vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, dkostas, Jorge, camber, giorgos1999, grag

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 28, 2018, 11:44 »


Υ.Γ. Βλέπω ο Θανάσης μπήκε για τα καλά στο κόσμο του τσιγάρου :)

Πάλι καλά, δε λες, που δεν γεμίζουν τα τασάκια και δεν κιτρινίζουν οι κουρτίνες... 😜

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 28, 2018, 11:59 »
Ένα ακόμα που παρατήρησα είναι ότι ο αφρός εξαφανίστηκε μέσα σε 5 μέρες από το Piloto Cubano, ενώ είναι εμφανής ακόμα στον Μπασμά. Κοινώς, ο Μπασμάς δείχνει να διαλύεται λιγότερο εύκολα.
Με ποιο τρόπο κάνεις την ανάδευση, αν επιτρέπεται;
Υπάρχει όντως διαφορά στην ρευστότητα από υγρό σε υγρό, και μεγάλη μάλιστα ειδικά με 50/50 χωρίς WFI.
Με αναδευτήρα αφρός δεν υπήρχε και κάποιες φουσκαλίτσες που εντόπισα αμέσως μετα την μετάγγιση, εξαφανίστηκαν σε 2-3 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 28, 2018, 13:52 »
Με το χέρι, Μίμη. Δεν έχω αξιωθεί να πάρω - φτιάξω αναδευτήρα. Εξού και ο αφρός.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 29, 2018, 17:55 »
Εγώ παιδιά, απελπίστηκα με τη μάκα και τα παράτησα. Το Latakia που μου άρεσε, είναι ό,τι χειρότερο έχω δει σε πουρί. Και φανταστείτε ότι έχω απλό ντρίπερ χωρίς πολλά πολλά.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 29, 2018, 18:08 »
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα αν έχεις άτμο με λίγα κομμάτια και φαρδιά καμπάνα. Μια μπατονέτα με οινόπνευμα κάνει θαύματα.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 30, 2018, 06:11 »
Δεν είναι η καμπάνα το πρόβλημα. Το πρόβλημα βρίσκεται στη βάση και συγκεκριμένα στην περιοχή ανάμεσα στις βίδες και τα τοιχώματα που δεν έχει αρκετό χώρο. Κι αυτή η μάκα δεν βγαίνει καθόλου εύκολα, γιατί κολλάει πολύ άσχημα. Αλλά, εντάξει, να έλεγες ότι χρειάζεται καθάρισμα στα 10 ml, να πεις χαλάλι. Εδώ όμως, στα 2-3 ml γίνεται της κακομοίρας.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 30, 2018, 09:37 »
Καλημέρα. Το κάβεντις αραιωμένο στο 5% περίπου, είναι μια χαρά για μένα, τόσο σε γεύση όσο και σε μακα.
Σίγουρα, σε 3-4ml καθαρίζω ατμο, αλλά ένα μπάνιο σε ζεστό νερό με απορρυπαντικό αρκεί.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 30, 2018, 09:43 »
[member=11553]Pouf[/member]

πάρε ένα ultrasonic cleaner, λύσε τον ατμοποιητή και βάλε όλα τα κομμάτια μέσα με 2-3 σταγόνες υγρού για καθαρισμό μπιμπερό.
Σε 2 τρίλεπτους κύκλους θα έχει καθαρίσει πλήρως.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 30, 2018, 09:46 »
Επίσης, η σωστή ρευστότητα του υγρού παίζει ρόλο στη μάκα. Μιλάμε τόση διαφορά με τις συστάσεις του κατασκευαστή δεν την περίμενα.

Εν τω μεταξύ από χθες έχω γίνει μάρτυρας του απίστευτου. Το βαμβάκι σκούρο κόκκινο να ταιριάζει με το υγρό και η αντίσταση ακόμα λάμπει. Αφού για πρώτη φορά σκέφτομαι στο τέλος του τανκ απλά να αλλάξω βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 30, 2018, 10:52 »
[member=11553]Pouf[/member] πάρε ένα ultrasonic cleaner, λύσε τον ατμοποιητή και βάλε όλα τα κομμάτια μέσα με 2-3 σταγόνες υγρού για καθαρισμό μπιμπερό. Σε 2 τρίλεπτους κύκλους θα έχει καθαρίσει πλήρως.

Έχω φίλε μου, αλλά θα πρέπει να έχω και 2-3 ντρίπερς ακόμα, απ' τη στιγμή που στα 2-3 ml τα «βλέπω σκούρα». Και ίσως στην αρχή, που υπάρχει ο ενθουσιασμός να το κάνεις, αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει κουραστικό.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 30, 2018, 10:56 »
Εννοείς με την προσθήκη νερού, Αλεξ;
Οπως ξαναείπα, η αντίσταση δεν ειναι σε κατάσταση αναγκαίας αλλαγής μετα από 3-4ml. Βέβαια δεν ειναι όλα ιδια στην μάκα, αλλα ενα άλλαγμα στο βαμβάκι σε κάθε tank και αλλαγη αντιστασης κάθε δυο, πάει τρένο.
Στο βαμβάκι δεν εχω δει μάκα, ειναι σκούρο αλλά όχι μάκα ή να εχει λασπώσει.
Σαφως χρειάζεται 2-3 ατμο για ομαλή κατανάλωση. Μακάρι να ειχα 5 unfollow να παίζω με αυτούς που αποδίδουν απίστευτα με του λόγου τους.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 30, 2018, 11:03 »
Δεν ξέρω αν είναι το νερό ή η περισσότερη PG, αλλά παρατηρώ λιγότερη μάκα μέσα στον ατμοποιητή, γεγονός λογικό, αφού λόγω καλύτερης τροφοδοσίας αποφεύγονται σκασίματα και εν γένει "περίεργη" συμπεριφορά της αντίστασης.

Στο ζήτημα των πολλών ατμοποιητών που λέτε, εγώ έχω μόνο τον Zest μου με την καπνική, που τα έχει πάρει επ' ώμου. Θα πάρω κι ένα μπανάκι υπερήχων και θα χαίρομαι εις υγείαν του ποιητή :) 

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 30, 2018, 12:12 »
Αν χρησιμοποιηθεί σε squonk, η μάκα μαζεύεται μόνο στον άτμο έτσι; Δεν θα φράξει τίποτα σωληνάκια;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 30, 2018, 12:27 »
Η μάκα δημιουργείται ως απόρροια του βρασμού του υγρού πάνω στις αντιστάσεις. Δεν είναι ότι λερώνει πριν γίνει αυτό. Οπότε σου λέω όχι, αν και μόνο μια φορά έχω σκουονκάρει λατάκια. Σε αυτή τη μία φορά δεν παρουσιάστηκε καμία στένωση αρτηρίας - σωληναρίου :))

Ο ποιητής νομίζω σκουονκάρει σε μόνιμη βάση (ή κάνω λάθος και ντριπάρει; ), οπότε ίσως να μπορεί να σου πει πιο υπεύθυνα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 30, 2018, 12:34 »
Κώστα, 70PG το έχω φτιάξει το λατάκια μου και χωρίς νερό η μάκα είναι βουνό, άρα δεν έχει να κάνει με τo ποσοστό PG.

Το σωληνάκι και το μπουκαλάκι του squonk δεν θα φράξει, αλλά σίγουρα θα χρωματιστεί από το υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12