vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 10 χρήστες
ZoeM, dkostas, camber, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, jim356, lounik, Ηρακλης

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #585 στις: Ιουλίου 16, 2018, 17:03 »
Το Latakia μου χρειάστηκε πάλι καλη αναδευση μετα από 40 μερες αποθήκευσης, ειχε γινει εμφανέστατος διαχωρισμός, σαν να χωρίστηκε μισό με άρωμα, μισό βάση με ελαχιστο άρωμα.
Εχει σκουρύνει υπερβολικά σε σχεση με τα άλλα. Αναδευση στην αρχη εγινε πολύ καλή, για 6 ωρες σε αναδευτήρα και ποσοστό αρώματος 5%.
Και στην εκπνοή πλέον ειναι υπερβολικό. Νομίζω ότι φταίει το 5% WFI που προτείνει ο Ιταλός και το ακολούθησα.
Πρέπει να να γίνεται μασίφ όσο παλαιώνει. τι να πώ...


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #587 στις: Ιουλίου 16, 2018, 19:10 »
Το Latakia μου χρειάστηκε πάλι καλη αναδευση μετα από 40 μερες αποθήκευσης, ειχε γινει εμφανέστατος διαχωρισμός, σαν να χωρίστηκε μισό με άρωμα, μισό βάση με ελαχιστο άρωμα.
Εχει σκουρύνει υπερβολικά σε σχεση με τα άλλα. Αναδευση στην αρχη εγινε πολύ καλή, για 6 ωρες σε αναδευτήρα και ποσοστό αρώματος 5%.
Και στην εκπνοή πλέον ειναι υπερβολικό. Νομίζω ότι φταίει το 5% WFI που προτείνει ο Ιταλός και το ακολούθησα.
Πρέπει να να γίνεται μασίφ όσο παλαιώνει. τι να πώ...
Περί τις 3-4 ώρες αν θυμάμαι καλά το είχα αναδεύσει εγώ, αλλά με 13% αραίωση χωρίς wfi, πριν ένα χρόνο.
Δεν παρατήρησα τέτοιο διαχωρισμό στα συστατικά του, ούτε τότε ούτε τώρα.
Με την πάροδο του χρόνου σε αντίθεση με άλλα υγρά, γίνεται εντονότερο αντί να ατονεί.


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #588 στις: Ιουλίου 16, 2018, 20:03 »
Μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου... Basma, Black Cavendish & Baffometto... Όλα καλά, αλλά η μυρωδιά από το μπουκάλι μου φαίνεται πολύ απαλή.... έτσι είναι ή έπεσα στην περίπτωση?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #589 στις: Ιουλίου 16, 2018, 20:24 »
Όλα καλά, προχωράς ;) Πάντως βάλε κατά νου το WFI που σου είπα σε προηγούμενο μήνυμα, γιατί με 70% VG θα έχεις σοβαρό θέμα τροφοδοσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2018, 21:09 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #590 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:07 »
Μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου... Basma, Black Cavendish & Baffometto... Όλα καλά, αλλά η μυρωδιά από το μπουκάλι μου φαίνεται πολύ απαλή.... έτσι είναι ή έπεσα στην περίπτωση?
Άφοβα ™  ;)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #591 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:50 »
Εγω πάντως δεν ξαναβάζω νερό. Ενα 50μελο Black Cavendish που εκανα από λάθος με 70VG και χωρίς νερό, ήταν αγίασμα και τραβούσε υγρό αγόγγυστα.
Ετσι κι αλλιώς ενα τανκάκι κάνω στο σκύλαρο, οπως και να το έφτιαξα, μετα θέλει καινούργιο βαμβάκωμα.
Πάντως τα ποσοστά ειναι εντελώς διαφορετικά για κάθε ετικέτα και με τίποτα δεν μου κάνουν αυτα που δίνουν οι Ιταλοί. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #592 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:53 »
Εγώ πάντως με 60VG σε squonking κοπήκανε τα βαμβάκια στην μέση και έβηχα κανά δεκάλεπτο.

