vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 7 χρήστες
anetost, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #915 στις: Ιουλίου 27, 2018, 00:54 »
Σε τι ποσοστό ήταν το υγράκι ? 
Αν το παραπάνω γίνεται στα 15W, δηλαδή σε ντρίπερ στα πολλά Watt τι θα γίνει? Θα βγει ο μαυρος ζουλού να μας φάει ?
Πρέπει να το δοκιμάσω αυτό.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #916 στις: Ιουλίου 27, 2018, 00:55 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #917 στις: Ιουλίου 27, 2018, 00:57 »
Σε τι ποσοστό ήταν το υγράκι ?
Αν το παραπάνω γίνεται στα 15W, δηλαδή σε ντρίπερ στα πολλά Watt τι θα γίνει? Θα βγει ο μαυρος ζουλού να μας φάει ?
Πρέπει να το δοκιμάσω αυτό.
10%
Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα Watt πάντως. Σκέψου ότι εγώ το έχω στην πολύ μικρή καμπάνα του Phenomenon με το ένα νύχι βαμβάκι. Στους ντρίπερ με τα πολλά watt υπάρχει πολύς αέρας και πολύ βαμβάκι που καλυτερεύουν την κατάσταση πάρα πολύ. Εγώ ουσιαστικά το ατμίζω σε ακραίες συνθήκες. 15-17W για Phenomenon είναι πραγματικά ακραία κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #918 στις: Ιουλίου 27, 2018, 12:30 »
Πααααρα πολύ ΚΑΛΗ η κατάσταση του βαμβακιού για 4ml. Ισως το βοηθά το λίγο βαμβάκι... ίσως.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #919 στις: Ιουλίου 27, 2018, 15:52 »
Αυτό λέω κι εγώ, Μίμη. Η κατάσταση είναι πολύ καλή. Όχι τόσο όσο το Bezuki (ιδέ φωτογραφία 2-3 σελίδες πίσω), αλλά πολύ καλή. Αυτό που φαίνεται ότι ξεγέλασε τον φίλτατο [member=21042]nickstam[/member] είναι ότι το βαμβάκι έχει πάρει το χρώμα του υγρού, δηλαδή σχεδόν μαύρο, ελέω latakia. 

Η αντίσταση δεν με προβλημάτισε καθόλου. Έκανα άνετα άλλα 2ml. Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν ότι είχε υπάρξει βρωμιά μέσα στην καμπάνα, δείγμα ότι κάπου είχα λάθος και πιτσίλαγε. Μπορεί να υπήρχε υπερτροφοδοσία ή ίσως είχα πολλά watt πλαφόν ή και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #920 στις: Ιουλίου 28, 2018, 00:17 »
Maka's Review #3 και τελευταίο για να μην κουράζουμε και να φανεί και η ακραία κατάσταση

Νικέλιο με Virginia 


Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #921 στις: Ιουλίου 28, 2018, 00:36 »
Έτσι!Το Virginia είναι πιο καθαρό από πολλά μη ΝΕΤ δημοφιλή υγρα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #922 στις: Ιουλίου 28, 2018, 00:45 »
Άνετα θα έμπαινε σε SnV με άλλα αρώματα, παράγοντας ένα εξαιρετικά καθαρό υγρό. Αν, βέβαια, ήταν και τα υπόλοιπα αρώματα καθαρά. Να ακούνε οι μίξερς και ιδιαίτερα αυτοί που έχουν βάλει Virginia στα υγρά τους. Έτσι [member=7454]Cruiser79[/member];

