vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Milarepa, Koggiot, Tsimio, Parolos, JohnDag, Jorge

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 27, 2017, 19:48 »
Δεν χρησιμοποιώ το squonk mod για ολόκληρη την μέρα και αποκλειστικά σχεδόν ποτέ. Οπότε ένα στήσιμο που να δουλεύει καλά από 30-40watt  με καλύπτει για όλη την μέρα. Διαφορετικά για αποκλειστική χρήση θες μια έξτρα μπαταρία στην τσέπη.
Τον flave δουλεύω ποιο πολύ γιατί είναι μονής αντίστασης με ωραίο βαθύ deck (κανένα κίνδυνο υπερχείλισης ακόμη και μετά από 2-3 ζουληγματα) και γιατί με ότι αντίσταση και να του έκανα δίνει την καλύτερη γεύση. Τώρα τον έχω με flat Clapton SS και στα 0.35ohm, στα 35watt μου δίνει αυτό που θέλω και σε γεύση και σε ντουμανι και σε κατανάλωση!
Pupsang αξίζει τα λεφτά του... Vfm όπως κάτι coppervape skyline & hussar....
Και ο Maze v2 πολύ καλός (αλλά διπλές) οπότε εκεί αναγκαστικά επειδή μου αρέσει ποιο πολύ με το ultem top cap σήμερα καθησα και έστησα με 24ga από 7 σπείρες... Εεεε τώρα είναι ακόμη καλύτερος. Ανάβει από χαμηλά και δεν ζεσταίνεται το ultem καθόλου. Στα 30watt δύναμη.
Όσο για τον Pulse το deck του θέλει γαϊδούρι αντίσταση και συμφωνώ δεν είναι με τίποτα για όλη μέρα. Βέβαια ακόμη και σε γεύση σε σύγκριση με τους άλλους δύο εγώ πάλι τρίτο θα τον έβγαζα.
Σίγουρα ένας concorde δεν ξέρω πως θα αποδίδει. Ο πρώτος που θα τον πιάσει ας μας πει εντυπώσεις.

Makis 206 δοκίμασε κάπου τον flave και θα με θυμηθείς.
Vt inbox πρέπει να είναι το καλύτερο squonk mod που κυκλοφορεί αυτήν την ώρα.  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 19:54 από vasilisgs »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 27, 2017, 21:10 »
Πέρασα μια εβδομάδα με ένα squonk φίλου(sva penguin clone) και τον CSMNT με το squonk pin.

Πολύ ωραίο για έξω, δεν χρειάζεται να κουβαλάς μπουκαλάκια, το μόνο που με ξένισε είναι ότι θες ξεχωριστά squonk bottles για κάθε υγρό που κάνεις.Όσο ναναι το πλαστικό και να το καθαρίσεις πάλι θα μείνει λίγη γεύση/άρωμα απο το υγρό που είχε μέσα.

Το penguin επίσης ωραίο για clone δεν είχε θέματα με υγρά να τρέχουν, DNA75 chip.Μια χαρά για squonk.Άν αποφασίσω να πάρω και για μένα μάλλον θα πάρω αυτό.

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 27, 2017, 21:22 »
Δεν θα έδινα για κλώνο ποτέ τα λεφτά που ζητάνε... Πόσο θέλουν? 90€ κοντά για κλώνο είπατε.... 
Αν αποφασίσω για άλλο άνετα θα έπαιρνα ένα μηχανικό και Ελληνικότατο, αρκεί να γνωρίζεις να στήνεις. 
Spooky (του Φορτούνη) 90€ ή το Garage που είναι και wood.... Με υποστήριξη πλήρης και service εδώ ότι και αν χρειαστείς. 

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 27, 2017, 21:42 »
Πολύ καλή vfm έχει το coppervape bf με περίπου 25 ευρώ έχεις μηχανικό μοντ με μηχανισμό squonk και ατμοποιητή με bottom feed.
Πολύ "τίμιο" μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 28, 2017, 02:40 »
Κοίτα Βασίλη το original αν καταφέρεις και το βρείς ξεκινάει στα 400$.
85$ μου είπε ο φίλος το πήρε και αν σκεφτείς οτι το chipάκι κάνει απο μαμά evolv 50$ νομίζω δεν είναι άσχημα για ένα όμορφο squonker που δεν είναι και μηχανικό.

Έχω και εγώ ένα htcigar vt75 nano (original) με ίδιο chip αγορασμένο απο Ελλάδα στα 140€ και μου έχει κοστίσει άλλα 15€ για αλλαγή ενός κομματιού του mod γιατί το καπάκι της μπαταρίας έφαγε τις βόλτες και δεν βίδωνε πλέον.

