vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #780 στις: Ιουλίου 21, 2018, 19:55 »
Φίλε [member=17390]kkoumas[/member], είχα την τύχη να δοκιμάσω κάποια πριν από πολύ καιρό.  :thumpup:
Απαγορευτικό όμως τα μεταφορικά τους.  :thumpdown:
Μου ήρθε μια ιdεα :idiot1:
Ψήσε τον μπάρμπα σου να ξαναπάει αμερικα. Πες του εδώ έχουμε κρίση τσιπρα κουλη κ τεθοια, μπας κ σωθούμε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #781 στις: Ιουλίου 21, 2018, 19:58 »
Δεν παιζει. Ηρθε στα πατρια εδαφη να απολαυσει την (αμερικανικη) συταξη του  :wall:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #782 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:15 »
Εγώ που έχω μπάρμπα στην Κορώνη δεν πιάνει ε; Chris να φέρεις συγκατάθεση από τον κηδεμόνα σου...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #783 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:36 »
Πράγματι αρκετά ενδιαφέροντα και μεγάλη ποικιλία. Μία ομαδική ίσως να μας σώσει, αλλά μετά έχουμε και τα Τελωνεία, φυσικά τα αρώματα επιτρέπονται αλλά ο ΦΠΑ και οι δασμοί μπορεί να είναι αρκετά πάνω.
Αλήθεια, ποιό είναι το καθεστώς των ΝΕΤ αρωμάτων; Τα άλλα, πρακτικά & θεωρητικά, είναι αρώματα τροφίμων, κηροπλαστικής ή δεν ξέρω τί άλλο. Ενα ΝΕΤ άρωμα, όμως; Και non zero nicotine; 

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #784 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:40 »
Καλησπέρα.

Έχει λίγη ώρα που έχω ξεκινήσει το Baffometto... το logo του κτύπησε κατ'ευθείαν στην ψυχή μου και οι αγάπες δεν παρατιούνται τόσο εύκολα...

Πιθανώς, λόγω "ανάγκης" ξεκίνησα ψιλοστραβά... η βάση μου είναι DIY 3ρα Pink Mule 80VG/20PG... WFI δεν έβαλα (μάλλον με βλέπω να βάζω) και το υγράκι το έκανα 10%...

Δεν άντεξα να περιμένω, παρότι ακόμη έχω αυτόν τον μικρο μεν, αλλά δακτύλιο σαν να έχω αφρό ξυρίσματος... και το χρωματάκι του είναι ένα ανοικτό κεραμιδί... μάλλον θέλει ακόμη λίγο χρόνο...

Φασματοφωτομετρική γευστικά ανάλυση μην περιμένετε... χαχαχαχαχα

Αρχικά το δοκίμασα στον SQ Dead Rabbit, με έτοιμη αντίσταση (της κακιάς ώρας της VapeFly) Fused Clapton στα 0.45Ω και βαμβάκωσα με Cotton Bacon Prime... Αυτό που μου ήρθε σχεδόν αμέσως είναι μια έντονα γλυκειά γεύση... Ανεβάζοντας τα watts, άρχισα να παίρνω μια κάποια περίεργη (όχι με την δυσάρεστη έννοια), ξύλινη γεύση... Για να πάρω τα του Black Cavendish μάλλον έπρεπε να τσουρουφλίσω τα χείλη μου, όσο κι αν έβαλε τα δυνατά του το driptipάκι του Manajoma....

Τελικά, δεν είμαι και πολύ του σταξίματος, οπότε ο μόνος διαθέσιμος ατμοποιητής μου με πολύ λίγη ταλαιπωρία στο μετά (την μπουγάδα) και με όλα τα μειονεκτήματα του ήταν ο καϋμένος ο σκυλάκος...