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #923 στις: Ιουλίου 28, 2018, 01:04 »
ΘΜιας και το ανέφερε ο Κώστας για ανάμιξη ΝΕΤ με άλλα αρώματα,έχει προλάβει κανεις να δοκιμάσει κάποιο από τα τρία υγρα της σειράς special blend της la tabaccheria που είναι αυτής της λογικής;(Αυτά που προς το παρόν βλέπω διαθεσιμα στην Ελλάδα)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #924 στις: Ιουλίου 28, 2018, 01:56 »
Άνετα θα έμπαινε σε SnV με άλλα αρώματα, παράγοντας ένα εξαιρετικά καθαρό υγρό. Αν, βέβαια, ήταν και τα υπόλοιπα αρώματα καθαρά. Να ακούνε οι μίξερς και ιδιαίτερα αυτοί που έχουν βάλει Virginia στα υγρά τους. Έτσι [member=7454]Cruiser79[/member];
Προτείνω πραξικόπημα στη Στοά: ο παλιοχαρακτηρας που παραθέτω, λέει ευθαρσώς ότι είναι καλή ιδέα να σκοτώσεις ένα καλό ΝΕΤ Μέσα σε ένα μίγμα πολλών αρωμάτων, και επιπλέον συγκρίνει το αυτό Virginia με τα άλλα βιρτζινοχόρτα!

Αίσχος!

Πάρτε τα δικράνια σας μωρέ, ξέρω που μένει!

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #925 στις: Ιουλίου 28, 2018, 02:11 »
α) Εσύ ο ίδιος έχεις κρίνει θετικά υγρό που περιέχει ΝΕΤ άρωμα σε μίγμα με άλλα. Οπότε θα συνιστούσα ψυχραιμία ;)

β) Δεν συνέκρινα, έκανα πρόταση βελτίωσης

γ) Το πραξικόπημα στην Στοά τιμωρείται με στέγνωμα στον ήλιο και μετά αρωματισμό μέσω πιέσεως και πολλαπλών εστιών φωτιάς με αρωματικά ξύλα. I call you to reconsider. 

δ) Το να ξέρεις που μένω διευκολύνει εμένα. Στήσω μυδράλιο στους κόμβους της γειτονιάς  :fight_shot_auto:Επίσης έχω την δυνατότητα της αντεπιθέσεως ;)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #926 στις: Ιουλίου 28, 2018, 13:06 »
Le Concorde
Baffommetto 3ημερών
Όχι Παναγίτσα μου :-\
ΟΧΙ. Είμαι ο Γιώργος και είμαι καλάααα...
Όχι ξανά.
Αν είναι έτσι όλα τα αρώματα τους τότε είναι αυτό ακριβώς που λένε και μπράβο τους και τους βγάζω το καπέλο.
ΑΛΛΑ...έχω να πάρω τέτοια γεύση από το 2014 όταν σταμάτησα το τρισκατάρατο και δεν μου κάθισε καλά ούτε σαν μια νοσταλγική ανάμνηση.
Για νεροχύτη με πάει το χέρι μου, αλλά επιφυλάσσομαι (κι εγώ δεν ξέρω γιατί). Ίσως για να κόψω το τσιγάρο και να βάλω στον ατμό κάποιον αμετανόητο φίλο. Δεν ξέρω.
(μια τέτοια γεύση έψαχνα όταν πρωτοάρχισα το άτμισμα και δεν έβρισκα, τώρα όμως ΟΧΙ).
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #927 στις: Ιουλίου 28, 2018, 13:12 »
Έχουμε ξαναπεί, σε άλλα νήματα, ότι δεν είναι όλα για όλους.....  ;)
Όχι νεροχύτη.... Δωστο, ανταλλαγή, κάτι...  :)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #928 στις: Ιουλίου 28, 2018, 13:23 »
Σε πχιο νεροχύτη ; Να ξέρουμε...Ιεροσυλία...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #929 στις: Ιουλίου 28, 2018, 14:09 »
Έτσι ακριβώς είναι Γιώργο όλα. Όπως έχουμε πολλάκις πει είναι ακριβείς υλοποιήσεις από διάφορους καπνούς. Το συγκεκριμένο μάλιστα είναι και σκληρό ελέω λατακια. Ίσως λέω ίσως σου ταίριαζε καλύτερα το perique που είναι πιο φρουτωδες.

Όχι νεροχύτη πάντως. Ανταλλαγή χάρισμα. Κάτι. Θα βρεθεί αυτός που θα το απολαύσει

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180609 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237452 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12