vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, th3ofilos, FaniFox, treloneritis

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #885 στις: Ιουλίου 25, 2018, 01:10 »
Ξαναδιάβασα από την αρχή το νήμα της μητρικής εταιρείας που χρησιμότατα παρέθεσε ο [member=17104]goran[/member] και ομολογώ μου είχε διαφύγει κάτι, καθότι οι Ιταλοί προτείνουν έλεγχο θερμοκρασίας για ακόμα καλύτερη απόδοση, γεγονός λογικό αφού η προβληματική τροφοδοσία μπαίνει στην συνάρτηση και επιπλέον μπαίνει ένας φραγμός στην θερμοκρασία του σύρματος για να προστατεύει το βαμβάκι.

Σε αυτή την κατεύθυνση, ενώ συνήθως ο ένας Φαινόμενό μου έχει ΝΕΤ και ο άλλος κάτι γλυκοφρουτοσαλατοκάτι, έκανα δύο ίδια στησίματα με δύο διαφορετικά ΝΕΤ. Προς το παρόν παραθέτω τα αρώματα και τα στησίματα και αύριο επανέρχομαι με περισσότερα.

Τα υγρά είναι:

α) Bezuki στον Phenomenon IIxVIII, 2mm πυρήνας, 0,35 Ni200, στα 0,061Ω, πλαφόν Watt στα 20 και θερμοκρασία 220C στο DNA75c μου

β) Baffometto Reserve στον Phenomenon Lite, 2mm πυρήνας, 0,35 Ni200 πάλι διαβάστηκε στα 0,061Ω, πλαφόν και θερμοκρασία τα ίδια στο Drag.

Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες, η γεύση στον θεό (άλλωστε οι Phenomenon έχουν πολύ καλό έλεγχο θερμοκρασίας) αλλά μιας και το ερώτημα είναι η ΔΙΑΡΚΕΙΑ θα μου επιτρέψετε περισσότερα και αναλυτικότερα αύριο.

Όπως γίνεται αντιληπτό από τα αρώματα που επέλεξα οι στόχοι μου είναι δύο:

α) Να δω την αντίσταση στο τέλος της ημέρας, που είναι το προφανές και
β) Να εξετάσω την πορεία της ανάλυσης δύσκολων αρωμάτων στην διάρκεια της μέρας. Για τους γνώστες, αυτό είναι που πλήττεται πρώτο από την κακή τροφοδοσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2018, 01:17 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #886 στις: Ιουλίου 26, 2018, 00:07 »
Νομίζω ότι το πείραμα πέτυχε. Αυτό είναι μετά από 4 ml  bezuki. Η αντίσταση, όπως φαίνεται άλλωστε, δεν έχει νιώσει τίποτα και η ανάλυση της γεύσεως διατηρήθηκε κανονικότατα σε όλη την διάρκεια.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #887 στις: Ιουλίου 26, 2018, 00:15 »
Απο γεύση πως είναι;
Έβαλα ss-28g-2mm πυρήνα-0.45Ω αντίσταση με 5 σπείρες στον κλωνοunfollow αλλά η γεύση του bezuki δεν μου φαίνεται καλή.
Σε απλή λειτουργία power είναι νομίζω καλύτερα(steam engine στα 9.8w). :confused1:


*ξαναείδα το πόστ σου για την γεύση.Να οφείλεται στο σύρμα(ss-Ni200)?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #888 στις: Ιουλίου 26, 2018, 00:20 »
Η γεύση, όπως ξεκίνησε στην αρχή, έτσι έμεινε και μέχρι το τέλος. 

Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι είχα συνηθίσει η πικάντικη πλευρά να υποχωρεί όσο η αντίσταση μαζεύει μάκα και τώρα δεν υποχώρησε. Ήταν πικάντικο μέχρι τέλους. 

Εξου και η εξαιρετικά μικρή, για μένα, κατανάλωση των 4ml σε μία μέρα. 

Το άλλο, το Baffometto, σχεδόν δεν το έχω αγγίξει ακόμα. Να λείπει ένα ml από χθες το βράδυ.

Τώρα στην δική σου περίπτωση, δεν ξέρω. Μήπως δεν αποδίδει καλά ο έλεγχος θερμοκρασίας του SS; Εμένα το πείραμα έγινε με νικέλιο που είναι το πιο σταθερό μέταλλο στον έλεγχο. Στο SS υπάρχουν χίλιες δυο παραξενιές.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #889 στις: Ιουλίου 26, 2018, 00:29 »
Όπως και να έχει,το σημαντικό είναι πως το υγρό είναι ωραίο,αν και εγω το εχω αρκετά αραιωμένο.

Πιστεύω  οτι με τέτοια υγρά/αρώματα μάλλον θα μείνει κάποιος μακριά απο τον περιπτερά και οχι το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #890 στις: Ιουλίου 26, 2018, 08:23 »
Πχιον περιπτερα καλέ; Ούτε καλημέρα δεν του λέω ....εδώ όμως θα σας πω να έχουμε μια καλή μέρα κι άλλο κακό να μη μας βρει...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #891 στις: Ιουλίου 26, 2018, 10:55 »
καλημερα στην στοα σας και το φαν κλαμπ σας....

παλιος κυνηγός των ΝΕΤ υγρων αλλα με φρεναρε μια παλιοτερη ερευνα του γιατρου και το σταμάτησα το άθλημα....με τα σχόλια σας με ριξατε ξανα στα πλοκάμια των ΝΕΤ...
Στο δρόμο το Cavendish και το cubano....από τις περιγραφές έκρινα οτι μου ταιριαζουν περισσότερο ::)

Επειδη τα σχολια για την μάκα που αφήνουν ειναι πολλά ,στις συνιστώμενες δοσολογίες 5-10%,θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος να δοκίμασε με μικρότερη απο την  συνιστώμενη ,δοσολογία και αν ναι τι αποτελέσματα έχει..