Στήσιμο με Ν80, 7 σπείρες, σε 2,5 πυρήνα, βαμβάκωμα με το Prime, γεμισμα και σε χαμηλά watts πάλι (οχι ομως τοσο έντονη) αυτή η γλυκάδα... Όσο κι αν ανέβηκα, έφτασα μέχρι τα 30, αυτό που εισέπραξα ήταν ένα γλυκοκαπνιστό υγρό... (ευτυχώς έχω πάρει και το Black Cavendish, οπότε δεν με χαλάει και ιδιαίτερα)...

Σε γενικές γραμμές, νομίζω ότι με αυτά τα υγράκια θα ξεφύγω από τις ρημάδες τις παρασπονδίες μου...

Πάντως τραβιέται τα άτιμο το Μπαφομέτ... πιπίλα πήγε ο σκυλάκος, άδειασε το τανκάκι χωρίς να πάρω χαμπάρι και η αλήθεια είναι ότι δεν με κούρασε καθόλου...

Η άλλη αλήθεια που πονάει... είναι ότι ένα τανκάκι και πολύ είναι... πολύ μπιχλομπιχλομάκα έβγαλε... όχι τόσο στην καμπάνα, αλλά στο ντεκ... πλάκα πλάκα στην καμπάνα του σκυλάκου, περισσότερη μπίχλα είχα με γλυκοταρτοειδοκρεμώδη υγρά παρά με τον Μπαφομέτ...

Κάνω edit για να ανεβασω φωτος...

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #785 στις: Ιουλίου 21, 2018, 20:50 »
Εγώ που ατμιζω μονο σε τανκατους αραιωνω παρά πολύ και πάλι απολαμβάνω cavendish και latakia χωρίς πολλά κατάλοιπα...οκ μην τα θεμε κι όλα δικά μας..το τίμημα τους αυτό είναι όπως σε όλα τα Net (υπαρχουν βέβαια και γαλακτομπούρεκα με πολλά κατάλοιπα ...)..αν δεν θελουμε πολύ μάκα αραιώνουμε ...ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #786 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:13 »
Και πως θα βγάλουμε 30ml-6nic με bouzuki άρωμα αρκετά αραιωμένο Αννούλα;

Κάτι μου είπαν 2-3 ύποπτες φάτσες που έτυχε να συναντήσω το μεσημέρι,αλλά εγω δεν θυμάμαι τίποτα..... :yes:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #787 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:23 »
Αναθεμα αν κατάλαβα τι λες εγώ τα χω φτιαγμενα με 5%...βρέχω βαμβάκια..μισό τανκ από αγίασμα cavendish και μετά γεμιζω με βάση..άλλες φορες μόνο βαμβάκια και ενδιάμεσα βάζω λίγο μέσα στο τανκ...κάτι τεθοια κάνω...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #788 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:28 »
Υπάρχει μπουζούκι άρωμα?  :confused1:

Δεν το περίμενα ποτέ από σένα chris  :tongue_smilie:

Ύποπτες φάτσες?  :hmmm:

Αγόρασα κι εγώ ένα βαρύ σήμερα για δώρο από  .. ύποπτο κατάστημα .... 

θα το δοκιμάσει το πειραματόζωο και θα επανέλθω  ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #789 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:50 »

Άσε ΜΝ! Γουρούνι στο σακί αγόρασε ο Κρις! Ούτε δοκίμασε το μπουζούκι ούτε τίποτα! Βέβαια μας τα είπε ωραία αυτός ο ηλικιωμένος πωλητής και παραλίγο να το πάρω κι εγώ. Είναι όμως καπνός του αέρα και εμένα το ζώδιο μου είναι του νερού. Γι' αυτό δεν το πήρα... :dontknow:


Πάλι σ'αυτό το νήμα βρέθηκα;  :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #790 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:53 »
[justify]Σαν δικηγόρος του διαβόλου το πόσο χαίρομαι που σας βλέπω τόσο ευτυχισμένους, δεν λέγεται! κι έλεγα ο αφελής πως θα τερματίσω ολομόναχος ως αιώνιος καπνιστής. Ο drum, ένας από τους εναπομείναντες αγαπητούς αντιπαθητικούς, όπως κι ο κύριος Διαχειριστής βέβαια, έχουν ήδη προειδοποιήσει περί ζόρικων ΝΕΤ. Καλά να πάθετε, και ραντεβού στου περιπτερά. [/justify]

