vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 8 χρήστες
ipomonias, dkostas, grag, Lazy Dog, Yakinthos, Aoratix, kurtz, Sergios

Twitter

Aspire K3 Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Aspire K3 Clearomizer
« στις: Ιουνίου 23, 2017, 10:30 »
Καλημέρα σε όλους. Η ψυχαναγκαστική μου συνήθεια το καλοκαίρι να ψάχνω εργοστασιακούς αφήνοντας στην άκρη σύρματα και κατσαβίδια, έλαβε τέλος τις τελευταίες ημέρες πιο σύντομα από ότι περίμενα. Είμαι της παλαιάς ατμιστικής σχολής (σχεδόν αρρένων-θηλέων) τόσο παλαιάς σχολής και ατμίζω στα 1.9 με 2.0 και στα 10W το πολύ.

Θεωρώντας λοιπόν πως ο nautilus2 αντιπροσωπεύει αυτή την κατηγορία, ξεκίνησα από εκεί. Γνωρίζουμε όλοι τα θέματα του σχετικά με την αναπλήρωση και τα τοιαύτα (μην πλατιάζω). Με την 0,7 αντίσταση ούτε λόγος για τα γούστα μου. Κουμπώνω μια 1,8 και ξεκινάω....Γεύση τρομερή...καλυπτικότητα....Βαμμένος isomat...(ώπα λάθος διαφήμιση). Πέρα απο την πλάκα, γεύση καλή ΑΛΛΑ ξαφνικές υποτροφοδοσίες που λύνονται με ελαφρό ξεβίδωμα και force wetting την αντίσταση. Συρτάρι.

Μου δίνουνε τον nautilo τον X (...την Αντζελίνα την Τζολί όπως λέγαμε μικροί) και με την πακετίσια την κεφαλή (1,οκτώ) πήγαινε τραίνο (τρένο). Μη σας πάω μακριά 10 αντιστάσεις δοκίμασα απο εκεί και μετά...τζίφος. Έκαιγε βαμβάκι για πλάκα μετά απο 2 τζούρες και δεν πότιζε με τίποτα. Προσπάθησα αλλά μάταια. Συρτάρι φίλου

Υγρό και στους 2 το smoke με 12 νικοτίνη.

Μετά από ψάξιμο και αφού γνωρίζω πολύ καλά την αγορά τόσα χρόνια που είμαι ατμιστής...(σκίζονται τα καλτσόν) πάω σε ένα κατάστημα φίλου μου για να δοκιμάσω μια παρτίδα νέων υγρών που έφεραν. Μου δίνει και με το που κάνω την πρώτη τζούρα, άκουσα καμπάνες και μουσικές. Λέω ιδέα μου θα ΄ναι. Και όμως κατευθείαν ρωτάω τον δικό μου: Σε τί ατμίζω; Μου λέει Κ3. Τι ν τούτο; Μη σας τα πολυλογώ. 1 μήνα και κάτι μόνο με Κ3.

http://online.aspirecig.com/aspire-k3-tank-clearomizer-p-191.html

Τζούρα μισή πιο αεράτη απο την τέρμα ανοιχτή τρύπα του Ναυτιλου1.
Καταπληκτική γεύση σε όλα τα υγρά που όμοιά του δεν έχω συναντήσει πουθενά εώς τώρα και πραγματικά αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα.
Γεμάτος ατμός με σώμα και χτύπημα ά ψ ο γ ο. Με 6άρι lemon tart χτυπάει σαν 8άρι-9άρι.
Τροφοδοσία για σεμινάριο. Τζούρα και 3 μπουρμπουλήθρες κατευθείαν.
Στρώσιμο της κεφαλής σε 3 τζούρες, άψογο πότισμα.
Κλασσικό γέμισμα απο κάτω, όπως ο πρώτος, χωρίς άδειασμα του τανκ.
Κεφαλές του Ναυτίλου τις κλασσικές.