υ.γ:το θεμα μου ειναι οτι βαριέμαι να φτιάχνω αντιστάσεις καλοκαιριατικα καθημερινά(κροκοδειλος γαρ 10-15μλ)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #892 στις: Ιουλίου 26, 2018, 11:08 »
Καλημέρα νεοεισερχόμενε...πάρε φοντανακι...για την τελετή μύησης θα αναλάβει ο Αρχιερέας...κοίτα να δεις ...εγώ τα έχω έτοιμα από επίτιμο μέλος με 5% και τα αραιωνω κι άλλο..αλλά σκέψου ότι ατμιζω και πολύ καιρό σκέτη βάση..όταν θα φτιάξω μόνη μου σίγουρα θα τα κάνω με 3%,και ατμιζω σε τανκατους μόνο...τα λέω και μπερδεμένα αλλά δουλεύω κιόλας (δεν θέλω σχόλια)...ατμιζω όλη μέρα cavendish χωρίς να με κουράζει και βραδάκι προτιμώ latakia..αλλαγή αντίστασης και βαμβάκια στα 10 ml ...ατμιζω και legato πάλι αραιωμένο αλλά μην τους το πεις...θα με βάλουν τιμωρία..είναι αδίστακτοι...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #893 στις: Ιουλίου 26, 2018, 11:18 »
Μια χαρά θα τα πάνε και στις κατώτερες αναλογίες. Πιο κάτω πάνε άτομα που κάνουν πολύ βάση και ως εκ τούτου έχουν ευαίσθητους κάλυκες.

Όσον αφορά τις έρευνες του δρος. Μάλλον αθωωτικες θα τις έλεγα. Τις έχω παραθέσει πιο πριν στο νήμα.

Δες μπας και βάλεις λίγο παραπάνω νικοτίνη για μικρότερη κατανάλωση σε συνδυασμό με μεγαλύτερη αραίωση.

Τέλος, πότε δεν τιμωρείται η Άννα. Κανόνας εκ του μυστικού καταστατικού.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #894 στις: Ιουλίου 26, 2018, 11:21 »
Εγώ πάντως ότι και να βάλω ίδια κατανάλωση έχω...ένα βαρέλι την ημέρα ...θα πεθάνω νέα και όμορφη... Φευγω θα έρθει ο σκούπας...

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #895 στις: Ιουλίου 26, 2018, 12:23 »
Να επιβεβαιώσω ότι ο Phenomenon παίζει εξαιρετικά σε έλεγχο θερμοκρασίας (οι βίδες των πόλων είναι? Η καλή του τροφοδοσία? Όλα μαζί? Δεν ξέρω, δεν απαντώ?) .

Επίσης, θετικό είναι το γεγονός ότι τα υγρά, τα βλέπω να αντέχουν στον χρόνο. Ναι μεν, μπορεί κάποιες γεύσεις να ενισχυθούν λίγο μετά τις 15 ημέρες, αλλά τα υγρά δείχνουν ότι διατηρούν το προφίλ τους και δεν ατονούν καθόλου. Πολύ σταθερά!! 

ΣΚ φτιάχνω και το Perique, μεχρι τώρα Black Cavendish και Burley. Απόλαυση...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #896 στις: Ιουλίου 26, 2018, 13:30 »
καταλαβα...με βλεπω 2% και κατω(δεν κουβαλω κιτ επιβιωσης ατμοποιητη μαζι μου ποτε)....αθωο δεν ειναι κανενα υγρο φιλτατε και ποσο μαλλον τα ΝΕΤ...καλυτερα απο τα τσιγαρα σίγουρα  αλλα οχι αθωα...και αν θυμαμαι στις ερευνες του γιατρου,( βαριεμαι να ψαχνω )σε  νετ που μου αρεσαν, ειχε βρει μια μικρη ποσοτητα τοξικοτητας(δεν ξερω αν το γραφω σωστα) παντα σε πολυ μικροτερο βαθμο απο αυτο που προκαλουν τα τσιγαρα...Αλλα ειναι εθιστικα τα ατιμααααα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #897 στις: Ιουλίου 26, 2018, 13:57 »
Ναι, όπως το λες. Ελάχιστα παραπάνω από αλλά υγρά. Καμία σχέση με τσιγάρο. Την είχα βάλει την μελέτη λίγο πιο πίσω στο νήμα.

Για τόσο χαμηλά ποσοστά καλύτερα να σου πει η Άννα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #898 στις: Ιουλίου 26, 2018, 14:06 »
Εμένα δεν είναι τοξικά καθόλου...το αντίθετο με έχουν κάνει καλύτερο άνθρωπο..πιο ευγενική, γλυκειά, εδώ έχει να με πει "φίλος" σε νημα ,κάνα μήνα... φανταστείτε...πέρα από την πλάκα δεν με απασχολεί η τοξικότητα των υγρών...φροντίζω να απομακρύνω άλλα τοξικά γύρω μου... Όλα τα καπνικα που ατμιζω είναι αραιωμενα πάρα πολύ...παίζω σε όλα στο 2 με 3 %..Στα ΝΕΤ με 5% βάζω ένα ml στο τανκ και γεμίζω το υπόλοιπο με βάση...

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #899 στις: Ιουλίου 26, 2018, 14:19 »
Ο μπασμας αφήνει  πολύ μακά, με 10%αραιωση μισή ώρα  ετριβα. Και  μόνο 2  ml στoν φαινόμενο. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12