vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ ΕΘΙΣΜΟΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΠΙΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ;

Αποσυνδεδεμένος Πετρογαλη

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας

Εδω υπαρχει ενα μεγαλο θεμα. Τι εθισμος ειναι τοξικος, ηλεκτρονικος, σεξουαλικος, γκαντζετικος,
ατμιστικος, ατμικος, φρουδικος ή κατι αλλο; Για να ακουσω γνωμες............................. :-\

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
μαλλον ηλεκτρονικός θα ελεγα εγώ, αφ οσον μπαινεις σε ενα τριπ να ασχολεισαι με διάφορα ηλεκτρονικα, μπαταριες, αντιστασεις κτλπ

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
εγω θα ελεγα πως ξεκιναει για απεξαρτηση αλλα μετατρεπεται σε εναν ηλεκτρονικο-γκατζετικο εθισμο που
αν στην αρχη δεν το ελεξεις αστα να πανε...Μετα χανεται η ουσια δυστυχως!!!Αυτο πρεπει να προσεξουν
οσοι ερχονται σε πρωτη επαφη με αυτο..

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Ο εθισμός της νικοτίνης παραμένει, οπότε η μια συνήθεια αντικαταστάται απο μια άλλη,  παρόλα αυτά επειδή το προϊόν είναι ημιτελές ακόμα και στις καλές του υλοποίησης, υπάρχει έντονο το στοιχείο του hobby και της δοκιμής, όπως και η αναζήτηση του τέλειου - ιδανικού.
Το ότι είναι ημιτελές πάντως είναι ευτύχημα, γιατί απλά πέρα από τα μοντέλα δεν έχει μπει κανένας σε σοβαρή διαδικασία χημικής επεξεργασίας των υγρών και τη γλιτώνουμε ακόμα

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω οτι έχει δύο εξαρτήσεις για όσους κάνουν υγρά με νικοτήνη και όσους είναι γκατζετάκιδες και μια απεξάρτηση , αυτή του τσιγάρου  :)
Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένας ανθρωπος μέλος ή όχι που να ξεκίνησε το ηλεκτρονικό χωρίς να έκανε πρώτα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Αλεξ ομως θα ηταν ευτυχημα να λεγαμε περνω αυτο τα εχω ολα και δεν υπαρχει
καποιο καλυτερο που να μπορει να μου δωσει παραπανω οσο αναφορα Η.Τ
Αυτο θα ηταν ενα ευτυχες γεγονος!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Νομίζω οτι έχει δύο εξαρτήσεις για όσους κάνουν υγρά με νικοτήνη και όσους είναι γκατζετάκιδες και μια απεξάρτηση , αυτή του τσιγάρου  :)
Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένας ανθρωπος μέλος ή όχι που να ξεκίνησε το ηλεκτρονικό χωρίς να έκανε πρώτα κ.τ.

έχεις δίκιο :thumpup:
Εγώ έχω εξάρτηση και στα δυο αλλά στο δεύτερο(gadgetmania) έβαλα λίγο μυαλό και τώρα συγκρατούμαι.. 8) :tongue_smilie:
Στο πρώτο θα συνεχίσω να έχω εξάρτηση,απλά όσο γίνεται μειωμένη... ;)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Βαγγελη συγκρατεισαι γιατι αυτην την στιγμη εχεις φτασει ταβανι...Δεν υπαρχει
κατι καλυτερο απο αυτο που κρατας...Αν ειχες τωρα μια ego-t σαν πολλα παιδια
που ξεκινανε τωρα θα ηθελες να παρεις το πιο καλο το διαφορετικο ασχετα αν στο επεπτρεπε
κ η τσεπη σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Ξεκίνησα,φίλε Billy,πολύ γρήγορα για τα ψηλά....στρώματα... :))
Mόλις 2,5μήνες κράτησα "σκατοkινεζιές"(ego,migo,σφίγγω,κλπ) στα χεράκια μου.... :)) :))
Mετά πήγα σε ποιότητα "κινέζικη"=Provari (εννοώ τα ηλεκτρονικά του μέρη,όχι πως είναι κινεζιά...αυτά τα λέει ο Μιχάλης και ΣΙΑ  8) :tongue_smilie: ) !  :D
Και,πλέον,έφτασα στο απόγειο του ατμιστικού υπόβαθρου...Ελληνικός Χρυσός.... ;) 8) :D

 :D :bye:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Βαγγελη δεν λεω για σενα λεω για τον νεο του φορουμ που θα σε δει εσενα και θα παει κατευθειαν σε αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
 :hmmm: δε βλέπω πρόβλημα σε αυτό....καλύτερα...  :thumpup:
Kαι γω αν ήξερα για τα mods απ την αρχή θα είχα γλυτώσει πολλούς μπελάδες,αλλά και χρήματα... :) 8)
Ευτυχώς που η αναζήτηση σε mods κράτησε μόνο 3μήνες(χονδρικά) :D

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Βαγγελη καποιος ειναι ευχαριστημενος κ με μια ego μπαταρια 100mah και να βαλει κ εναν Α2 αντι να δωσει
160 ευρω για ενα ggts δεν τα τρωει καλυτερα σε υγρα αφου ο λογος που το θελει ειναι ενας και μονο!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Βασιλη αν βρεις και εσυ ggts απο καποιον και το ατμισεις για μια ημερα και εσυ μονο ggts θα θελεις μετα :yes:
Πιστεψε με ;)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Βασιλη αν βρεις και εσυ ggts απο καποιον και το ατμισεις για μια ημερα και εσυ μονο ggts θα θελεις μετα :yes:
Πιστεψε με ;)

Ρε γιωργο κ με το dd κανω την δουλεια μου..Τι παραπανω θα μου δωσει το gg για πες μου?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Αν  μπαταρίες τύπου eGo ήταν αξιόπιστες,δε θα υπήρχαν τα mod καθώς επίσης και δε θα υπήρχαν τόσες εταιρείες και μαγαζιά να τις πουλάνε με τόσο μικρή εγγύηση....
Έχεις αγοράσει ποτέ κινητό με μπαταρία (1300mah) και να σου λένε πως το πολύ σε 3μήνες θα πρέπει να ξαναδώσεις 20ευρώ?!Θα σου φαινόταν λογικό?!Εμένα πάντως με τίποτα!
Γι αυτό,αν το δεις 160ευρώ + μπαταρίες κ φορτιστή αλλά όχι κάθε 3μήνες......χρόνια.Αυτό σημαίνει οικονομία και απόσβεση χρημάτων.
Πολύ περισσότερα θα δώσει κάποιος σε μπαταρίες τύπου ego και πολύ περισσότερο χρόνο δε θα διαθέσει.
Δε νομίζω να είναι οικονομικός ο λόγος γιατί κάποιος έδεινε 250ευρώ το μήνα σε τσιγάρα και τώρα δε μπορεί να δώσει το ίδιο ποσό μια και καλή για μια φορά και ΜΟΝΟ?! :hmmm: :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias