vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, bloodlessz, manoslykos, giorgos1999

Twitter

Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 19:31 »
Φιλαράκι εγώ πάλι θα σου έλεγα να προτιμάς γλυκερίνη με καθαρότητα από 99.9% και πάνω καθαρότητα και να περιέχει η ταμπελίτσα ότι είναι use for food όπως και ένδειξη τιμής βαρέων μετάλων (heavy metals)...

Αυτή που έχεις στη φωτό, μάλον για εξωτερική χρήση μου κάνει... :-\
Και οπως γραφει και εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.msg71219.html#msg71219
Παράθεση
Πρέπει να έχει καθαρότητα 99,5% τουλάχιστον και να είναι εγκεκριμένη (USP EP)
Αρα ειμαι εντος προδιαγραφων.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 19:57 »
Αλλα το USP που γραφει στην ακρη η ετικετα δεν μας λεει τιποτα? Επισης γραφει Ph. Eur αλλα δεν φαινετε.
WFI εχει μονο 5ppm αλατα. Το μετρισα για αλλη χρηση.
Τα distilled που κυκλοφορουν στην Ελλαδα εχουν πολυ παραπανω, 5 με 10 φορες.
Τα distilled στο εξωτερικο εχουν παρακατω εως και 0ppm και συνηθως το γραφουν οταν εχουν 0ppm.

To USP και το Eur είναι όπως θα διάβασες πιστοποίηση από Αμερική και Ευρώπη αντίστοιχα, αυτό όμως δεν σου λέει ότι η χρήση της είναι βρώσιμη...
Τώρα ότι κυκλοφορεί από την Σύνδεσμος, Γλυκερίνη με 99,9% καθαρότητα <0,5-0,1 heavy metals στο 1kg και βρώσιμη (use for food) με 6-7ευρώ μόνο καλό για εμάς είναι...



Στη συγκεκριμένη δεν γράφει ότι είναι use for food, επικοινωνήσαμε όμως μαζί με τον φαρμακοποιό στην Σύνδεσμος και μιλήσαμε με το χημικό της και είπε ότι είναι πράγματι βρώσιμη, απλά στις καινούριες ετικέτες δεν το βάζουν για γραφειοκρατικούς λόγους...

Από κει και πέρα, περι ορέξεως ''γλυκερινόπιτα'' :thumpup: ...

[edit]
Και αφού φαίνεσαι παληκάρι που ψάχνει την λεπτομέρεια χρησιμοποιώντας WFI καλό θα είναι να την ψάξεις και για γλυκερίνη...

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 21:06 »
Ευχαριστω πολυ με καλιψες πληρος.
Αμα μας πεις και απο που τη περνουμε αυτη την γλυκερινη στην Θεσσαλονικη νομιζω οτι μπορει να κλησει το θεμα.
Οποιος ξερει να πει τωρα.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 21:12 »
Τίποτα φίλε μου νάσαι καλά, απλά κάνουμε ότι μπορούμε για να έχουμε όσο πιο καθαρά υγρά...

Τύπωσέ τη φωτό και πήγαινε σε έναν φαρμακοποιό (συνεργάσιμο) να σου την παραγγείλει ή πάρε τηλέφωνο τη Συνδεσμος να σου πει σε ποιους δίνει στη Σαλόνικα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 21:21 »
Thanx και παλι :thumpup:
3.4€ την εχει στο site και 13.68€ το 5κιλο.
Λες να στελνουν mail-order?

Edit: Μαλλον θα παρω τηλ να με πουνε τα conne τους :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 21:33 από pakis_ch »

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 21:32 »
Να πω και κάτι που ξέχασα, τα ευχαριστήρια πάνε και στον φίλο, συμφορουμίτη, kallitexnis που μας πίεσε και κατά κάποιο τρόπο μας μόρφωσε με τις καθαρότητες των υγρών...

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 10:19 »
Μηλισα με εναν συνεργατη της Συνδεσμος Α.Ε. στην Θεσσαλονικη και μου ειπε οτι θα φερει απο εβδομαδα. Εαν ενδιαφερετε καποιος να μου πει να του δωσω τηλεφωνο.

Αποσυνδεδεμένος supwner

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 11:42 »
To USP και το Eur είναι όπως θα διάβασες πιστοποίηση από Αμερική και Ευρώπη αντίστοιχα, αυτό όμως δεν σου λέει ότι η χρήση της είναι βρώσιμη...
Τώρα ότι κυκλοφορεί από την Σύνδεσμος, Γλυκερίνη με 99,9% καθαρότητα <0,5-0,1 heavy metals στο 1kg και βρώσιμη (use for food) με 6-7ευρώ μόνο καλό για εμάς είναι...

(Image removed from quote.)

Στη συγκεκριμένη δεν γράφει ότι είναι use for food, επικοινωνήσαμε όμως μαζί με τον φαρμακοποιό στην Σύνδεσμος και μιλήσαμε με το χημικό της και είπε ότι είναι πράγματι βρώσιμη, απλά στις καινούριες ετικέτες δεν το βάζουν για γραφειοκρατικούς λόγους...

Από κει και πέρα, περι ορέξεως ''γλυκερινόπιτα'' :thumpup: ...

