vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:33 »
σπασμένο με BC γίνεται τέλειο για εμένα και χωρίς την υπερβολική μάκα.
Νεράκι δεν βάζω σε κανένα υγρό μου, δεν μου αρέσει γιατί μου βγάζει μια ενοχλητική υγρασία στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:39 »
Σαν να σε βλέπω να δοκιμάζεις το Μπαφομέτο σε κάποια βραδιά στου Ντένη. Θα έχω δεμένο με σπάγγο (σπαγγοραμμένος που λέμε) τον ατμοποιητή μου ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:43 »
αυτό όντως θέλω να το δοκιμάσω, θα είχα έτοιμο τον ελβετικό σουγιά μου για τον σπάγκο σου, αν και εσύ δεν είσαι ούτε σπάγκος ούτε ραμμένος οπότε δεν χρειάζεται :)

Αποσυνδεδεμένος Manu

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 20, 2018, 02:00 »
Πρίν λίγες εβδομάδες αγορασα και εγώ το piloto cubano kαι το Oriental.
Η εμπειρία μου με τα net ήταν με κάποια που έχει η nobaco και με το primo Verde.

Aναζητω καπνικα και όχι καραμέλες , φρούτα κτλ και το κόστος με τα αρωματα της la tabaccherria ειναι βολικό για τα οικονομικά μου.

Με απογοήτευσε το θέμα της μακας , οπότε για all day δεν είναι για εμένα.

Στην δοκιμή τωρα....
To Oriental έχει μια ιδιαίτερη μυρωδιά και στο τέλος μου αφηνε κάτι πικρό.
Αραιωση 12% με νικοτινη 3mg.
Δεν νομίζω ότι θα το ξανα αγοράσω.Οχι ότι ήταν κακό αλλά θα δοκιμάσω κατι άλλο την επόμενη φορά.

Το piloto cubano ηταν πιο κοντά στα γούστα μου ,αφού μαρεσουν τα πουρισια αλλά δεν ξετρελαθηκα.
Αραίωση 12% και νικοτίνη 3mg
Μαλλον να δοκιμάσω το bezuki για πιο αρωματικο πούρο?

Την επόμενη φορα θα δοκιμασω black Cavendish και Virginia.
Ειδα ότι θα υπάρχουν διαθέσιμα καί στο esmokers.gr ,ελπίζω να προλάβω το black Cavendish και εκεί ειδα ότι θα υπάρχει και το wild west.
Eντονο καπνικα γραφει, με ουίσκυ και νότες μελιού για τους λάτρεις του ιδιαίτερου
Aftertaste , όπως εγω.
Το εχει δοκιμασει καποιος?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 20, 2018, 02:21 »
@ Kourkmantan
Δοκίμασε τα οπωσδήποτε και στο διήμερο όλα. 

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #710 στις: Ιουλίου 20, 2018, 02:25 »
Πραγματικά στο διήμερο είναι έτοιμα τα συγκεκριμένα. Για να μην πω μετά από 24 ώρες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #711 στις: Ιουλίου 20, 2018, 08:08 »
Ενδεχομένως και νωρίτερα. Προσωπικά μια χαρά τα χρησιμοποιώ και αμέσως μετά την αραίωση.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #712 στις: Ιουλίου 20, 2018, 10:04 »
Μόλις βάλουν τη σκούπα να δεις....


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #713 στις: Ιουλίου 20, 2018, 10:47 »
Κάποιος είπε ότι θα τα ατμίσει χωρίς νικοτίνη, με την νικοτίνη που έχουν μέσα τα αρώματα :confused1:
Ισχύει? Είναι διαλυμένα και σε νικοτίνη?
Μετά το θέμα της αραίωσης και της προσθήκης WFI...Είναι κατευθυντήρια γραμμή της εταιρίας? Και απο την στιγμή που μπορούμε να αραιώσουμε περισσότερο και με PG, ποιός ο λόγος του WFI?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #714 στις: Ιουλίου 20, 2018, 10:50 »
Τα αρώματα είναι διαλυμένα σε PG. Ως εκχυλίσματα καπνού, όμως, περιέχουν νικοτίνη. Υπάρχει σχετική ένδειξη στο μπουκάλι του αρώματος ότι μπορεί να περιέχει νικοτίνη. Το πόσο ποσοστό λέει δεν το θυμάμαι και δεν έχω πρόχειρο μπουκάλι.

Οι Ιταλοί συστήνουν την χρήση WFI και το αιτιολογούν ότι αυτό ρίχνει την θερμοκρασία ατμοποίησης και συνεπώς μειώνει τα κατάλοιπα. Από κει και πέρα, προσωπικά έχω αραιώσει και χωρίς WFI. Δεν γίνεται καμιά ζημιά. Ίσως λίγο περισσότερα κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #715 στις: Ιουλίου 20, 2018, 10:53 »
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]
Είσαι εγκυκλοπαίδεια!

Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #716 στις: Ιουλίου 20, 2018, 10:59 »
Καλημέρα παιδιά. Είπα να τολμήσω να δοκιμάσω ένα από τα υγρά μετά από 12 ώρες. Έσταξα λίγο από το Burley σε άδειο μπουκαλάκι και το ξανά έσπασα με βάση. Δοκιμή με καφεδάκι.
Πολύ ωραίο καπνικό υγρό. Απαλό στη γεύση και χωρίς έντονα αρώματα. Στην εκνοή από την μύτη θυμίζει light τσιγάρο. Στην εκπνοή από το στόμα ο ατμός είναι πλούσιος και ευχάριστος. Σίγουρα είναι για all day vaping. Δεν με κούρασε σε απανωτές τζούρες. Αφήνει μια ωραία γλυκάδα στο στόμα. Δοκιμή στον sxk le concorde (αγοράστηκε μετά από προτροπή του Κωστας Αλεξ, ευχαριστώ φίλε ήταν ακριβώς όπως τον περίμενα, τσιγαρίσιος και γευσάτος), 1Ω ss316 σύρμα. Δεν ξέρω πόσο θα αλλάξει το υγρό τις επόμενες ημέρες, πάντως στις 12 ώρες είναι αρκετά έτοιμο για άτμισμα. Θα δω πως θα εξελιχθεί βέβαια και στην συνέχεια. Λέω να μην αργήσω να δοκιμάσω τα υπόλοιπα  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #717 στις: Ιουλίου 20, 2018, 11:06 »
Έτσι ακριβώς τα "σπάω" κι εγώ...ειναι φτιαγμένα με 5% αλλά τα αραιωνω κι άλλο .. Καλημέρα Στοά...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #718 στις: Ιουλίου 20, 2018, 11:20 »
Λίγο άσχετο, αλλά εσείς που έχετε τον Le Concorde ΒF, μπορεί να  "ταπωθεί" και να χρησιμοποιηθεί σε κανονικό MOD και όχι squonk?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #719 στις: Ιουλίου 20, 2018, 11:24 »
Ναι, υπάρχει και κανονικό pin. Δεν θυμάμαι με ποιο έρχεται πάνω, αν και νομίζω έρχεται με το κανονικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237431 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12