vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 6 χρήστες
aoratos, dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #300 στις: Ιουνίου 17, 2018, 13:53 »
Τι μας ραντιζουνε?  :wall:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #301 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:02 »
έλα ντε..πχιος μας εγγυάται το νερό που ποτίζουν τα καπνά (θέτε και νετ ...)είναι χωρίς μικρόβια και κολοβακτηρίδια που περνάνε στα καπνα ε? πχιος? όχι να μου πείτε... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #302 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:03 »
Για να είμαστε και απολύτως συγκεκριμένοι: 

"NET liquids contained somewhat higher levels of tobacco-derived toxins compared to conventional e-liquids, but the levels were still significantly lower compared to tobacco. Deviation from labelled nicotine content was on average 5.9% for conventional e-liquids and 1.5% for NETs, with maximum deviation being 22.1%. Interestingly, no difference between conventional liquids and NETs were observed, indicating that the flavor extraction process does not lead to extraction of nicotine from the tobacco leaves."

Από ανάρτηση του Δρος. Φαρσαλινού


Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #303 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:09 »
έλα ντε..πχιος μας εγγυάται το νερό που ποτίζουν τα καπνά (θέτε και νετ ...)είναι χωρίς μικρόβια και κολοβακτηρίδια που περνάνε στα καπνα ε? πχιος? όχι να μου πείτε... :idiot1:
Καλά εντάξει, είμαι απο αγροτική περιοχή και ξέρω τι εστί φυτοφάρμακο. Επίσης ξέρω τι φυτοφάρμακο τρώει ο καπνός στην καλλιέργειά του, και τι περιέχει το ίδιο το φύλλο του καπνού.
Όσο αναφορά το νεράκι που πίνουμε, για βάλε ένα φίλτρο νερού στην βρύση του σπιτιού σου, και δες το μετά απο 3 μήνες. Γιατί εγώ έχω βάλει, και βγαίνει μαυροπράσινο.
Μπορεί να είναι καθαρό στη δεξαμενή και στην πηγή του, αλλά οι σωλήνες απο τις οποίες περνά είναι χάλι μαύρο για δεκαετίες.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #304 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:13 »
Συμφωνώ μαζί σου αλλά με αυτή τη λογική πρέπει να σταυρώσουμε χεράκια και ποδαράκια σε οριζόντια θέση και να περιμένουμε...σε όλα μέτρο θέλει αυτό πιστεύω εγώ..δλδ γλυτώσαμε από το τσιγάρο τόσα χρόνια (αν γλυτώσαμε βέβαια θα το δούμε στη συνέχεια) και θα καταστραφούμε από τα καπνικά? 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #305 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:14 »
Έχεις δίκιο ως προς τις ανησυχίες σου, όμως νομίζω σου απάντησα μέσω του Δρος. Φαρσαλινού. Επίσης, την ίδια ανησυχία πρέπει να έχουμε για όλα τα γεωργικά προϊόντα (ντομάτες, πατάτες κλπ), αλλά την βγάζουμε καθαρή με καλό πλύσιμο. Ε, στα ΝΕΤ υγρά, η διαδικασία αποστάξεως είναι πολύ πιο αυστηρή από το πλύσιμο, γεγονός που βεβαιώνεται και από την έρευνα που σου παρέθεσα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:17 »
Το κέρατο μου... Έφαγα κάτι βλητα τώρα. 
Πα να κσαπλωσω ανάσκελα περιμένω πσοφησω  :tongue_smilie:

Μια χαρά τασάκια είναι τα ΝΕΤ. 
ΤΕΛΟΣ 

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:27 »
Με μια μικρή διαφορά, στον καπνό αυτό που ραντίζεται είναι το φύλλο, απορροφά και στη συνέχεια καταναλώνουμε το φύλλο.

Στα υπόλοιπα το ράντισμα γίνεται στο φύλλο, και συνήθως πολύ πριν τη συγκομιδή του καρπού, όχι του φύλλου.

Τέλος πάντων, ο καθένας οτι αποφασίσει.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:30 »
Σωστά. Διάβασε και τα υπόλοιπα που γράφει ο κόσμος. Μην απαντάς επιλεκτικά :) Αν μη τι άλλο δείχνει απροθυμία διαλόγου, αλλά μονάχα προβολή συγκεκριμένης αδιάλλακτης απόψεως.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:36 »
Αν δεν είναι νετ, είναι κάποια καπνικη βάση  δηλαδή ry κάτι. Τώρα αν είναι asian 4d ή οτιδήποτε άλλο αδιάφορο. Ry something

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εδώ μιλάς για συγκεκριμένο υγρό ή γενικά?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:39 »
Οφ τοπικ συζήτηση ήταν και έληξε

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 17, 2018, 15:10 »
Και να ρωτήσω κάτι ακόμα, αφού τα ΝΕΤ προέρχονται απο εκχύλισμα φύλλων καπνού, για αυτό περιέχουν και νικοτίνη, ποιός ή τι εγγυάται οτι τα λιπάσματα και τα φυτοφάρμακα δεν παιρνούν στο άρωμα;

Ή ακόμα και άλλες βλαβερές ουσίες απο το φύλλο;
Με μια μικρή διαφορά, στον καπνό αυτό που ραντίζεται είναι το φύλλο, απορροφά και στη συνέχεια καταναλώνουμε το φύλλο.

Στα υπόλοιπα το ράντισμα γίνεται στο φύλλο, και συνήθως πολύ πριν τη συγκομιδή του καρπού, όχι του φύλλου.
...δεν πολυσυμβαδιζουν οι δυο τοποθετησεις σου...νομιζω.
ασχετα αν μπορει κ να ισχυουν ολα οσα λες.  ;)
τεσπα... οφ Τελος απο εμε.
μου αρεσουν τα ΝΕΤ υγρα αρωματα κ τελευταια οσο μπορω τα τιμω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 17, 2018, 17:15 »
Κανένας δεν εγγυάται τίποτα. Μην τα ατμίσεις! Μακριά! (μένουν και περισσότερα για μας. Ιδιαίτερα αυτό το Black Cavendish αδερφέ, τίγκα στο φυτοφάρμακο, μακριά σου λέω!)

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 18, 2018, 11:25 »
Ρε παιδιά κι εγώ είμαι φανατικός των ΝΕΤ άλλα δεν μ'αρεσει αυτό που βλέπω δυστυχώς όλο και συχνότερα στο φόρουμ. Να αποπαίρνουμε δηλαδή όποιον διατυπώνει επιφυλάξεις για την όποια 'ασφάλεια' του ΗΤ όπως ο φίλος παραπάνω ή μέλη που ανησυχούν για διακετυλια, dry burn κλπ. Καταλαβαίνω κάποιος να ανησυχεί περισσότερο και κάποιος άλλος λιγότερο, αλλά με ενοχλεί η πρώτη κατηγορία ανθρώπων να αντιμετωπίζονται με ειρωνεία ή χλεύη.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 18, 2018, 11:29 »
Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Προσωπικά, ανήρτησα μελέτη του Δρος. Φαρσαλινού και την επισήμανα 3 φορές, μόνο και μόνο για να αγνοηθώ τρις. Συνεπώς, η σοβαρή απάντηση δόθηκε και αγνοήθηκε επιδεικτικά. Ε μετά έρχεται το "ψιλό".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536056 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12