Ισχύει πάντως αυτό που λέει ο Μίμης για διαφορετικές ποσοστώσεις ανά ετικέτα. Στις ίδιες ακριβώς αναλογίες και το Latakia δεν έχει σχέση με το Virginia στην ρευστότητά του, ενώ θα φανταζόμουν ότι πρέπει να είναι ίδιο. 

Βέβαια, αυτό θα έχει να κάνει με το πρωτογενές υλικό.

Πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #593 στις: Ιουλίου 16, 2018, 21:55 »
Πάμε παρακάτω... μιας και δεν πολυείμαι της μπουγάδας κάθε τρεις και λίγο, λέω να τα έχω σε ντρίπερ (κανονικό κι όχι για σκουονκιν)... καμμιά καλή πρόταση ώστε να τα απολαύσω?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #594 στις: Ιουλίου 16, 2018, 22:06 »
Και ποια ειναι η διαφορά; Το ξέπλυμα λίγο καυτο νερό πρέπει να το κάνεις ετσι κι αλλιώς. Το βαμβάκι μετα από 4ml ειναι αχρηστο.
Εγω δεν εχω δει διαφορά στην χρηστικότητα μεταξύ dripper και Doggystyle. Το ίδιο πλύσιμο χρειάζονται και να σου πώ την αλήθεια, προτιμώ την ήπια τζούρα του σκυλάκου.
Στα 12-13 Watt τα κάνω, μια χαρα ειναι ο σκύλος για τα NET.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #595 στις: Ιουλίου 16, 2018, 22:11 »
Ισχύει αυτό που λέει ο Μίμης. Το μοναδικό έξτρα πλύσιμο είναι η καμπάνα που μπορεί να πιάσει μάκα μέσα. Για μένα δεν είναι ζήτημα. Μέρος της ιεροτελεστείας. Έκοψα την θυσία μόσχου σιτευτού, δεν έβγαινα.

Από κει και πέρα για ντρίπερ, διάλεξε κάτι σφιχτό, πχ Concorde. Σε λεπτό σύρμα, λίγα Watt, π.χ. 0,3 στα 12-13

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #596 στις: Ιουλίου 16, 2018, 22:25 »
Πάμε παρακάτω... μιας και δεν πολυείμαι της μπουγάδας κάθε τρεις και λίγο, λέω να τα έχω σε ντρίπερ (κανονικό κι όχι για σκουονκιν)... καμμιά καλή πρόταση ώστε να τα απολαύσω?
Supersonic, mtl drip tip, σύρμα ss ( 316L, 317L, 430 - 0.32, 0.40 mm - ό,τι γουστάρεις ), και θα 'σαι αρχηγόπουλο. Ο ξηρός ατμός του ss, είναι ταμάμ με τα συγκεκριμένα εκχυλίσματα. Άσε που μπορείς να παίζεις με έλεγχο θερμοκρασίας, ώστε να κάνεις τη ζωή σου ευκολότερη: Τελείωσε το υγρό; Σταματάει να ατμίζει. Στάζεις, συνεχίζεις. 😊

( ο Supersonic βάζει χαλαρά 1 ml στο ντεκ του )

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #597 στις: Ιουλίου 16, 2018, 23:24 »
Τικ τακ τικ τακ. Τα μεγάλα όπλα στο τραπέζι για την τελική αναμέτρηση. [member=7454]Cruiser79[/member]

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #599 στις: Ιουλίου 17, 2018, 00:24 »
Ουτε εγώ μπήκα, που ειμαι άνθρωπος της περιπέτειας και ξέρω και τους κανόνες της νύχτας..
Ποιος ξέρει σε ποιo Dark Web, στα κατάβαθα ποιου υποδικτύου μπορει να βρεθούμε. Αστο καλύτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12