Νομίζω πως για τα 12 ευρώ που κάνει, αξίζει κάποιος να τον δοκιμάσει και τα γράφω εδώ μιας και δεν βρήκα αλλού σημείο αναφοράς στο φόρουμ.

Εύγε και μπράβο σε όλους.

Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 23, 2017, 11:58 »
Συμφωνω και επαυξανω.
Για τα 12 με 15 ευρω που κανει ειναι τρομερο ατμοποιητακι.
Εσυ που ατμιζεις και σε χαμηλα βατ,μπορεις να τον εχεις και σετ με
e-go μπαταρια.
Τον εχω σαν εφεδρικο,και επειδη δε ρυθμιζει ο αερας, στις 3 απο τις 4 τρυπες
που εχει για τον αερα,εχω βαλει βιδακια απο αυτα που βιδωνουν τα μπρατσα
στα γυαλια ηλιου.

Αποσυνδεδεμένος elf

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 22:29 »
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τον Αspire k3 για εφεδρικό άτμο. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν το drip tip βγαίνει για να πλυθεί. Γιατί μου φαίνεται ότι είναι ενσωματωμένο και δεν βγαίνει όπως στον nautilus mini που έχω.

Αποσυνδεδεμένος Juan Homero Solvenio

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 22:46 »
Βγαίνει άφοβα. Ίδιο σετάκι έχουμε. Άσε που αυτὀ το αεράτο του μου άρεσε περισσότερο από τον ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 22:51 »
Είναι υπερβολικά σφικτό , αλλα βγαινει. Στριφτο γυρω από τον εαυτό του και μετα τραβηξετο.


[member=20258]Οβαλιου Φορμανης[/member]  510 σπείρωμα εχει .  Δεν εχει eGo σπείρωμα ο Κ3. Ο K1 εχει eGo σπείρωμα.























Αποσυνδεδεμένος elf

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:05 »
Βγήκε! Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.  :)

Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με το nautilus mini, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:19 »
nautilus, nautilus 2, nautilus mini, triton mini, K3: όλοι παίρνουν τις ίδιες αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος elf

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:33 »
Στο Skroutz βλέπω κάποιες αντιστάσεις με όνομα Aspire Nautilus BVC coil και κάποιες άλλες με όνομα Aspire BVC coil.
Πχ:
1) https://smokemarket.gr/el/aspire-nautilus-mini-bvc-coils/
2) http://www.mrsmoke.gr/bvc-aspire.html

Οι σωστές που κάνουν για Aspire Nautilus mini και Aspire K3 είναι οι (1) ή κάνουν και οι δύο?

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:40 »
Για τον Κ3 μονο οι nautilusBVC  κάνουν . Οι άλλες εναι για τονΚ1

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:41 »
Οι δεύτερες νομίζω δε κάνουν,είναι οι παλιές για C5 αν δε κάνω λάθος

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος elf

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 23:51 »
Άρα οι πρώτες. Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος dispirgeo

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 00:17 »
Εγώ προτιμώ τις αντιστάσεις του Nautilus 2 ειναι πιο σφιχτές απο τις άλλες, το καλό με τον Κ3 είναι ότι αμα αλλάξεις υγρό η γεύση αλλάζει άμεσως  ουτε καν πλύσιμο δε θέλει ! Αν είχε και ρύθμιση αέρα θα ήταν τέλειος, πάντως τον δοκίμασα και με μία καινούρια 0,7 Ω και μου φανηκε οκ αν και ειμαι και γω της παλιας σχολής όπως λες και ακομα πιο κάτω απο τα 10 watt :)

Αποσυνδεδεμένος elf

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 02:31 »
Dispirgeo, oι αντιστάσεις του Nautilus 2 που αναφέρεις είναι αυτές που μου είπαν τα παιδιά πιο πάνω? Επίσης, γιατί δεν θέλει πλύσιμο ο k3 για να αλλάξεις υγρό? Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά τον Nautilus mini που έχω μέχρι τώρα πάντα τον πλένω όταν αλλάζω υγρό.

