vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

565 επισκέπτες, 6 χρήστες
SEB, bloodlessz, mathimatikos1966, camber, Ηρακλης, dvelev

Twitter

Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 09, 2017, 19:59 »
...θες σφαλιάρα να συνέλθεις aratorngr :pare: 
:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 09, 2017, 20:09 »
Ειμαι καινουριοςστο ατμισμα και δεν εχω σκοπο να παω σε μηχανικο αλλα αυτος δεν ειναι ο λογος που καποιοι προτιμουν μηχανικα ? γιατι βγαζουν πιο σταθερο ρευμα αρα και καλυτερη γευση?
Όχι ακριβώς. Δεν σκαμπανεβάζουν και δεν έχουν παλμούς όπως τα VW. Έχουν όμως μια ελαφριά "καμπύλη" στην απόδοση κατά την διάρκεια της τζούρας, μια μικρή καθυστέρηση στο πύρωμα της αντίστασης -το οποίο κάποιοι το προτιμούν και μιλούν για "γλυκά ρεύματα". Επίσης, όσο πέφτει η μπαταρία μειώνεται κάπως και η συνολική απόδοση. Αυτό δεν είναι γρήγορα αισθητό στα λίγα βατ αλλά σε πολλά βατ νιώθεις διαφορά όσο περνά η ώρα και καλείσαι να αλλάξεις μπαταρία σχετικά σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 09, 2017, 20:21 »
Επίσης δεν χαλάνε στο χρόνο. Με καλές επαφές περιποιημένα καθαρά κτλ δίνουν smooth ατμισμα. Η έτσι νομίζουμε...


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 09, 2017, 20:46 »
Αυτό είναι το μόνο που σίγουρα δεν το νομίζουμε, το γνωρίζουμε βιώνοντάς το. ;)

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 09, 2017, 20:50 »
σύμφωνοι, αλλά εμένα η 6η τζούρα μου ποτέ δεν έχει ίδια αίσθηση γεύσης με την πρώτη... κι αυτό το βιώνω κάθε μέρα.... με το ίδιο μοντ και τον ίδιο άτμο και το ίδιο υγρό :)) :)) :)) :)) :))
Εννοειται οτι με την  πρωτη τζουρα βρισκεσαι σε μια φαση νιρβανα και συνεχιζοντας αρχιζεις τα καντηλια το τι σκατα παει λαθος  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ενω δεν παει τπτ.....πεφτει σε αναισθησια ο λαιμος...ταγνκιαζει ο γλωσσα οπως ελεγε και ο χαρυ κλυν και πολλα αλλα καλουδια εκνευριστικα που σε κανουν να λες οτι κατι δεν δουλευει σωστα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 09, 2017, 21:08 »
εγω πριν λιγες μερες επιασα καλο μοντ (dicodes) στα χερια μου δημιουργια του απο πανω μου..ειχα μεχρι τωρα λιγα μοντ σχετικα αλλα φτηνα(-100 ευρα)και ξαφνικα ατμιζω αλλιως.δεν ξερω αλλα δεν νομιζω ναναι placebo μετα απο τοσες μερες.βαγγελη σε :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 09, 2017, 21:22 »
Η αλήθεια είναι οτι δεν κάνουν αυτά τα μοντ τα φτηνιάρικα που έχετε μερικοί ,  ντροπή τώρα , να πάρετε κάτι καλύτερο, τι το θέτε το VTC  ας πούμε ; Σκοτώστε το να παει στο διάολο ,  ενα ταληράκι εγω να το πάρω να σας κάνω και χάρη δηλαδής να μην σαν πιάνει τόπο , με την καλη μου την ψυχή και το ενδιαφέρον μου πάντα για τον συνάνθρωπο και συνατμιστή  ;D

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 09, 2017, 21:27 »
ααα...φιλε δεν πουλαω μοντ. :laugh1: :laugh1: :laugh1: ειδικα το vtc ειναι το πρωτο μου και πραγματικα εχει το καλυτερο ρευμα για μενα.σχεδον εφαμηλο του dicodes.πολυ μπροστα απο pico και ipv8(αυτα εχω)

Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 09, 2017, 21:34 »
Να πω κι εγω οτι το Vtc ειναι πιο smooth απ το pico


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2017, 22:44 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:19 »
ok SEB, περιμένουμε το αποτέλεσμα. 
Γιατί εγώ, όταν το είπα στη γυναίκα μου, κοντοστάθηκε σε αυτό με τα δεμένα μάτια, μάλλον πήγε αλλού το μυαλό της, και μου πέταξε ένα.... "όχι τώρα, έχω πονοκέφαλο" και έφυγε.

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 10, 2017, 00:37 »
Το λαθος που εκανες ειναι οτι το ειπες..... στην γυναικα σου....  :))

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 10, 2017, 04:24 »
ένας παράγοντας για να πετύχει το πείραμα ειναι πως,το μοντάκι θα πρέπει να το κρατάει κάποιος άλλος και να πατάει το fire button ετσι ώστε,να μην μπορεί να καταλάβει ποιο μοντ είναι το υποκείμενο.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 10, 2017, 08:45 »
Φίλε άμα τρελένεσαι τότε οι περισσότεροι είμαστε για το Δαφνί   :yes:

Έχω ipv5 al85 και  pico τα έβαλα με σείρα που πιστεύω ότι έχω το καλύτερο αποτέλεσμα  :idiot1: το έχω όμως  :dontknow: α ρε Σεβ με τα πειραματά σου .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 10, 2017, 11:20 »
Καλύτερη γεύση? Σίγουρα όχι!

Διαφορετική αίσθηση στη τζούρα? Σίγουρα ναι, και αυτό οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Ένας από αυτούς μπορεί να είναι και η ακριβέστερη μέτρηση της αντίστασης (μιας και τα watt που ρυθμίζουμε στα μοντάκια μας, παραδίδονται έπειτα από πολλαπλασιασμό). Άλλος, μπορεί να είναι ο τρόπος με τον οποίο φεύγει το ρεύμα για τον 510 μας, στις DNA ας πούμε, υπάρχει αύξουσα καμπύλη, σε άλλες πλακέτες φεύγει στο peak κατευθείαν.

Και φυσικά, έχει να κάνει με τους παλμούς που φεύγουν από την πλακέτα. Αν δεν έχεις ατμίσει με vamo v2 με 2*18350 μέσα ή ακόμα χειρότερα με κάτι παλαιά Zmax, δύσκολο να κατανοήσεις τι εστί άγριο ρεύμα!

Το "καλύτερη γεύση" είναι αδόκιμος όρος κατά τη γνώμη μου, καθώς θεωρώ ότι η γεύση είναι ένας από τους παράγοντες της συνολικής ατμιστικής εμπειρίας. Εάν όντως πήρες καλύτερη γεύση, και όχι αίσθηση, είναι πολύ πιθανόν να έχουμε καραμπινάτο placebo effect.

Απ: Mods και... γεύση! Μήπως βλέπω φαντάσματα?
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 10, 2017, 11:23 »
Ωχ, τώρα που μου επισημάνατε ότι μάλλον είναι placebo effect, ελπίζω να μη μου φύγει το placebo effect γιατί μου αρέσει η καλύτερη γεύση που (νομίζω ότι) παίρνω :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364