις: Ιουλίου 30, 2018, 17:41 »
Τελικά Κώστα, αυτές τις μέρες, ποιό υγρό ευχαριστήθηκες περισσότερο? Ποιό έγινε το αγαπημένο σου?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #973 στις: Ιουλίου 30, 2018, 18:04 »
Εμένα ?
Cavendish.... Κοσα το πάω  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #974 στις: Ιουλίου 30, 2018, 18:57 »
Δεν έχω πάρει φουλ οπλοστάσιο για να πω κάτι σχετικό. Όλα τα φχαριστιεμαι στην ώρα τους. Πχ σκ που θα είχαμε γιορτές γουρνοπουλες κλπ perique. Συνήθως λόγω τεμπελιάς και καφέ έχω virginia. Αλλά δεν έχω πάρει μαζί μπασμα και burley.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12