Θα γράψω εντυπώσεις όταν χρησιμοποιήσω τον K3. Η κατασκευή του είναι πολύ καλή για τα λεφτά του πάντως.

Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 06:37 »
Από τα καλύτερα σταρτερ κιτ. Με αυτό ξεκίνησα (μαζι με την μπαταρία του σετ). Πλεον δεν τον χρησιμοποιώ. Γιατί πολλές αλλαγές και λεφτά η αντιστάσεις, και το γέμισμα από κάτω είναι πλέον ξεπερασμένο. Αν μπορούσα να έχω πιο φτηνό κόστος για τις αντιστάσεις, δεν θα είχα περάσει στους επισκευάσιμους. Αυτή την στιγμή όμως παραμένει το backup μου, αλλά και το σημείο αναφοράς μου για γεύση, όταν δοκιμάζω καινούργια στησίματα τα συγκρίνω σε αποτελέσμα (γεύση) αν βγάζουν ότι και το Κ3 και όταν φτιάχνω δικά μου υγρά τα δοκιμάζω πρώτα στο Κ3 και μετά τα καταναλώνω στο RTA.

Όταν είπε ο φίλος ότι δεν θέλει πλύσιμο όταν αλλάζεις υγρό εννοούσε ότι: επειδή έχει πολύ καλή τροφοδοσία, και βαμβάκια (αυτά είναι θέμα της αντίστασης βέβαια) και επειδή δεν έχει κρυφες περιοχές που να λιμνάζει υγρό (αυτό μονο έχει να κάνει με τον ατμοποιητή) όταν αλλάζεις υγρο, για μερικές τζούρες παιρνείς μια μίξη της παλιάς και την καινούργιας γεύσης και στην 5-6 τζουρα αντε 10ατη έχει φυγει η παλιά και είναι μονο η καινούργια. Επειδή όμως αυτό είναι χαρακτηριστικό της αντίστασης (βαμβάκι) νόμιζω ότι και σε άλλους ατμοποιητές με παιρνουν τις ίδιες αντιστάσεις πρέπει να συμπεριφέρεται το ίδιο.

Τα αρνητικά του Κ3 είναι α) δεν παιρνει ποτε τα 2 ml που λέει ότι χωράει, για να μην σου χυθεί το γεμίζεις λίγο πλάγια και ουσιαστικά το περισσοτερο που μπορείς να βάλεις είναι 1,8 ml β) δεν αδειάζει η δεν πρέπει να το αφήνεις να αδειάζει γιατι η αντίσταση και οι τρύπες της κάθονται ψηλά σε σχέση με το πάτωμα και μπορείς να φας καμένο όταν περίπου έχεις ακομα 0,3 0,4 ml αρα τελικά η ουσιαστική χωριτικότητα είναι μολίς 1,5 ml γ) γεμίζει από κάτω, που σημαίνει ότι δύσκολα γεμίζεις όταν είσαι έξω και σε συνδυασμό με τα α και β συμβαίνει σύχνα 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 07:59 »
Γεμάτος ατμός με σώμα και χτύπημα ά ψ ο γ ο. Με 6άρι lemon tart χτυπάει σαν 8άρι-9άρι.
Τώρα εξηγείται το παραπάνω κάψιμο στο λαιμό μετά από κάμποσες τζούρες. Ευχαριστώ για την σημαντική πληροφορία.
Βελτιώνεται με κατέβασμα νικοτίνης;

Τον εχω σαν εφεδρικο,και επειδη δε ρυθμιζει ο αερας, στις 3 απο τις 4 τρυπες
που εχει για τον αερα,εχω βαλει βιδακια απο αυτα που βιδωνουν τα μπρατσα
στα γυαλια ηλιου.
Έξυπνο. Ευχαριστώ.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 21:24 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364