[justify][Απλό τεστ δίχως ΝΕΤ, και μακριά από μένα. Ένα από τα τελευταία 4 μου δεν είναι ντρίπερ, όμως είναι από αυτά που θα λέγαμε σαν “ό,τι πιο κοντά” στο στάζω σε αυθεντικό mtl εντός θαλάμου με τα υγρά άνωθεν και τα βαμβάκια σε δικό τους χώρο με δίαυλο (κι όχι μόνο) το πλέγμα. 17 εξαιρετικά χιλιοστά από τον χθεσινό Σεπτέμβριο του 2014. Χαίρω πολύ, ο Γερμανός δεν είναι πλεγματικός όπως ο κολλημένος Άγγλος. Δεν είναι ερασιτέχνης αλλά και δεν αλλάζει μυαλά. Είχα ήδη τους 2 μεγάλους του, θέλω να ξετρυπώσω πληροφορίες και για τα θαυμάσια μελλούμενά του (και δυστυχώς, ο κατασκευαστής μισεί τη διαφήμιση, και στα καπάκια, εγώ δεν έχω πρόσβαση σε fb ή άλλα όμορφα κόλπα), έτσι λοιπόν έπεσα ανάσκελα όταν έπιασα τον παλιό 17άρη. Τρελό mtl και γεύση με υπογραφή. / Από όσα λέτε; μακριά και αγαπημένοι. Έφτασα μέχρι υβρίδια και τέλος, βλ. Fidel (λ) κι επέστρεψα σε αποτοξίνωση με Natillak και Molly (ξανά λ λέμε) όπου και τερμάτισα με εκατό Πάτερ Ημών και “δεν θα ξανακάνω κιχ, αλήτη περιπτερά”. Μακριά από ΝΕΤ]. [/justify]

[justify]@cp, σου έχω πει πόσο σε πάω, πριν ξαναπάω στην τρύπα μου; [/justify]


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #791 στις: Ιουλίου 21, 2018, 22:02 »
Εγώ ότι και να λες περίπτερο μόνο για τσίκλες πάω..και ο chris στα bouzoukia...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #792 στις: Ιουλίου 21, 2018, 22:06 »
Εγώ, αγαπητή Άννα, είμαι στα τσικό του ατμίσματος, και σαν άνθρωπος είμαι ένα κλικ μακριά απ' τον αλήτη τον περιπτερά, όμως εσείς δεν ακούτε ούτε τους κυρίους που είπα. Κάθομαι και σας απολαμβάνω.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #793 στις: Ιουλίου 21, 2018, 22:09 »
Δεν κατάλαβε λέει η Αννούλα! Τι δεν κατάλαβε;Αφού είμαι πολύ σαφής!!
30μλ υγρού με 6αρα νικοτίνη και λίγο bezuki μέσα για να κελαηδάει το εργαλείο απο τις διπλοπενιές!  :yes:


cp....αυτός ο ηλικιωμένος πωλητής....πολύ ύποπτος μου φαίνεται....γυαλίζει και το μάτι του..... :hmmm:


Νεφ,που χάθηκες σήμερα;; Ολη μέρα σε περιμέναμε και εσυ τίποτα!! Αμάν πχιά! ;D

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #794 στις: Ιουλίου 21, 2018, 22:12 »
Όλο με στεναχωρειτε τελευταία...ο ένας πρωί παρανομει λέει ,εσύ είσαι ένα κλικ...μα καλά εσύ ιδίως, τόσους ατμό...τόσο ωραίες παρουσιάσεις, και σκέφτεσαι τον ποταπό περιφτερα...θα ατμισω αλλά 4 μλ latakia τώρα λέμε...και σιγά μην ακούσουμε τον drum και τον Αρχιερέα...άμα δεν δω καταστατικό δεν ακούω τίποτα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12