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 28, 2017, 10:41 »
Όλα αυτά είναι υποκειμενικά και δεν μπορώ να διαφωνήσω εντελώς. Το ταβάνι και το budget που θα διαθέσει ο καθένας είναι διαφορετικό και με άλλα κριτήρια. 
Το Hcigar το πήρα 75€ και εννοείται είναι vfm.... 
Τώρα ένας μισθός για μοντάκι την εποχή που ζούμε είναι σίγουρα για λίγους. 
Ούτε πάλι θα διαφωνήσω πως σε σχέση με το γνήσιο δεν αξίζουν τα 85-90€ για το sva που θα είναι κατά 90% ίδιο.  :) :) :)
Εδώ ο hussar o κλώνος παίζει να είναι και καλύτερος από τον γνήσιο όπως και άλλα πολλά παραδείγματα... 

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 28, 2017, 11:17 »
Εντάξει, κατανοητό να χρειάζεσαι περισσότερα μπουκαλάκια, ένα για κάθε υγρό. Τα spares μπουκαλάκια πού τα βρίσκουμε? Είναι standardised ή ψάχνεσαι να βρεις ποιο ταιριάζει κλπ?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 28, 2017, 15:22 »
Αυτό αδερφέ ταξιδευει ΗΔΗ. Το πότε θα έρθει ειναι αλλο καπέλο.. :))
και το δικό μου shipped

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 28, 2017, 18:57 »
@arathorngr
Το κάθε mod έχει δικά του μπουκαλάκια. Κάποια ταιριάζουν μετάξύ τους αλλά μην το ρισκάρεις...

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 31, 2017, 09:51 »
Εντάξει, κατανοητό να χρειάζεσαι περισσότερα μπουκαλάκια, ένα για κάθε υγρό. Τα spares μπουκαλάκια πού τα βρίσκουμε? Είναι standardised ή ψάχνεσαι να βρεις ποιο ταιριάζει κλπ?
Ανάλογα τη συσκευή που έχεις, ψάχνεις τα αντίστοιχα μπουκαλάκια της. Για το δικό μου (VT inbox) βρήκα στη GB.

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 09, 2017, 07:11 »
Κάποια άποψη για kanger dripbox 160; εχω τον pulse και χαραμίζεται πανω στο pico. Και το κυριότερο, υπάρχει κάπου που να πωλείται χωρις τον ατμοποιητη της kanger μαζι; όσο κι αν έψαξα στο νετ δεν βρήκα κατι...

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 11, 2017, 00:09 »
Ατμογατονια Θέλω γνώμη για ένα μηχανικό 3d squonk εν ονόματι panda.. έχει κάνεις να μου πει αν αξιζει;

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 11, 2017, 08:44 »
Εγω το εχω. Εχει φοβερά ρευματα, εξαιρετικό 510 από Varitube τον VT510 οποίος είναι αυτορυθμιζόμενος αλλά εχει μαζί και κιτ για να τον κάνεις απλό. Είναι μικρό με εξαιρετικό κράτημα. Το μονο μείον είναι τα μπουκαλάκια του. Φοράει αυτά τα 6μελα τα οποία τα έχουν τα ζητηματάκια τους. Δεν σφραγίζουν καλά καποιοες φορές και θελει προσοχή. Εγώ βρηκα λύση αγοράζοντας απο Modmaker μερικά ακόμα και μερικές ροδέλες. Το σίγουρο είναι οτι είναι πολύ καλό αλλά και τα 67-70 Ευρώ που έχει δεν είναι και λίγα. Με τα ίδια (και λιγότερα) παίρνεις απ εξω το VT Inbox. Αν θέλεις οπωσδήποτε μηχανικό και είσαι σίγουρος τοτε αξίζει.


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 11, 2017, 14:59 »
Το κουμπί έχει κλείδωμα; τα μπουκαλακια αυτά μπορώ να τα βρω Ελλάδα? Κάθε πότε το καθαρίζεις? Ειναι πολύ όμορφο το άτιμο

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 11, 2017, 16:34 »
πρέπει να τους μηνύσουμε οτι καλό το straight wide bore στους drippers αλλα σαν το κωνικό -όπως αυτό που εγώ τουλάχιστον πρώτοσυνάντησα στον Royal Hunter- δεν εχει! Βασικά εκτος αυτών των δύο, πραγματικά δεν έχει όπως και να έχει .- ;D 8) :yoloyeah:

*εχμ στους κατασκευαστές εννοώ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2017, 17:08 από chillo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12