[edit]
Και αφού φαίνεσαι παληκάρι που ψάχνει την λεπτομέρεια χρησιμοποιώντας WFI καλό θα είναι να την ψάξεις και για γλυκερίνη...

Δεν θα πρεπε να γράφει Φυτική?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 11:44 »
....ειναι αλλα ετσι γραφεται η φαρμακευτικη....απλα γλυκερινη ::)

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 12:55 »
Πάντως pakis_ch εγω αγόρασα την PG που πόσταρες στο πρώτο νήμα πριν καμμιά εβδομάδα και την "νερωσα" με VG σε αναλογία 80VG/20PG. Αποτέλεσμα? Σκ@τ@  :thumpdown: :angry_orange:, μου έγδαρε το λαιμό. Εχω πρόβλημα τελικά μου φαίνεται με το άτμισμα σε σχέση με τον λαιμό μου. Μόνο VG και νικοτίνη στα 12mg και κάτω μου φαίνεται.
Ρε παιδιά αυτήν την VG από την σύνδεσμος την έχετε δοκιμάσει αρκετά? Αμα είναι καλή να χτυπήσω κανά λίτρο γιατί με τα 30ml της HG, κάθε φορά δεν μου φαίνεται να φτουράω  :D pakis για δώσε τηλ. γιατί κατεβαίνω στην Σαλονικάρα μήπως και τσιμπίσω μπουκάλι VG.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:00 »
Πάντως pakis_ch εγω αγόρασα την PG που πόσταρες στο πρώτο νήμα πριν καμμιά εβδομάδα και την "νερωσα" με VG σε αναλογία 80VG/20PG. Αποτέλεσμα? Σκ@τ@  :thumpdown: :angry_orange:, μου έγδαρε το λαιμό. Εχω πρόβλημα τελικά μου φαίνεται με το άτμισμα σε σχέση με τον λαιμό μου. Μόνο VG και νικοτίνη στα 12mg και κάτω μου φαίνεται.
Ρε παιδιά αυτήν την VG από την σύνδεσμος την έχετε δοκιμάσει αρκετά? Αμα είναι καλή να χτυπήσω κανά λίτρο γιατί με τα 30ml της HG, κάθε φορά δεν μου φαίνεται να φτουράω  :D pakis για δώσε τηλ. γιατί κατεβαίνω στην Σαλονικάρα μήπως και τσιμπίσω μπουκάλι VG.

εγω εδω κ κανα 20ημερο φτιαχνω υγρο οταν μου τελειωνει με αυτο της συνδεσμος
και παιζω με αναλογια 70vg 30 pg και μου ειναι μια χαρα..Βεβαια μπορει να παιζει ρολο
και κατα ποσο παχυρευστη ειναι η βαση.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:07 »
Βασίλη παχύρεστη είναι αυτή η PG για βάση, θέλει αν πας να την ατμίσεις καθαρά μόνο αυτήν νεράκι, αλλά ρε φίλε, η άτιμη μου γδέρνει το λαιμό. Ασε που μειώθηκε και το ντουμάνι. Το ήξερα αλλά ψιλοξενέρωσα λίγο να σου πω την αλήθεια.
Δεν μου λες? Αυτήν της σύνδεσμος την νερώνεις η σκέτη την ατμίζεις? Αυτήν της HG είναι σε ποσοστό 83/17 με νερό αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:15 »
Βασίλη παχύρεστη είναι αυτή η PG για βάση, θέλει αν πας να την ατμίσεις καθαρά μόνο αυτήν νεράκι, αλλά ρε φίλε, η άτιμη μου γδέρνει το λαιμό. Ασε που μειώθηκε και το ντουμάνι. Το ήξερα αλλά ψιλοξενέρωσα λίγο να σου πω την αλήθεια.
Δεν μου λες? Αυτήν της σύνδεσμος την νερώνεις η σκέτη την ατμίζεις? Αυτήν της HG είναι σε ποσοστό 83/17 με νερό αν θυμάμαι καλά.

Την βαση που εχω εγω δεν εχει διαφορα ειναι 82vg 18νερο και επειδη ειμαι πιο πολυ της vg τελικα
την αραιωνω με vg και βάζω κ pg για να καταλαβαινω κ κατι κ νερακι σε ορισμενες περιπτωσεις.
Σκετη vg απο συνδεσμος με αρωμα δεν εχω φτιαξει ακομη αλλα κ παλι θα χρειαζεται αραιωση με pg η νερο.
Αν σου είναι παχυρευστη η pg σου αραιωσε την με vg για αυτο σε γδερνει...

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:41 »
Πάντως pakis_ch εγω αγόρασα την PG που πόσταρες στο πρώτο νήμα πριν καμμιά εβδομάδα και την "νερωσα" με VG σε αναλογία 80VG/20PG.

To έκανα Βασίλη. Ισως αν βάλω 90/10 κάτι γίνει  :hmmm:.

Αποσυνδεδεμένος pakis_ch

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκερίνη για αραιωμα ή Βαση.
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:53 »
Ρε παιδια εγω δεν ποσταρα για PG πουθενα. Μονο VG. Μηπως εγινε καποιο μπεδρεμα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180450 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12